Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony Ericsson Türkiye'den çıkıyor

kertenkel

Öne çıkan mesajlar

Yeni telefon alanlara garanti süreleri dolana kadar teknik destek + parça yardımı yapacaklarmış..

Cep telefonu pazarı, bir şirketi daha Türkiye’den kopardı. Sony Ericsson’dan bahsediyoruz. Piyasa payı yüzde 5’in altına düşen şirket, Nokia, Samsung ve LG’nin büyüme temposunun gerisinde kaldı ve Türkiye’deki ofisini kapatma kararı aldı.

Global pazarda olduğu gibi Türkiye pazarında da cep telefonu satışlarında büyük bir rekabet yaşanıyor. Nokia'nın uzun yıllar yüzde 60'ın üzerinde tuttuğu pazar payında gerileme (yüzde 51.8) başladı. Bundaki en büyük neden Samsung'un atağı. Hem ürün çeşidinde hem de pazarlamada çok agresif olan Samsung pazar payını yüzde 13.9'dan 32.6'ya çıkardı. Motorola, BenQ gibi diğer rakiplerin de pazar paylarında ciddi düşüş var.

Kaynak: hürriyetim.com/ekonomist
Sosyal ağlarda paylaş

K serisinin joysticklerinin alayı bozulunca sony deneyelim diyenler de nokiaya geri döndüler. Bu yüzden satamadı sony. Ne olursa olsun çok erken çekilmişler ama daha dirençli olmalarını beklerdim.

Nokianın şu n serisi hevesi geçince ortada büyük bir boşluk olucak oraya güzel bir hamle yapılabilirdi mesela..
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de Nokia nın çekilmesi gerekiyordu. N serisi baştan beri çok kullanışsızdı, isterse yemek yapsın alet, 5 dk lık yemeği 12 saatte yaparsa ne işime yarayacak.

Özellik falan değil yani olay, kullanışlılık ki sony bu konuda çok iyi bir alternatifti.

Tabii yurdum insanı "nokia" dan şaşmadı, durum bu. Sony de o joystick ten de çok kaybetti hakkaten, gerçi servisi çok iyiydi hemen değişirlerdi.

Bilmiyorum ama Sony nokia dan daha iyi bir marka oldu çoğunlukla BENCE.
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi_Septimus said:
A1018'ini al git.

sh888 vardı o iyiydi mesela biz 5 sene falan kullandık rahat p:

batarya dolunca yeni batarya almak yerine buzdolabında şokluyordun 2 hafta, 1 ay falan gidiyordu :D

çıkmasınlar bence ya t10 falan iyi telefonlardı seviyordum ben :(
Sosyal ağlarda paylaş

yazık olmuş.. samsung tasarım üretiyor inanılmaz kullanışsız ve dayanıksız telefonlar bence.
sony ericsson çok kaliteli telefonlar üretiyordu joystick dışında, malzeme kalitesi üst seviyeydi hem içinde hem dışında aletin. ama türkiyede insanlar kullanışlılıktan çok görüşünüşe önem verdiinden pek tutmadı.

neyse sağlık olsun tam da p1 almayı düşünüyordum belki yine de alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...