Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bayan cinsindeki dengesizlik sorunsalı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

dory said:
cok guzel demissin, tam bi wall of text ile geliyordum ki, gerek kalmamis.

ama eklemek istedigim:
kadinlara ezik demissiniz
babasinin evinde cay goturuyor, su tasiyor demissiniz.

durum bundan cok daha vahim,
siz dengesiz olmakla sucladiginiz kadinlari, egoistce ezen bi irksiniz.
kahvede kumar oynayip, bi asalak gibi kadinin sirtindan gecinebilen, gucunu kadini dovrek ispatlayan bi irksiniz.

bilmiyorum izliyor/okuyor musunuz ama
kadinlarin buyuk bi oranda siddete 1 defa da olsa maruz kaldiklari bi ulkede yasiyoruz.
bana soyler misiniz kim dengesiz?
ayda 1 hafta hormonlardan dolayi (elinde olmadan) asabiyet gosterdigi icin agziniza sakiz olmus durumda kadinlar.

insanin yaratilisi boyle galiba,
gozler hep ileri bakar asla kendini gormez, hep baskasini, karsi tarafi eleştiririz.

Bunların sebepleri var. Neden kızlar erkeklerden "düşük" sınıfta tutuluyor?
Sebebi gayet basit.
Vakti zamanında kız milletini git kocanı doyur, ayaklarını yıka, yatağını toparla diye programlamış milletimiz. Haliyle o zamanlarda da kızlarını ne okula göndermiş nede başka bi yere yollamış ki medeniyet görsün. Aşktı meşkti nedir bilmeyen zavallı kızlarımız aile zoruyla evliliği ile parası olan davara verildiği için o insanların medeniyetten anladığı "dayakla" karşı karşıya kalıyor ve günümüzde bile "kadın" statüsü bir çok kişide hala eskilerde ki gibi görünür. Yani windows gibi "Ver komutu yemeğini çayını getirsin, mavi ekran çıkarsa vur kafasına".

E bir çok kızında dengesiz olmasına gayet hak veriyorum. Medeniyetin daha sözlük anlamını bilmeyen bi adamla ilişkiye girerse o kızcağız tabi ki dengesiz olur.

Ha geyiktir "karı milleti değilmi" denir, o laf bi kere ağza sakız olmuştur ona birşey denemiyor.

Bütün bu kız-erkek arasında ki ilişki dengesizliği ailenin ve ortamın etkisinden dolayı.
Ha gene klasik bir davadır erkek pipisini kullanınca "yürü koçum" kız yapınca "orrrspuuu" denmesininde bu tür olaylarda gayet bi etkisi var.
Çoğunlukla bu olay yüzünden kızlar istediği gibi davranamıyor ki erkeklerde anlayış göstermediği için gene bi aşağılama moduna giriliyor.
Ama bi garip olaydır ki kızların götünü kaldıranda erkek milleti aynı şekilde indirende.
Sosyal ağlarda paylaş

sesu said:
kenzap said:
Yüzdelik kısmı çay getirip çay götüren kısmın dengesiz olma durumuna göre yazıldığı açıkca ortadadır.

ha bir de 90% gibi yüksek bir yüzde verip sonra da genelleme yapıyorsun dendiğinde biz yüzdeler üzerinden konuşuyoruz demen gerçekten komik :)
nerden buldun acaba bu istatistikleri paylaşırsan çok sevinirim.
sağlam kaynağın varsa saygı da duyarız.

Sanırım Türkiye'deki kadınlardan bahsediyordu o yüzdeyi verirken, ve buna sebep olarak da ailelerin yanlış büyütmesini gösteriyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesizliği bilimsel verilerle özdeşleştirmek mümkünmüdür sizce ? Verdiğim oranlar sembolik tahminidir kabul edilmeyebilir. Fakat ortada olan gerçek büyük kısmının sebebinin bu olduğudur. Herkesin üstüne alınma triblerine ise anlam vermiş değilim. Ve kendinizi savunmaya alıp savunmalarında kalitesinini düşmesinden ötürüdür. Tartışmaya kendi adıma bir nokta koyuyorum.
Ve ayrıca yüzde 65 çıkan bi ülkede yüzde 90 a genellemek çok mu yanlış ?

