Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2008: Türkiye-Almanya

BloodyBeast

Öne çıkan mesajlar

semih ilk 11de çıkamaz o son 30dk nın adamı diyenlere birşeyler demek istiyorum ama kurallar musade etmiyor. adamın 90dk değil 120dk oynayacak kapasitesi var ve heran her dakika gol atabilme şansı var. ceza sahası içinde ister sırtı dönük olsun ister olmasın gol atma ve asist yapma ihtimali olduğu sürece ve galibiyet için oynuyorsanız 90dk oynatmak zorundasınız.

yıllarca bir galatasaraylı olarak kalas hakan şükürü izledikten sonra 90dk boyunca artık kendisinden iş işten geçtikten sonra semih gibi bir oyuncu 90dk oynamıyorsa o takım kazanmak için oynamıyor demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Oh be valla ne kadar sevindim anlatamam...

Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüsünde...

Hani çok gaza gelmiştik biz.
- İşte Avrupa Birliğinde'de biz böyle son dakika golleri atıcağız.
- Biz var ya biz, Avrupa'yı dize getireceğiz.
- Süper Futbol oynuyoruz öyle böyle değil.
- Müslüman ülkelerin gururu.
- Fatih'in Aslanları.
- Finali kazanırlarsa Devlet Futbolcusu olarak maaşa bağlancaklar.
- Almanya maçı öncesi Cem Yılmaz ile stres attılar.
Ve buna benzer bir ton yaygara.

Kör göze parmak sokmak lazım tabii.
Yenilince "yav biçim maçımızdı, Fatih Terim/hakem yüzünden yenildik"
Yenince "işte böyle bileğimizin hakkıyla alırız"
triplerine giriyoruz.

Oysa oynadığımız Futbol, futbol değil ki arkadaş. Hırvatistan gibi daha basit takımları köşeden dönerek yenen takımız.
Tüm 80 dakika otur otur otur, hiç oynama,
sonra 10 dakikada 2 gol at, uzatmalardan kurtar.
Bu kadar basit bir oyun sergiledik.

Bugünkü ATV'deki salak spikerlerin gazına gelmeyin arkadaşlar.
Hakem gogoşluk yapmadı.
Bizim takım da mükemmel oynamadı.

İki nokta gösteriyim size.
1- Almanların bir golünde, çabuk çevik hızlı hareketlerle tak tak diye bizim oyuncuları geçip kaleye top atmışlardı. Bizde bu tip oyuncular yok. Genç menç diyoruz ama genç oyuncu dediğin atik olur. Bu konuda hiç bir yetenekleri yok. O şekilde hızlı hareket eden oyuncular olsa, değerlendirilebilecek bir ton imkan vardı, şimdikinden çok daha fazla gol atmış olurlardı.
2- ATV spikeri paso hakemi suçlayıp durdu. Yok hakem Almanlara hiç kart göstermezmiş, "buna bile göstermiyorsa başka neye gösterecek"miş felan. Yav Almanlara gösterdiği tolerans kadar toleransı Türk milli takımına da gösterdi, daha ne olsun. En basitinden bariz bir penaltı durumu vardı Türkiye aleyhine, ama orda Türkiye leyhine karar verdi ve bizi bir penaltı riskinden kurtardı. Bunları görmüyor görmüyor, sonra Almanya'ya kart göstermedi diye tutup idam ediyor hakemi.

Milliyetçiliği geri kafalılık gibi görenler Türk milli takımı yüzünden en büyük milliyetçi kesilmişti çok komik olmuştu.
Bir de takım oyuncularına 250bin dolar, Fatih Terim'e 160bin dolar gibi yüksek paralardan bahsediyorlardı. Hani hakedecek bir takım olsaydı helali hoş olsun derdim ama, finale gelemeyip Fatih Terim'in de gitme kararı alması beni çok sevindirdi.

Umarım ders olsun bu da, bir dahakine bu kadar boşa gaz olmayız, futbol turnuvalarını kazanmak istesek bile daha dikkatli davranırız.
Sosyal ağlarda paylaş

lol 90dk etkisizdi diye eleştirmek için maçı izlememiş olmak lazım yada semihin topla buluştuğu dakikalarda televizyona bakmamış olmak lazım. adam kaç kere orta sahaya gelip top alıp markajdan kurtulup hemde oyunu rahatlattı bizim için. topla kaç kere buluştu semih maç boyunca allah aşkına. buluştuğundada zaten attığı golle nekadar klas bir golcü olduğunu gösterdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar maç sonrası eve yeni geldim.

