Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allah Kabul Etsin Amenofis

odiflame

Öne çıkan mesajlar

selam

muhalefet olmak için muhalefet olan ve bu saçma hareketlerinden kendine kimlik kazanan ve ego tatmin edenlerin çogunlukta oldugu topice hoşgeldiniz.

"kimsenin dinine saygı duymak zorunda degiliz dalgada geçeriz bunu ogrenin!" diyen , kişilik bozuklugu olan kendine güveni eksik kişilerin bulundugu topice hoşgeldiniz.

bu kişiler orda burda ona buna "islamdan nefret ediyorum müslümanlıktan nefret ediyorum" benzeri laflarını tek çare olarak internette , kendilerini güvende hissederekten yazarak egolarını tatmin ediyorlar ve:

ohhh ne güzel giydirdim milyonların kutsal saydıgı birşeye,oh hepsi aşagılık hepsi cahil onlardan üstünüm! diyerek yaptıkları ego masturbasyonu hoşlarına gidiyor.

ama malesef yataklarına yattıgında uykuya dalmadan önce gerçekle yüzleşip, bu hakaretleri saydırdıkları insanların yüzüne bunları söyleyemediklerinden yatıp uyuyorlar :)

birde biri daha var o eksik kalmış, " çok pis küfredicem!" diye tehdit ediyordu milleti hehehe.
Niye hala bu forumda bu dinleri ilgili topicleri dinsizler açıyor? bunu cevaplayana bin lira vericim.
dincilerden daha çok dinle ugraşan kendine güvensiz çocuk olmasın :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"kimsenin dinine saygı duymak zorunda degiliz dalgada geçeriz bunu ogrenin!" diyen , kişilik bozuklugu olan kendine güveni eksik kişilerin bulundugu topice hoşgeldiniz.

bu kişiler orda burda ona buna "islamdan nefret ediyorum müslümanlıktan nefret ediyorum" benzeri laflarını tek çare olarak internette , kendilerini güvende hissederekten yazarak egolarını tatmin ediyorlar ve:

ben başkalarının düşüncelerine kendiminkine ters olsa bile saygı gösteren bir insanım ama neden birisi başkasının dini inancına saygı göstermek zorunda olsun? herkes gaylerin veya lezbienlerin cinsel ilişki konusundaki tercihlerine saygı duyuyor mu? veya bir sürü benzeri örnek sunulabilir. bunun kişilik bozukluğuyla hiçbir ilgisi yoktur. dini inancı olmayan bir insanın ramazanda içmesine moda sahilinde nasıl saygı duyulmuyorsa aynı inançsız insanında dindar birinin görüşüne saygı duymama hakkı var bence.

ayrıca konu akp veya rte olduğu için "islamiyetten nefret ediyorum" türünden bir bakış açısı anlaşılmamalı bence. bu birçok insan için bir ego tatmininden daha çok dinin bir araç olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan sonuçlardan tiksinme duygusundan başka bir şey değildir; ve sadece islamiyette değil hristiyanlık'ta da görülebilir.
sonuçta kendi orucunu açacak diye trafiğin içine eden bir başbakanımız var :) bunun nesine saygı duyulmalı anlamıyorum.

ama herkesin görüşüne saygı duymak lazım tabii :D

edit: imla
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:
ben başkalarının düşüncelerine kendiminkine ters olsa bile saygı gösteren bir insanım ama neden birisi başkasının dini inancına saygı göstermek zorunda olsun? herkes gaylerin veya lezbienlerin cinsel ilişki konusundaki tercihlerine saygı duyuyor mu?

saygı duymak zorunda degil tabiki.ben kimseden kendi dinime saygı beklemiyorum.
ali ,veli müslümanlıga saygı duymak zorunda degil.

saygı duymuyorsan, duymazsın, kendinin reklamını yapıp bagıra çagıra ben müslümanlıga saygı duymuyorum demene gerek yok.

bende eşcinsellere saygı duymuyorum ama duymamam beni ilgilendirir, gidipte eşcinsele " sen topsun olum" diyip onu rencide etmem.insanlıga saygım var çünkü.

dine saygı duymayanlar duymasın kendi özgür tercihidir,ama buraya gelip din şöyledir din böyledir diyip tiriviri yapmak anca boşbeleş sorunlu adamların yapıcagi iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:
said:
Senin elit diyerek dalgaya almaya çalıştığın kısım genelde aydın, bilgili ve kültürlü. Dindar kısımın neredeyse genelleme yapmaya yetecek bir kısmınında cahil olduğu

Bu dediğin için herhangibir anket mi yaptın , neye dayanarak söylüyorsun ? Sadece etrafında veya medyada gördüklerin üzerinden mi ? Şöyle bir kaynak göstersen de kim cahil bilsek.

