Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Runes of Magic

GERGE

Öne çıkan mesajlar

evet cok aptal cunku ne kadar hızla cektiğini ve ne kadarı tamamlandıgını göstermiyor ayrıca bazı update'lerden sonra language seçme menüsü cıkıyor yani sen pc'ni acık bırakıp gitsen download bitmiş olmuyor gelip secicen dil'i üstelik bir kaç defa yaptı bunu ve sonunda bitti.

Arkadaşlar siz hangi serverdasiniz smacht 1-2-3 var şuanda listede...

Birde oyunda itemshop varmış yaw. Beta oyunda parayla alışverişmi konur. Ha olabilir sonucta free oyunda ama item olarak'ra exp,para fln koymuşlar yaw oha. Bu oyun fazla tutmaz gibime geliyor. Binek renk süs vs.. koysan birşey olmazda bunlar dengeyi direk bozar
Sosyal ağlarda paylaş

Macantacht'ta oynuyorum ben.

Update'i manuel yapmak en iyisi bence. Böylece istediğinizde durdurup devam ettirebilir, hızını görebilir ve kontrol edebilir, boyutu hakkında bilgi edinebilir, ne zaman biteceğini kestirebilirsiniz.

Item Shop olmasının sebebi oyuncuların isteği, normalde Open Beta sonrasına konulacaktı ama istek nedeniyle şimdiden konuldu. Direk para veya exp veren itemlar da yok orada. Sadece bir süreliğine daha fazla exp. almanızı sağlayan bazı itemlar var.

Item Shop'un paralı olmasının sebebi oyuna yeni bir wipe gelmeyeceği. Eğer parasız olsaydı herkes bir sürü item stoklar ve open beta sonrasında bunları satardı.

(edit: Ayrıca Closed Beta dönemindeki bir sürümden update yapmaya çalışıyorsanız oyunu sıfırdan yüklemenizi öneririm. 1gb'den fazla bir update yapmanız gerekir ve ilerde oyunu silip yeniden yüklemek istediğinizde aynı update ile uğraşmak istemezsiniz. Bunun için oyunu yeniden indirmeniz daha mantıklı.)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Smacht serverinda dediğin guildin memberlarının tamamımı ekledim friend listeme ama hiç biri yoktu oyunda, bu serverda oynayıpta oyun hakkında bilgisi olan varsa kendisine oyun içerisinden ulaşmak isterim , haftaiçi 6 dan sonra online oluyorum genelde, yardımcı olmak isteyen olursa nickini bana en azından özeldende olsa yazabilirse çok memnun olurum , oyun güzele benzio ama kafamda doldurulması gereken bir sürü boşluk var onlarıda tamamlarsam daha bi keyifli olacağına inanıyorum oyunun ...
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer Closed Beta'dan kalma client'ı update etmeye uğraşıyorsanız en son versyonu tam olarak indirin derim. 1gb üstünde patch gerekiyor, bir seferde sorun olmaz ama ilerde yeniden yüklemeniz gerekirse veya oyunu birisine vercek olursanız elinizdeki eski client ile uğraşmayın, son halini yüklemiş olursunuz kolayca..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oyun fena değil, henüz skillerle ilgili dengesizlikler mevcut ben Mage'im mesela, mob keserken biri bana dalıyor, Mage'in bir büyüsü var tüm büyü cast sürelerini 1 saniyeye indiriyor 4 saniyeliğine, 10 dk cooldownu var ama o 4 saniyede ben 4 tane fireball atabiliyorum ve baya damage koyuyor daha adam bana skillini kullanamadan yere serilmiş oluyor. ha o 10 dk içinde geri gelirse nolur bilemem :)

onun dışında oyunda beni şaşırtan şeylerden birisi, loot sistemi mevcut. Full loot değil gerçi, öldüğünüzde bazen bazı eşyalarınız lootlanabiliyor. Ama o sistemde de arıza var şu anda, Bound itemler düşüyor bazen kaybeden çok şey kaybediyor ama kazanan 400 500 gold kazanıyor npc'ye satarak :) sanırım bound itemlerin düşmesini kaldırıcaklar yakın zamanda.

betada olmasından kaynaklanan bir durum daha, oyun çok sessiz. ses efektleri yetersiz, at koşması efekti yok, gathering efektleri yok vs. vs. ama forumda official açıklamaları var şu anda bunları yapıyorlarmış.

