Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bayan cinsindeki dengesizlik sorunsalı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

hepsi olmasada yüzde 90 ı dengesiz ben bunu toplum içersinde büyüdükleri ortama ve statüye bağlıyorum.16 yaşına kadar adam yerine koymassan çay taşıtıp su koydurursan. 16 yaşındada bi anda bi grup abaza tarafından ilgiye maruz bırakırsan. Götüde kalkar dengesizde olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:
dengesiz olan insan duygusaldır demedim zaten. dengesizlik oluşturan başka etkenlerde var. ama duygusal olan insan dengesizdir diyebilirim, çünkü duygusallık dengesizliği oluşturan bir etkendir. anladın?

hayir iste bu yanlis.

kenzap,
cok agir ve kaba konusuyosun lakin dogruluk payi var soylediklerinde.
lakin yine de %90 gibi komik ve sacma bi oran koyamazsin.
Sosyal ağlarda paylaş

kenzap said:
hepsi olmasada yüzde 90 ı dengesiz ben bunu toplum içersinde büyüdükleri ortama ve statüye bağlıyorum.16 yaşına kadar adam yerine koymassan çay taşıtıp su koydurursan. 16 yaşındada bi anda bi grup abaza tarafından ilgiye maruz bırakırsan. Götüde kalkar dengesizde olur.

oha super tespit ama bu cografya da yasayan bi kesim icin gecerli genelleme yapmak yanlıs olur tabi,herkes olaya farklı acıdan bakmıs sen sosyolojik boyutuna dikkat cekmissin,benim de aklıma hormonlar geldi simdi,isvicreli bilim adamlarının konuyla ilgili bi arastırması var mı acep
Sosyal ağlarda paylaş

erkek kişi ''hadi oğlum amcalara pipini göster'' dönemini geçip belli bi yaşa ulaşınca(bu yaş bazen 17 bile oluo ama işte burda 22-23 falan) yani hormonları karşı cinsle münasebeti şart koşmaya başladığında,sosyalliğini karşı cinse yöneltiyo...
kimizi insan ilişkileriyle doğru orantılı olarak başarılı olurken kimisi de hayalkırıklığına uğruyo..
daha sonrasında beraber vakit geçirdiği dişi insanoğlunun sayısı 2-3 olsa bile haklarında genel yargılara varmayı meziyet sanıyolar..sanki dünya üzerindeki bütün kadınları tanımış etmiş hepsini bi ankete sokmuş,hepsiyle bi gece geçirmiş,hepsiyle kavga etmiş gibi yakınmaya başlıyo..
o hep pipisini gösteren olduğu için kendinde hata olabiliceğini,acaba sorun bendemi diye aklından bile geçirmiyo..
sonra da işte köküne kibrit suyu..
böyle seksist başlıklarla gelmeyin rica edicem..dünya üzerinde ne kadar insan yaşıyosa hepsinin farklı bi karakteri var..
hade bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesizliği biz karakter özelliklerine değil toplumsal olgulara ve ortak paydayı oluşturan yetişme tarzına yoruyoruz. Aklın sıra ayar a çalışmışsında kurduğun süslü cümlelerin içinde yatan şey yüzeysel düşünceler. Anket görünen için şart değildir.Yüzde 65 çıkaran ülkede yetişme tarzı ortadadır. 90 larda büyüyüpte pipisinin göstermeyen veya kızım çay getir şu saatte dışarı çıkma muamelesi görmeyen varmı ?
Sosyal ağlarda paylaş

cerebralis said:
erkek kişi ''hadi oğlum amcalara pipini göster'' dönemini geçip belli bi yaşa ulaşınca(bu yaş bazen 17 bile oluo ama işte burda 22-23 falan) yani hormonları karşı cinsle münasebeti şart koşmaya başladığında,sosyalliğini karşı cinse yöneltiyo...
kimizi insan ilişkileriyle doğru orantılı olarak başarılı olurken kimisi de hayalkırıklığına uğruyo..
daha sonrasında beraber vakit geçirdiği dişi insanoğlunun sayısı 2-3 olsa bile haklarında genel yargılara varmayı meziyet sanıyolar..sanki dünya üzerindeki bütün kadınları tanımış etmiş hepsini bi ankete sokmuş,hepsiyle bi gece geçirmiş,hepsiyle kavga etmiş gibi yakınmaya başlıyo..
o hep pipisini gösteren olduğu için kendinde hata olabiliceğini,acaba sorun bendemi diye aklından bile geçirmiyo..
sonra da işte köküne kibrit suyu..
böyle seksist başlıklarla gelmeyin rica edicem..dünya üzerinde ne kadar insan yaşıyosa hepsinin farklı bi karakteri var..
hade bakalım

