Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2012

progamer

Öne çıkan mesajlar

bazıları bir "dünyanın sonu filmi"nden ne bekliyor inanın anlamak mümkün değil. dünyanın sonu konusunu işlemek amaçlı ayşeyle alinin son 1 günlerini süper sanatsal ve görselden uzak şekilde anlatan bir film çekilseydi, dünyanın sonu bunun neresinde arkadaşım denirdi. örnek: war of the worlds.. dünya istila altında, bişiler bişiler oluyor, ama biz tom cruise ve kızının seyahatlerini izlioruz. ayrıca nasadakilerin bulamadığı, uzaylıların zayıf noktasını da tom buluyo yupii.. bumudur dünyanın sonu ? saçmalıktan öte bişey değil..

bir kere bazı cahil cüheyla insanlar, herkesin zevklerinin farklı olabilceğini anlamak istemiyorlar. aynı gece içinde üst üste "angela - luc besson" ve "crank 2" yi izleyip taparcasına sevip beğenip 1 hafta sonra ikisi birden tekrar seyredebiliyorum. birisi sanatsal, görselden tamamen arıtılmış hatta okadar ki siyah beyaz çekilmiş bir film, diğer şuursuzca aksiyon ve cinsellik içeren bir film.. insan canı ne isterse onu izler. bir filmi iyi yapan senin beğenmen değil, çoğunluğun beğenmesi ve düşüncesidir. bir filmi iyi yapan beklentiler değil, film sonu hislerdir. yıl 2009 ve ben hala arada canım dünyanın yok oluşu ve kurtarılışı hakkında bişiler izlemek istiyor, armageddon açıp izliyorum. evet bazen canım o tarz bişi görmek istiyo. ve belki inanmazsınız, bir defasında tek başıma, armageddon dvdsini takarken kendi kendime içimden şunu söyledim. "biliyorum çok saçma filmler.. ama insan bazen bunnarı da izleme ihtiyacı hissediyo." hata armageddonu takarken, day after tomorrowum nerdeydi benim diye film kutuma baktığım da oldu.. adı üstüdne film. bunu bu kadar ciddiye alıcak ne var anlamıyorum. görsel düşmanıysanız, görseli olmayıp da konusu da boktan olan binlerce film sayabilirim. onların yanında bunlar gayet iyi kalıyor. zaten dedim ya bu tür şeyler beğeni istek ve hatta ihtiyaç sonucu çekilir izlenir..

grafik bombardımanı: matrix serisi. konu ? bana göre çok derin ama bazısına göre kara muratla aynı.. o, bu filme kafadan irrezil boktan yorumu yapanları da, martix ve türevi filmlere kötü diyen malların yanına katıyorum ve 2012 filmini beklemeye koyuluyorum..

ps: dellendirmeyin hülean beni :P
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

dünya istila altında, bişiler bişiler oluyor, ama biz tom cruise ve kızının seyahatlerini izlioruz. ayrıca nasadakilerin bulamadığı, uzaylıların zayıf noktasını da tom buluyo yupii..

zayıf noktasını bulduğu yok kimsenin. bakteriler yüzünden uzaylılar hastalanıyor oda sadece kuşların üzerine konabildiğini farkedip askerleri uyarıyor. uyarmasada zaten kendi kendine düşüp ölecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
İçim karardı arkadaş. :(
said:
Kötü bir kehanet gibi rapor.

NASA'nın yeni ortaya çıkan raporu, ilk kez farklı bir felaketi öngörüyor ve olası bir tarih de veriliyor: 12 Eylül 2012.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nce (NASA) hazırlanan raporda, şimdiye kadar pek de düşünülmeyen, farklı bir felaketten söz ediliyor. Raporda ne küresel ısınma, ne depremler, ne süper-volkan, ne göktaşı çarpması var.

Raporda, Güneş'te meydana gelmesi beklenen büyük bir fırtınadan söz ediliyor. Bunun, Dünya'da yaratacağı etkiler ise "kötü bir kehanet" ya da bir korku filmi senaryosundan farksız...

Güneş yüzeyinde meydana gelen büyük fırtınalarla ortaya çıkan plazma toplarının Dünya'daki enerji şebekelerini çökerterek insanlığı mutlak bir çöküşe sürükleyebileceği uyarısı yapılıyor.

NASA'nın Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi'yle ortaklaşa hazırladığı raporda, Güneş'te meydana gelen enerji patlamalarının bugüne kadar Dünya'daki enerji ve iletişim hatlarında görece kısa süreli ve küçük çaplı hasarlara yolaçtığı, ancak büyük çaplı bir patlamanın Dünya'nın manyetik alanına muazzam bir hasar verebileceği kaydedidildi.

Bahsi geçen patlamalardan bugüne kadar kayıtlara geçen tek örneğin 1859'da yaşanan "Carrington Olayı" olduğu belirten uzmanlar, benzer bir patlamanın Kuzey Amerika, İskandinavya, Avrupa ve Çin üzerinde on yıllarca onarılamayacak tahribata yolaçabileceğini söylüyor.

