Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allah Kabul Etsin Amenofis

odiflame

Öne çıkan mesajlar

Gorylnick said:
Sen şimdi bunu övünerek yazabiliyorsun yani. Ne güzel Ben islamdan, bütün dinlerden ve dogmalardan nefret ediyorum. Ve bunu sadece internette yazıyorum. Bunun sebebi ego tatmini falan değil. Çünkü şunu biliyorum: Eğer bunun gerçek hayatta söylersem, sizin şu çok hoş görülü dininize mensup bakkal Osman Amca kahveyi toplayıp "LAN İMANDAN MI ÇIKTIN BRE KAFİR" diyerek üzerime yürüyecek. Ya da daha profosyonel bir yolla beni hoşgörü ile tanıştırmayı amaçlayarak camdan içeri kafama doğru bir rpg roketi yollarlar belki.

valla bu din olmasın,yanlış anlamada sen birilerinin senin annenden nefret ettiklerini söylese ve hakkında ileri geri konuşssa sen eyvallah diyorsan o senin kayıtsızlıgın tepkisizligin.
insanların kutsal saydıkları şeyler hakkında ithamlarda bulunursan tepkiyi görürsün,eger sen benim kutsal saydıgım varlıklar (misal:anne,eş,kardeş) hakkında isteyen ileri geri konuşabilir diyorsan kendi sorunun.

islam dininin hoşgörülü olması demek senin gibi islam dininden nefret ediyorum ben! demek isteyen ateist wannabelerinin bu ayrıcalıktan yararlanması anlamına gelmiyor heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya dünyada hiçbir adam yoktur ki "Gel ne olursan ol gene gel" diyebilmiş.Bizim topraklarımız islam ile birlikte böyle adamlar yetiştirdi.Yobaz cahil insanlar bu güzelliğe gölge düşürünce böyle oluyor işte.

İslamı anlamak da zeka gerektiriyor işte.Anası soğan babası sarmısak çapsız wannabe olmayan islam lordlarıda ancak islam için adam döver sağda solda çünkü kolay olan bu.İslamı gerçekten seviyorsanız önce şerefsiz abd nin dünya üzerinde oluşturduğu müslüman=terörist ön yargısını temizleyelim.Ama yook nerde insanlarda o bilgi birikim ve duyarlılık.Anca içki içeni dövsünler islam a laf edeni dövsünler allah dövmesi yapanın boğazını kessinler.

İslam bir öğreti dinidir bana göre.Ne kadar zararlı yanın varsa onları islam bilgileriyle yok etmeye çalışırsın.Mükemmelde şeyler vardır islamda insanın kendisini yüceltmeye yönelik.Gerçekten anlıyorsanız islamdan bunları ortaya çıkarın insanların aklındaki önyargıyı temizleyin.Elbetteki bu topraklar müslümanların toprağı hepimiz öyleyiz ama müslümanlığı da anlayabilecek zekada insanların bu dine bağlanması ve hayvanca hareketler sergilememesi isteğimizde gayet doğal değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:
Penthesilea said:
Horizon said:
said:
Senin elit diyerek dalgaya almaya çalıştığın kısım genelde aydın, bilgili ve kültürlü. Dindar kısımın neredeyse genelleme yapmaya yetecek bir kısmınında cahil olduğu

Bu dediğin için herhangibir anket mi yaptın , neye dayanarak söylüyorsun ? Sadece etrafında veya medyada gördüklerin üzerinden mi ? Şöyle bir kaynak göstersen de kim cahil bilsek.

Bir de şöyle birşey var cahili nasıl tespit ediyorsun günümüzde ? Ben çok eğitimli cahil gördüm. Nasıl olucak bu iş ? Çok saçma şu söylediğin.
hakli bir genelleme bu.
tum dunyaya bak, egitimli insan oraniyla inancli insan oraninin ters orantili oldugunu gorursun.

o yuzden, istisnalari ayri tutarak, cahil diye tespit etmek yanlis degil.

Penthesilea said:
loserz said:
neye dayanarak böyle bi genelleme yapıyorsun? hangi bilimsel kaynaga gore?
ben cok zekiyim ve ateistim ordan yola ciktim, tumevarimla ispatladim.

