Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warrior/Death Knight/Paladin'de melee DPS

Warhero

Öne çıkan mesajlar

artık raid yapmak heroic yapmak eskisine gore cok daha kolay.
off spec icin item toplamak eskiden hayaldı, sımdı cok kolay.

biraz sagduyulu ınsanlarla oynuyorsanız zaten, "banene ben tanklamam illa fury olucam" demez, gider respecler adam gibi.

eskiden "bu boss'a 5 healer yeter geri kalanlar dps olsun" diyemezdin, simdi bole bir lüksün var.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ortada pek bi content yok Cüce. Naxx zaten 2 yıldan beri olan bir zone, retune edildi kondu. Haliyle pek bir zorluğu yok. 80 olduktan sonra pug bile dönülüyor. Bir tek Malygos uğraştırıyor şu an. O da TBC Grull kıvamında.

Asıl raid/pve class balance'ı Ulduar ve devamındaki patchler ile görücez.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Paladinler senelerce dps yapamadılar. En sonunda adamlara dps yapma şansı verildi onda da siz yapmasın diyorsunuz ya :)

Valla Dworgian sen o zamana Vanilla wow'da oynamalıymışsın. O dönemde herkesin bir görevi vardı. Shadow Priestler çok nadir görülürlerdi. Tek tük adam gibi oynayan Shadow priest vardı ve millet özenirdi Shadow oynayabilmek için. Paladin ve Shamanlar ise sadece heal atardı. Druidler ise dendiği gibi sadece buff ve CR için geliyordu. Sen o dönemi kaçırmışsın kötü olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
zamanında heal atmaktan tiksindikleri için retri veya tank dolanan binlerce pala doldu healer bulamıosun.

yoo gayet de buluyorsun.
daha birkaç gün önce AQ'a gittim ben (10-15 kişilik bir gruptu). dört healer gözüme çarptı. Biri shaman, biri paladin, biri druid, biri priest. Yanlış hatırlamıyorsam üç tane de tank vardı, biri warrior, biri dk biri de paladindi.

healer paladin'ler TBC'de meşhur oldu gibi sanki. o zamanlar her dungeonda bir tane healer paladine rastlıyabiliyordum.
Şimdi de kolay bulunuyor.

Bazıları healer paladin kullanmayı seviyor, iyi de beceriyorlar.

Topicte başta dediğime gelmiş oluyorum,
bence alternatif classlar olması çok iyi. 4 Warrior, 4 Rogue 4 Priest olmasındansa böylesi daha iyi. Hem çeşitli ability'ler kullanıldığı için, grubun kalitesi yükselmiş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce +1

Ayrıca ne tarz bir guild o dediğin, adam holy paladin olarak başvuru yapıp kabul edildiyse healerdır, prot warrior olarak girdiyse tanktır. Zaten köklü bir guildin hiçbir üyesi de expansion falan gelmedikçe komple raid rolünü değiştirmez, değiştirmek bile istemez, triali yeni bitmiş herif de oo shield aldım vırt aldım zırt aldım ben artık tank olcam falan derse gof.ckyourself denir.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaçamak geldim,

Cüce, çeşitlilik iyidir ok. Buna hiç bi itirazım yok.

Ama bi anda çevremdeki pro tank dediklerim fury, abi süper healerdir bu dediklerim tank veya dps paladin vs die dönünce beynim bulandı.

Ve diosunuz "adam gidip respec yapar gerektiği yerde"

Ama mesela fury oynayan adam dps gear kasıo tank olmamak için tank gear almayan insanlar var ya. Mesela örnek yani.

Ve ben evet tbc de oynamaya başladım ok, ama o zamanlarda raid 25 mandi, guildde online en az 4 5 rogue olurdu, şu an 1 tane var. 1 ya.

Ha tmm ortalık dk doldu o da var.

Ya benim beynim basmıo bir class ın 2 görevde birden en iyi olmasını gayet açık ve net. Hangi class olduğu farketmez.

