Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allah Kabul Etsin Amenofis

odiflame

Öne çıkan mesajlar

haa pardon ya, ben çok yanlış anlamışım, tabii ki akpye oy verenleri aşağılamak serbest olucak, buyrun vurun bütün akplilere, 16 milyonun tamamı zır cahil, aptal, basiretsiz insanlar zaten.

chpye oy verenleri aşağılamak da serbestse ben de oradan vurmak istiyorum izninizle?
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu hemen oruç tutanlar cahil mi ye çekmişiniz.benim annem annanem çevremdeki kız arkadaşlarım erkek arkadaşlarımda oruc tutuyor.universiteli gençler hepsi akp ye karşı ve son hızla artan nefretleri var.olay burda oruc tutan ''herkes'' değil.oruç tutan akp yandaşlarından bahsediyor.

lafta oruç tutan ama oruç tutmanın sdece yemek yememekle kalmadıgını bilmeyen insanlardan.akp ile birlikte gelen din aşkıyla belki eskiden din nedir bilmeyen adamların tuttugu oruçtan bahsediyor.bunlar oruç tutlar.insanlara saygı göstermezler.küfür ederler.dayak atarlar.ve evet cahil kesimdir.

bu topicteki arkadaşlar moda sahilde adam kovalamıoolarsa sorun yok demektir.eğer sizde o taraftaysanız sizde cahilsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:
Horizon said:
said:
Senin elit diyerek dalgaya almaya çalıştığın kısım genelde aydın, bilgili ve kültürlü. Dindar kısımın neredeyse genelleme yapmaya yetecek bir kısmınında cahil olduğu

Bu dediğin için herhangibir anket mi yaptın , neye dayanarak söylüyorsun ? Sadece etrafında veya medyada gördüklerin üzerinden mi ? Şöyle bir kaynak göstersen de kim cahil bilsek.

Bir de şöyle birşey var cahili nasıl tespit ediyorsun günümüzde ? Ben çok eğitimli cahil gördüm. Nasıl olucak bu iş ? Çok saçma şu söylediğin.

o lafın tamamı "Dindar kısımın neredeyse genelleme yapmaya yetecek bir kısmınında cahil olduğu AKPnin başa gelmesi ile ispatlanmış durumda" idi Horizon. Bari alıntı yaparken tam yapta neye dayanarak öyle yazdığımı bana sormadan kendin gör.

Onu görerek cevap verdim. Alıntıya eklemen hiçbirşeyi değiştirmiyor sana olan cevabımda. AKP yi seçtiler diye cahil diyorsun dolaylı olarak. Evet peki bunu nasıl tescil ediyorsun ? Şimdi senin bu düz sığ mantığınla düşünürsek , bir adam geçmişte dyp ye anapa , dsp ye sonra akp ye oy verdi ise , bunların arasına chp yi de sok. Bu adam şimdi cahil mi ? yoksa kafayımı çizmiş habire parti değiştiyor ?

aaa dur aklıma birşey geldi , yoksa insanlar kendilerine sunulan projelere göremi oy veriyorlar ? Evet kısaca gene söylüyorum o yazdığın çok saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

yok, akp yaklaşık 16 milyon oy aldı demek istiyorum, seçim sonuçlarını unuttun mu yoksa? 16 milyon oy %47 ediyosa toplam oy 70 milyon mu ediyo bi hesapla bakalım =)

edit:aşağılamayı meşrulaştırmaya uğraşanını hiç görmemiştim, bu da bi ilk doğrusu. din eleştirilebilir, dogmatik olması, sorgu-sual kabul etmemesi vesaire. ama bir dine inanıyo diye bi insanı aşağılamak (ki evet yazıda bu da var, aynı yazıyı mı okuduk) hiçbir bilimselliğe, akılcılığa sığmaz. aynı şekilde akpnin yaptığı her eylem, çıkardığı her kanun eleştirilebilir, eleştiriliyor da zaten. ama akpye oy verdi diye bi insanı aşağılamanın, içki içiyo diye bi insanı dövmekten nitelik açısından bi farkı yok.

zaten başlı başına, herhangi bir nedenden dolayı aşağılama eylemi ne solla, ne özgür düşünceyle, ne idealizmle bağdaşmaz. o yüzden bi insanı akpye oy verdi diye aşağılamak da solculukla, bilimsellikle, hatta Atatürkçülükle bile bağdaşmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Zlaneth said:
16 milyon? 70 milyonun tamami oy kullandi diyosun yani, 3 yaşındakiler falan.. iyiymiş.