Şu cümleler galiba benim neden inançlı bir insan olduğumun göstergesi. Ben ilk defa bu forumda gördüm "ben ateistim " diye ortada dolaşan adamlar. Bu tip olaylar biraz gizli kalması gereken , içten yaşanan olaylar diye bilirdim ben.
niye ki ayip mi?
cumalari yaya kaldirimlarimlarinda namaz mi kilmaliyim veya icten yasamam icin.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim siz hasta misiniz, kimin gozune ne sokuyorum.
cumlemin kurulumu geregi sen nasil inancliyim diyorsan ben de ateistim dedim. gelmis ne anlatiyorsun bana, bana kalsa insanlarin dinlerini belli etmelerini bile yasaklarim.

bu tartismalar daha az saldiri daha cok fikir seklinde yapilirdi eskiden, son mesajim gercekten zaten yeteri kadar mesgulum, fikir paylasimi icin giriyorum sacmalik okuyup sinirlenip cikiyorum hic gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bir murtaza'yı alalım, istanbul'un mutaassıp mahallelerinden birinde geleneksel türk ailesi mensubu olarak yetişmiş. kendine yakın bulduğu için akp'ye oy vermiş.

sonra berkecan, tikican ve börteçine murtazayı bir ortamda kısıtırıp şöyle demiş olsunlar.

-"ayyy halk çocuuu ezik misin sen akape ye mi verdin sen şimdi oyunu? kandırmışlar seni fakir şey"

murtaza üzülür, süner.

bundan aylar sonra murtaza'nın serseri arkadaşları, börteçine'yi ramazanda cihangir de sokak ortasında içki içerken kıstırmış olsunlar.

-"senin anuna ..."

börteçine'nin surat dağılır, burnu kırılır, kaburga kemiği zedelenir.

şimdi aşağılanan murtaza ile dayak yiyen börteçine'nin durumlarını birbirine eş görüyorsanız. ben sizin idrak kabiliyetinizden şüphe duyarım arkadaş.

eğer ki börteçine'nin yaptığı aşağılamayla, sol ideolojinin dine bakış açısını yorumunu bir tutuyorsanız, samimiyetinizden şüphe duyarım.

edik:kendimde acaip bi ahmet çakar tandansı hissettim bir an.

loserz said:
"kimsenin dinine saygı duymak zorunda degiliz dalgada geçeriz bunu ogrenin!" diyen , kişilik bozuklugu olan kendine güveni eksik kişilerin bulundugu topice hoşgeldiniz.

hee öğrenemiyorsunuz. hukuken kimse kimsenin inancına saygı duymak zorunda değil. hakaret etmemek zorunda, ayrımcılık yapmamak zorunda. kişiliğim de bozuk eet.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de nitelik olarak farkı yok diyorum zaten, nicelik olarak farklı tabi..ama sonuçta zihniyet aynı. aldığı görgü ve terbiyeye göre ya da içinde yaşadığı çevreye göre de uyguladığı şiddetin türü ve dozu değişiyo, iki türlüsü de makbul veya meşru gösterilemez demeye çalışıyorum. burda ısrarla insanlar "dine değil, akpye oy verenlere küfrediyoruz" diyolar aşağılamayı meşrulaştırmak için, bence gayet saçmalıyolar.

ayrıca olağanüstü ahmet çakarımsı bi örnek hikaye olmuş, içki içtiği için döven kişiyle hakaret edilen kişi bir olmayabilir mesela, o zaman nolucak? etliye sütlüye karışmayan insan da aşağılanmış oluyo yani, bi etkileşim ya da intikam söz konusu olmayabilir fsdf
Sosyal ağlarda paylaş

loserz said:
bu kişiler orda burda ona buna "islamdan nefret ediyorum müslümanlıktan nefret ediyorum" benzeri laflarını tek çare olarak internette , kendilerini güvende hissederekten yazarak egolarını tatmin ediyorlar ve:

Sunu demis adam hala ateistleri agresiflikle sucluyor.
Bu adam, newdonis, ilk donemlerinde ozelden kufurler yagdiriyordu, "gercekte karsimda soyleyemezsin" diyordu, "sokakta soyleyemezsin" diyordu...

Yani diyordu ki "benim gibi muslumanlarin onunde soyleyemezsin, agzini yuzunu dagitirlar"...

Sonra gelip abileri horizon ve sir'den ogrendikleri "duzgun yazayim, yazdiklarim dogru gozuksun" ekolune katilarak millete bok atmaya devam etti.

