Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sims 3

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

yok şunları bi açıklayayım ilk;

oyun çok sığ, bomboş. çok az seçenek var, saç stillerinden tutun alınacak eşyalara kadar. tabi bu online shopa bağlıyor bizi(ya da ek paketlere)

bide ne bileyim grafikler hiç gelişmiş gibi gelmedi, gerçi pek sims2 oynamadım ama. bu olduğu gibi aynı, ama ne bileyim karakter yaratırken zoomlayınca bile hiç gerçekçi değil(tabi günümüz fps'lere alıştık o ayrı). gerçi belki her kesime hitap ediyor diye(sistem gereksinimleri de etken tabi) kullandıkları renkler falan hep aynıdır(çizgi filmsi)

oyun açıldığında sanki sims1den hiç farkı yokmuş gibi geldi 5dk da çıktım. bu fark grafik açısından değil tabi, böle açıldı oyun aaaa dedim hiç bir değişiklik yok, sims1de de bu şekilde başlıyordu, satın aldığım bilgisayara oturup iş aramıştım, gazeteci gelmişti evin önüne gazete bırakmıştı falan simslerim eve dağılmıştı buzdolabından yiyecek bişiler almaya gitmişti bi tanesi vs.. sims3te de aynısı oldu sdf. oha dedim sonra.

herneyse daha takılalım tabi bunlar önyargı hep işte dur bakalım biraz oynayalım tabi dediğim gibi karakter yaratma hariç 5dk oynadım elbet değişiktir oyun ama ne bileyim insan düşünüyor bu adamlar bok gibi para kazanıyorlar, bu mudur? diye

bu arada öle bi sims1 ss koymuşun ki sanırsın dos oyunu sdf
Sosyal ağlarda paylaş

sims 1 çıkalı 10 yıl oluyor, oyunda sadece karakterler 3d idi ve o da half-life dönemi 3d'si, oyunun kendisi 3d kart bile istemeden çalışıyordu düşün. al hatta yazayım ne istiyormuş:
said:

System:
PII 233 or equivalent
RAM:
32 MB
Video Memory:
2 MB
Hard Drive Space:
300 MB

neyse onu koydum yani heh, 128mb'lik kart istiyor minimum sims 3.

ayrıca nasıl başlamasını bekliyordun oyunun orayı anlayamadım, hikaye yok ki? sıfırdan başlıyorsun işte şehir kurma ya da tycoon oyunları gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
aslinda belki senaryo tarzi ufak eklentiler olsa total war'daki tarihi savaşlar gibi. mesala finallere 1 hafta kalmıştır ve çocuk okulun olduğu şehre yeni dönmüştür falan haha

öyle senaryolar sims 2 de vardı, life stories ve castaway miydi neydi. tabiki expansion olarak geldi ikiside.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
onun için hissedilmiyor dedim, yoksa illa ki fark vardır 5 yıllık oyunla arasında. ama ilk bakışta "vay be nerden nereye" dedirtmiyor yani ikinci oyunda olduğu gibi.

e 3d'nın rahat rahat kullnılmaya yenı baslandığı bı donemdi, durmadan yenı bısıler keşfediliyodu, sims2 den sims3'e o kadar cok devrim olmadı sonucta graifk alanında.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun elbet çok sığ olacak. adamlar bu oyuna 20 ek paket çıkartacaklar. ondan sonra da sığ kalacak ama o ayrı :D

esas beni şaşırtan grafikleri. sims 1 ve 2 arasında baya fark olmasına karşın, sims 3 sanki sims 2 ile aynı motoru ve grafikleri kullanmış gibi geldi.

elinde ikisi de olan varsa oyun içinden screenshot alıp koyarsa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası grafikler umrumda değil zaten bilgisayarım kaldırmıyor. Sims gibi sandbox bir oyunda en önemli şey oynanabilirlik ve ayrıntılardır. Kısaca bir göz attım da bayağı yenilik var.

-Ev ile kısıtlı değilsiniz, yani çıkıp yandaki komşunuza da, iki sokak ötedeki manava da, şehir dışındaki göle de yükleme olmadan gidebiliyorsunuz. Bu da grafiksel bi gelişme değilse nedir bilmiyorum.

-Saymadım ama physical,mental vs. başlıkları altında 50+ trait var ve bunlardan beş tane seçiyorsunuz. Buna göre siminizin kişiliği, istekleri, yetenekleri değişiyor. Mesela genius traitini seçtiğinizde siminizin kısa vadeli istekleri satranç oynamak vs. iken uzun vadeli isteği yazar olmak oluyor. Ya da loner traite sahip bir sim yalnızken mood bonus alıyor. Ayrıca bu traitler ikili ilişkilerde seçeneklerinizi de etkiliyor.

-En beğendiğim özellikse isterseniz kasabanın günlük hayat dışında da yaşıyor oluşu. Yani siz müdahele etmeseniz bile insanlar evleniyor, taşınıyor, yeni insanlar geliyor vs.

Sonuç olarak PatiCha -5 almak pahasına söylüyorum, ilk izlenim olarak bu oyun gayet güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

grafik kastırsalardı öyle her makinada oynanmazdı tahminimce, ara yükleme falan yok dediklerine göre, bilgisayarın aynı sahne içinde hesaplaması gereken daha çok parametre var. eskiden sadece karakterin uğradığı mekan yada kaldığı ev sınırları içindekiler hesaplanıyordu.

bir de oyunun görsel kimliği olarak sims e özgü bir grafik anlatımı var zaten. adamların o kadar realizm aradıklarını da zannetmiyorum. koskoca ea, isteseler yaparlar. oyunu alıp oynayınca görecem ama, ilk başta seçenekleri az tutma olayına taktım ben, sineğin yağını çıkarıp onu da satma zihniyetine girmesinler bu saatten sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
konmuşu var. sonrasında cüce ile konuştuk hatta neden öyle.

oyun içinden dedim di mi.

developer tarafından yayınlanan screenshotlar güzel gözüksün diye editlenmiş veya beceriksizce yapılıp kötü açılardan çekilmiş olabiliyor. oyun içinde normal zamanlarda nasıl gözüktüğünü merak ettiğim için oyun içinden screenshot alabilen varsa koysun dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...