birde çok sevdiğim bir özellikten bahsedeyim. Elite Skiller. bu sistem şöyle işliyor, oyunda çift class seçiyoruz zaten takip edenler biliyordur, tek karakterde 2 class barındırıyoruz, istediğimiz zaman primary-secondary classlarımızı yer değiştirebiliyoruz. Elite Skill olayı şurda devreye giriyor, her kombinasyona farklı bir elite skill mevcut. Mage/Priest seçen başka bir büyü alıcak, Mage/Knight seçen başka bir büyü alıcak sistem bu. 15. levelden sonra her 5 levelde 1 elite skill alabiliyoruz, ben şu anda 2 elite skill alabildim, Mage/Priest olduğum için bana gelen ilk skill Essence of Magic oldu. bu target'ın magical damage'ini arttıran bir buff. ikinci elite skillim Remove Curse oldu bu biraz hayal kırıklığına uğrattı açıkçası :) ama henüz çok ilerlemediğim için nekadar işime yarayacaktır bilemeyeceğim belkide hayati önem taşıyacak benim için. secondary Priest olduğum içinde dikkat ettiyseniz gelen büyüler priest'in işiyle alakalı. ancak 3. elite skillim sanırsam Fire damage büyüsü adından öyle anladım ama henüz alamıyorum :)

şimdilik oyunla ilgili aklıma gelenler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağol Xeno. Birkaç sorum daha var benim ama. :D

1- Oyunda max level kaç ve levellama işlemi zor mu?
2- Levelling quest ile mi yoksa grind ile mi?
3- Dual Classların çalışma mekaniği tam olarak nasıl? Her kombinasyonun kendine has skilleri vs mi var yoksa kafana göre birine geçip onun özellikleri mi kullanılıyor.
4- PvP nasıl. KO gibi pot spam var mı. PvP ye özel alanlar vs mi var?
5- Dungeon sistemi var mı? Varsa nasıl işliyor?
6- Item olayı nasıl? Craft, boss drop, world drop vs mi? Çeşitlilik bol mu
7- Talent/Spell tree gibi bir olay var mı? Yoksa belli levellarda gelen spellerle mi yetiniyoruz.

Şimdilik bu kadar. ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
Sağol Xeno. Birkaç sorum daha var benim ama. :D

1- Oyunda max level kaç ve levellama işlemi zor mu?
2- Levelling quest ile mi yoksa grind ile mi?
3- Dual Classların çalışma mekaniği tam olarak nasıl? Her kombinasyonun kendine has skilleri vs mi var yoksa kafana göre birine geçip onun özellikleri mi kullanılıyor.
4- PvP nasıl. KO gibi pot spam var mı. PvP ye özel alanlar vs mi var?
5- Dungeon sistemi var mı? Varsa nasıl işliyor?
6- Item olayı nasıl? Craft, boss drop, world drop vs mi? Çeşitlilik bol mu
7- Talent/Spell tree gibi bir olay var mı? Yoksa belli levellarda gelen spellerle mi yetiniyoruz.

Şimdilik bu kadar. ^^

rica ederim :)

1-) Max level şu anda 50, ileride arttıracaklarını söylüyorlar (dual class olduğu için ve iksiini ayrı ayrı kastığın için ikisinide 50'ye getirmek zaman alacaktır :) )Levellama işi aslında kolay gibi ben baya yavaş ilerliyorum ama o benim tembelliğimden kaynaklanıyor.

2-) Leveling için quest çok daha ön planda, grind ilede xp kazanabiliyorsun iyi kötü. ama questlerin çoğu grind tabanlı :)

3-) Dual Class'ı tam anlatayım sana;

Karakter yaratırken 1 tane class seçiyorsun. Mage seçtin diyelim. karakteri level 10'a getirince Varanas şehrine gidip 2. classını seçmeni söylüyor oyun sana. Gidip seçiyorsun bunuda Priest seçtin diyelim. Şu anda Mage Primary, Priest Secondary oluyor karakterin ve Mage'in Level 10'da, Priest'in ise Level 1'de.

