Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

An Corp : UO

b1vRiP

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
Holy said:
bodcu komutu ne ya?
Craft olarak başlıcam zaten başlarsam da bunun ne oldugunu ögrenmek lazım tabi önce

30 terzi karakterden bod almak yerine, 1 terzi karakterden 30 bod almak, yani bod haklarını başka birine aktarmak. Sonuçta zaten skill kasmış olacağı için bu sana kolaylık olarak sunulan bir şey. 30 defa sunucuya girip çıkmadan işini hallediyorsun.

Dezavantajları: Yan etki olarak sunucuda 5-8 ay sonra barbed kitler 250k gibi ucuz bir rakama düşebiliyor. Ayrıca bod kalitelerinde de düşme olabiliyor (fazlalıktan dolayı)

Bu sistem ilk RunUO da denendi sphere sunucularda var mı bilmiyorum. Ek bir bilgi dünya üzerinde bu sistemi sadece Türkler kullanır. Yurtdışında göremezsiniz XD
Sosyal ağlarda paylaş

b1vRiP said:
sphere güzel ama.. ne biliyim artık runuo varken tırt geliyor bana.

ikisi arasındaki fark belki dediğin gibi dil farkının baskısı.ama bugune kadar yapılamayan hiç birşey görmedim.

ultima online bir kültdür yapıdır. bir sunucu açılacaksa bu yapıya saygı duyulmalı ve klasikleşen neyse onunla devam edilmelidir.yukarıda yazdığına bir açıdan sadece evet diyebilirim onun dışında lütfen sphere'a laf etmeyelim.yapabilecek kabiliyeti olanlar çok güzel şeyler yapıyor merak etme

edik: ha birde aos falan filan hikaye verdata kullanmayı bırakıp direk yeni nesil dizilim isteyen dosyaları editlersen her türlü desteği veriyor sphere.
Sosyal ağlarda paylaş

aynılarını tekrar ediyo gibi olucam ama benim su an uo oynamamaın nedenleri sunlar

-INSURANCE- abi nedir bu bu cıktı cıkalı sıkılmaya basladım nerde o guzel loot olayımız. illa pvm mi yapıcam ben.bence insurance artiler dısında kalksın.ama onlarda mesala dusunce 5 insur sarjlı cıksın ole adam durmadan kendi insurlamasın.hem dikkatli kullamaya baslar adamlar.benim artim war pvp de doverim die gezemesinler.hem hıısızlık olayının icine ediyo insurance

-GATE ISIMLERİ- abi ne guzel eskiden gate acılıca nereye oldugunu bilmedigin icin supeyle yaklasıodun guvendigin adamdan alıyodun runeları fln daha guzel bi hava katıodu.

-BOD- aslında su bisuru bod olayı olmasa bi yere kdr guzel bi sistem olabilirdi.Bence bod alınca ismine alınsın alan dısında baskası kullanamasın bu sayede runic hammerlar fln degerlenir kaliteli zırhların renkli kumaslı esyalar ugrasan adamların elinde olur.ayrıca soyle bi dusuncem war ustte dedigim gibi yapılsa buyuk bodları tamamlamak imkansız gibi bisi olur o yuzden bodu tamamlayınca yerine rastgele baska bi bod verilsin bu sayede adam buyuk bodu saklar kucuk bodları hic durmadan tamamlar en azından bi emek olur yaptıgı iste hakeder yani

-SPIRIT SPEAK- abi sevmiyorum ben bu olayı healing - anatomy kasmanın anlamı kalmıyo gibi.tam hatırlamıyom(bi kere kastım biraz begenmeyip bıraktım cok gecti ustunden zmn) ama bandaj kullanınca bekleme suresini yokediyo gibi bisi wardı eger ole deilse bu kısmı yok sayın.

-LUNADA TOPLANMAK- ya bu daha cok sahsi bi dusunce bazıları olsun diyebilir ama ya luna cok gereksiz bi yer tum evler duzgun sıralanmıs fln elit tabaka mahallesi gibi herkez orda toplanıo fln olmasın bole bisi brit war mis gibi koymus vendoru herkez adam gelsin alsın die beklio eskiden eger vendordan satıs yapan evi warsa adam oranın reklamını fln yapıyodu server forumlarında fln yerini gosteriordu daha guzel olıuyodu.koyulmasın ev fln lunaya bence.hem lunadaki shoplar cok yakın oldugundan oraya gidio herkez hem moongate de war.direk oyunun kalbi olsun die tasarlanmıs kaldırın moongate i de baska sehirlerde de banka onunde birikmis adamlar gorelim. her sehir bos duruyo.Ben Arqas da oynarken de wardı bole merkez sehir ama diger sehirlerin bankalarında bile hep oralarda duran adamlar oluyodu daha guzel oluyor bence her sehirde 4-5 kisi gorunce(guildler fln bazı sehirleri mesken seciyolardı fln)

oha baya konusmusum cok biriktirmisim galiba icimde
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
aosun sevdiğim kısmı

silahlara ability gelmesiydi baya combata özellikle warrior oynayanlara güzel bi tat katiodu. Çünkü öbür türlü warriorlar sadece vurmaktan bşka bieşy yapmiodu

aosla pek sorunum yok açıkcası fakat ondan sonra çıkan expansionlar samurai empire falan biraz soğuttu oyundan açıkcası , uzak doğu konseptinin gelmesi rahatsız etti çko alakasız oldu bir sürü mekan çıktı vs. Ama tabi Aosda da item muhabbeti çok önem kazandı o da oyunu bozdu resistance lar yok işte bilmemne setleri BODlar ıvır zıvırlar kasılan onlarca craft charları sırf grind için, item kasmalar vs uo yu yanlış yönlere saptırdı

