Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tıkanana kadar KFC'den kanat yemenin dayanılmaz kolestro ... yok hafifliği üzerine

GERGE

Öne çıkan mesajlar

zokarto said:
Ardeth said:
yanlız haşladıktan sonra brokolileri çok mıncıklarsan kusmuğa dönüyorlar (mıncıklanan omlet sendromu) fazla oynama onlarla sos falan ekleyeceksen.

bu tanımlamadan sonra brokoli mrokoli haşlayacağını pek zannetmiyorum

brokoli püre gibi oluyor, doku olarak tatminkar değil sadece
onun dışında halen leziz
Sosyal ağlarda paylaş

zokarto said:
Ardeth said:
yanlız haşladıktan sonra brokolileri çok mıncıklarsan kusmuğa dönüyorlar (mıncıklanan omlet sendromu) fazla oynama onlarla sos falan ekleyeceksen.

bu tanımlamadan sonra brokoli mrokoli haşlayacağını pek zannetmiyorum

abi çok oynamıycan işte

RamsesII said:
kfc de extra menü 10 ytl arkadaşlar bilginize :D

aman deyim kfcden her gün yiyosanız spor falan yapın bari düzenli, kurtarmaz ama olsun sdf
Sosyal ağlarda paylaş

adamınbirine bi sorun ama şöle bişi var. buharda pişirme için bi aparat var. ucuz bişi, migroslarda satılıyor. brokolileri bunda pişirin buharla. sonra pişince (artık kaç dakikaysa) soğuk suyun içine atın. renkleri bozulmuyor, tadı da güzel oluyor bayağı. pişmeden az önce tuz atıyorlar biraz üzerine.

ben güzel yemek yapmaktan çok anlamam ama çok güzel yemek yerim.. lol
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl kilo veriyorsunuz ben halen anlayamıyorum
bugün sebze haşlamayayım, beanburgerde fasülye falan var hadi ondan yiyeyim sebze olarak dedim
net verilen kilo sıfır oldu

gidip kendim bir sebze falan pişirsem 700 gr falan gidiyor günde ortalama.

aklım almıyor ya
Sosyal ağlarda paylaş

ama kolesterol fırladı işte sorun orda =] yoksa alınan kalori < verilen kalori ise kilo verirsin yani gayette. tabi fazla işlenmiş yiyeceklerin yıkımı zor olduğu için daha değişik durumlar oluşabiliyo ama bi yere kadar etkiliyo o da.

ayrıca 54 kilo ne abi naaptın? :S

ups
Sosyal ağlarda paylaş

Havucu mutlaka soy, patetesi kabuklarıyla yemek gibi bişey olur heralde.

Bir de ben uzuun bir süre spora ara verip, dürüm, pizza vs. abanmıştım, hiç kilo almadım ama 2 aydır karındaki yağ katmanını bir kaç ay öncesine döndürebilmek için gözlerim yaşarana kadar çalışıyorum. Fast food illa kilo aldırır diye bir olay yok yani, yağ dediğin şey hafif zaten, eh fast food yiyip koca gün oturunca da o yağ olarak katılıyor bünyeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Brokoli ve karnabahar için naçizane öneriler:

Brokoliyi diriliğini çok kaybetmeden haşlıyosun, bu kırmızı biberler var ya, onları ufak ufak doğra, limon suyu(sirke de olur), zeytinyağı ve tuz(tansiyon aman diyim) ekleyip bir güzel karıştırıyosun. Bi süre buzdolabında bekletmekte fayda var, soğuyunca daha güzel geliyo tadı. :D

Karnabaharı da haşladıktan sonra, ince kıyılmış maydonoz, sarımsak(miktarı sana kalmış, fazla abartmadan), yine limon veya sirke, zeytinyağı ve tuzla harmanla.

Şu iki tarifi bana sürekli sağlasınlar, et yemekten vazgeçebilirim sanırım.

yok o kadar değil de, daha az yerim. yani inşallah.

Afiyet olsun. :D
Sosyal ağlarda paylaş

soğan kavurmayı öğrendikten sonra her yemeği yapabilirsin , birisi sana soğan doğramayı ve "pembeleşinceye kadar" kavurmayı öğretsin , gerisi senin zevkine kalmış.

kavur soğan ı , üstüne de ne yemek istiyosan onu at, kötü bişey olma ihtimali senin zevkinle ters orantılı olarak değişicektir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ispanak güzel olur kıymalı zeytinyaglı,kabak fasulye bunlar da yapabilirsin genelde mantık aynı;
Önce tavay biraz sıvı yağ koy ondan sonra soğanları küçük küçük doğrayıp tavaya at kavur biraz...
Sonra mesela kabak,fasulye at biraz onları da 2-3 dk kavur ilk önce su koyma sonra biraz su koy salça koy karıştır,tuz karabiber ekle biraz zeytinyagı ekle kıs altını kapa tencereyi pişer en fazla 20-25 dk da(fasulye geç pişebilir)...
Aslında sebzeler kendi suyunda pişerse daha lezzetli olur ama başlarda acemiyken su koymak lazım biraz yoksak yancak gibi oluyor...Isıyı hep düşükte tut,uzun süreli pişir ama kısık ateşte pişir...
Mesela bu dediğim sebzelere kafana göre tavuk,et,kıyma vs de koaybilirsin...Kıymayı önceden biraz kavurup ondan sonra eklersin sebzeleri fln...
Tavugu biraz kavurup sonra yine sebzeleri ekleyip kısık ateşte devam edebilirsin..Biraz uzun sürer ama lezzetli olur güzel pişer..
Yanına bulgur pilavı,patataes,brokoli kombinasyonları gidebilir...
Salata yap yanına birde
1 saat sonra da meyveni ye..
Bomba gibi olursun..
Sosyal ağlarda paylaş

Syn said:
günde 1 öğün yiyorum, kilo alıyorum, saygılar.

sorunun da bu zaten.
tek bi ögün yiyosundur ama o aclıkla hayvan gibi yiyosundur.öyle degilse bile az ve sık sık, en azından 3 ögün yesen metabolizman daha hızlı calısıcak, kilo da almicaksın.

ben de çikolata yiorum bazen deli gibi
seviorum, ama kilo aldırıo
batsın bu dünya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...