Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Değerlendirmesi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Gangren dostum,

Şu anda bakınca leveling questler vs kısmı dışında wotlk üzerine uğraşılmış hissi oluşturuyor mu sende ?

End game - lvl 60 tane kalma naxx'ın 1-1 aynısı
- Çakma onyxia malygos
- Sartharion bir tek bu orjinaldi açıkçası

1-2 tane yeni konsept getirdiler işte, mountlar üzerinde savaşma vehicle hede hödö.

PvP'nin durumu zaten rezalet.

Bilmiyorum şu andaki haliyle wotlk bence aldığı parayı kesinlikle haketmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DoubleW said:
Masquerade said:
PvP dengeleri hiç olmadığı kadar kötü durumda bence. Her class herşeyi yapar oldu. Blizzard oyuncuları memnun ($$$) etmek için her class'a cc, aoe, escape ability vs verdi. Hiçbir zaman kurulamayan dengeyi her classa aynı abilityleri isim/icon değiştirerek vererek kurtaracağını sanıyor Blizzard sanırım.

PvP yönünden şurası oyunun bokunu çıkardı zaten , buyüzden pek keyif alamıyorum eskisi gibi

bunun suçlusu arena sistemidir.2v2 , 3v3 değişik kombinasyonlarla girildiği zaman cc'si olmayan karşı tarafa cc kabiliyetiyle gelen adam görünce başlar ağlamaya bende isterim diye.Escape ability'si dispell'i olamayan karşısına bu ayarda rakip geldimi aynı sonuç.Neden? Çünkü 2v2-3v3 te ne kadar kasarsan kas ability çeşitliliğini class bazında arttıramazsın.O zaman bu boşluğu doldurmak için ne yapıcaksın her class'a diğer class'ın benzeri yada değişik işlevlisi bi ability vericek ağlamayı sonlandıracaksın.E-sport'a kasılınca böyle oluyor.Herkes gördü bi blizz görmedi wow pvp'sinin bırak e-sport'u paltform oyunu bile olamıyacağını.
Sosyal ağlarda paylaş

PvP si tbc den önce bitmis bir oyunun PVE sini de yediler ne yazik ki. Lvl 60 da kaçan Kel'thuzad , lvl 80 de sakiz gibi iniyor. Arthasin sag kolu sakiz gibi iniyosa Arthastan da pek bisi beklemiyorum açikcasi. Herseyi geçtim ama herseyi ulan Malygos ! adami döverler bre dragon aspect bu ama gel gör ki çocuk eglencesi.

5man ve heroicler zaten ayri hikaye gayet bayik geldi.

Dalaran iyyyyyyy bumu yani archimonde nin summonlandigi dalaran :P ben dorf halimle sigamadim bilgisayar patlayacak her girdigimde.

*Questler Güzel
*Pve Kötü ötesi
*2 Naxx görüp kendini bisi sayan zibidiler hepsinden de kötü
*PvP tırt
*Skiller dotaya benzemeye başladı gitgide. Manta Style yapacam bitane :D
Sosyal ağlarda paylaş

naxxramas'ın geri gelmesi gerçekten güzel bişey. ama yani diğer 2 raid olan malygos ve sartharion üzerinde çok uğraşılmış şeyler değil.
Böyle büyük bir expansion için PvE contenti çok kısıtlı bence, En azından bi 5-6 bosslu bi raid daha olmalıydı. Ulduar gelecek tamam ama şu anki content oyalamıyo pek. Sartharion 3 drake ve malygos keza zor ama gene de kısacık.
Sosyal ağlarda paylaş

eski ve yeni naks ;
Thaddius : eskiden birisi bile yanlış gitse motor oluyordu uyuzdu dc oldu biri hadeeeee wipelen koş sinir harbi yaşatıyordu şimdi sadece yanlış giden ölüyo ne güzel.
Loatheb : ne kadar hede hüdü wold buff pot mot shadow prot potlar için paso grave dust kasmalar felan.. nefret bi bossdu hele bide o kadar buffla kesemezsen bittin hade bi daha toparla..
4hm : 8 tank olayini keşfedene kadar çok büyük eziyetti çoğu guild için
Kel'thuzat: pre bc 5 kat felan daha kolaydi

