Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2007-2008 Sezon Sonu Yorumları

Luinir

Öne çıkan mesajlar

O Servet şimdiki Servet'in 1/3ü gücündeydi. Gerek yavaşlığı gerek oyun mantalitesi gerekse topa giriş teknik hataları (hoş bu sonuncusu hala var biraz) oldukça daha düşüktü.

Futbolcular zamanla gelişir, Servet de muhteşem gelişti.

Ha hala eksikleri var mı? Var... Hala biraz yavaş kalıyor, ve topa-rakibe girme tekniği hala zayıf, faul yapmasa bile faul yapmış gözükebiliyor.

Ama kafa topları (gerçi bu özelliği FB'deyken de çok iyiydi), kademe anlayışı ve markajı çok gelişti. Daha da önemlisi tecrübe ve oyun mantalitesi kazandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:
PhysX said:
senin galatasarayın şu kadrosu dediğin takımdan servet - emre zaten milli takım kapasitesinde. dua ediliyor servet iyileşsin takıma yetişsin diye.

O servet bizde de oynadı..Hatırlarmısın Sheva yı tutuyodu şükrü saraçoglunda..
o dua edilen servetin tuttugu Sheva kaç atmıştı bize tek başına..Baya bi dalga geçmiştinizya hani galatasaraylı olarak..Karikaturler yaptınız falan..

ahaha. 3 yıl önceki maçla adamı yargılıyorsunuz. bu seneki 40 tane maçının kasedini getireyim sana izle bakayım bi. değişimi gör adamdaki.
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:
40 tane maçın kaç tanesini Avrupa'da oynadı arkadaşım..
Çaykur'a,Denizli'ye,Kasımpaşaya yaptıgı defansın kasetlerinimi izleticen..?

kaç tanesi olacak 5-10 arası bişi işte. ayrıca oradaki sorumluluğu servete yükleyemezsin. takım olarak sıçtı gs bu sene avrupada. yoksa leverkusen deplasmanı dışında servet hep iyi oynadı. bırakalım da o kadar kötü oynama hakkı olsun dimi. beğenmediğiniz gs ligin 23 golle en az gol yiyen takımı. en büyük payda servet in. şimdi lige bakma dandik takımlar var geyiği yapma. avrupada çok övülen luganolu fb defansı da gs den 15 tane falan fazla gol yedi. madem avrupada adam drogbayı bilmem neyi bu kadar iyi tutuyor ahmeti mehmeti de tutsun dimi ? fenerbahçenin avrupada az gol yemesinin ana nedeni takımın sistemi zaten. sürekli defansif oynayan bir takım. kendi yarı sahasında oyunu kabul eden bir takım ve kontra ataklarla gol arayan bir takım. gs ise maşallah. orta saha ve forvet dizilişi. hasan şaş-mehmet topal-arda-lincoln-nonda-ümit. e tabi gs çok gol yer tabi avrupada adam orta sahayı 2 topta geçiyor. servet ne yapsın buna.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok basit bir sorum var sana..

Galasarayın 23 golle ligin en az gol yiyen takım olması
Anadolu kuluplerinin o beraberlige yatarım psikolojisi mi hani şu psikoloji o " adamlar zaten hucum oynuyo 5-6 tane hücüm oyuncusu koyuyo oyuna ben yatayım kontradan denerim atarsam yine 11 kişi kapanırım , 1-1 2-2 bitiririm " mi ?

( hani sivas bunun tam tersini düşünüp 3 tane attıya )

yoksa

servet ve yanındaki diger arkadaşlarının muthiş defans anlayışı ve uygulaması mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal madem Servet ve defansın bir önemi yoktu, o zaman Fenerbahçe de 23 gol yeseydi, en az golü Fener yeseydi? Yoksa Anadolu takımlarının "Aman GS'ye beraberliğe yatayım, o güçlü" diyip "FB dandik takım ona atarım yaa" diye FB ye açık GS ye kapalı oynayacak hali yok.

Tabii ki Servet faktörü vardı GS'de. 3 sene önceki en kötü haliyle bile Servet yanında Önder Turacıyla beraber şu anki çok övündüğünüz Edu-Lugano ikilisinden 10-15 tane daha az gol yemişti dikkat çekerim. Kaldı ki GS çift forvet ile daha agresifken, FB tek forvet oynayan daha kontrollü bir taktik içerisindeler.
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir said:
büyük oranda ikincisi. al sivas 3 attı ne oldu 5 yedi.. anadolu takımları saldırırsa 3 büyükler 1-2 tane atar ama 4-5 tane de yer. eh hepsi de sivas gibi şuursuzca saldırmadı.