Öncelikle buradaki manzaradan bahsetmek istiyorum.

Maçın izlendiği alana zor girdim resmen,izleyecek bi çift gözlük yerde ancak buldum.Hiç böyle gurur duymamıştım,türkmenistanlısından,azerisine,kırgızından,lübnanlısına,hatta bir çok sarı kafalı renkli gözlü isveçlisi falan bile türk formaları giyip,yüzlerini kırmızı beyaza boyayıp,ayyıldızlar çizip oraya gelmişti.Resmen kızılayda falan maç seyreder gibi hissettim kendimi.İnanılmaz bi manzara ve coşku vardı.Herkes bi ağızdan türkiye'ye tezahürat yapıyodu.Oldukça alman taraftarda vardı.
Maç bittiğinde alamanlar bizi kutladılar,tebrik ettiler,çok iyi bi oyun olduğunu söyleyip el sıkıştılar,hatta tezahüratı kesmeyen türklerle sloganlar attılar türkiye türkiye diye.

Taşkınlık falan olmadı,yalnız "ooo nasılda goydu alamanya" diye intihar edercesine laf atan 2 tane kürt elemanı linç etti bizimkiler(baya hakettiler ama) yenilgininde verdiği hırsla,polis ellerinden alamadı valla :D yığıp bıraktılar direk dibine,polis kimin ne yaptığını anlayamadı bile(kim vurduya fena dayak yediler yani)

Onun dışında yenilsekte bence süper oynadı bizim takım,okadar eksiğe rağmen.Buraya kadar gelip,adımızı bukadar duyurmak bile bana yetiyo işin açıkcası,yarı final oynadık daha ne olsun yani,biraz daha bişeyler yapabilsek final bile oynardık hatta.Bi ortamda nereli olduğumu sorup,türk olduğumu öğrenen herkesin yüzü gülüyo direk konu futbol oluyo.

Nebiliyim güzel şeyler bunlar,gurbette böyle şeyler hakkaten önemli oluyomuş.Yensekte yenilsekte kalbimiz Türkiye ile yani,helal olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Hani çok gaza gelmiştik biz.
- İşte Avrupa Birliğinde'de biz böyle son dakika golleri atıcağız.
- Biz var ya biz, Avrupa'yı dize getireceğiz.
- Süper Futbol oynuyoruz öyle böyle değil.
- Müslüman ülkelerin gururu.
- Fatih'in Aslanları.
- Finali kazanırlarsa Devlet Futbolcusu olarak maaşa bağlancaklar.
- Almanya maçı öncesi Cem Yılmaz ile stres attılar.
Ve buna benzer bir ton yaygara.

Kör göze parmak sokmak lazım tabii.
Yenilince "yav biçim maçımızdı, Fatih Terim/hakem yüzünden yenildik"
Yenince "işte böyle bileğimizin hakkıyla alırız"
triplerine giriyoruz.

Oysa oynadığımız Futbol, futbol değil ki arkadaş. Hırvatistan gibi daha basit takımları köşeden dönerek yenen takımız.
Tüm 80 dakika otur otur otur, hiç oynama,
sonra 10 dakikada 2 gol at, uzatmalardan kurtar.
Bu kadar basit bir oyun sergiledik.

Bugünkü ATV'deki salak spikerlerin gazına gelmeyin arkadaşlar.
Hakem gogoşluk yapmadı.
Bizim takım da mükemmel oynamadı.

İki nokta gösteriyim size.
1- Almanların bir golünde, çabuk çevik hızlı hareketlerle tak tak diye bizim oyuncuları geçip kaleye top atmışlardı. Bizde bu tip oyuncular yok. Genç menç diyoruz ama genç oyuncu dediğin atik olur. Bu konuda hiç bir yetenekleri yok. O şekilde hızlı hareket eden oyuncular olsa, değerlendirilebilecek bir ton imkan vardı, şimdikinden çok daha fazla gol atmış olurlardı.
2- ATV spikeri paso hakemi suçlayıp durdu. Yok hakem Almanlara hiç kart göstermezmiş, "buna bile göstermiyorsa başka neye gösterecek"miş felan. Yav Almanlara gösterdiği tolerans kadar toleransı Türk milli takımına da gösterdi, daha ne olsun. En basitinden bariz bir penaltı durumu vardı Türkiye aleyhine, ama orda Türkiye leyhine karar verdi ve bizi bir penaltı riskinden kurtardı. Bunları görmüyor görmüyor, sonra Almanya'ya kart göstermedi diye tutup idam ediyor hakemi.