WoLk pve : Konuşmak için erken daha başlangıç şu an itibari ile güzel 1-2 günde temizle ondan sonra yat :>
Malgos ve sart 3d >= Gruul(pre nerf =Invul pot meit ezmode)+Maggy
Achievement sistemi : Uyuz oldum kasmiyorum kasmıcam tembelim :p
Pvp : s1 pek bi farkı yok dengesiz zaman içerisinde düzelir
Winter Grasp : benim hoşuma gitti zevkli oluyor lag felan olmuyor telekom dangalaklık yapmazsa,fpsde işteki 1k ramli dandik makinede oynadığım zaman bile 7-9 oluyor ki o kalabalıkda gayet kabul edilebilir bi rakam

WotLK = Bence güzel Ulduar ne getiricek bakalım pre nerf cthun gibi yapıp ondan sonra nerfbatlol ile sümük edip karazhan seviyesine çekmezler inşallah

Ulubilge Dives nedemiş "Aim lower you wont get disappointed-"
Sosyal ağlarda paylaş

Northrend ve 70-80 arası geçiş 10/10
Questler, atmosfer, hikayelerin akışı, yeni bölgelerin dizaynı ve havası harikaydı. Zonelar gerçekten büyük ve questler hep birbirine bağlanıyordu ve oynadıkça oynamak istiyordunuz. Bunu tek bir alt karakterini bile 70 yapmamış ve levelingi sevmeyen birisi olarak söylüyorum. Dalaran çok hoş bence.

Meslekler 10/10
Sonunda insanlar item için değil de yapmaktan hoşlandıkları şeyler için meslek seçiyorlar. Her birinin özel getirileri de gayet güzel olmuş. Nihayet cooking ve fishing de bir işe yarıyor. Crafting de tam da olması gerektiği gibi, class specific set parçasını alınca çıksın bir zahmet o craft itemler.

Pve-Raiding 2/10
"Naxxın böyle ara model instance olarak geri gelmesi bence çok güzel bir yaklaşımdı kaldı ki zaten naxx bir hazırlık aşaması olarak duruyor daha gelmemiş ve gelecek olan bir sürü büyük instance var"
Tamamen aynı düşüncedeyim.
Onun dışında bosslar kağıt gibi. Trash moblar hakkaten çöp. Heroicler Mevlana felsefesiyle hazırlanmış. Karazhanın tbc başındaki hali Naxxın şimdiki halinden daha fazla hazırlık ve organizasyon gerektiriyordu. Şuan oyundaki en yüksek ilevel itemleri, best-in-slotları düşüren boss Malygos değil Sartharion+3 olmalıydı. VoA şaka zaten ona hiç girmiyorum. 25 manlere alternatif olarak bir de her instance için 10 manleri çıkarmaları da pek hoş karşılanan birşey değil aslında. Raid achivementlar lame, bir kişinin hatasıyla bütün reset periyodu boşa çıkartıcak cinsten. Ya da bir "world server is down" olsa, biri disconnect olsa direk gg.
Blizzardın serverlarından kaynaklanan, sizi raid günlerinizi ve saatlerinizi değiştirmeye zorlayıp vampir haline getiren instance lag da ayrı bir mesele..

World PvP-Wintergrasp-Arena-Battleground-PvP 5/10
Her classın bir aoesi ccsi oh shit buttonı olması daha önceden de söylemiş arkadaşlar illallah dedirttiyor hakkaten. Wintergrasp ve Strand of the Ancients güzel ama beklenildiği kadar değil bence de. Battlegroundlarda ve arenalarda eskisi kadar heyecan yok. Bazen pvpde herşeyin fazlasıyla burst damagea ve ilk vurana bağlı olduğunu düşünüyorsunuz.

Class Balance 7/10
Class dependency yok gibi birşey. Şu bossa 5 tane priest lazım, şunda ne kadar çok resto şaman olursa o kadar iyi, bu adam retard ama tek x spec y classımız, yanımıza almak zorundayız olayı kalktı. Classına göre değil skilline göre adam almak daha rahat artık, hemen her buffın başka classlarca alternatifi var. Yine de meleeler çok daha rahatça kasmadan daha iyi dps çıkarıyorlar; death knightların 42347 tane aoe abilitysi, self healı, paladinlerin HoJ attımı trinket cddeyse sizi bilgisayarı bırakıp gidip bir içecek almaya itişi, çekirge gibi zıp zıp zıplayan mageler can sıkıyor.