Bütün pati kadınları dengeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyedeki ailelerin kızlarını yetiştiriş biçimi söz konusu oldugunda Türkiye veya İzlanda evet, farkeder. Hem de çok farkeder. Oradaki yargı; 'Ailelerin yanlısları yüzünden Türkiye'deki kadınların dengesizlik sorunsalı diğerlerine oranla çok daha fazladır.' çıkarmasıdır. 90 diye bir rakam verilmiş diye hede hödö ya yüzde 78'se gibisinden laflar yersiz, asıl ifade edilmek isteneni alın gerisi üzerine yorum yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Herşey baştan falsolu zaten.

Dengesizlik nedir?

Dengesizlik acayip göreceli bişeydir. Yere, zamana,kültüre, kişiye , algıya afedersiniz her boka göre değişir. Sen "dengesiz abi bu hatun" dersin, oysa ben hiç öyle düşünmüyor, çok seviyorumdur. Boşa kürek biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben erkeğim, bildiğin penis sahibi bir bireyim yani, kadınları korumaya da kasmıyorum, kendimi savunmaya da.

Elemanın biri gidip bir kızdan yüz bulmuş, sonra kız vazgeçmiş, eleman da gelip konu açmış buraya. Konu 9 sayfada "Türk kadınlarının %90'ı dengesizdir" genellemesine gelmiş, bariz gereksiz mesajlar atılıyor.

Tek derdim o benim, etrafınızdaki 5-10 kıza bakıp, yaşadığınız 2 ilişkiyle bu kadar geniş bir genelleme yapamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu ben iletişim özürlü falanım herhalde anlatamıyorum galiba.
üstüne alınmakla bir alakası yok bunun.
kendi üzerimden örnek vereyim;
dengesiz olsam bile bunun üzerinden yola çıkarak benim bütün yaşamımı aile ortamımı analiz etmek burdaki kimseye düşmez onu anlatmaya çalışıyorum 2 saattir.

öbür taraftan bakınca evet haklısınız kadınların asırlarca ezildiği bir gerçek.
o zaman bilinçli adamlar olarak kadınları el üstünde tutup toplumdaki cinsiyet farkını ortadan kaldırmaya çalışın, hepimiz kurtulalım bu eziyetten.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:
Herşey baştan falsolu zaten.

Dengesizlik nedir?

Dengesizlik acayip göreceli bişeydir. Yere, zamana,kültüre, kişiye , algıya afedersiniz her boka göre değişir. Sen "dengesiz abi bu hatun" dersin, oysa ben hiç öyle düşünmüyor, çok seviyorumdur. Boşa kürek biraz.

eyw abi başlık acmadan 10 cilt felsefe kitabı okucam bundan sonra
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın dediğin şey doğası gereği dengesizdir zaten. Ergenlikten itibaren her ayın 1-1.5 haftasını zaten bu dengesizliğin sınırlarında yaşar, abuk subuk kaprisler, saçma istekler gırla gider. Normal dönemlerinde de skala çok sabit kalmaz genelde.

Bir de depresyona girsinler zaten, o zaman haddi hesabı yok.

Gofreti ve çikolata kaplı bisküviyi Nutella'ya bandırarak yiyen kız gördüm depresyonda. Evet kilo takıntısı olan genel kitledendi hem de...
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış anlamada genelleme olan %90 gerçektende abartı. Ha bundan 15 20 sene önce olsaydı tamam.
Fakat şuan sen kaç "dişi" görüyorsun evinde çay taşıyan?,Bak dişi dedim, kız yada kadında demedim. Şuan bildiğim herkes dışarda bi orda bi burda. Eve kapanık yok denecek kadar az nerdeyse. Senin biraz sosyalleşmen lazım ki bi genelleme yapabilesin.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes kendi eksikliklerini kabul etmeden bu tartısma bir yere varmaz.Herkeste bi savunma mekanizması oluşmuş bu kötü bişi.

@dory&sesu:Şöyle söylersem kırılmazsınız heralde.Evet benim şu ana kadar samimi olduğum arkadaş/sevgili konumundaki kızların %90ı dengesizdi.Benim hayatımda orana vurursan evet böyle.Duygusal yoğunluğun mantığın önüne geçtiği yerde dengesizlikler başlar.Neden duygusallıkla dengesizlik doğru orantılıdır biliyo musunuz?Çünkü duygularda dengesizdir.Çoğu durumda bir anı diğer anına uymaz duyguların..
Sosyal ağlarda paylaş

masteis gayet guzel demissin, soylediklerine aynen katiliyorum.