Neyse, zaten sonuçta dememle bişey değişmicek. Fikrimi belirttim. Dayanak noktam gördüklerim oldu rakamlar skiller vs değil. Ama hala "ulan şunu şunu dedin ama onunla ilgili şu sorumu geçiştirdin" diyen varsa lütfen ya pm atsın ya burda yazsın, sabah iş başlamadan veya gece fln cvp verim. Hani öyle konuştu gidio olmak istemem şahsen.

gogo dps warriors gogo :D
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
@ Bone

Paladin ve DK pvp'de de hayvanlar gibi de nüküyor ama?

pvp'de gördüğüm kadarıyla 1- rogue, 2- mage oluyor. 3- değişiyor

battlegroundlarda rogue'un verdiği damage'ini geçebilecek tek class affliction warlock. o da, gördüğü herkese dot ata ata dolaştığı için :D yoksa o dotladığı adamları esas rogue ve mage'ler kesiyor...

bir paladin'in rogue kadar damage verdiğini hiç görmedim.

rogue aldı mı başını gidiyor çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

DeMiRMaSKe said:
Abi Paladinler senelerce dps yapamadılar. En sonunda adamlara dps yapma şansı verildi onda da siz yapmasın diyorsunuz ya :)

Valla Dworgian sen o zamana Vanilla wow'da oynamalıymışsın. O dönemde herkesin bir görevi vardı. Shadow Priestler çok nadir görülürlerdi. Tek tük adam gibi oynayan Shadow priest vardı ve millet özenirdi Shadow oynayabilmek için. Paladin ve Shamanlar ise sadece heal atardı. Druidler ise dendiği gibi sadece buff ve CR için geliyordu. Sen o dönemi kaçırmışsın kötü olmuş.

Sam gibiler o zaman "biz paladiniz, cleric değil" derdi hatta :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
Masquerade said:
@ Bone

Paladin ve DK pvp'de de hayvanlar gibi de nüküyor ama?

pvp'de gördüğüm kadarıyla 1- rogue, 2- mage oluyor. 3- değişiyor

battlegroundlarda rogue'un verdiği damage'ini geçebilecek tek class affliction warlock. o da, gördüğü herkese dot ata ata dolaştığı için :D yoksa o dotladığı adamları esas rogue ve mage'ler kesiyor...

bir paladin'in rogue kadar damage verdiğini hiç görmedim.

rogue aldı mı başını gidiyor çünkü.

Abi Allah aşkına herhangi bir BG'de damage doneda ne zaman rogue 1. olmuş warrior DK vs. varken. Rogue Killing blowda vs. 1. olabilir ama her zaman warrior-mage-DK falan 1. oluyor damage done'da.

Dün mesela 12 kb vardı bende 40k dmgle. Warrior aynı sürede 120k dmg üretmiş 7 kb'u vardı. Rogue'un pvp'deki olayı sırtına bindiği playeri optimum verimle kesmek. Ya da benim bu aralar yaptığım gibi DK'lardan kb çalmak ambushla haha.

Konuya ithafen; rogue o saydığınız classların hepsinden daha çok survival skill'e sahip. militaryde 25m de insq.'i tanklamanızı sağlayan evasiondan, warriorların kaçarken gözlerinin yaşardığı aoe effectlerden kaçmanızı kolaylaştıran sprinte, aldığınız healin %20 fazla olmasını sağlayan quick recovery'e ya da shs'e kadar herşey roguelarda mevcut.