Sonuç olarak ilk etapta release için doğru kelime ne olabilir tam emin değilim ama hadi bir nebze doyurucu diyelim. 3.1i dört gözle bekliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

daha iyi dememiş ztn. daha fazla eğlendim demiş.

ayrıca bencede cok iyi bi expansion olmus. raidler falan cok kolay olabilir ama daha zorları gelio ztn. pvp hakkında bişi diyemem ama wg savaşları gayet zevkli bence. sadece su tenacity mi ne ole buff gelio sayıca az olan tarafa o biraz bayabilio.
Sosyal ağlarda paylaş

Kişisel görüşüm WOTLK, TBC ye göre daha iyi hikaye olsun questler olsun. Bunların detayını anlatmaya gerek yok herkes yazmış zaten. Gerçi daha wotlk ın %20 lik bir kısmını görsemde bende bu izlenimi yarattı. Ama sonuç olarak Blizz in bu expansion mantığını hiç beğenmiyorum zamnında T3 priest'ım vardı noldu? çöp. Sonra t6 warlock'um oldu ne oldu gene çöp. Gerçi warlock'un üzerindekiler hala t6 :D dungeon, raid yapmaya fırsat bulamıyorum bu aralar :). Blizz in bu expansion mantığı hiç hoşuma gitmiyor expansion illaki yeni lvl cap olmak zorundamı ? tam olarak emin olmamakla birlikte lvl 90 a tekrardan hiç kasmak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

TM raidlerinden r14e PvP
2 ay rod of the ogre magi farmından cthunsuz aq40 ve loathebe kadar pve gördüm

Neyi ima etmeye çalışıyorsun anlamadım. TBC ortalama bir expansiondı, wotlk ise vanilla dan bile güzel. 4 senelik bir oyuncu olarak benim görüşüm bu. İster katıl, ister katılma.
Sosyal ağlarda paylaş

TBC den sonra Wotlk tam anlamıyla taze kan oldu. TBC nin o çok katıldığım iç bayan abuk sabuk uzay bilim kurgusu temalı yerlerinden sonra wotlkdaki yerler gözüme çok daha dinlendirici ve hoş geldi

tailor / enchant bir mage olarak şu an keşke zamanında jc olsaymışım demiyorum değil. 32 sp veren chromatic (miydi?) gem kesinlikle lightweave ambroidery (kesin yanlış yazdım) daha güzel.

pvp ile ilgim olmadığında dolayı dk lar ile ilgili birşey desem yersiz olur ama benimde genelde duyduğum dkların aşırı gereksiz güçlü olduğu.

3.1 ve sonraki patchler ile umarım bu yaratıcılıkta yenilikler gelir. Professionlara daha fazla özellik eklenmesi gerekiyor gibime geliyor biraz, tailoring kasmış biri olarak şu an kendimi enayi gibi hissediyorum mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öncelikle 10/25 man raidi anlamıyorum.

Şahsi görüşüm aynı contenti temizlemek için guilde 30 kişi daha alıp uğraşılması mantıksız geliyor. Düşen item daha iyi olabilir ama ben elimdekinden daha iyi bir item istersem bunu farklı bir dungeonda bulmak isterim(hoş zaten öyle yapılabilir de)

bunun yerine 2-3 adet 10 man konulabilirdi farklı olarak. Çünkü oyunda hafızalara kazınan ve highend i destekleyen hep 10 manler olmuştur ve hep çok eğlenilmiştir.

Şimdi ne oldu, zaten guilde önem vermeyen bir oyun wow bide üzerine bu oldu Burning Legion da 7-8 adet 10 manlik guild var mesela ve birleşmek baya bir zor hikaye. 10 arkadaşınıda alıp çık guildden sonra yeni guild aç 10 man takıl. Çok canımı sıkıyo bu mevzu.

Şuanki beklentim tamamiyle Ulduar üzerine. Umuyorum ki inşallah eskisi gibi bir bosta 4 gün wipe yenilebilen bir instance tasarlarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...