Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

öncelikle wow bilmem
bence renkler falan çok abartılıyor. hani yapmışlar ya böle fotoşopla karanlıklaştırmışlar falan. abi o korkunç karanlık ürkütücü hava diablo 2 de falan da yok o kadar.
bence oyun süper gözüküyor.
casual diablo 2 oyuncusuyum anlamıorum o kadar her karakterle bi kere bitirdim tekrar da kurdum 10 yıl oldu hala oynuyorum.

ama ben mesela şeye çok takıldım
yaratık kesince kırmızı toplar çıkcak onları toplayarak mı arttırıcaz lan hp'yi? abi bu ÇOK İĞRENÇ bişey bence.
Sosyal ağlarda paylaş

çok daha akıcı bi H&S olması için o şekilde yapmışlar. malum diablo da aksiyona girdinmi birden gözler görmez kulaklar duymaz oluyo. HÜALLLAAAAHHH diye sadece sapık gibi kesip biçiyosun. tabi o anlarda eğer HP yi anlık olarak takip etmiyosan bye bye bebeğim. sürekli gözlerin HP de olunca aksiyonu kaçırıyosun. alt yazılı aksiyon filmi izlemek gibi düşünün. bu sebeple, ortama dalıp alttan alevi arkadan küsküyü verdiğinde daha rahat aksiyonu izleyip daha az canını ve mananı takip edebilmen için müthiç bir düşünce o mavi ve kırmızı toplar. 10 sn de 50 mob kestinde rahat 5-6 tane top düşsse seni o fihgtta iyi götürür, gebermeden aksiyonun tadına varırsın. hem pot pot pot bi yerden sonra çok yoruyo aklı zihni ve gözleri..
Sosyal ağlarda paylaş

Yok be ya.Barbarla koca bir güruhun arasına girip potlar bitince ya da yetmeyince laan laan laaaaan diye götüm götüm kaçarak port a girmeye çalışmak falan bence çok zevkliydi.Şimdi fıyt fıyt canımız dolacaksa hani nerde o diablo nun 2484654 yaratıklı güruhları ve onları kesmek için yaptığımız binbir şebeklikler.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

tabi o anlarda eğer HP yi anlık olarak takip etmiyosan bye bye bebeğim. sürekli gözlerin HP de olunca aksiyonu kaçırıyosun.

zaten ilk cümledeki gibi olmazsa o oyun olmaz başka birşey olur. otomatik pilot dungeon siege bile pot simülatörüydü, canını takip etmek zorundaydın. gözler hp'de olacaksa düzgün ui yaparsın, mmo'larda milyon tane addon var karakterin yanına hp/mana bar koyan. options'a koyarlar biter. 18 milyarlık şirket üşeniyorsa versinler birine bedavaya yapsın onu.
Sosyal ağlarda paylaş

mevzu sadece o değil, pot kullnımını azaltmak istiyolardı zaten. diablo 2 de su anda dalıyosun bitiriyosun potlarıç bi kıtmetleri yok. cat tp bas git doldur gel. tek sorun belte dizmek potları.

potlr biraz daha kıymetli olursa, su bekilde, 10 yaratığı adam gibi bir şekilde kesmek gerekicek. az hp vey man akaybederek. yalah tazzik diye girilmiycek, biraz adam olmak gerekicek.

cünkü o 10 mobdan düşen -ihtimalle düşen- helt mana miktarı belli işte. onu aşarsan potlarından yersin diyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Dragonmax said:

tabi o anlarda eğer HP yi anlık olarak takip etmiyosan bye bye bebeğim. sürekli gözlerin HP de olunca aksiyonu kaçırıyosun.

zaten ilk cümledeki gibi olmazsa o oyun olmaz başka birşey olur. otomatik pilot dungeon siege bile pot simülatörüydü, canını takip etmek zorundaydın. gözler hp'de olacaksa düzgün ui yaparsın, mmo'larda milyon tane addon var karakterin yanına hp/mana bar koyan. options'a koyarlar biter. 18 milyarlık şirket üşeniyorsa versinler birine bedavaya yapsın onu.

pot sistemi oldugu zaman ne farkediyo ki? hp'ye bakmıyosan o senin dalgınlıgına gelmis demektir. cok kalabalık yere mi gireceksin? yukle cantaya 50 tane pot, iki uc saniyede bir bas gitsin. ha yerden duseni toplamıssın, ha parmagın 1 tusuna basmıs ne fark eder.

zaten hard mode'larda moblardan dusen pot ratingini dusururler, hatta dusmemesi gibi bir secenek bile olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

pot sadece boss veya lightning enchanted'larda filan kullanılıyordu zaten, leech olayını tümden kaldırmamışlarsa neden ihtiyaç duyulsun bilmiyorum. düz pot yerine full rejuv crafta uğraşılıyordu zaten en son baktığımda.

