Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 k internet

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

Killer said:
rpgci olmayan arkadaşlar anlamaz k davramını doğal

rpg'de hiç görmedim "k" lafını.
uo'da vardı evet ama rpg'lerde olmaz normalde. "bab pls 10k ver" diyince 10.000 altın kastedilir.
bu k, m, b kısaltmaları rpg'lerde değil ama futbol oyunlarında kullanılıyordu, futbolcu ücretlerini kısaca gösterebilmek için.

"rpgci olmayan arkadaşlar anlamaz k davramını doğal" diyerek aklın sıra insanları aşşağılamaya çalışmışsın da, internet hızları kısaltması -istediğin kadar uo oynamanla böbürlen- sabittir, değişmez.
10 sene önce 14k, 28k, 36k kullanırdı.
şimdi 64k, 512k, 1m, 2m, 10m kullanılır.
k demek "bin" demek, m demek "milyon" demek, b demek "billion" yani "milyar" demek.

ekleme: million, billion para kısmında kullanılıyor, ama teknolojide kilo, mega, giga, teta... diye gidiyor.

şimdi burda "10k internet" diyince "10mbit hızında internet" anlamına gelmez. mantık hatası yapmışsın, "10.000 internet" demek olur.

yanlış anlaşılması norma, çünkü 10mbit/10mbps internet kastediliyorsa o zaman 10m dersin. ama 10k internet diyince, bu topicteki gibi, insanlar ister istemez "acaba 10.000 internet bedavaya mı verilcek", "acaba yeni bir internet geliyor da 10.000 tane mi alınacak" gibi şeyler düşünür.

bunun rpg oynamamakla veya k kısaltmasını bilip bilmemekle alakası yok, tam tersine k kısaltmasını bilirsen o zaman işler karışıyor. 10k internet hızı olamaz, bu yüzden 10k diyince başka şeyler akla geliyor.

uzun oldu ama anladıysan ne güzel.

(ulan ne 10k'ymış arkadaş ya)
Sosyal ağlarda paylaş

Suanda varki zaten 10mbps'de var 20mbps'de var VDSLII neyi konustugunuzu anlamadim.

20mbps VDSLII Kullaniyorum download iyi guzel'de upload berbat ttnet modemleri degistirdigi icin pek bir sorun kalmadi eski tip modemleri'de dogu anadoluya sevk ettiler.

20mbps dl / 2mbps upload berbat birsey... bana 10mbps dl 20mbps up versinler baska birsey demiyecem malumunuz teliasonera..

Neyseki imdada turkcell yetistide.. sene sonunda tr bazinda wiifi olayini tamamen baslatmis olucaklar..
Sosyal ağlarda paylaş

hiçkimse çıkıp da 1/2 oranında internet satmaz ki? yurt dışında da yaygın ve ucuz olan 10/1 ya da iyi ihtimalle 5/1 tarzı dağılımdır. aranızda 10/20 bekleyenler bence çok heveslenmesinler.

ek: burada (hollanda) 2mbps upload'ı olan paket yok gibi birşey (bkz. 20mbps/1mbps). olanlar da (göreceli olarak) fahiş fiyatlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Telcomm 1 mb müşterisiyim. 1mb/1mb yani indirmede uploadta 1 mb çılgın bir şey. şu an kablosuz çalışıyorum. salondan odaya %80 bağlantı var. speedtest sonuçlarım genelde 932-970 / 876-932 arası değişmekte(120kb dowload var). Apartmanda şifre koymamış bir arkadaşın hattına girdim adam 20 mb bağlatmış deli bişey 19800/19900 (2.4mb download var)gösterdi kafayı yedim. denedim 78 mb nvidia dosyasını su içip gelene kadar halletti. wow oyununu bıraktığım için ttnetin annesinin ellerini bir kez daha öptüm herkes öpsün :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...