Tabii rogue'u sinister, muti ya da hemo spamdan ibaret gören insanlar için evet rogue ilk cleave gg olan bir class. Ama ne hikmetse tüm wipelarda herkes yerlerdeyken cdleri açmış boss'a abananlar roguelar olur. Ha bir de yenen her wipe'da tanklar healera bok atar healer de rogue yüzünden der. Tabii rogue her zaman aggro alandır, çok dmg yiyip healeri oyalayandır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne aalaka Dead... rogue de 1. olur BG de 70 zamanında çok kez 1. oldum.. şimdi dk var diyoruz topu atıyoruz veya warior... ama iyi gearlı adamların zaten dmg aşmış oluyor ben mutilate spec ile oynarken deli gibi dmg yapardım.. şimdide o kadar küçümsemeyin cidden her sınıfın dps i iyi bence
Sosyal ağlarda paylaş

furry warriorumla thaddius da 8k dps yaptim
:D

kel thuzad dan axe almadiğim halde henuz, onuda alınca sanırım ciddi bir artış olucak, raid içi dps side 2500-3500 arası değişiyor. sadece hunterlar geçebiliyor şu anda dps de warriorumu, onlarında peti kendisinden daha çok vuruyor genelde.

yalnız şöyle bişey var rogue un bir talenti varmış partysindeki adamlar crit vurdukça onlara combo point geliyormuş, onu yaptı bizim 2 rogue benim warrior ve 2 hunter alıyorlar party ye biz sürekli crit vurdugumuz için roguelar sürekli 5 combo point oluorlar ve sürekli 5 combo point vuruyorlar aralıksız. bu durumda roguelarımız dps de birinci olabiliyor bazen
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
Warhero said:
Rogue'dan daha dayanikli, solo/dungeon/PvP'de daha rahat survivalibility'si olan,
buna karsin rogue'a yakin dps yapabilen bir heavy melee class oynamak istiyorum.
Bu yuzden Warrior, DK veya Paladin'den birisiyle oynayacagim ama hangisi bu konuad daha iyi, ona karar veremedm.

ornegin "LFM DPS for bla bla" dediklerinde "baba ben cok iyi DPS yapiyorum, geleyim mi" diyebileyim.

DPS icin neden Rogue degil de heavy melee tercih ediyorsun denilirse, Rogue'u biraz zayif buluyorum ve Warrior gibi hayvan bir armor ve health'e sahip olan bir classa y,nelmek istiyorum.

Two-handwed veya dual wield olabilir. En uygun class ve talent tree nedir acaba buna uygun?
Fury Warrior, Blood DK, Retri Pala nasil tercihlerdir?

işte blizz in yanlış politikasının en güzel örneği...

blizzin o politikasi olmasaydı şu an raiddeki işlevin manasi biten priestlere innervate atmak olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:
Dworgian said:
Warhero said:
Rogue'dan daha dayanikli, solo/dungeon/PvP'de daha rahat survivalibility'si olan,
buna karsin rogue'a yakin dps yapabilen bir heavy melee class oynamak istiyorum.
Bu yuzden Warrior, DK veya Paladin'den birisiyle oynayacagim ama hangisi bu konuad daha iyi, ona karar veremedm.

ornegin "LFM DPS for bla bla" dediklerinde "baba ben cok iyi DPS yapiyorum, geleyim mi" diyebileyim.

DPS icin neden Rogue degil de heavy melee tercih ediyorsun denilirse, Rogue'u biraz zayif buluyorum ve Warrior gibi hayvan bir armor ve health'e sahip olan bir classa y,nelmek istiyorum.

Two-handwed veya dual wield olabilir. En uygun class ve talent tree nedir acaba buna uygun?
Fury Warrior, Blood DK, Retri Pala nasil tercihlerdir?

işte blizz in yanlış politikasının en güzel örneği...

blizzin o politikasi olmasaydı şu an raiddeki işlevin manasi biten priestlere innervate atmak olurdu

(tu)

Bide full +int +spi gearla feral dps yapmaya çalışmak olurdu =).
Ne kotuydu oyun o zamanlar ya.Druid'i o kadar sevmeme rağmen bıraktırdılar. Hayır t2 giymiş bi priest in hiç ole ınnervate e de ıhtıyacı yoktu, potion falan taşıoduk mıllet ıcın ıste
Sosyal ağlarda paylaş

ozii_x said:
Ne aalaka Dead... rogue de 1. olur BG de 70 zamanında çok kez 1. oldum.. şimdi dk var diyoruz topu atıyoruz veya warior... ama iyi gearlı adamların zaten dmg aşmış oluyor ben mutilate spec ile oynarken deli gibi dmg yapardım.. şimdide o kadar küçümsemeyin cidden her sınıfın dps i iyi bence

Bahsettiğimiz dmg done adamlar 500 600kları görüyorlar, ben geçen eotsta 400k yaptım işte 5.ydim yine de. Yoksa tabii 1. olunabiliyor mesela dmg doneda 5. olduğum o bgde killde 1.ydim. PvP'de dmg done önemli bir faktör değil zaten. Ama yanlış olmasın.

