Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Transferler 2008-2009

fizban

Öne çıkan mesajlar

Valla salaklık ediyo yanlız bunlar. Milli takım şansını da böyle kenara itiyorlarsa iyice silinip gidecekler.

G.Ünal yine akıllandı biraz, sözleşme uzatmıyo falan da, M.Topuz hala vatan millet sakarya ayaklarında. Günümüz futbolunda yok bu, geçmişte kaldı. Adam ismini kariyerini başarılarını kapasitesini her şeyi riske atıp kaybediyor. Yani tutup da FB'ye giderse Ali Bilgin gibi kaybolup gider de, şu anda zaten yeterince sorun yaşayan Beşiktaş'ta ilaç olabilir orta alanda ya da sağ kanatta. GS'de de iş yapar belki o bölgede transfere gerek olmamasına rağmen.

Çocukların beynini yıkamışlar, biz sizi şu hale getirdik diye, ama getirdikleri halden düşüşte ikisi de, üstelik onlar da takıma az katkı yapmadı az şey kazandırmadı farkında değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

ya inanarak ronaldinho eto fb ye gelebilir diyen kisiler oldugunu gormek sasirtti beni acikcasi..

cm oynamaya benzemiyor transfer yapmak basarim parayi alirim degil adam o paradan daha cogunu reklamlardan aliyor ronaldinho nun essek yukuyle sponsoru var.. Gelecek 2 yilda 5 milyon euro fazla kazanacak diye kariyerini bitiricek oylemi..

Adam 5 milyon euroyu yakar yinede gelmez fb ye
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:
Parma,Zaragoza ve Lens'ın küme düşebildiği bir futbol devri oldu artık...Bu tarz takımların kilit oyuncuları 2.lige burun kıvırdığı için batan geminin malları hesabı alınabilir oyuncular...Özellikle Zaragoza'nın oyunculardan kapılmalı tez elden.

Parma zaten habire düşüp çıkıp duruyo ikinci lige. Kadrosunun çoğu gitti, elde pek bir oyuncu kalmadı, kalanlara da çok tenezzül edileceğini sanmıyorum. Ancak Zaragoza falan sağlam takım. Hakkaten küme düşmeleri büyük başarı o kadroyla :)
Sosyal ağlarda paylaş

gellidus said:
ya inanarak ronaldinho eto fb ye gelebilir diyen kisiler oldugunu gormek sasirtti beni acikcasi..

cm oynamaya benzemiyor transfer yapmak basarim parayi alirim degil adam o paradan daha cogunu reklamlardan aliyor ronaldinho nun essek yukuyle sponsoru var.. Gelecek 2 yilda 5 milyon euro fazla kazanacak diye kariyerini bitiricek oylemi..

CMde bile gelmez ronaldinho fenerbahçeye :p
Sosyal ağlarda paylaş

Rikkie said:
gellidus said:

CMde bile gelmez ronaldinho fenerbahçeye :p
cm editor
Sosyal ağlarda paylaş

Geleceğin Yıldızı Yaser Yıldız
Mehmed Burak KURAL
14.05.2008 - Bu haberi 2.090 kişi okudu.

Genelde tek bir oyuncu üzerine makale ya da yazı yazmam ama söz konusu oyuncu Türk futbolunun önümüzdeki 10 yılına damga vurabilecek kapasitede bir isim olunca mutlaka yazma ihtiyacı hissettim.

1988 Doğumlu Yaser 20 yaşında olmasına rağmen bundan 3 yıl önce Denizlispor forması ile yedek kulübesinden de olsa Süper Lig’ i yaşamış, ondan önce Beşiktaş Paf takımıyla rakip filelerle oldukça haşır neşir olmuş ve U-16’ dan, U-20’ ye kadar 18 defa Milli takıma çağrılmış bir isim. Yaser’ in yetenekleri haricinde yaşıtlarına göre en büyük artılarından birisi oynadığı maç sayısı. Özel maçlar hariç 92 maça çıkarak hatırı sayılır bir maç tecrübesine sahip olan oyuncu başarılı Beşiktaş altyapısının son ürünü.

Bu sezon Kartalspor lige çok iyi başlarken Yaser de golle başlamıştı. Gol atılır. Gol atmak sorun değil. Önemli olan sahada neler yaptığı ve nasıl bir performans sergilediği. Zaman geçtikçe ve maçlar oynandıkça Yaser kendini buluyor ve sahip olduğu potansiyele bir adım daha yaklaşıyordu. Özellikle oynadığı Giresun, Sakarya ve Samsun maçları var ki farklı olduğunu gözümüze sokmak istiyordu sanki. Yaser neler yapıyordu sahada? Biraz bu soruyu cevaplayayım. Hemen hemen her iyi forvet toplu alanda etkilidir. Yaser de öyle ama toplu alanda etkili olduğu kadar topsuz alanda da etkili. Sürekli hareket halinde olduğu için marke edilmesi güç. Boş koşular yaptığı için rakip defans oyuncularını yoruyor ve forvetteki partnerine güçten düşmüş stoperlerle mücadele etme imkanı sağlıyor. Kartal’daki partneri İskender Alın’ ın ligin ilk devresinde attığı golleri izlerseniz dediklerimi okumakla kalmayıp görmüş olursunuz. Yaser tipik bir forvet değil. Sahip olduğu özellikleriyle kanat olarak da çok başarılı olabilir. Nedir bu özellikler? Hızı, hızlanması, dayanıklılığı ve isabetli ortaları. İyi bir kanat oyuncusunda olması gereken her şey mevcut. Kartalspor’ da İskender’ le birlikte çift forvet oynadı ama sürekli çizgiye inerek ortalarıyla partnerine bir çok pozisyon hazırladı.