Her class'ın Primary büyüleri var birde ortak büyüleri var. Mage Primary iken Priest'in ortak büyülerinide kullanabiliyorsun. Ancak asıl mevzu şu ki, istediğin zaman evine gidip Priest'ini Primary, Mage'ini secondary yapabiliyorsun. Ama ikisininde level'ini ayrı ayrı kasıyorsun.

kısaca 1 karakter içinde 2 tane class barındırıyorsun. yani karakteri açarken öncelikle priesti değilde mage'i seçmiş olman, priest'teki hiçbir özelliği kaybetmene sebep olmuyor. sadece önce mage'i level 10'a getirmiş oluyorsun. Misal ben şu anda Level 25 Mage/Level 22 Priest'im. şu anda Primary mage kullanıyorum, priest'in ortak skillerini kullanabiliyorum. İstediğim zaman evime gidip Priest'i primary'e çevirip Mage'i secondary yapabilirim. busefer Priest'in kendi büyülerini ama mage'in ortak büyülerini kullanabiliyorum.

4-) PvP henüz çok gelişmiş değil, ben PvP sunucusundayım şu anda, "Enable PK Mode" diye bir seçenek var bu player'ın insiyatifine göre açılıyor, eğer açarsan etraftaki oyunculara saldırabilir konuma geliyorsun tabii onlarda sana saldırabilir oluyorlar. bir nevi UO'daki Criminal durumuyla benzeştirebilirsin. Buradaki tek fark, bu senin elinde. nasıl oluyor tam bilmiyorum ama sanırım belli bir sayıda oyuncuyu öldürüncede kalıcı PK oluyorsun aynen yine UO'daki gibi kırmızı renk görünüyor bu arkadaşlar. Yine emin olmamakla beraber şunuda ekleyeyim -hiç PK mod'unu açmadığım için net şeyler söyleyemiyorum- diyelim PK mod'unu açtın ve bir oyuncuya saldırdın. saldırır saldırmaz o oyuncunun "Nemesis List"ine giriyorsun. Bu şu demek oluyor, oyuncuyu öldürdün, sonra pk modunu kapattın lay lay lom takılamıyorsun. o oyuncu birgün seni bulursa, PK modun kapalıda olsa sana saldırabilir. Nemesis List olayı bu.

6-) Item olayıyla ilgili sana net birşey henüz söyleyemem. Crafting sistemi mevcut, gayet geniş görünüyor ama biraz zor açıkçası craft skillerini kasmak, çok material sayısı olarak fazla tüketiyor haliyle gelişmeside vakit alıyor şimdilik ben normal level kasıyorum craftinge sonra zaman ayırıcam, ama şöyle birşey gördüm, crafting ile, diablodaki gibi "zırh set"leri yapabiliyorsun. Dungeon'lar WoW gibi instance şeklinde, bu yazıyı yazdıktan sonra ilk instance'mı yapıcam oyundaki :) ondan sonra sana daha net birşeyler söyleyebilriim Boss drop'larla ilgili. şu anda Quest Rewardlardan kullanıyorum daha çok. Questler güzel itemler veriyor, zırh set parçaları veriyorlar mesela tamamlıyorsun onları questlerle. Çeşitlilik fena değil bazen moblardan aynı item düşebiliyor:) ama bazen mesela aynı itemin rune slotu oluyor bazen olmuyor, bazen 3 slotu olabiliyor falan.

Rune olayındanda bahsedeyim, WoW'daki Socket mantığı gibi hatta daha iyi örnek, Diablo'daki gemler gibi. Neden daha iyi örnek, çünkü 5 tane aynı tip runeyi Arcane Transmutor denen kutuya koyup (Diablo->Horadric Cube) koyduğun tip runenin bir üst seviyesini elde edebiliyorsun. şimdilik bulabildiğim rune'lar hep stat, defense arttırıcı runelar ancak Auction House'da bazı itemler gördüm çok dehşet runeler de mevcut.

7-) Talent Tree gibi birşey yok, spell sistemi şöyle, mob kestikçe, quest tamamladıkça ve level atladıkça TP puanları geliyor. bu puanlarla büyülerini güçlendiriyorsun. oyunda daily questler olduğu için ve mob kesincede TP geldiği için bir süre sonra kullanabildiğin tüm büyüleri max. güce eriştirebilirsin ama bu çok uzun bir vakit alır. yinede bunu yapabiliyor olmak güzel, en azından endgame 'den sonra kendine bir amaç koyabilirsin bu şekilde :) Bir büyüyü, o anki level'ın kadar geliştirebiliyorsun en fazla. yani mesela 25. level'dasın büyüyüde en fazla 25. level'a çıkarabilirsin. Level arttırdıkça, bir sonraki level'a yükseltmek için gereken TP puanıda artıyor.

wall of text oldu sanırım lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...