Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun tarihinin 50 önemli anı

axedice

Öne çıkan mesajlar

ya adamlar "soul calibur'un grafikleri oh my god dedirtti" demişler eklemişler listeye, nasıl ciddiye alabilirsin? grafiği oh my god dedirten 10 tane oyun sayarım kafadan hemen. bu mudur yani? orada yazanların çoğu şaşırtıcı şeyler değil bir kere. hakikaten şaşırtan şeylerin de en önemlileri yok.

nerede doom'da karanlıkta görünmez demonlar? nerede unreal tournament'taki monster kill anonsu? nerede half-life'taki üsse giriş sekansı? nerede myth: the fallen lords'da ufukta belirip üstünüze gelmeye başlayan trow? nerede max payne'de ilk bullet time'a girdiğiniz an?

daha sayılır dökülür rahat ama madem listeleri iğrenç, bıraksınlar bu işi dedim ben de. yapabilenler yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
ya zorla soyleteceksiniz. "'hassiktiiiiirr' etkisi yaratan 50 oyun" listesi yapmaya calismilar. degisiklik filan aramiyorlar yani, sosyokulturel bir inceleme degil.

ki carmageddon, mario, ali, veli, kirkdokuz ve elli cogu konuda yenilikci olsalar da hicbir anlari "oh my god!" etkisi yaratmaz.

yani simdi sen bana half life 1 de ilk soldierlarla karsılastıgında kutu arkasında saklanırken, dıger fps ler gibi kafayı cıkarıncaya kadar bısı olmaz zannederken havada ustune ucan bir el bombası gorup, ya da kutu arkasında saklanırken etrafından dolastıklarını adamı tam karsında gorunce farkedıp "hassssıktııııır" demedıgını mı soyluyorsun?

liste konsol kısmı bıraz sulu ve tamamen cogu sasırtan sahneyı ıcermeyen bir liste.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:
Mum_Chamber said:
ya zorla soyleteceksiniz. "'hassiktiiiiirr' etkisi yaratan 50 oyun" listesi yapmaya calismilar. degisiklik filan aramiyorlar yani, sosyokulturel bir inceleme degil.

ki carmageddon, mario, ali, veli, kirkdokuz ve elli cogu konuda yenilikci olsalar da hicbir anlari "oh my god!" etkisi yaratmaz.

yani simdi sen bana half life 1 de ilk soldierlarla karsılastıgında kutu arkasında saklanırken, dıger fps ler gibi kafayı cıkarıncaya kadar bısı olmaz zannederken havada ustune ucan bir el bombası gorup, ya da kutu arkasında saklanırken etrafından dolastıklarını adamı tam karsında gorunce farkedıp "hassssıktııııır" demedıgını mı soyluyorsun?

cogu sasırtan sahneyı ıcermeyen bir liste
Sosyal ağlarda paylaş

namessar'cim oyle seyleri eklersen oyun tarihinin en sasirtici 251940 ani olmasi lazim adinin. sonucta yenilik getiren cok oyun var. bir sekilde suzmek ve elemek zorundasin.

misal sig guzel bir noktaya deginmis, sc'de boyle bir "twist" var sanirim (sc bilmem pek). oyle seyler onemli. baldur's gate'de ilk bhaalspawn oldugunu ogrenmek, sarevok'un kardesin cikmasi ile half-life'ta kafana bomba atan adami bir tutamazsin.
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:
said:
Contra (NES)
The Konami code
1988

For most players, three lives simply wasn’t enough to beat Contra. Pressing Up, Up, Down, Down, Left, Right, Left, Right, B, A and then start upped the life count to 30, making the game actually possible to beat.

oha şu oyunu günlerce oynamışımdır küçükken hiç böle bişi bilmiyodum. tabi internet falan yok o zaman :P
bide wolf3d de minigunla gelen eleman hitlermiydi ya?

vay be ulan aynen be su oyunun sonunu goremedik gitti

getirin lan atarimi yapcam hileyi
Sosyal ağlarda paylaş

-Dark_Angel- said:
Obaaa baya süper liste olmuş.Ve farketmeyip saçmalayanlar için en güzel oyunlar listesi değil bu yani yeni bi tarz yaratmış farklı oyunların listesi.

Yok listeyi savunanların daha listenin ne olduğu konusunda fikri yok ben bunu anladım :=)
Önce Mumu falan bir araya gelsinler Oha anlat mı
tarz yaratan oyunlar mı karar versinler.

Sonrada oyun tarihindeki o kadar önemli an ve oyunlar eksik o kadar önemsiz şeyler varki her koşulda saçma bir liste yada eski oyunları görmüş gamerlarca LoL denecek bir liste olduğuna karar versinler. ahh sizce bunlar olabilir ama bir liste yapıyorsanız ve yayınlıcaksanız sizceden önemlisi çoğunlukça olmalı. ;=)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...