Yaser’ in bu kadar olumlu yönünü saydıktan sonra geliştirmesi gereken yönlerin de altını çizmek gerekiyor. Son vuruşlar, hava hakimiyeti, duran toplar, soğukkanlılık ve ofansif pozisyon alma gibi teknik ve zihinsel özellikleri daha üst düzeye taşımalı. Maç tecrübesi ve ekstra idmanlarla bu özelliklerini geliştirerek rakipleriyle arasını çok fazla açabilir. Bu özellikleri geliştirmeden de Türkiye’ de çok paralar kazanabilir ama bu potansiyel varken iyi yönleri mükemmel, eksik yönleri de iyi yaparak Avrupa’ da başarılı olabilir. Yaser’ in futbol stilini Tuncay Şanlı’ ya çok benzetiyorum. Sadece stilleri değil kaderleri de benziyor. Zira ikisi de Sakarya’ lı. Tuncay’ ın yıldızı Yaser gibi eski adıyla 2. lig yeni adıyla 1. Lig’ de parlamıştı. Sakarya’ da forvet oynuyordu, Fenerbahçe’ de kanat oynadı. Yaser de süper lige transfer olursa büyük ihtimalle kanat oynayacak. Belki de en ilginci Sakaryaspor Tuncay’ ı satmadan bir yıl önce Yaser’ i transfer etmiş.
Yaser ikinci devre neden hiç oynamadı diye soranlar olacaktır. Kartalspor yönetimi devre arasında sözleşme yenilemediği için Yaser’ i kadro dışı bıraktı. Bu nedenle Yaser ligin ikinci devresinde hiçbir maçta görev alamayarak kayıp bir beş ay geçirdi. Aslında sözleşme nedenli kadro dışı bırakma olayı sadece Yaser’ in başına gelen bir olay değil. Geçmiş sezonlarda Mehmet Nas, bu sezon Gökhan Caba da bu şekilde kadro dışı bırakılarak adeta cezalandırıldılar. Yaser Yıldız’ la Galatasaray’ ın yakından ilgilendiğini duyuyoruz. Bakalım Yaser geleceğini hangi kulübe emanet edecek. Son olarak Yaser’ de çok iş var ama bahsi geçen futbolcu 20 yaşında ve daha çok çalışması ve kendini geliştirmesi gerekiyor. Umarım her şey yolunda gider ve Türk futbolu yeni bir süper yıldız kazanır.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bu Yaser'i aldı mı galatasaray? (Hiç bir yerde görmedim de haberini) Ne olursa olsun 5 ay gibi bir süre hiç oynamadıktan sonra çok fazla fizik-kondisyon eksiği olcaktır, baştan kendisini göstermesi çok zor, ama umarız denildiği gibidir, umarız yeni bir yıldız kazanır futbolumuz.
Sosyal ağlarda paylaş

sheva %100 bittigi ve 3 senelik imza attigi duyumu geldi.(imza aninin fotolarini gorenler varmis )

burak yilmaz'in buyuk ihtimal alinacagi duyumu var.zamaninda halisada top oynadigim mahalle arkadasim tuttugum takimda oynayacak ki dusundukce inanasim gelmiyor hala.

birde kanute, vagner love,deco ve babtista dedikodulari var ama bunlarla kesin bir anlasmaya varildigini kimse dogrulamadi simdiye kadar.kezman‚ maldonado ve appiahin artik kadro´da düsünülmedigi ama geleceklerin durumuna gore maldonadonun kalabilecegi soyleniyor.

td olarakta scolari dedikodusu var.

not:bu bilgiler saglam kaynaklari olan insanlarin soyledigi duyumlardir.sahsen hicbir duyumum yoktur. lutfen yok lebron james,yok sacmalamayin,ruya gormeyin gibisinden mesajlar atacak olanlar varsa hic atmasinlar.tartismak yerine bu transferler gerceklesirse ne gibi yararlari olur gibi konulari konusalim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sheva %100 bittigi ve 3 senelik imza attigi duyumu geldi.(imza aninin fotolarini gorenler varmis )

böyle şaka olmaz:(
ne olur gerçek desin biri o kaynakların msnini ver bişi yap

bi kaç siteye baktım bomba transfer geliyo falan demiş aziz başkanımız bakalım ne olcak sheva olmasada iyi bi forvet bekliyorum ben açıkcası.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...