16 milyon 70 milyonun kaçta kaçı bir hesapla bakalım. Atılan oyların %kaçını akp aldı onu da bir hatırla bakalım.

Sonra tekrar bir otur düşün 16 milyon nüfus üzerinden yapılan bir sayımmı yoksa atılan oyların üzerinden yapılan bir hesaplamamı..
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:
konuyu hemen oruç tutanlar cahil mi ye çekmişiniz.benim annem annanem çevremdeki kız arkadaşlarım erkek arkadaşlarımda oruc tutuyor.universiteli gençler hepsi akp ye karşı ve son hızla artan nefretleri var.olay burda oruc tutan ''herkes'' değil.oruç tutan akp yandaşlarından bahsediyor.

lafta oruç tutan ama oruç tutmanın sdece yemek yememekle kalmadıgını bilmeyen insanlardan.akp ile birlikte gelen din aşkıyla belki eskiden din nedir bilmeyen adamların tuttugu oruçtan bahsediyor.bunlar oruç tutlar.insanlara saygı göstermezler.küfür ederler.dayak atarlar.ve evet cahil kesimdir.

bu topicteki arkadaşlar moda sahilde adam kovalamıoolarsa sorun yok demektir.eğer sizde o taraftaysanız sizde cahilsiniz

bu kadar yazı yazılmış bir tek red tek yazı ile hepsini cevaplamış.redin cevabına aynen katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin inanana saygısızlığı yok, insan+inanansan yok. İnsan olmayıp inanan insanlar öfke ve nefreti üstlerine çekiyorlar. Bu versiyonlar inanmayıp insanlıkla alakası olmayanlardan daha tehlikeli ve miğde bulandırıcı. Dinin topluma mal edilmesi kadar hastalıklı şey var mı? Din düşünce gibi değildir çünkü, irdeleyemezsin. İrdeleyemediğin birşeyi değiştiremez, geliştiremezsin. Cahili koyun gibi kontrol eder, aklı basmayan ya da işine gelen kullanır dini bir güzel. Ateistler neden bu kadar saldırgan dine karşı? Zorla hayatına karıştırılmaya çalışılan ve çoğunlukla sözde inanlar tarafından yanlış uygulanan birşeye karşı her insan sinirle dolar. Hele de bu ömür boyunca sana çin işkencesi gibi minik minik iğne iğne batırılmaya çalışılıyorsa. Zaman zaman mantığın almadığı ufak tefek bile olsa ahlak dersleriyle büyümedik mi hepimiz? Herkesin dini kendine, dinini sadece kendine gören de sonsuz saygıyı hak eder zaten. Kimse de sesini çıkarmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bu arada ben AKP'e de oy verdim. Bunun sebeplerini de size açıklamam gerekmiyor her halde :) Varın hayal gücünüzün size yaratacağı sanal fikirlere sahip olun.

E peki şimdi ne oldu? O AKP'e oy verenler denen grubuna dahil oldum. Kafadan bu metin bana geldi değil mi?

EagleEye said:
bir dine inandığı için aşağılanmıyor insanlar. akp gibi bi partiye oy verip iktidara getirdikleri için aşağılanıyor. akp neyi kullanıyor oy toplamak için? islam. islamda böle yazıyo şöle yazmıyo kısmıda beni ilgilendirmiyor(not: islamda nasıl yazıyor bende biliyorum), ben kendine müslüman diyen insanların nasıl davrandığına bakarım. inandıkları din ne diyor diye bakıp ona göre yargılamam, davranışlarına göre yargılarım. zaten gerçekten dindar bi hayat süren insanları günlük hayatta ayırt edebiliyorum ve onlara saygım sonsuz(her ne kadar saçma olduğunu düşünsemde). özetle kendinize karşı yöneltilen aşağılamayı inandığınız dinden dolayı sanıpta, onun arkasına sığınmayın. aşağılanan islam değil, sizlersiniz şahıs olarak.

Beni gördün mü arkadaşım sen? Peki beni ne derece tanıyorsun? Peki beni aşağlama hakkını nereden buluyorsun? Kim veya ne sana bu veriyor ki?

Tebrik ederim. Demek örnek alıp, aydınlanmamı sağlayacak olan kişi sensin. E bu tarafa atıp tuttuğuna göre bu taraf kötü, yani, senin taraf çok temiz ve aydınlık.

Peki deli saçması Kuran ne diyor?
'Kimse ile namazına, orucuna ve sakalına göre değerlendirme. Ticaret yaparken bunlara bakma(aldanma).' Ne kadar ayrımcı değil mi! Hele şu söz; komşusu aç yata bizden değildir. Ne garip değil mi, sanki sosyal bir mesaj içeriyor, tövbeee, islamda sosyalizmin ne işi var. Zekat kavramı da aptalca, neden paramı fakire veya ihtiyaç sahibine vereyim ki.