Bu adamlarla tartismak hata. Cunku Dogma'nin ne oldugunu ve ne kadar tehlikeli oldgunu kanitliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hadi iyi, güzel tartışmışsınız, ama anlamadığım bir şey var benim. bir milletin nerdeyse yarısı kalkıp tek partiye oy veriyor, bakıyorsun kime oy verdiler diye bu insanlar bi 10 yıl kadar önce laik düzeninizi kafanıza yıkacağız diye sağda solda bağıran çağıran tipler, haklarında türlü türlü yolsuzluk, dolandırıcılık davaları açılmış ve davaları halen sürmekte olan insanlar... aça, yoksula yardım niyetine verdikleri kömürü, gıda maddelerini, altını(!) nerden buluyorlar da veriyorlar? hangimizin cebinden ne maksatla alınıyor bu paralar? neden elektriğe kümülatif %65'in üzerinde zam yapılıyor?

yani inandığınız insanlar bunlarsa, siz kaybetmişsiniz bari başkalarına kaybettirmeyin. yazık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

AKP'nin taa dibine koyayım ya... Hâlâ olayı AKP deliğinden mi görüyorsunuz siz? Hangi mantık ile genellemeler yapıp 'tümevarım kullandım' diyerek insanları sınıflandırabiliyorsunuz? Bu mu sizin doğrunuz?

Aşağladığınız, saygı göstermem dediğiniz sınıfı tanımladınız; islam dediniz. Ben müslümanım dedim, yazdım. Sonra AKP'e oy verenler dediniz. Ben AKP'e de oy verdim dedim. Peki beni yolda gördün mü hiç? Beni o kafandaki dar ve temelsiz sınıflandırmaya sokarken hangi elle tutulur dayanaklara sahiptin. Düşünceye özgürlük eyvallah ama sonra da bu düşünceni forumlarda dile getirmedin mi? Ayrımcılık yapmadın mı hem de beni zerre tanımadan!

O dangalak aşırı sağcı cahil sürünün de taa dibine koyayım! Ellerindeki kitabı okumadan idrak etmeden sürü psikolojisinde hareket eden dingillerin de dibine koyayım! Neden? Çünkü beni böyle dengesiz düşüncelerin sınıflandırmasına tabi bıraktıkları için! Çünkü aşağladıkları ve saygı göstermedikleri insanların 'acaba neye inanıyorlar' diyerek kitaplarını okuma çabası bile sarf etmeyen sığ beyinlere muhattap ettikleri için. Çünkü karşı durduğu şeyin daha tam olarak ne olduğu bile bilmeden ortalıkta atıp tutan ve bunu bir grup geri zekalıyı temel göstererek yapan bir grup ergen hormon patlaması yaşayan tohumcuğun "düşünce" denen saçmalıklarına muhattap bıraktığı için.

Bunca yazı yazdım ve her 2 düşünce yapısında da bozuk düşüncelerin ve eylem sahiplerinin olduğunu yazdım ve aynı kefeye koydum. Ama siz, sadece tek tarafa yüklendiniz. Pes doğrusu.

Snefru said:
Ya dünyada hiçbir adam yoktur ki "Gel ne olursan ol gene gel" diyebilmiş.Bizim topraklarımız islam ile birlikte böyle adamlar yetiştirdi.Yobaz cahil insanlar bu güzelliğe gölge düşürünce böyle oluyor işte.

İslamı anlamak da zeka gerektiriyor işte.Anası soğan babası sarmısak çapsız wannabe olmayan islam lordlarıda ancak islam için adam döver sağda solda çünkü kolay olan bu.İslamı gerçekten seviyorsanız önce şerefsiz abd nin dünya üzerinde oluşturduğu müslüman=terörist ön yargısını temizleyelim.Ama yook nerde insanlarda o bilgi birikim ve duyarlılık.Anca içki içeni dövsünler islam a laf edeni dövsünler allah dövmesi yapanın boğazını kessinler.

İslam bir öğreti dinidir bana göre.Ne kadar zararlı yanın varsa onları islam bilgileriyle yok etmeye çalışırsın.Mükemmelde şeyler vardır islamda insanın kendisini yüceltmeye yönelik.Gerçekten anlıyorsanız islamdan bunları ortaya çıkarın insanların aklındaki önyargıyı temizleyin.Elbetteki bu topraklar müslümanların toprağı hepimiz öyleyiz ama müslümanlığı da anlayabilecek zekada insanların bu dine bağlanması ve hayvanca hareketler sergilememesi isteğimizde gayet doğal değil mi?

Snefru unutulan bazı şeyleri ortaya koyduğun için sağol.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sig beyinli olarak tevrat+incil, kur'an, bircok antik misir ve nord pagan miti, satanic bible'in bircok kismini, ateizmin kitabi denilebilecek "the god delusion"'i, paine'in age of reason'ini okudugumu bilmeni isterim.

Babamla benim yasimin ortamalasi civari bir insanin da benim soylediklerimi anlamaya calismadan, eger bu ustu kapali laflarin banaysa ki zaten uzerime alindim, dogmalari savunmaya gecmesini gercekten anlayamiyorum.

Din tartisilamaz, elestirilemez oldukca, 100 sene sonra da biz bunlari konusuruz, 200 sene sonra da basimiza BKP gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...