bu arada pati kadinlari dengeli de ne demek yahu, burda kendimi aklamaya calismiyorum. sadece erkeklerin geneline yayilmis bi dusuncenin ne kadar yanlis olabilecegini anlatmaya calisiyorum, dogru acidna bakarsan aslinda sana yardim ediyorum.
ben kendimin ne denli dengeli/dengesiz oldugunu olcebilen bi insanim, gelip burda "asil erkekler dengesiz" yapmak degildi amacim.
kacirmissiniz ama o kisim cok onemliydi, burda yaptiginiz 2 buyuk hata var
1 "kadinlar" diye soze baslayip, yermek
2 asla sorunu kendinde aramamak.

hala anlamamakta israrla diretip, burasi karilara bok atma topiciydi, ne dengesiz millettir savunmasinda direteceksen de glhf.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:
Türkiyedeki ailelerin kızlarını yetiştiriş biçimi söz konusu oldugunda Türkiye veya İzlanda evet, farkeder. Hem de çok farkeder. Oradaki yargı; 'Ailelerin yanlısları yüzünden Türkiye'deki kadınların dengesizlik sorunsalı diğerlerine oranla çok daha fazladır.' çıkarmasıdır. 90 diye bir rakam verilmiş diye hede hödö ya yüzde 78'se gibisinden laflar yersiz, asıl ifade edilmek isteneni alın gerisi üzerine yorum yapmayın.

of communication breakdown direk.
Türkiye ve İzlanda arasındaki toplumsal farkların herkes farkında herhalde.
ben "yersiz" genellemeden bahesttim. (nokta)
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:
...asıl ifade edilmek isteneni alın gerisi üzerine yorum yapmayın.

Ne demek ki bu?

Mesajımın çoğu aslında bildiğin saçmalık da, oralara pek bakmayın mı diyorsun?

Adam gibi mesaj atın, gerisi üzerine de yorum yapalım. Kendinizi ifade edemiyosanız da susuverin.
Sosyal ağlarda paylaş

Konuları farklı yerlere çekmeden, tartışılan fikir üzerinde konuşun demek. Kafanı vererek okursan anlayacaksın elbet Jos.

edit: yani senin şu an yaptığını yapmayın demek oluyor. Bak o mesaj da ne diyor, yüzde 90 derken 'kesin bu böyledir bilimsel konusuyorum huleyn' demiyor orda diyorum, sadece türkiyedeki oranı fazladır denilmek isteniyor, rakamlara takılmayın anlatılmak isteneni alın diyorum. Ama sen gene anlamayacaksın, bosver :)
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:
Konuları farklı yerlere çekmeden, tartışılan fikir üzerinde konuşun demek. Kafanı vererek okursan anlayacaksın elbet Jos.

edit: yani senin şu an yaptığını yapmayın demek oluyor. Bak o mesaj da ne diyor, yüzde 90 derken 'kesin bu böyledir bilimsel konusuyorum huleyn' demiyor orda diyorum, sadece türkiyedeki oranı fazladır denilmek isteniyor, rakamlara takılmayın anlatılmak isteneni alın diyorum. Ama sen gene anlamayacaksın, bosver :)

Ben de diyorum ki, söylemek istediğin bir şey varsa, sadece onu söyle. Karşındakinin konuyu farklı yere çekeceği şeyler yazarsan, konu farklı yönlere kayınca "Konuya dönelim" demek komik oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sly-One said:
Jos söylediklerinin haklı/haksız olmasından bağımsız

Sen ne zamandan beri umursar oldun böyle bi muhabbeti : )
patinin kızları dengesizdir hadi bakalım. adfsg

Muhabbeti umursamıyorum pek de açıkçası, sadece muhabbete katılanların kendilerini ifade edemiyor oluşları dikkatimi çekti.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız bu kadar tartışılan nedir onu anlamadım. kültüre aile tarzına yetiştirilmeye girmişsiniz

dengesizlik için bunlara ne gerek var? yapı itibariyle biyolojik olarak dengesiz kız cinsi. Hem duygusal hem mantıksal açıdan hem de. adet döneminde kız görmediniz mi hiç? Patlamaya hazır bomba. Asabiyet, şiddet, öfke, duygusallık, zırt pırt ağlama, sebepsiz olay çıkarma... 3 günde tüm dünyayı dar eder insana. Her ay hormonları allak bullak ediyo denge bırakmıyo mantıkta da duyguda da. Ya da hamilelik dönemi mesela.

Hormonlar açısından zaten kafadan dengesiz bir varlık kız :) Suçlamak için hakaret için demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...