Bu arada trashta ölen rogue oynamasın demişsiniz de, ben de o zaman boss'u bir sn sabit tutamayan trashta mobları sağa sola çevirip rogueun sürekli cleave range'ine girmesine yol açan tanklar camdan atlasın derim. Ki en pro geçinen tanklar bile yapıyor bunu. Çünkü açık konuşalım %90'ının umrunda değil rogue'un cleave yemesi vs. üstelik, o aptal mobu hareket ettirse rogueun cleave yiyeceğini de bilmiyordur o yüzdenin bir kısmı da. Tamam ben her an mobun götünde olmak zorundayım da götü durmuyor onların da.

İşte rogue'un "abi rogueda armor yok survival yok" olayı burada başlıyor, evet bizde armor yok, o cleave bize 30k dahi vurabiliyor ama o cleave'i yememek gerek, cleave dmg alıyorsa bir rogue ya mob paylaşımında bir sorun vardır tanklar göt göte yüzleri birbirlerine dönük tutuyordur mobları ya da dediğim gibi sürekli mobları evirip çevirip, ileri geri yapıp rogueları zor durumda bırakan bir tank vardır. Eğer rogue'un kabahatiyse de sürekli ölüyorsa /gkick (ki bunu başarması için tankın içinden attack vermesi gerekir xD)

Rogue'lar iyi, yalnızca ortada çok fazla PvP'de 8-9k ambush critledi, priest stunlockladı diye kendini imba rogue sanan insan var. Hakkıyla oynanması gereken classlardan bir tanesi kanımca.

Bu arada mutilate HaT'ı geçiyor, bugün bunu gördüm. Party'de 3x HaT rogue 2x mutilate rogue idik, Gluth'da mutilatele 1. oldum (rogue klasmanında, genelde 2.ydim 1. de fury warriordu, aramızda 60dps fark vardı :P), HaT spec'li roguela aramda 200dps fark vardı. Diğerleri zaten ilk 8'e giremedi.
Sosyal ağlarda paylaş

yahunedne umrunda olmasın, rogue'un cleave. Rogue'un cleave yemeside adamın umrunda, partinin cone yemeside, aoe yemeside, fear yemeside cart yemeside curt yemeside.

komik yanı bole syeler soylemeniz. neden bilmiyorum rogue'lar olarak "elitist tanklar bizi umursamıyo!!!" gibi bir dusunceniz var.

bi baksanız duruma zaten, trashlerde 3-4 mobla ugrasan tank'ın hem aggrp tutup hem mobları onunu verıp hem sırtlarını patiye verimeye calısırken (heleki dmg meter birinciligi icin aoe calısan oyuncular varsa), bide rogue'un yiyicegi cleave'ın hesabını yapamaz. O kadarını siz yapın artık. Tanklarsan insan, o kadar ice ice girmis mobun arasından birinin arkasında degilse rogue bu tankın sucu degil. huudey diye dalmayı verin, bi sabredin tanklar cekip cevirsin trashları once.

bide sunu soylemek istiyorum, "bizde armor yok armor yok!" diyorsunuz ama fury warriorlarda zaten berserkerda geziyo %10 bonus dmg alıyorlar, hemde rogue'lardan daha az avoidenceları var. kalabalık bir gruba dalarkende, evasion acıyımde cleave yemiyim gibi bi sanslarıda yok.

dk ların palaların durumu ne bilemem ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...