Bu da en başa götürüo bizi, sphere. Nerde Item grindi orda bayma oluo işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
açıkçası SNN haricinde çok fazla yerde oynamadım. sylveria'da oynadım biraz. ork, elf ve cüce de olabiliyorduk karakteri yaratınca başladığımız alandaki gate'lerden geçerek. (eğer o olay sylveria'da değilse SNN harici 2 server ediyor.)

şu an tr secondage'de oynuyorum. o zaman oynadığım ilk mmo olmasından gelen amatörlük olmasa da çok keyif alıyorum. her server'da birilerinin kafasına göre uydurduğu abidik gubidik sistemler, yok efendim safe zone olan pazar alanları (ben brit bank'ın önünde bağıra bağıra satarım mallarımı arkadaş!) fosforlu mavili pembeli boyalar, tuhaf tuhaf binekler... bu ne abi?

biraz forgotten realms'la dragonlance kıyaslamasına benziyor.

uo'ya benden önce başlayan bir arkadaş oyunu anlatmıştı da, bildiğim aklım gitmişti lan. o zamanlar sadece diablo ve baldur's gate falan oynayıp "şurda şu var, git öldür. git bana bunu getir. aman irenicus, sarevok, baal falan!" diye taklıyorduk. lan bi durun! her oyunda savaştık da savaştık. uo'da kazmayı alıyorsun, kendin kazıyorsun, kendi zırhını yapıyorsun. ağaç kesip kendi okunu yapıyorsun lan! çok acayip!

neyse işte şimdi o zamanki gibi, 40 yıl önce istanbul'a gelip her yere ağzı bir karış açık bakan anadolu insanı gibi olmasam da, kafam rahat abiler.

seri bir bilek hareketiyle konuyu diğer mmo'lara (mmorpg demedim bak. çok kalaba online diyorum sadece!) getiriyorum, loot yok. istediğin her yerde istediğin herkesin kafasını yarmak yok. ekranın her yerinden paneller menüler tuşlar sayılar bilmemneler fışkırıyor. adama vuruyorsun, kafasından kırmızı sayılar çıkıyor lan! saçmalamayın çok rica edicem. utanmadan her karakter geliştirip skill almalı oyuna rpg diyorlar bi de. akıl mantık diyorum sadece.

bir de level atlama saçmalığı yok ultima'da. son bi tane daha yaratık kesince nasıl 10 saniyedeki halinden bu kadar bariz bir farkla üstün oluyorsun be adam? git lan burdan!

ultima'nın torunlarına karşı en büyük üstünlüğü gerçekçi olmasıdır. (secondage'den bahsediyorum tabi. yoksa osi de sapıtmış diyorlar, diyorsunuz.) şimdi tabi tutup da "he büyü müyü çok mantıklı!" demeyin, kalbinizi kırarım. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

aosun sevdiğim kısmı

silahlara ability gelmesiydi baya combata özellikle warrior oynayanlara güzel bi tat katiodu. Çünkü öbür türlü warriorlar sadece vurmaktan bşka bieşy yapmiodu

aosla pek sorunum yok açıkcası fakat ondan sonra çıkan expansionlar samurai empire falan biraz soğuttu oyundan açıkcası , uzak doğu konseptinin gelmesi rahatsız etti çko alakasız oldu bir sürü mekan çıktı vs. Ama tabi Aosda da item muhabbeti çok önem kazandı o da oyunu bozdu resistance lar yok işte bilmemne setleri BODlar ıvır zıvırlar kasılan onlarca craft charları sırf grind için, item kasmalar vs uo yu yanlış yönlere saptırdı

Bu da en başa götürüo bizi, sphere. Nerde Item grindi orda bayma oluo işte.

item grind meselesi deil sadece, itemolsun ama insurance olmasın, boylece insanlar günlerini item düsürerek harcamaz cunku ölünce gidiyo bu akdar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

b1vRiP said:

Evet haklısın. Bir server mesela şey yapmıştı 1 senelik kontrat koymuştu forumlarına ama şimdi açık 0 kişi online bok ettiler..demek ki başka nedenler de var hmm..

aklıma bir de şu geldi

- EasyUO gibi şerefsiz bir program. Çıkmamalıydı...

Easy UO şerefsiz bişey değil, onu aksi yönde kullanan ve ya kullandırtmayanlar şerefsiz. Easy UO gayet originde ve diğer runUO shardlarında yararlı amaçlar için kullanılan bir program.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...