Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forum Mafia Wars: Sezon 3 (Bitti, Yoruma Açık)

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Ufak bir durum değerlendirmesi yaparsak;
3 townie miz, 1 merlin imiz, 1 de saxon umuz var.

Bu oyun beni paranoyak yaptı, o yüzden merlin olayından başlıyorum:
Gerçi her dediği doğru çıktı ama senaryo olarak değerlendirirsek
a)Eğer elesso saksonsa atacağı herhangi bir isim pro town çıkacağından yutturabilirdi, ama bu durumda gerçek merlin de ortaya çıkardı büyük ihtimalle. Ancak bunu ihtimal dışı bırakamıyorum.

b)Elesso merlinse, Bonepart ta kesin townie dir, güvenilebilir.

c)Bonepart ın saxon olma ihtimali sadece elesso townie ise mümkündür, ama bu durumda gerçek merlin kesinlikle ortaya çıkardı, bu ihtimali geçiyoruz.

Şu an için Elesso nun merlin olma ihtimalini oldukça büyük görüyorum ancak şüphelendiğim çok önemli bir nokta var:
Büyücü öldürülmesine rağmen ne irlandalılar ne saksonlar tarafından dokunulmadı. Pro town için bu kadar önemli bir karakteri sağ bırakmalarını pek akıl karı değil.

Diğer şüphelendiğim isim ise ilk sayfalardaki hedef saptırmaları ve diğer tavırları yüzünden knoxville. Ancak oraları biraz çorbaya döndüğü için net bir argüman çıkarmak zor gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

gayet açık ve net şekilde sakson olmadığımı size kanıtladığımı zannediyorum. ilk gün fly öldürüldükten sonra mulgear benden şüphelendiğini söylüyordu. sonra ne oldu mulgear çıktı.

elesso'nun merlin olmaması artık imkansız gibi zira çoktan ortaya çıkardı merlin. zaten kendine atıyomuş büyüyü. bu yüzden benim için bonepart da townie.

geriye krusty ve shadow kalıyo ama herhangi ters bi argümanları aklıma gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hehe xinroth yani kaos büyücüsü ölürken merlinin tek sigortası benim diyordu hatırlarsanız. hiç umursamadım çünkü büyüyü kendime atma durumum vardı ve bu opsiyonun kimse farkında değildi ve dilede getirmedim antitownlar xinrothtan linç oylarını çekmesinler diye.

anlıcağınız linç edilmediğim sürece invulum. ayrıca dediklerim doğru çıktı evet ama larakeni tamamen kafadan salladım doğru çıkmasa linçi yicektim demekki :) .
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:
uyuyakalmıştım da geri yatmadan önce okudum biraz :

ShadowFury said:
Sakson köpeği demem mi?

açıkçası şüphe uyandırdı bu bende, anti-townie olduğumu düşündüğünüz için suçlamanızı anlayışla karşılıyorum, gel gör ki direkt olarak sakson olduğumu düşünmen biraz garip kaçmakta.

öyle bir olay var mesela. fly gidiciyken burda shadowu karşısına alıyomuş gibi yapıyor olabilir. ama çok çok düşük bir ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

oha bi dakka merlin koruma büyüsünü kendisine atabiliyomu?

said:
Merlin: (1 kişi - Pro town) Bu şahıs her gece seçtiği bir kişiyi katledilmekten kurtarır, ayrıca oyun boyunca 1 kere de istediği bir kişinin görevini öğrenebilir (gündüz gece farketmeksizin). Townieler kazanınca kazanır.

E oyun bitmiş o zaman... saksonlara karşı 2v1 kalamayacağına göre linç edilemezsin, en kötü ihtimalle 1v1 kalırsın berabere biter=)

(eh, evet elesso nun merlin olduğu kesin o zaman. eksik cinayetleri filan da açıklar bu durum)
Sosyal ağlarda paylaş

[incoming wall of text]
Son sayfalarda her konuşulan şey hedefi vurduğu için mevcut durum için pek birşey çıkmadı. O yüzden önceki sayfaları kurcaladım:

Krusty pek aktif değil ve arada bir oy kullanmak hariç genel olarak kendisini hep geri çekmiş, ki bu da hainlerimizin çok yaygın olarak kullandığı bir davranış biçimi. Oldukça şüpheli bu yüzden.

Ancak knoxville de çok şüpheli geldi bana. İlk sayfalarda hedef saptırmasının yanı sıra, diğer sayfalarda kendisini aklamakla kafayı bozmuş, bir de 8. sayfada merlinden kendisinin kimliğinin açıklanması istendiğinde buna karşı çıkmış nedense. Bu yüzden şüpheli geldi bana.

Hesap yaparsak;
4 pro ve 1 anti town var. eğer gün içerisinde townie öldürürsek, gece de bir townie ölücek ve 2 pro+1 anti kalıcak. ki bu da kritik bir durum olur, dikkatli olmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
13. Linc icin gereken oy sayisi tamamlandiktan sonra oy geri cekme yoktur artik. Karar verilen kisi linc edilmis sayilir. Oyunun modu (ben) oradaysam linc hemen gerceklesecektir. Ben gelene kadar bir sonraki faza atlamayacaktir oyun. Eger gereken oy sayisina erisilirse ve ben ortalikta yoksam linc edilen kisi dahil herkes konusmaya devam edebilir, gece olmus sayilmiyor, sadece ben belirttigim zaman gece olacaktir.

3 olduğu için konuşuyorum

MERLINI NERFLEYIN YAHU ALALA OLUR MU ÖYLE ŞEY ;_;
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...