Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

O resme baktım ve bana göre hala Blizzard'ın seçimi daha iyi. Adamlar şimdiye kadar hangi oyunda grafiklerde gerçekçiliğe abandılar? Her zaman belli yerlerde basitliğe giderler. Bu özelliklerini ben çok seviyorum, çünkü böyle constrast'ı köklenmiş, brightness'ı azaltılmış, noise eklenmiş C&C serisi tarzı grafiklerden hoşlanmıyorum, boğuyo beni. Hatta daha da önemlisi, o tarz grafiklerde ekrandaki öğelere aynı anda aynı dikkati veremiyorum.
Gerçi belki ben fazla pimpirikliyimdir, ne de olsa her oyunda mutlaka brightness'ı yükselten bi adamım.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

boyle olmasi gerekirdi ne lan, adam oyunu oyle yapmak istemis oyle yapmis ve oyle olmus. mona lisa sarisin mavi gozlu olmaliydi dermis gibi.

eh bundan önce çıkan iki tane daha oyun var. ilk oyunlardan kopuk birşeyler yapınca eleştirilemeyecekse fallout 3 başlığında o tantanalar neden koptu ki? demek ki eleştirilebiliyormuş.

çok da umrumda değil şu vakitten sonra gerçi, offline wow yapıyorlar işte belli. d4'e de elfler cüceler koyarlar tam olur.
Sosyal ağlarda paylaş

fallout 3e de dedim ayni seyleri, seriyi mahvettiler reoroeroe, sacma sapan laflar edildi. ne kadar seri olsada oyunlar aralarinda bu kadar zaman farki olunca hepsi hikaye disinda birbirinden bagimsiz oyunlar olmak zorunda kaliyo, cunku ekipler, adamlar, firmalar degisiyo, bunu boyl kabul edip sonuca bakmaktansa, hemen iki resim gorup gabigfabilbialngaldsfngd yapmak, hele ki oyun dedigimiz sey icin bana kisisel olarak cok sacma geliyo.

daha da guzeli bu kadar atar yapan adamlarin yarisindan fazlasinin ne oyuna ne de firmaya katkisi var, al tezgahtan kopyayi, indir torrenti, ondan sonra oyuna saydir.

/flame on.
Sosyal ağlarda paylaş

how it should look like kısmının daha ciddi ve korkutucu olduğu daha karanlık olduğu kesin. resimlerin üstte kalanına bir miktar karılyıorum. özellikle duvar taş vs konusunda daha bi keskin daha bi ciddi görünüyo adamın yaptığı. ama ne varki blizzard bunu o şekilde yapmak isteseydi o şekilde yapardı zaten. mesela alt tarafta da aynı filtrelemeyi yapmış adam. ama ambiansa gitmemiş.. gökkuşağı falan var ortamda. demekki blizzard okadar da korkunç bi evren yaratmak istememiş. sanırım bu şundanda kaynaklanıyo olabilir.

olay bir cehennemde bir de dennette geçio sanırım. ve cennette geçen kısımlar için halihazırdaki görsel mükemmel. fluu desenler. renkli objeler. ancak cehennemde geçen kısım için o öteki adamın yaptıı gibi fazaldan karamsam görüntüler daha çok yakışıyo gibi.

bana sorarsanız ötekisi daha güzel ama öyle olmasın. çünküü. :(
şey ben biraz korkarım öle bi yapım var. nasıa nlatsam. hile life ı bile yannız oynayamayanlardanım. korku filminden direk korkanalrdanım falan. ve bu tür içinde karanlık vs zombi mombi olan oyunlardan korkuyorum napim. o yüzden daha gerçekçi görünmesini sağlayan o 2. şekildeki daha karanlık ve korkutucu hava, her nekadar daha güzel görünse de yapmasınlar :) normal hali daha oynanabilir benim için eheh (:D
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

daha da guzeli bu kadar atar yapan adamlarin yarisindan fazlasinin ne oyuna ne de firmaya katkisi var, al tezgahtan kopyayi, indir torrenti, ondan sonra oyuna saydir.

valla fo3 gibi tümden sp bir oyun için geçerli olabilir dediğin ama b.net meselesi nedeniyle d3 aynı pozisyonda değil doğrusu pek.
Sosyal ağlarda paylaş

İzometrik grafiklerin akışını görmek lazım, how it should look likeda karanlık olsun diye contrast azaltıp texturelarla oynamış ama o grafik ayarlarını yapsan bakalım diablo gibi hızlı akan bi oyunda farkındalık ve seçicilik aynı seviyede kalıyor mu?

Diablonun içine edilecek fazla bi yanı yok, oynanabilirliği ve atmosferiyle diğer oyunlardan ayrılıyor çünkü. Oynanabilirlik hakkında betası falan çıkmadan yorum yapmak zor, atmosfer de bana gayet güzel göründü ama öyle diablo fanatiği sayılmam.

Fallouta gelirsek, çünkü Sam bi türlü fallout topiğinden çıkamıyor ehueh, fallout bi rpg ve rpglerde öncelikli bakılan nokta haliyle işin RP kısmı. Fallout3 çıkmadan önce ne kadar yüzeysel bi oyun olacağını bangır bangır bağırıyordu. Keza öyle de oldu.