Bir de şöyle birşey var cahili nasıl tespit ediyorsun günümüzde ? Ben çok eğitimli cahil gördüm. Nasıl olucak bu iş ? Çok saçma şu söylediğin.
hakli bir genelleme bu.
tum dunyaya bak, egitimli insan oraniyla inancli insan oraninin ters orantili oldugunu gorursun.

o yuzden, istisnalari ayri tutarak, cahil diye tespit etmek yanlis degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
loserz said:
neye dayanarak böyle bi genelleme yapıyorsun? hangi bilimsel kaynaga gore?
ben cok zekiyim ve ateistim ordan yola ciktim, tumevarimla ispatladim.

zekilik ile inançların alaksı yoktur tümevarimin epic fail olmuş ilke.
ayrıca zekiligin birsürü alanı vardır derslerinde başarılı olman çok zeki oldugunu göstermez.
Sosyal ağlarda paylaş

loserz said:
Penthesilea said:
loserz said:

zekilik ile inançların alaksı yoktur tümevarimin epic fail olmuş ilke.
ayrıca zekiligin birsürü alanı vardır derslerinde başarılı olman çok zeki oldugunu göstermez.
peki bunu sen hangi bilimsel kaynakla one suruyorsun?

sana dindar savunmasiyla geleyim hatta: OYLE OLMADIGINI ISPATLAYAMAZSIN!
Sosyal ağlarda paylaş

bilimsel kaynaklara dayandıgını iddaa etmedim.
kendi fikrimle söylüyorum.
insanlarin psikolojik dünyalarıda var biliyorsun ve inanmaktan keyif alanlar var.örnegin ben allahın var oldugunada inanıyorum ama yok oldugu ispatlansa dahi pişman olmam inandıgımdan.

bu yüzden sen kafanda pek fazla genelleme yapma öyle dindar savunması falan, kendi alanında sıkışırsın.

herşey nanotek,c++ falan degil dünyada fakir ve inançlı bir adam ve sen aynı mutlulukla bu dünyaya elveda diyip ölebilirsiniz bunu ögren.
Sosyal ağlarda paylaş

Akp hükümeti Kasım 2002 de iktidar oldu diye hatırlıyorum. Bu forum sanırım 2001 yılından beri var (yalnız önceleri yalnızca oyun bölümleri varmış galiba.) Gerçekten merak ediyorum; 2001, 2002, 2003 yıllarındaki forum yazılarında bu kadar çok din odaklı tartışma, inanan-inanmayan atışması var mıydı acaba? Türkiye'de kendimi bildim bileli oruç tutmuyor, ramazanda içki satıyor, v.s. diye dayak yiyenler olmuştur, Madımak gibi talihsiz olaylar cabasıdır, ama hiç bu dönemki kadar insanların birbirinin dini, ya da dinsizliği ile uğraştığına tanık olmamıştım. Bana kalırsa bu olay tam anlamıyla AKP nin yarattığı bir sakatlık. Dinler her zaman tartışılabilir, ateizm, deizm, agnostizm v.s. de öyle... Ama günümüz Türkiye'sinde oluyor olan farklı bir şey var: İnsanları inançlı ve inançsız diye ikiye ayırmak. İşte bu olayın sorumlusunun tamamiyle Akp nin çıkarcı politikalarıolduğunu düşünüyorum. Yazıklar olsun....
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
ya ben zaten dalga geciyorum yazilarimdan da anlasilacagi uzere, sadece egitim arttikca koyu koyuya inanmanin azaldigi bi gercektir. devamini da tartismamak gerektigini gecmis tecrubelerimden ogrendim zaten.

