Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bayan cinsindeki dengesizlik sorunsalı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

dory said:
said:
Erkekler hormonlarından çok zaten yapı itibariyle maymunlaşabiliyo kız gördüm mü.

abi yapma lutfen, bunun sebebi yapi degil hormon =)
zira kiz gordu mu maymunlasmayan erkek de vardir degil mi?
(olmali yani, wtb)
ayrica orda sexist yaklasimi direk sana karsi egil, su topicte sacma sekilde biseyler ortaya atan 3-5 kisiye karsi kullandim.

soru:
kadinlar dengesiz mi?
evet

soru:
erkekler dengesiz mi?
evet

benim basindan beri demeye calistigim, tartismanin bu kadar alevlenmesini saglayan ordaki kadinlar genellemesi,
dedigim gibi burda konusan 3 kadin da kimseye "dengeliyim lan ben" demeye calismiyolar, bak yanlis yapiyosun demeye calisiyolar.

İşte erkek dengesiz mi kısmı evet değil onun :) Yani erkek dediğin kız gördüm mü yaşvamaya da bilir (ben yavşamam mesela, zaten istesem de öyle rahat yavşayamam yüzüme gözüme bulaştırırım o ayrı) ama erkeğin genel tutumu bellidir. ya "nerde kız görse yavşar" ya da "yavşamaz" olur. Kız gibi 2 gün önce yaptığının tam tersini yapmaz, ya da sebepsiz yere alaksız bir şey yapmaz.

Arada dev bir uçurum var. Yani güzel kız gördüm mü yavşamayan erkek 2 gün sora başka kız görünce dibine vurmaz yavşaklığın.

Ama "kilo alcam" korkusuyla salata bile zor yiyen kız 2 gün sonra "ben depresyona girdim" diye dondurmayı çikolatayı koliyle yer. Ağır depresyondan da bahsetmiyorum klasik zırt pırt girilen depresyonları kastediyorum.

Dediğim gibi kız cinsi genel yapı itibariyle duygusal olarak daha aşırı tepkiler verir, çizgilerini daha belirsiz çizer, ve karakteri konusunda çok keskin u dönüşleri yapmaya daha yatkındır kafasına esti diye. Dengesizlikten kastım bu. Hani "kız cinsinin genel tavrı"na göre dengesizlik değil "herhangi bir kızın kendi karakterine göre" kendi yaptığı tutarsızlıkları genelleyip ve bunu her kızda gözlemleyip de kızlar daha dengesizdir diyorum ben.

Yani şöyle diyim "herhangi bir kadın herhangi bir erkeğe göre kendi karakteri içerisinde çelişip dengesizlik yapmaya çok daha yatkındır" dolayısıyla da kadınlar daha dengesizdir evet. Ama bu hakaret değil, aşağılama ya da suçlama da deil. Bir nevi doğanın kanunu, Tanrının espiri anlayışı işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız olaya biraz yanlış yaklaşıyorsun.

Erkeklerde "Severimde döverimde" diye bi mantık var. Bu pek normal bi davranış değil sanırsam?
Durduk yere sokaklarda "VÖAĞRHK" diye bağıran kızda görmedim ben.
Sırf tuttuğu takım yenildi diye cinayet işleyen bi kızda görmedim.

Hemde erkekler bunu bi zorunu olmadan yapıyor, bi taraflarında ağrı olması gerekmiyor.

Anlatmak istediğim şu
Artık genelleme yapmayın, dünyanın en neşe kaynağı olan kız bile tanıyorum ya 1 kere sorun çıkarttığı 1 kere saçmaladığı olmadı.

İnsandan insana değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

cerebralis said:
aslanın sinidirim sistemini de psikolojiyi de incelemek bilimin işidir ve bilimde tez antitez hipotez hep olur,dal ne olursa olsun

:Dya çok uzattım biliorm ama yahu aslanın sindirim sistemi tektir demi miidesi kafasında bi aslan türüne rastlanmamıştır heralde,ama psikoloki herkeste farklılık gösterir..yani saçmalamaya başlıcam anlatıyım derken

tmm da insanların karakteriyle ilgili tumevarım yapamayiz demek psikoloji bilimini reddetmek anlamına gelıyor. Gerci psikolojinin ne kadar bilim cidden tartisilan bir olay (:
Sosyal ağlarda paylaş

insan yapısı hakkında kadınlar hep dengesiz yok erkekler hep dengesiz demek yanlış olur.

sonuçta her insanın zayıf olduğu durumlar , dengesiz olduğu durumlar tabiki olacaktır tabiki. Uykusuzdur , sinirlidir ya da vs. Sebepsiz yere değildir. Ha deli midir piskopatmıdır fazla istisnalara girmiyorum.

ama genelde karşı taraf dengesiz diyen birey in bunu demesinin nedeni kendisinin de dengesiz olduğu olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Masteis said:

Erkeklerde "Severimde döverimde" diye bi mantık var. Bu pek normal bi davranış değil sanırsam?