Bence diablo3 şu haliyle gayet güzel görünüyor, herşeyden önce gayet diablo gibi görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir moda yoktu zaten, adamların kendi yayınladığı düzinelerce ss'e bakarak da yaptım şahsen aynı eleştiriyi, başkasının adına konuşamam elbette o hususta.

diablo 2'de act 1 zifiri karanlık catacomb'larda gayet oynanıyordu ki halihazırda burada bile sunucusu var, oynayanı var. demek ki seçilmiyor, edilmiyor gibi bir durum yokmuş.

atmosfer denmiş, eh zaten biz de atmosferin bozulması nedeniyle eleştirdik? demek ki canına okumak da mümkünmüş öbür oyunlardan ayrıldığı bir konuda generic hale getirip.

diablo'dan ziyade titan quest'e ya da offline wow'a benziyor ama d2'deki mat tonlar unutulmuş herhalde diyebiliyorum. neyse bekleyip göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Seriye sağdık kalmazsan QQ doğar, bu kadar basit. Ekiplerin, firmaların değişmesi oyuncuyu bağlamaz. Blizzard'ın WoW kitlesine Diablo'yu pazarlamak istemesi niye beni bağlasın? Kar payı mı alacağım? Başkasının zevkine göre para vermiyorum. Bu satırlara beğenmiyorsan almazsın diye karşılık gelir kesin, lol.

Oyunla ilgili gösterilenlerden kafanızda birşeyler canlanamıyor olabilir ama belli ki burada bunları değerlendirip fikir üretebilen insanlar var. Oyun forumunda neden böylesine rahatsız olunuyor anlamadım. Yapılan yorumları atar olarak değerlendirenlerin de henüz oynamamış olduğunu hatırlatırım. Belki adam haklı?

Haklı demişken, vaktinde Fallout 3 için endişelenenlere de buradaki gibi oynamadan yorum yapıyorsunuz dendi. Nasıl sonuçlandığını biliyoruz...

Forum kurallarına ekleyelim: oyun çıkmadan yorum yapmak yasak olsun. Hatta tümden beğenmemek yasak olsun. Beğenmiyorsan topike ne geldin kardeşim!
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce söylediğim gibi oyun bence diablo 1 ve diablo 2 arasında olacak. ancak tek eleştirdiğim nokta grafikleri.

oyun çıkmadan oyunun gameplay'ini eleştiremessin bu doğru da, burda grafiklerin yetersizliğini eleştiriyorum.

ayrıca oyunun 3d olması mod yapılamayacağı anlamına gelmez. bence 3d olması böyle bir modun yapılabilmesini kolaylaştırır. Doom 3 için yapılan parallax modu ve rotoscope cartoon shader gibi şeyler.

ancak grafikleri kendileri buna benzer hazırlasalar o daha güzel olur :P
Sosyal ağlarda paylaş

patide hangi oyun begenildi de d3 begenilsin. yahu uzundur okurum ama iste super oyun geliyor, muhtesem, ciktiktan sonrada nefis dendigini gormedim. hep camur at izi kalsin, ciktiktan sonra da zaten iyiyse kimse hatirlamaz, kotu cikarsa da demistik denir.

eh be bilader ne begenmez insanlarmisiz :) kendim dahil.

vardir herhalde bir iki gozden kacirdigim olumlu not alan bizlerden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

aquila said:

boyle olmasi gerekirdi ne lan, adam oyunu oyle yapmak istemis oyle yapmis ve oyle olmus. mona lisa sarisin mavi gozlu olmaliydi dermis gibi.

eh bundan önce çıkan iki tane daha oyun var. ilk oyunlardan kopuk birşeyler yapınca eleştirilemeyecekse fallout 3 başlığında o tantanalar neden koptu ki? demek ki eleştirilebiliyormuş.

çok da umrumda değil şu vakitten sonra gerçi, offline wow yapıyorlar işte belli. d4'e de elfler cüceler koyarlar tam olur.

Blizzard'ın bi açıklamasını okumuştum bu konu hakkında. Önceki oyunlarda, (yaklaşık 10 sene öncesi yani ortalama olarak) oyunun atmosferini verebilmek için elinde şimdiki gibi animsayon/grafik olanaklarının olmadıgını belirtip bunu renk tonlarıyla kapattığını söylüyorlardı. şimdi ise daha fazla opsiyonumuz var ve biz işin kolayına kaçıp renk paletiyle diablo atmosferi yaratmak istemiyoruz diyor. hatta şeyi de eklemişti, insanların ilk butchlerla tanışmasını o grafik sistemiyle nasıl bu kadar etkileyici yapabilirdik ki? elimizdeki en sağlam kozlar renkler ve ses demişti ki %100 haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

evet okudum onu, ama farkında olmadıkları birşey var ki o durum oyunun bir özelliği haline gelmiş. değişmeyen sonuç bu. "10 yıl önce böyle güzel syntheziser yoktu, ondan elektro gitar kullandık o sesleri çıkarmak için" diyen müzisyen gibi birşey.

bu dediğim gibi olmasa millet yabancı forumlarda burada gördüğümüzden çok daha büyük olaylar çıkarıp adamları bu konuda tekrar tekrar açıklama yapmaya, bahane göstermeye sevkedemezdi. ortada duman da var, ateş de.

ilk diablo'yu ikincideki nispeten aydınlık alanlardan (bazı act'lerdeki bazı kısımlar) daha etkileyici bulmanın ana sebebi o atmosfer. sen o atmosferi alıp, yıllarca seni taklit etmeye çalışmış diğer arpg'lere benzetirsen ne anladık?

işin ilginç kısmı da şu ki ben karanlık oyunlara hiç gelemeyen birisiyim normalde. beğendiğim çooook nadir karanlık oyunlardan birisidir diablo. hatta atmosfer açısından belki de en çok beğendiğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...