koyu koyuya demişsin ona herkez katılır.ben sadece inançların azalmadıgını söyledim.
egitim azaldıkça herşeyin fanatikligi artar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazı hoşmuş, öyle her şeye aman aman çözümler getirmese de bir takım şeylerin insanların kafasında somutlaşması açısından güzel yazılmış. Solcu=elit, aydın gibi bir genellemeye katılmak durumundayım. En azından bu Türkiye'de böyle. Ne söylerseniz söyleyin. Ha bu bence iyi bir durum değildir, hatta sol açısından bir sorundur. Sol ideolojinin işçi sınıfında fazlaca görülmesi gerekirken, ne yazık ki ülkemizde bu insanların kafaları milliyetçilik ve din gibi kavramlar ile doldurulmaktadır. Zamanında üstad boşuna dememiş "Din halkın afyonudur." diye.

loserz said:
bu kişiler orda burda ona buna "islamdan nefret ediyorum müslümanlıktan nefret ediyorum" benzeri laflarını tek çare olarak internette , kendilerini güvende hissederekten yazarak egolarını tatmin ediyorlar

Sen şimdi bunu övünerek yazabiliyorsun yani. Ne güzel :) Ben islamdan, bütün dinlerden ve dogmalardan nefret ediyorum. Ve bunu sadece internette yazıyorum. Bunun sebebi ego tatmini falan değil. Çünkü şunu biliyorum: Eğer bunun gerçek hayatta söylersem, sizin şu çok hoş görülü dininize mensup bakkal Osman Amca kahveyi toplayıp "LAN İMANDAN MI ÇIKTIN BRE KAFİR" diyerek üzerime yürüyecek. Ya da daha profosyonel bir yolla beni hoşgörü ile tanıştırmayı amaçlayarak camdan içeri kafama doğru bir rpg roketi yollarlar belki.

Neden inançsızların inançla daha çok uğraştığı meselesine gelirsek, çünkü inançlılar kurdukları bu düzenden memnunlar. Nasıl olsa %99.9u müslüman, yakında ana yasayada girer "Devletin resmi dini İslamdır." şeklinde. Ohh. İnançsızlarin çoğunluğu ise (kendi adıma konuşayım) "Daha güzel bir dünyanın, daha özgürlüklü bir dünya olmadan gerçekleşemeyeceği açık. Daha özgürlüklü bir dünyanın kurulabilmesi için de tabuların yıkılması gerekli. Her türlü tabu yıkılmalı. En başta da dinlerden , "inanç"lardan kaynağını alan tabular. " fikrini benimseyen kişilerden oluşur.

Son olarak, inançlılık ile zekilik arasında bir orantı olmayabilir ama gelişmişlik ile olduğu aşikar. Kuzey İskandinav ülkeleri, Hollanda, Belçika gibi ülkelerle İran, Suriye, Endonezya gibi ülkeleri karşılaştırdığımızda "Huzur İslamda!" sözü nerelere kayboluyor acaba..X(
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
Horizon said:
said:
Senin elit diyerek dalgaya almaya çalıştığın kısım genelde aydın, bilgili ve kültürlü. Dindar kısımın neredeyse genelleme yapmaya yetecek bir kısmınında cahil olduğu

Bu dediğin için herhangibir anket mi yaptın , neye dayanarak söylüyorsun ? Sadece etrafında veya medyada gördüklerin üzerinden mi ? Şöyle bir kaynak göstersen de kim cahil bilsek.

Bir de şöyle birşey var cahili nasıl tespit ediyorsun günümüzde ? Ben çok eğitimli cahil gördüm. Nasıl olucak bu iş ? Çok saçma şu söylediğin.
hakli bir genelleme bu.
tum dunyaya bak, egitimli insan oraniyla inancli insan oraninin ters orantili oldugunu gorursun.

o yuzden, istisnalari ayri tutarak, cahil diye tespit etmek yanlis degil.

Penthesilea said:
loserz said:

Şu cümleler galiba benim neden inançlı bir insan olduğumun göstergesi. Ben ilk defa bu forumda gördüm "ben ateistim " diye ortada dolaşan adamlar. Bu tip olaylar biraz gizli kalması gereken , içten yaşanan olaylar diye bilirdim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...