Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anlayamıyorum

Asteroth

Öne çıkan mesajlar

konu zaten sapıtmış gitmiş ama. başında ufaktan değineyim, zaten konunun genelinde görüldüğü üzere kimine göre "entel dantil tipler tarafından abartılan film" olan bir film diğerine göre "kısmen beni de sıktı ama şusu güzel busu güzel" olabiliyor.
entel diilim ben şahsen ama clockwork orange i aynı şekil anlatılara dayanarak zorla ve sıkılarak izledim. ama alex karakterine hasta oldum. blade runner'i aynı şekil anlatılar ve sonra entourage da bir filmden bahsederken bir holywood çalışanı tarafından "blade runner gibi bişey olacak" denmesi üzerine izledim, çok da begendim, ki harrison ford süper bi adam. bazen şahsen film boktan olsa bile tek bir karakter için izleyip çok begenebiliyorum, ufak şeylere dikkat etmek lazım sanırım bilemiyorum. kimine göre mesela "film beni sarsın öyle izleyip egleneyim" dir düşünce, kimi daha detaya iner falan.
enteli danteli suçlamamak lazım
ayrıca şahsen ;

david lynch
tarantino
tim burton
richard linklater
christopher nolan
scorsese
james cameron
spielberg
hayao miyazaki
kubrick

bu adamlar ciklet reklamı çekse izlerim. ufak şeyler bile yetiyor bana filmlerinde nedense.
Sosyal ağlarda paylaş

2001 : A space odyssey'i izleyip zamanın nasıl geçtiğini anlamayan adam bilim-kurgudan anlamıyor demektir.

edit:
nileppezdel said:
Oha bence süperdi valla. Ama kitabı okumazsanız olanları anlamanız mümkün değil. Yalnız müziklerin kullanılışı olsun, çekimler olsun işte ışık kullanımları falan. HAL9000'in konuşmaları falan gerçekten sanat yani

yok be anlaşılıyo. Bi sonundaki "boyut atlama" olayını detaylı düşünememiştim izlerken o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Mr.Hand: Yok yani ben küçükken izlemiştim. Sonra kitabı okuyup tekrar seyrettim. Ve kitapta rahatça anlattığı yerleri orada anlatmamış. Adamın dev monolith'e gittiğini falan da tam olarak göstermiyordu sanırım, bi anda ışıklar arasında kalıyordu.

Bir de sonunda o odadayken konuşmalar geçiyordu sanki kitapta? Yani orası daha anlaşılır oluyordu, oysa filmde adam gidiyo kendini falan görüyo yatıyo yaşlanıyo yıldız çocuk oluyo ama nedenini anlamıyosun öyle. Ha kitapta yoksa da yanlış hatırlıyosam kusura bakma kitabı okuyalı da baya oldu :)

Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:
Asteroth said:
2001: A Space Odyssey

Hakikaten kült bir yapım.

6-7 kere başladım bu filme, henüz ilk 15 dakikasını geçebilmiş değilim.

ee stalker filan izliyemezsin o zaman sen. tarkovsky filanda. hatta nuri bilge ceylan'da. hep aynı yapıda yönetmenler ve filmler.

Stalker izlenmek için yapılmış bir film değil zaten.

İlk sahne. Kamera uyuyan çifte yaklaşır. yaklaşır... yaklaşır... 10 dk geçer. Sonra kamera çiftte sağdan sola doğru yavaşça süzülür... süzülür... süzülür... 10 dk daha geçer, ve sonra soldan sağa tekrar süzülür.. süzülür... ve film kapatılır.

Böyle rezil bir film olmamalı ya.. hakkaten izlenmek için yapılmış bir film değil.

Bazı yönetmenleri diri diri yakmalı. Gerçi yine filmi izlemeye çalışırken hissedilen acıdan çok daha azını çekeceklerdir de... artık..
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Bir de sonunda o odadayken konuşmalar geçiyordu sanki kitapta? Yani orası daha anlaşılır oluyordu, oysa filmde adam gidiyo kendini falan görüyo yatıyo yaşlanıyo yıldız çocuk oluyo ama nedenini anlamıyosun öyle. Ha kitapta yoksa da yanlış hatırlıyosam kusura bakma kitabı okuyalı da baya oldu :)

işte bi burayı anlamamıştım zaten ilk izleyişte heheh :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim bu artık zevk renk meselesi değil. Artık bir tarz meselesi falan da değil.

Eğer hareketsiz uyuyan çifti sağdan sola zoomlayarak 10 dakika boyunca yavaş yavaş gösteriyorsa, bu izlenmez. Bi insan bundan zevk alıyosa o insanda bişi var demektir. Sanat falan diye yemeyin yani kimseyi :) 10 dakika uyuyan çift gösterdi adam hareketsiz. Hayır sanatsa ben de yaparım aynısını dert değil. Yapmayın yahu :)

Zevk mevk hikaye değil. Bunu yapan 20 dakika boyunca mayonez kutusu izleyerek de eğlenir (Rocko's Modern Life izleyenler demek istediğimi anlayacak)
Sosyal ağlarda paylaş

Yani ben ilk izlediğimde 10 yaşındaydım. Stalker ve Solaris'i de 12-13 falandım izlediğimde. O zaman sıkılmadan izliyordum. Geçen yine izledim mesela 2001'i gayet izliyorum hala. Hani normalde insanın uykusunu getirir, ben sabahlarken izliyorum sabah 8buçuğa kadar izlemiştim çok eğlenceliydi :)

@rewendro: Ya bırak ya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Abicim bu artık zevk renk meselesi değil. Artık bir tarz meselesi falan da değil.

Eğer hareketsiz uyuyan çifti sağdan sola zoomlayarak 10 dakika boyunca yavaş yavaş gösteriyorsa, bu izlenmez. Bi insan bundan zevk alıyosa o insanda bişi var demektir. Sanat falan diye yemeyin yani kimseyi :) 10 dakika uyuyan çift gösterdi adam hareketsiz. Hayır sanatsa ben de yaparım aynısını dert değil. Yapmayın yahu :)

Zevk mevk hikaye değil. Bunu yapan 20 dakika boyunca mayonez kutusu izleyerek de eğlenir (Rocko's Modern Life izleyenler demek istediğimi anlayacak)

Bu hangi film? Gercekten uyuyan adam gosteriyorsa 10 dakka, o filmden zevk alandaN suphelenirim.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:
BioHazarD said:
requiem for a dream, herkesin ovdugu ama BOK gibi olan film.

bence de tam tersi olarak;
süper bi film oldugu için fazla kişi tarafından övülen, popülere bok atarak prim yapma çabası nedeniyle bok atılan bir film mesela

nesi süper? her haber programında, okan bayülgenin, sinan çetinni programlarında kullandığı müziği mi? amerikanın emrah filmi olması mı? geçelim lütfen aynen overrated filmler arasında benim için de.. şimdiye kadar da ha şu filme bok atayım prim yapayım kaygısı hiç gütmedim..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...