Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft 1-2-3 oyunlarının World Of Warcraft'taki yansıması

Bone

Öne çıkan mesajlar

Böyle bir makalenenin bulunacağını pek tahmin etmiyorum, ama varsa da çok güzel açıklamalara sahip olacağını düşünüyorum.

Warcraft 1, 2 ve 3 boyunca bazı hadiselerle, karakterle, şehirlerle karşılaştık.
World Of Warcraft'ta bunların yansıması mevcut. Bazen anıtlara karşılaşabiliyoruz, bazen de eski karakterlerin adını taşıyan Şehirlere.
Bunları görünce aklıma "eski oyunlarda bu nasıldı" sorusu geliyor.
Baya zaman oldu eski oyunları oynayalı. Bunları tekrar oynamış, screenshotlar almış, notlar eklemiş bir makale var mı diye merak ettim.

Eğer yoksa oturup eski oyunları baştan oynamayı düşünüyorum. Eski oyunlardaki senaryoları çok merak ediyorum. Hatırlayınca World Of Warcraft'ta o hadiseler daha heyecanlandırır sanırım insanı :)
Sosyal ağlarda paylaş

eet herşey oldukça detaylı wowwiki'de mevcut. Lakin ufak bir not, herşey iyi güzel hoş ama onlar bile bu kadar büyüyeceğini düşünmedikleri için sanırım ilk iki oyunda biraz atıp tutmuşlar. Sonra da 3'te ve WoW'da bazı ufak şeyleri değiştirmek zorunda kalmışlar. Bunu Black Temple'i araştırırken görmüştüm ilk.

http://www.wowwiki.com/Black_Citadel_and_Temple
Sosyal ağlarda paylaş

Anlattığın şekilde bir şey varmı bilmiyorum ama WC3 TFT öncesi human campaign'inin sonunda Uther Jaina ve Arthas ın Stratholme önündeki diyaloglarını 1 hafta önce wc3 de izledikten sonra tıpkısının aynısını gördükten sonra bi acaip olmuşumdur.

Yapsınlar böyle atraksiyonlar hoş bence..
Sosyal ağlarda paylaş

Julifton said:
Anlattığın şekilde bir şey varmı bilmiyorum ama WC3 TFT öncesi human campaign'inin sonunda Uther Jaina ve Arthas ın Stratholme önündeki diyaloglarını 1 hafta önce wc3 de izledikten sonra tıpkısının aynısını gördükten sonra bi acaip olmuşumdur.

Yapsınlar böyle atraksiyonlar hoş bence..

:) ben yıllar öncesinden bile hatırladım bi acayip oldum. Ama 50 kişiyle girmişimdir şimdiye kadar, kimsenin dünyadan haberi yok, 1/50 eşittir %2 yapar, yüzde iki anca fark ediyor yani böyle şeyleri. Yani fark etmek derken çoğunluğun umrumda değil lore more.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
WoWWiki'de geniş bilgiler var biliyorum,
Ama benim dediğim daha ziyade WC oyunlarına odaklı
ve ayrı ayrı başlıklar altında değil, görevlerdeki hadiselerin alt alta dizilmesi

abi al, daha ne istiyorsun anlamadım?!

http://www.wowwiki.com/Warcraft:_Orcs_%26_Humans
http://www.wowwiki.com/Orcs_%26_Humans_missions

herşey var işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

aa missions bilgileri sayfası varmış daha önce görmemişim onu.
güzel bir içerik.

yine de daha detaylı (wiki gibi demiyorum yav, direk karakterler, şehirler, görevler, görev açıklamaları felan) tek sayfa halinde bir inceleme/makale olsa daha da güzel olurdu.

mission sayfası kesmesse belki ben baştan oynarım oyunları bakayım yine de...
Sosyal ağlarda paylaş

War2 çıktığında 13-14 müydüm neydim.. Mahallede bir arkadaşdan ödünc almıştım cd yi bitiremeden geri vermiştim.. o zamanlar kopya cd yaygın değildi.. 3 ay sonra elime geçmişti bitirmiştim.. Ama warcraft 2 yi görünce Çok Sevinmiştim ^_^ nostalji oldu biraz..
Sosyal ağlarda paylaş

Warcraft 1'in en akılda kalan yeri sağ tuş diye bir kavram olmaması bence. Move için M, Attack için A, Harvest için H tuşlarına basıp komut veriyoduk. Bi de büyük partyler yok. max 4 kişi alabiliodu bi grup. Bölümler filan baya eğlenceli ama. en basitinden ilk bölümünde aa Swamps of Sorrow demiştim :D

Glenn Stafford'a da teşekkürlerimi sunuyorum mükemmel Warcraft 2 müzikleri için :D
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:
War2 çıktığında 13-14 müydüm neydim.. Mahallede bir arkadaşdan ödünc almıştım cd yi bitiremeden geri vermiştim.. o zamanlar kopya cd yaygın değildi.. 3 ay sonra elime geçmişti bitirmiştim.. Ama warcraft 2 yi görünce Çok Sevinmiştim ^_^ nostalji oldu biraz..

bende ankaraya taa istanbuldan getırtmıstım cdyi.. ah ah
Sosyal ağlarda paylaş

tantun said:
eet herşey oldukça detaylı wowwiki'de mevcut. Lakin ufak bir not, herşey iyi güzel hoş ama onlar bile bu kadar büyüyeceğini düşünmedikleri için sanırım ilk iki oyunda biraz atıp tutmuşlar. Sonra da 3'te ve WoW'da bazı ufak şeyleri değiştirmek zorunda kalmışlar. Bunu Black Temple'i araştırırken görmüştüm ilk.

http://www.wowwiki.com/Black_Citadel_and_Temple

Aslında buna en büyük örnek Zul'jin darkspear troller dahil for zul'jin nidaları atarken horde için enemy gelince zul'jin için kıçtan element uydurarak great chief olarak yorumlamıştır.(isimler için farklı şehirler için farklı oldu diye hatırlıyorum zul'u ama yannışda hatırlıyor olabilirim fakat zulamanın gelmesi ile oldu, bundan eminim)
Sosyal ağlarda paylaş

Silmarwen said:
Warcraft 1'in en akılda kalan yeri sağ tuş diye bir kavram olmaması bence. Move için M, Attack için A, Harvest için H tuşlarına basıp komut veriyoduk. Bi de büyük partyler yok. max 4 kişi alabiliodu bi grup. Bölümler filan baya eğlenceli ama. en basitinden ilk bölümünde aa Swamps of Sorrow demiştim :D

Glenn Stafford'a da teşekkürlerimi sunuyorum mükemmel Warcraft 2 müzikleri için :D

Eğer Dune oynasaydın zamanında dua ederdin böyle bir sistem olduğuna :P , bir de Quake 2'deydi sanırım mousela aim diye birşey yoktu. (A ve Z kullanıyorduk aşağı yukarı için yanlış hatırlamıyorsam, oynamamıştım çok zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...