Milliyetçiliği geri kafalılık gibi görenler Türk milli takımı yüzünden en büyük milliyetçi kesilmişti çok komik olmuştu.
Bir de takım oyuncularına 250bin dolar, Fatih Terim'e 160bin dolar gibi yüksek paralardan bahsediyorlardı. Hani hakedecek bir takım olsaydı helali hoş olsun derdim ama, finale gelemeyip Fatih Terim'in de gitme kararı alması beni çok sevindirdi.

Umarım ders olsun bu da, bir dahakine bu kadar boşa gaz olmayız, futbol turnuvalarını kazanmak istesek bile daha dikkatli davranırız.

EPIC FAIL

almanya maçında iyi oynamadık demek eleştirmek için konuşuyorum demek gibi birşey.

hakem maçın sonucu etkileyecek kritik kararlar vermedi. ama bariz kötü bir hakemdi ve kartlar konusunda kart çıkarmak istemedi.

çekirge bir sıçrar iki sıçrar. almanya maçında çekirgeler çıkmadı sahaya. bu sefer karıncalar çıktı. herşeyi yerli yerinde yapan devamlı çalışanlar çıktı. bu maçta mucizeler kale direkleri yanımızda değildi 90dk boyunca sadece futbolcuların azmi ve takım oyunu vardı.

çok gaza gelmiştik iyi olsun nasıl bir mantık ya. bunu diyen insan ozaman sadece ipin biryerden kopması için sabırsızlıkla bekliyormuş demekki.

evet çok gaza geldi medya. ama futbolcular gelmedi. o oyuncuların alın terlerine böyle densizce laf söylemek için cidden nefret besliyor olmak gerekir. bukadarıda pes artık. fatih terimin egosuna saldırganlığına laf edilebilir ama oraya çıkan 11 oyuncu ve yedekler dahil her maçta kıçlarından akacak ter kalmamasına rağmen çalıştılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

enteresan. bir de her turnuvadan sonra böyle turnuva entellektüelleri türerya ben buna gülüyorum. ben biliyordum zaten yenileceğimizi ahaha der ve piposunu tüttürür ya. aynen öyle olmuş.

ya ne olacağıdı demekten kendimi alamıyorum. e milli takım her gün mü yarı finale çıkıyor, yaygara kopacak tabii, millet sevinecek haber bültenleri full futbolla dolacak. aynı şeyi sırf biz mi yaşadık merak edip yabancıları izliyorum, aynı durum.

boşa gaz değil bu işte, futbol bu. olay bu yani. milyonlarca insanın kenetlenip maç izlemesi kazanınca sevinmesi kaybedince üzülmesi durumu. başka bir olay değil.

futbol milliyetçiliği körüklüyor !!11!11! dersen de yapma kardeşim yapma arkadaşım derim. millete şurada 1 haftalık bi eğlence çıkmış onun da içine etmemek lazım.

haklısın bone,tüm dünya yanılıyor. şu maç için yorumlarına başvurduğum tüm kaynaklar iyi oynadığımızı belirtmiş. 4chan daki "futbol yorumcuları" hariç.

editimi vereyim hemen: ben mesajı yazarken henüz bone un mesajıne cevaplar gelmemişti. böyle düşünen tek ben değilmişim sevindim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ingiltereden haber vereyim size. Mac sonrasi Alan Shearer (miydi neydi ismi)'inda yorumcu oldugu BBC'deki programda falan tamamen Turkiye'yi ovduler. Tamamen macin Turkiye'nin hakki oldugunu ve onlari finalde gormek istediklerini soylediler. Ayrica turnuvanin en seyredilesi takim oldugunu ve Terim'in taktiklerinin (ve mimiklerinin :)) ne kadar iyi oldugundan bahsettiler.

Bizim icin basarili bir turnuva oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...