Güneş yüzeyindeki olası bir büyük patlamanın, Dünya'da saatler içerisinde tüm enerji hatlarını eriterek kullanılamaz hale getirebileceği, bunun sonucunda da altyapının çökeceği ve insanlığın Taş Devri'ne dönüş yaşayacağı öngörülüyor. NASA'nın raporunda böyle bir felaket için olası bir tarih de veriliyor: 12 Eylül 2012...

Einstein da demiştim hem sopa ve taşlarla yapılacak diye dünya savaşı.

:(:(:(:(

/wriiiiiiiiiiiiiist
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

İçim karardı arkadaş. :(
said:
Kötü bir kehanet gibi rapor.

NASA'nın yeni ortaya çıkan raporu, ilk kez farklı bir felaketi öngörüyor ve olası bir tarih de veriliyor: 12 Eylül 2012.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nce (NASA) hazırlanan raporda, şimdiye kadar pek de düşünülmeyen, farklı bir felaketten söz ediliyor. Raporda ne küresel ısınma, ne depremler, ne süper-volkan, ne göktaşı çarpması var.

Raporda, Güneş'te meydana gelmesi beklenen büyük bir fırtınadan söz ediliyor. Bunun, Dünya'da yaratacağı etkiler ise "kötü bir kehanet" ya da bir korku filmi senaryosundan farksız...

Güneş yüzeyinde meydana gelen büyük fırtınalarla ortaya çıkan plazma toplarının Dünya'daki enerji şebekelerini çökerterek insanlığı mutlak bir çöküşe sürükleyebileceği uyarısı yapılıyor.

NASA'nın Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi'yle ortaklaşa hazırladığı raporda, Güneş'te meydana gelen enerji patlamalarının bugüne kadar Dünya'daki enerji ve iletişim hatlarında görece kısa süreli ve küçük çaplı hasarlara yolaçtığı, ancak büyük çaplı bir patlamanın Dünya'nın manyetik alanına muazzam bir hasar verebileceği kaydedidildi.

Bahsi geçen patlamalardan bugüne kadar kayıtlara geçen tek örneğin 1859'da yaşanan "Carrington Olayı" olduğu belirten uzmanlar, benzer bir patlamanın Kuzey Amerika, İskandinavya, Avrupa ve Çin üzerinde on yıllarca onarılamayacak tahribata yolaçabileceğini söylüyor.

Güneş yüzeyindeki olası bir büyük patlamanın, Dünya'da saatler içerisinde tüm enerji hatlarını eriterek kullanılamaz hale getirebileceği, bunun sonucunda da altyapının çökeceği ve insanlığın Taş Devri'ne dönüş yaşayacağı öngörülüyor. NASA'nın raporunda böyle bir felaket için olası bir tarih de veriliyor: 12 Eylül 2012...

Einstein da demiştim hem sopa ve taşlarla yapılacak diye dünya savaşı.

:(:(:(:(

/wriiiiiiiiiiiiiist

kaynak?
Sosyal ağlarda paylaş

pussies ve evil-doers varken, Transformers filmindeki gibi Mısıra zaten ABD'lileri yollarsın.

Knowing'i sevmiştim. En azından Dünya'da ABD dışında da yaşam olduğunu, toplum olduğunu farketmiş.

Ancak sırf ABD'deki olayları anlatan, sırf ABD'nin kahramanlık yaptığı "Küresel çapta" filmler bıkkınlık getiriyor artık bana.
Sosyal ağlarda paylaş

cemad said:

oha trailer süper

ayrıca bu grafikler de sanat. sanat sadece oyunculuk vs değildir. nasıl ki resim de sanatsa, fotoğraf da sanatsa bu da sanat.

kendimden geçiyorum bu kadar kaliteli efektleri izlerken

katılıyorum buraya,görsel efekt endüstrisi çok büyük gelişme kat ediyor ve bu gelişme de yüksek bütçeli filmlere büyük ölçüde yansıyor.Görsel efektlerin düzgün kullanıldığı filmler büyük ölçüde başarılı oluyor ki filmin geri kalanı kötüyse onlara seviye atlattırıyor,film zaten iyiyse onları daha da yüceltiyor.

Mesela Pirates of the Carribean serilerindeki ve Yüzüklerin Efendisi,sonrasında Matrix serisi gibi filmleri göz önüne alırsak zaten hemen hemen herşeyiyle kaliteli olan filmleri daha üst seviyelere çıkarmışlardır,bunun yanında Transformers gibi her yanı vasat filmleri de izlenebilir kılmışlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi o görseller ne öyle oha.

terminator salvation da çok iyidi o konuda.

tamam konu ve oyunculuk vasat bişi çıkabilir bu film ama visual & sound ile de gayet izlenebilir oluyor. sanki her izlediğimiz film 10 numara oyunculuk, epic senaryo barındırıyor da.. anlamıyorum insanları, "ıyy, o artist mi? rolü bok eder, ayrıca o yönetmenin de x filmi berbat. fail olur bu film." lol.
Sosyal ağlarda paylaş

2012 de madem taklaya geleceğiz, salayım kendimi dağa bayıra diyorum ama ya birşey olmaz ise o zaman harbiden kapak olur. 3 sene yatmayan sigorta primleri v.s. kötü olur.

Sovereign'in kehaneti gerçi içimde ufak bir heyecanlanmaya neden oldu "2012'de uzaylılar gelecek" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...