celeb iyi hoş yazmıssın,yazdıgın her satıra her onermeye bi cevap yazıcaktım ama cok ayrı bi tartısmaya gidicek useniyorum o yuzden tek dicegim ben kimseye pipimi gostermedim,kadınlar hakkında genelleme yapmak icinde dunya uzerındeki tum kadınlarla bi gece gecirmek gerekmiyo,aslanın sindirim sistemini incelemek icin 1000 tane aslan kesersin bakarsın 1000inde de aynıysa dunya uzerındekı tum aslanları kesmeye gerek yok anlatabıldm mı
Sosyal ağlarda paylaş

kenzap said:

ne kadar çirkin bir tespit şu yaptığın.
şimdi ilk olarak her cinsin dengesizlik yapabileceğini aklınıza sokun arkadaşlar. dengesizlik yapan insan karşısındaki insana kendini nasıl yansıttığının farkına varamaz o yüzden şimdi gelip "abiğ abiğ ama kızlar net daha dengesiz" demeyin.
ikincisi kenzap dengesizlik genelde fazla şeyi aynı anda düşünmekten meydana gelen bir olaydır göt kalkmasıyla pek bir alakası yoktur sen herhalde 0-12 takılıyorsun.

hiçkimsenin de burda karşı veya hemcinsiyle ilgili olsun, abuk subuk statü cümleleri kurmaya hakkı yok. hepimiz dengesizlik yaparız statümüzü belirlemek sana düşmez.

kenzap said:
90 larda büyüyüpte pipisinin göstermeyen veya kızım çay getir şu saatte dışarı çıkma muamelesi görmeyen varmı ?

evet ben 90larda büyüdüm ve hiçbir işime karışılmadı bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

cok guzel demissin, tam bi wall of text ile geliyordum ki, gerek kalmamis.

ama eklemek istedigim:
kadinlara ezik demissiniz
babasinin evinde cay goturuyor, su tasiyor demissiniz.

durum bundan cok daha vahim,
siz dengesiz olmakla sucladiginiz kadinlari, egoistce ezen bi irksiniz.
kahvede kumar oynayip, bi asalak gibi kadinin sirtindan gecinebilen, gucunu kadini dovrek ispatlayan bi irksiniz.

bilmiyorum izliyor/okuyor musunuz ama
kadinlarin buyuk bi oranda siddete 1 defa da olsa maruz kaldiklari bi ulkede yasiyoruz.
bana soyler misiniz kim dengesiz?
ayda 1 hafta hormonlardan dolayi (elinde olmadan) asabiyet gosterdigi icin agziniza sakiz olmus durumda kadinlar.

insanin yaratilisi boyle galiba,
gozler hep ileri bakar asla kendini gormez, hep baskasini, karsi tarafi eleştiririz.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlara 0-12 gibi yaş terimleriyle ayar atmayı sanırım yeni yeni öğreniyorsun. Biz kızlar dengesiz demiyoruz kızlardaki dengesizliğin temellerini tartışıyoruz. Bir gün konu açılır erkeklerdeki dengesizliğin temellerinide konuşuruz. Statü yok yada statü değerlendirmesi yapma demen için bana statü olmadığı ispatlaman yada aksini sölemen lazım. Fakat ben dediklerimi doğrulayacak yüzlerce tanıdığı açdığın her magazin programında yada yarışma programında görebileceğini sölerim. Dünyadan izolemi yaşıyorsunuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

dory said:
cok guzel demissin, tam bi wall of text ile geliyordum ki, gerek kalmamis.

ama eklemek istedigim:
kadinlara ezik demissiniz
babasinin evinde cay goturuyor, su tasiyor demissiniz.

durum bundan cok daha vahim,
siz dengesiz olmakla sucladiginiz kadinlari, egoistce ezen bi irksiniz.
kahvede kumar oynayip, bi asalak gibi kadinin sirtindan gecinebilen, gucunu kadini dovrek ispatlayan bi irksiniz.

bilmiyorum izliyor/okuyor musunuz ama
kadinlarin buyuk bi oranda siddete 1 defa da olsa maruz kaldiklari bi ulkede yasiyoruz.
bana soyler misiniz kim dengesiz?
ayda 1 hafta hormonlardan dolayi (elinde olmadan) asabiyet gosterdigi icin agziniza sakiz olmus durumda kadinlar.

insanin yaratilisi boyle galiba,
gozler hep ileri bakar asla kendini gormez, hep baskasini, karsi tarafi eleştiririz.

dory bi sakin

asalak gibi kadın sırtından gecinen diyosun su an su anda tv yi ac kanalları zapla sabah programları dolaş kaç manken kac kadın vucudunu kullanıp tv de turlu şebeklikler icerisinde,erkekleri kullanan kadınlar hic mi yok

kadınlara yonelik suclamaları kontr atak yapıp erkekleri suclayarak cevaplayamazsın bu demogoji olur,erkeklerin de bi cok sorunları var kabul ama topigin konusu kadınlar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...