Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

oyunu oynamadan önce hic bi şeye bakmadim direk oyuna daldim ne işe yarıyor, hangi statlar faydali, hangileri gereksiz bakmadim hic. silah skillerine cok puan vermedim ben. stat olarak perception charisma ve intelligence a abandim. skill olarakta speech, medical, science, ve lockpicki götürdüm sonuna kadar. vats hakikaten başarısız cok daha güzel bi combat sistemi oturtulmasi lazimdi bence de ama vats olmasaydı muhtemelen bitiremezdim oyunu ve lvl 15 küsür olana kadar tek tur da öldüremedim kimseyi vats kullanarak.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.fallout3nexus.com/downloads/latest.php

modlar yavas yavas dusmeye baslamis harbdien gercekciligi arttiran cok guzel bikac mod var

en cok sunu begendim

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=142

brotherhood of steel armor i f2 versiyonuna ceviriyor cok super olmus

bide vats MCE edition var sahane :D

said:
VATS Manual Chance Evaluation is a slight revision of the standard VATS accuracy formula which will put a much greater emphasis on your weapon skill and the base accuracy of your chosen weapon rather than simply the distance to your target.
As a small bonus it will lower the VATS zoom factor and remove the nonsensical wear VATS used to apply to your weapon.

This will, as a side effect, also slightly increase the influence of skill on your real time accuracy, as it is used in the VATS calculations. So don`t use this mod with one that completely eliminates real time weapon spread.

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=161

harbiden super olmus mal bethesda da boyle yapsaydi vats i keske
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
diyor insan ve eski fo'lardaki en büyük gameplay hatası buydu. (bkz: sharpshooter build + sniper perk & gauss = gg) sadık kalırken neden eski oyunların hatalarına sadık kalmışlar cidden merak ediyorum.

AHAUHEAUEA
Sam bi an aklima tactics oynadigimiz gunler geldide inatla mutie aliyodun inatla big gun aliyodun kafana kafana yiyodun gaussu
auhquheauhea

Ya bide vats acinca sizdede oyun duruyo muydu yane bi targeta head shot secmek 10 dakka suruyo muydu
Sosyal ağlarda paylaş

oynuyorum 2 gündür. Genel olarak;

- Burada ve çoğu çevrede anlatıldığı kadar "OHA REZALET" bir oyun değil;

Çünkü yıllardan sonra fallout evrenini çok özlemişiz, en azından bi devam oyunu olmus, atmosfer var, 3d olarak eskiden 2d gördüğümüz şeyleri görebilmişiz, ayrı bi heyecan.

- Vats problemleri olmasına rağmen güzel entegre edilmiş.

- Silahların kolayca eskimesi, mermi bulma sıkıntısı çok güzel eklentiler olmuş. Oyun başında laser pistol bulsak da mermisini bulamıyoruz kolayca.

- Silah modellemeleri genel olarak hoş

- Radio güzel düşünülmüş

- Silah yapma/üretme güzel

......

Olumsuz yorumlarıma gelirsek;

- Vats'la gerçek zamanlı çatışma arasında ciddi bir adeletsizlik var.

- Silahların ne kadar action point harcadığı, ne kadar hızda mermi harcadıkları vb gibi detayları oyuncuya verilmiyor.

- Eski fallouttaki değişik mermi seçenekleri yok. (FMJ,JPH, AP,HE vb)

- Oyunda gereğinden fazla hack&slash mevcut. (speechle başlayıp speechle bitirdiğimiz bir quest yok mesela)

- Oyun gereğinden fazla kalabalık. Şahsen "WASTELAND" denilen yerde, her 100 metrede bir atraksyon bir raider grubu bir robot bir yerleşim yeri görmek garip geldi bana.

- Pickpocketing XP vermiyor. Sebebini anlayabilmis değilim, (lockpick verirken)

- İçerik eksiği var biraz. Özellikle silah&zırh olarak eski oyunlardaki kadar çok seçenek göremedim.

- Şu elbiseyi giydim daha iyi konusuyorum, labarotuvar önlüğü giydim bilimsel bilgim arttı geyiği saçma olmuş.

- Ana senaryo zayıf, genel olarak quest konuları derin değil.

- KARAKTER MİMİKLERİ YOK!!!! Efsane derecede yok hem de. Mimik sahibi değil modeller.

- Müzik yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ya saçma demiyorum şahsen ona ama devamlı giy çıkar bir yerden sonra sıkıntı veriyor. silahlara yaptığım gibi hotkey atayabilsem sorun olmayacak.

müziğin default olarak sesi çok kısık, gidip sesini açabilirsiniz. radyoyu kapayınca gayet düzgün ambiyans müziği giriyor devreye.

silahların AP ve mermi harcaması gösterilmesi lazımdı evet, yazılmaması oyun içinde kötü ama özellikle merak edenler gamefaqs'daki faq'de her türlü istatistiği bulabilir. (crit bonus, spread rate vs)

şahsen oyundaki alanların kalabalık bulunmasını gayet mantıklı buluyorum, sebep olarak şunları sayabilirim:

- fo2 üzerinden de 30 yıl geçmiş ki orada bile şehirler, hatta devletler kurulmaya başlanmıştı. ve burası d.c yani, arizona çölleri gibi bomboş olması mantıklı olmazdı aksine. wasteland ama 'capitol wasteland'. :)

- etrafta sık bir vault yoğunluğu (başkent olması nedeniyle makul) ve çok sayıda askeri tesis, fabrika, mağaza ve şehrin harabeleri var. hem hayatta kalanlar hem de çevreden gelenler buralarda yerleşim kurmayı tercih edecektir kaynakların daha bol olması nedeniyle.
Sosyal ağlarda paylaş

hakikaten atanıyormuş, nedense olmamıştı denediğimde. teşekkürler söylediğin için yoksa tekrar deneyeceğim yoktu. :)

yalnız explorer perk'ini aldım ben de, (net'te harita var ama alt+tab kasamayacağım ve zaten grim reaper's sprint de hile gibi perk, very hard filan oynarsam o zaman alırım) çok güzel mekanlar var. combat ve vats dengesizliği ile dumb down edilmiş dmg/armor sistemi olmasa cidden süper oyun aslında. (mimikleri saymazsak ama çok dert değil, zaten kimsenin yüzünü görmüyorduk talking head hariç heh)
Sosyal ağlarda paylaş

adını unuttum bak vats mıydı neydi. hani aktif ediyoruz eski fallout moduna giriyor dövüş falan. hah işte onu aktif edince süper fpsde çalışan oyun bir anda deliler gibi yavaşlıyor o muhabbet bitio kafasına sıkıyorum sonra da geçmiyor kasma. oyunu baştan başlatmam gerekiyor. bana özel bir şey mi bu yaw:(
(ekran kartı msi 8600gts)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...