Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

kthxbye said:

ya isterse 128 mb ekran kartıyla açsın, zevk meslesi benim gözüme güzel geliyor. Mekan tasarımları güzel modellemeler hoş, texture resulotion düşük değil. isterse 5gb lık ekran kartı çıksın. Hack and slash oyunu için güzel grafikleri.

tartistigim kisisel zevk degildi. Grafikler gunumuz icin bile guzel demissin. Gunumuz icin guzel degil.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece zevkten bahsetmedim zaten texturedan ve tasarımdan bahsettim, teknik özellikleride günümüzde kullanılan shadderları kullanmışlar. Günümüze göre GÜZEL DEĞİL demek asıl zevk olayına girer, yanlışın var. 2gb lık ekran kartını sonuna kadar kullanmak zorunda değil oyun, günümüz grafik kalitesi içinde olup olmadığı.
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

v-sync açık veya kapalı olması grafik kalitesi anlamında nasıl bir katkı sağlar.

vertical sync yırtılmaları önler. yatay olarak bazen farkediyorsundur görüntünün üst tarafı ve alt tarafı kayar, birbirini tamamlamaz falan. yarım saniye falan sürer ama feci gıcık eder. işte onu engeller v-sync.

görüntü kalitesiyle hiç alakası yok
Sosyal ağlarda paylaş

Ben katılmıyorum günümüz için iyi olduğuna grafikler uo nun kingdom reborn tadında olur bu şekilde çıkarsa. Bir tarafta Witcher 2 BF3 Crysis 2 gibi hayvani oyunları oynayıp günümüz grafiklerinin nasıl olduğunu görmek var diğer tarafta çok light ve 5 yıl öncenin standartlarıyla sunulan grafikler.

En son grafik ayarının High olması biraz düşündürücü yani Ultra falan yok.. Developerlar bu konuda hiçbir şey söylemedi mi ? Mesela çimen animasyonuna bakıyorum adım atınca çok dikkat edince görülüyor ki hareket ediyorlar ama bunda bir detay yok kaliteli bir AA yok. Bu bana böyle kalmaz gibi geliyor umarım yanılmam yoksa üzülürüm güzel ve zevkli bir oyunun yetersiz grafiklerle çıkmasına.

Karakter konusu özellikle canımı sıkan unsur doğru dürüst şekilde karakterimi göremiyorum etrafı net ve pürüzsüz değil çünkü sadece bir seçenek var AA için o da AA yı aktif ediyor hepsi bu. Günümüzde en dandik oyunda bile derecelendirmesini yapabiliyorsun Diablo III gibi bir oyunda neden bu olmasın yahu ?

Ayrıca lootların üzerindeki font biraz saçma ve Diablo ile uyumsuz görünüyor. Mesela wow'da fontları değiştirmek gibi şansımız oluyor diablo bize bu şansı verecek mi modlanma anlamında ? Vermeyecekse umarım değiştirilir o font çünkü hiç uyumu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Özel bir sebebi yok biraz detaycıyım oynadığım her oyunda etrafa bakarım tabi ki neden bakmayayım ki ? Nihayetinde ortam ve görsellik sebepsiz yere bize sunulmuyor oyunlarda.

Çok abartılı şeyler beklemiyorum ama biraz daha kaliteli grafikler ve daha fazla seçenek eklenirse grafik konusunda bence daha hoş olur.

Tabi ki oyunun kendisi önemli ve grafik herşey demek değil ama ikisi bir arada olursa tadından yenmez. Mesela Rift inanılmaz güzel grafiklere sahip en son ayarlara getirdiğinizde fakat bu görsel şölen sadece ortamlar ile sınırlı. Doğa şehirler vs on numara bayılıyorum bakmaya ama sonra karakterlerin grafikleri ve özellikle gear tasarımları var ki insana yahu bu ortamları yaratanlar nasıl gider de böyle leş bir gear ve karakter yaratıyor dedirtiyor. Oyunun sistemsel olarak c/p olması da ayrı bir durum zaten.

Ama Diablo III için durum farklı oyun harika herşey güzel ve zevkli. Beta bile olsa insanı kendisine bağlıyor. Bu oyuna biraz daha fazla grafiksel anlamda emek harcansa kötü mü olur ? Bence harika olur.
Sosyal ağlarda paylaş

derli toplu haliyle her zamanki gibi işte sahane grafik bütünlüğü sağlıyalım, hersey miss gibi gözüksün ortada olsun tamamdır demişler.

teknik olarak sahane bir durum varmı grafiklerde yooo yok, bikac rendering teknolojisi dısıdna eski sayılıcak bi motoru var zaten oyunun sc2 motoru daha modern mesela.

ama sahane gözüküyo be oyun
Sosyal ağlarda paylaş

blizzard hep böyle ki, gameplay, senaryo ve bug'lar için o kadar çok emek harcıyorlar ki, bu geçen sürede oyunun grafikler eskiyor resmen.

wow da çıktığında hafif eskimişti, starcraft 2 bile güzel olsa da çok da ahım şahım değil. keza w3 de aynen ilk çıktığında "oha ne güzelmiş" dedik 3d olayına kanıp, 1-2 sene sonra bi anda eski görünmeye başladı gözümüze.

blizzard'ın olayı hiçbir zaman muhteşem grafik olmadı yani.
Sosyal ağlarda paylaş

chat bar kaldırılabiliyor mu? nessaf ın da ss lerine bakarken dikkatimi çekti. interfacede tek canımı sıkan ayrıntı oldu diebilirim şimdilik. lütfen gizlenebiliyor olsun. ne güzeldi tab tusu d2 de

ha bir de zaman zaman düşünüyorum bu adamlar hala w3 motorunu geliştiriyor mu diye. çok tanıdık geliyor grafikler
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...