Hemde erkekler bunu bi zorunu olmadan yapıyor, bi taraflarında ağrı olması gerekmiyor.

Anlatmak istediğim şu
Artık genelleme yapmayın, dünyanın en neşe kaynağı olan kız bile tanıyorum ya 1 kere sorun çıkarttığı 1 kere saçmaladığı olmadı.

İnsandan insana değişir.

Abicim o adam dediklerini yapıyosa o adam magandadır zaten, bir magandaya göre de gayet tutarlıdır nerede ki dengesizlik tamamen tutarlı kendi karakterine göre :)

Benim "dengesizlik"ten kastım "saçma ve abes hareketler yapmak" değildir "kendi karakteriyle ve durumuyla çelişen hareketler yapmak"tır. Yani bahsettiğin adam 2 gün sonra gidip sevgilisinin yatağına güller serip de aşkını sonsuzluğa ve erguvana baki kılmaz :P Yapsa o da dengesiz olurdu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Masteis said:

Anlatmak istediğim şu

İnsandan insana değişir.

Allah aşkına Sakarya gazetesi yerel gazete getiricem sana. erkek arkadaşı ayrılmak istedi diye 13 yerinden mi ne bıçaklamış çocuğu.
Sosyal ağlarda paylaş

kitana said:
insan yapısı hakkında kadınlar hep dengesiz yok erkekler hep dengesiz demek yanlış olur.

sonuçta her insanın zayıf olduğu durumlar , dengesiz olduğu durumlar tabiki olacaktır tabiki. Uykusuzdur , sinirlidir ya da vs. Sebepsiz yere değildir. Ha deli midir piskopatmıdır fazla istisnalara girmiyorum.

ama genelde karşı taraf dengesiz diyen birey in bunu demesinin nedeni kendisinin de dengesiz olduğu olabilir.

Biraz sığ kalmış bu tez, böyle bir şeyin yanlış olduğuna inanmıyorum ben. Her insanı ya da her türü eşit olmadığı halde tamamen anatomik biyolojik fizyolojik ya da kültürel açıdan eşit sunmaya karşıyım.

Zenciler daha iyi basketbol oynar, daha iyi koşucudur. Beyazlar daha iyi yüzücüdür ve daha iyi hokey oynar. Kısa boylular daha akrobatiktir, uzunlar daha yükseğe sıçrar. Bunları söyledim diye ayrımcı ya da ırkçı olmam saçma mesela. Aynı şekilde kızlar daha dengesizdir, daha kaotiktir işte. Herkesin anatomik biyolojik olarak aynı yaratıldığını nereden çıkardınız ki? Aradaki farkları saymak hata olsun? Hatta daha komiği aradaki farkları saydım diye dengesiz olayım?
Sosyal ağlarda paylaş

Bayandaki bahsettiğiniz dengesizlik sorunsalının asıl temeli duygusallık zaten. O da olmasa bayan bayan olmaz zaten , yukardaki arkadaşın da dediği gibi. Ben sadece olayı genele vurmak istemiyorum. Sonuçta erkeklerin de dengesizleri bol. Bunu sırf kadınlara endekslemek yanlış bence.

Ayrıca geçen postumda yazdığım son cümlede kimseye karşı bi atarlanma yoktur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

Allah aşkına Sakarya gazetesi yerel gazete getiricem sana. erkek arkadaşı ayrılmak istedi diye 13 yerinden mi ne bıçaklamış çocuğu.

Erkek arkadaşı uyurken penisini göbeğine japon yapıştırıcısıyla mı sanayi yapıştırıcısıyla mı ne yapıştırarak intikam alan kadın gördüm ötesinde bişi tanımıyorum. Adamı bıçaklamak öldürmek ani sinirle de olur da böyle bişeyi planlamadan sayko olmadan yapamazsın yahu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Var elbet yani sadece örnekledim. Ne bileyim gaz çıkardı diye nükleer atık suyu bile sıkan kadın vardır.
Anlatmak istediğim sadece şu "genelleme" konusu.
Ve abi nasıl bi savunmadır
"Erkek yapıyorsa dengesizlik değildir" konusu. Kız milleti çikolatayla gidip kendini kilo almaya veriyorsa (dengesizlik olarak), erkeklerde ot bok sebeple gidip alkolik oluyor.