yerden düşeni toplamakla parmağın 1'e basmasının farkı şu: birisi zerre birşey yapmayı gerektirmezken öbürü minimal dahi olsa bir hazırlık gerektiriyor ve ihtiyaç olduğun ana saklıyorsun ve ne zaman ihtiyaç duyduğuna göre kendin karar veriyorsun.

lionheart'ta vardı bu sistem ve çok da kötüydü. yapılmışını oynayıp test ettik yani.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır yine gerektirecek. bossla kapısırken mecburen pot kullanacaksın. yerden dusenler sadece cumbus cemaat olan yerlerde ise yarayacak. orda da olması gayet kabul edilebilir.

yerden dusenler olsa da yine hp'ni kontrol etmek zorunda kalacaksın ayrıca. aksiyonu kaybetmeyelim, hp'yi takip etmek gerekmesin diye getirilmis bir ozellik degil.

pot harcamak istemeyeceksin 40% altında hp varken dur su mobdan dusururum belki diyip ilerleyeceksin falan. boyle riskler de heyecan katıyor ayrıca. cogu oyunda yaptım bunları ben, cogunda da öldüm tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

leech sistemini kac karkater sınıfı kullnıyorduki diablo 2 de?

barbar+zealot+werewolf o kadar. geri kalan herkez yine pot iciyodu. bu 3 sınıfda drumadan pot iciyodu.

bi alemi yoktu yanı bi rkıymetide oyktu pot'un. sabit hp regen olarak bakıyoduk. hala öle bakıyoruz.

pot sistemi sorunluydu diablonun, yavas regen iyi bir hamleydi ama yeterli değildi. daha iyisi lazım
Sosyal ağlarda paylaş

burda yaziyor iste health sistemi.
http://eu.blizzard.com/diablo3/world/systems/health.xml

boss fightlar artik bambaska olucak, eski pot spamleme bayagiligi yok.

@sam: potlarla soyledigin sey alakasiz d2'de ekstrem bi damage yemedigin surece potlar sayesinde olum tehlikesi olmadan spamleye spamleye gayet rahat geziyodun ortalikta. artik potlar pahali ve cooldown var, ayrica moblardan dusen o kurelere dusus orani d2'den daha bayagi yapacak kadar sik degil
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

hayır yine gerektirecek. bossla kapısırken mecburen pot kullanacaksın. yerden dusenler sadece cumbus cemaat olan yerlerde ise yarayacak. orda da olması gayet kabul edilebilir.

sonuçta gene anlamsız, dediğim gibi lionheart 5-6 yıl önce yapmıştı ve bayağı kötüydü genel olarak. gidip geriden can topluyordun 1995 model fps gibi.
Cuce said:

leech sistemini kac karkater sınıfı kullnıyorduki diablo 2 de?

barbar+zealot+werewolf o kadar. geri kalan herkez yine pot iciyodu. bu 3 sınıfda drumadan pot iciyodu.

ha? herkes leech kullanıyordu sorc'undan amazon'una, leech olmadan zaten nightmare ötesine geçilemez. düz mob iki koyuyor bir pot canı gidiyor zaten. devamlı pot içme ihtiyacı varsa zaten ya dmg eksik ya leech ekipmanı demek, bu da charın gücünün yetersizliğini gösterir ancak.
Phyx said:

@sam: potlarla soyledigin sey alakasiz d2'de ekstrem bi damage yemedigin surece potlar sayesinde olum tehlikesi olmadan spamleye spamleye gayet rahat geziyodun ortalikta. artik potlar pahali ve cooldown var, ayrica moblardan dusen o kurelere dusus orani d2'den daha bayagi yapacak kadar sik degil

neyse göreceğiz ama görülmüşü olduğundan umutlu değilim fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

sam allah askına nasıl leech kullnıyo bütün karakterler. sadece physical dmg leech ediyor.

onuda sadece yuakrda yazdığım karakterler anlamlı bir şekilde yapıyor. amozon poison/lightning kullnıyo sorc zaten ful lmagic. nasıl herkez leech kullnıuyo?
Sosyal ağlarda paylaş

poison/lightning? 1.10 sonrasını filan mı diyorsun? öyle bir build kullanan ne gördüm ne de duydum çünkü öncesinde.

sorc'u yanlış hatırladım, 1.10 sinerjinin saçmasapan uygulama şekliyle oyunu batırdı sonrasını bilmiyorum.

ama assassin bile az miktar leech kullanırdı ki iki saldırıdan birisi cobra strike olmasın. oyundaki en önemli olaydı single için.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...