Cem Yılmaz filminde demişti ya; 'uzaylı da olsa insan insandır'. İnsan lafını kimimiz 2 ayaklı varlık olarak algılamışız ama iş o değil. Oturup buradan koca koca adamlara, hele ki doğrunun ve ışığın tarafındaki insanlara bunu anlatmaya kalkacak değilim, ne haddime.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:
Absolut said:
Oruç Türkiyeye AKP ile gelmedi lütfen konuyu saptırmayın.

akp yerine ışık evlerini saadet partisini bilmemneyi koy farketmez. akpnin şu an ki zihniyetide ülkeye akp ile gelmedi. geçmişi belli.

771 de talas savaşıyla geld, hepsi allah selçukluların belasınız versin ya. zaten ülkeyi irana peşkeş çekiyolardı hep
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Arada kaynamış olabilir; mühim olan ve altını çizmek istediğim insanlık kavramı. İnanç ikinci sırada. Sonuçta hiç bir din kötülüğü ve hak yemeyi mübah saymaz. Aynı hedefe, insan olmaya giden farklı yollar bunlar sadece. Birisi sizden farklı yol seçti diye hor göremezsiniz. Siz ve biz kavramları her 2 veya 3 taraf için de geçerli.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:
Selam,

Bu arada ben AKP'e de oy verdim. Bunun sebeplerini de size açıklamam gerekmiyor her halde :) Varın hayal gücünüzün size yaratacağı sanal fikirlere sahip olun.

E peki şimdi ne oldu? O AKP'e oy verenler denen grubuna dahil oldum. Kafadan bu metin bana geldi değil mi?

Beni gördün mü arkadaşım sen? Peki beni ne derece tanıyorsun? Peki beni aşağlama hakkını nereden buluyorsun? Kim veya ne sana bu veriyor ki?

Aşağılamak kelimesi kullandığım için anlatmak istediğimi tam olarak anlatamamışım orda. Benim hatam pardon. Orda demeye çalıştığım bu tür yazıların(konunun ilk mesajı olan yazı) hedef kitlesinin kim olduğudur. Yani komple islama inanan insanlar değil, yazıda bahsi geçen zihniyete sahip olanlardır. Eh akp seçmen kitlesi büyük oranda o zihniyete sahip olduğu için, "akp ye oy verenler" olarak bir genelleme yapılmasıda bence yanlış değil.
AKP ye oy vermesine rağmen o gruba girmediğini düşünenler alınmasın :)
Sosyal ağlarda paylaş

para akp ye oy vermiş olabilirsin.siz olayı anlamıosunuz.sen akp ye belki ekonominden dolayı oy verdin bilemeyiz nede nverdiğini.sonuçta akp nin son seçimden onceki tavrıyla seçildikten soraki tavrına sende katılıyorsan cahilsin.

akp ilk döneminde bu kadar abartmamıştır olayı.hatta abudllah güle tayyibe ısınmıştı insanlar bende dahil.ama son seçimdem sora krallık ilan ettiler nerdeyse.çok ön plana koymadıkları gizli yüzleri ortaya cıktı.o ilk tavırlarından akp ye oy verenler şimdi pişmanlar.türkiyeyi bu duruma getiren akp değilmi.olay oy verip vermemiş olman değil.sonuçta burda kömür için oy veren oldugunu sanmıorum.o kesim ayrı cahil onları ben saymıorum.yeterince aklı başında olan insanlardan bahsediyorum.sen suan akp yi destekliyorsan burda yazılanlar sanada hitap ediyo.ama bütün bu olanlara karşıysan akpye vermiş oldugun oy önemli değil.hatayı anlamak önemli burda
Sosyal ağlarda paylaş

AKP'ye oy veren %47'nin hepsi seriatci vs diye bir kural yok. Bunlarin icinde denize düsüp yilana sarilanlar da var. Kime oy veriyim diye ikileme düsüp oy verenler de var.
- Müslüman bir ülkede yasiyoruz ve Allah'a sükür müslümanim da. Oruc tutani namaz kilani damgalamak terbiyesizliktir.
- Türkiye'de yasiyoruz ve Allah'a sükür Türküm. Ülkesini seveni ve gecmisini kutsal göreni de dinsiz diye yargilamak da terbiyesizliktir.
Ne milliyetcilinizden ne de dininizden ödün verin birkac capulcu yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...