Abi biraz savunmadan bi düşünün. Genelleme yapmamak gerçektende zor değil.

Benim etrafımda ki kızlar "kız" değil mi? Başka bi varlık mı sorun çıkartmıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesizliği "genel insan davranışı" dışında iş yapmak olarak görüyosunuz siz, dengesizlik kavramında zaten anlaşamıyoruz demek ki. Yani şöyle diyim, ben süper iyi niyetli çok aşmış bi insan olarak durup dururken günün birinde adam öldürsem dengesizlik yapmış olurum evet, ama her gün adam öldürüyosam zaten pis bi adamımdır katilimdir ama dengesizlik değildir benim gözümde.

Ya da daha olası bir örnek olarak, ben şimdi şurda adam gibi düzgün tartışmada bi anda "masteis seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım" diyip küfürler saysam "dory kız mısın sevişelim mi" yazsam dengesizliktir, ama üye olur olmaz ilk iş "naber lan b..kafalar" diye konu açıp yardırsam bakıp kız olduunu tahmin ettiğim tüm üyelere "yalarım yavrum" diye mesajlar atsam yaptığım son derece saçma olmakla beraber dengesizce olmazdı, gayet tutarlı bi şekilde internet kırosu olurdum çünkü :)

Dengesizlik garip ya da saçma davranış yapmak değil karakteriyle çelişecek abeslikler yapmaktır gözümde. Saçma sapan karakteri olan adam saçmalarsa zaten dengesizlik deildir yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

Öyleyse tutarsızlık=dengesizlik demek mi?

Sürekli dengesizlik yapan bir insan da tutarlı olmaz mı?

Dengesizlik insanın normalde göstermeyeceği bir davranışı sebepsiz yere göstermesi ise hiç kimse sebepsiz yere deli olmadığı sürece (ki belki delinin bile kendine göre sebepleri vardır) bir davranış sergilemez. Öyleyse diyebiliriz ki, erkekler daha "sade" düşündüklerinden daha karmaşık düşünebilen ve hissedebilen bağyanları bazen anlamakta sorun yaşarlar ve anlayış sınırlarını zorlarlar. Bu durumla baş edememe sonucu erkek dengesiz karııı! ifadesini bağyanlara zevkle yapıştırarak bir rahatlama sağlar diyebilir miyiz? falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:
asla güvenmicen bi kere

hasta oluyorum böyle laflara

kızlar diyo erkeklere hiç güvenmiceksin
erkekler diyo kızlara güvenmiceksin (hepsid eğil tabi, arada klişe laflar etmeye meğilli olan geniş düşünemeyenler diyo genelde)

duygusalız evet duygusal iniş çıkışlarımız var vb.

ama genelleyip bütün cinsiyete 'asla güvenmiceksin' hepsinin tripleri bayıyo falan, saçma, gereksiz, kimi erkekler biliyorum tanıdığım bazı kızlardan çok daha duygusal, çok daha saçma tripleri var, bazı kızlar biliyorum saçma sapan gerçekten güvenilmicek insanlar, bazıları süper, 'dengeli', duygularını kontrol altında tutabilen, gayet de güvenilir insanlar

saçma sapan genellemeler yapmayın

neden kızlar feminist yaklaşıyo:

seni de içinde alan bi kümeye laf yiyosun, savunuyosun kümeni doğal olarak

bütün bayan cinsindeki insanlar! dengesizdir yerine insanlar bazen ne kadar dengesizdir dense daha doğru

bi de dengesizi geçtiniz zaten bi de şeytan falan olduk da, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

dory said:
bgeneline yayilmis bi dusuncenin ne kadar yanlis olabilecegini anlatmaya calisiyorum, dogru acidna bakarsan aslinda sana yardim ediyorum.
ben kendimin ne denli dengeli/dengesiz oldugunu olcebilen bi insanim, gelip burda "asil erkekler dengesiz" yapmak degildi amacim.
kacirmissiniz ama o kisim cok onemliydi, burda yaptiginiz 2 buyuk hata var
1 "kadinlar" diye soze baslayip, yermek
2 asla sorunu kendinde aramamak.

hala anlamamakta israrla diretip, burasi karilara bok atma topiciydi, ne dengesiz millettir savunmasinda direteceksen de glhf.

dinan, olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...