Galatasaray'ın sivas'a attıgı 5 golu Servet mi attı.. ?
Ya ben sana ne demek istedigimi anlatamıyorum,ya sen futboldan anlamıyosun ya da futboldaki hatları falan karıştırıyosun.

Servet : Savunma Oyuncusu
Konumuz : Galatasaray'da Savunma.

Sivas 3 attı ee noldu 5 yedi dersen bana..Kendimi burda yorduğumu düşünmeye başlıcam artık yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Eternal madem Servet ve defansın bir önemi yoktu, o zaman Fenerbahçe de 23 gol yeseydi, en az golü Fener yeseydi? Yoksa Anadolu takımlarının "Aman GS'ye beraberliğe yatayım, o güçlü" diyip "FB dandik takım ona atarım yaa" diye FB ye açık GS ye kapalı oynayacak hali yok.

Tabii ki Servet faktörü vardı GS'de. 3 sene önceki en kötü haliyle bile Servet yanında Önder Turacıyla beraber şu anki çok övündüğünüz Edu-Lugano ikilisinden 10-15 tane daha az gol yemişti dikkat çekerim. Kaldı ki GS çift forvet ile daha agresifken, FB tek forvet oynayan daha kontrollü bir taktik içerisindeler.

Abi benim çok basit savundugum..
Servet savunma konusunda Avrupa'da bu takıma yetmez diyorum.Yazık olucak diyorum.
Bana gelip Servet Türkiye'de iş yapıyor en az gol yiyen takımız yahu diyosunuz.
Harikalar diyarındasınız diyorum, uyanın diyorum.. =P
5 ay sonra servet allah belanı vermesin demeyin çocuga..
" ee biz sölemiştik " yaparız bak =P
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir said:
eternal sen anlamıyorsun galiba. son olarak rewendor un mesajı gelmiş. onu da oku umarım anlarsın artık. dünden beri gs şl liginde ne yapar, gs nin savunma şöyle falan diyorsun, bok atmayı bıraksan artık ?

Evet ben anlamıyomuşum Luinir, şimdi farkettim..

Başarılar diliyorum şampiyonlar liginde Galatasaray'a
Sosyal ağlarda paylaş

eternal sen anlamıyorsun galiba. o servet sizdeyken öyle kötüydü. adam sivas da toparladı burda da çıkışını devam ettirdi çok farkı var. tamamen ezbere konuşuyorsun ya. gs nin şampiyonluğunu çekememezlik görüyorum sende, konu değiştirme bok atma peşindesin dün akşamdan beri.
Sosyal ağlarda paylaş

Servet'ten daha iyisi şu anda Türkiye'de (milli takıma çağrılacak durumda) yok. Avrupa'ya yeter ya da yetmez, ama Servet oynamak zorunda. Başka adam yok çünkü. Bu konuda zaten heralde itiraz olmaz.

Ha, Servet yeterli mi dersek, bence yeterli bir oyuncu. Arada sırada hala saçmalayabiliyor, büyük hatalar yapabiliyor ama genel olarak yeterli gayet. Özellikle son 2 sezonda inanılmaz derecede gelişti Servet.

Avrupa kupası maçlarına bakıldığında da zaten orada tüm takım kötüydü, tek başına Servet değil. Kaldı ki ilk Leverkusen maçı sonrası Leverkusenli oyuncular ve teknik direktör de GS'nin savunmasına hayran kaldıklarını söylemişlerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
Kaldı ki ilk Leverkusen maçı sonrası Leverkusenli oyuncular ve teknik direktör de GS'nin savunmasına hayran kaldıklarını söylemişlerdi.

yok rewendor sen ben leverkusen futbolun f sinden anlamıyor. eternal doğru diyor yaa sheva karşısında rezil oldu. bıraksın leverkusenli t.d futbolu falan. boş konuşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi olayları çarpıtıyoruz iyice.

servet kapalı savunma yaparken iyidir, eyvallah. yalnız servet in önünde mehmet topal-ayhan olmasa oluşacak açıkların hesabını yapamıyosunuz. milli takımda da umarım benzer bir ikili olur da o açıkları kapatır. servet e iyi savunma yaptıran önliberolardır yani, takım değil.

ayrıca "fenerbahçe tek forvet oynuyor, ama x gol yedi" diye bi mantık da yok. fenerbahçenin stoperleri hariç tüm oyuncuları hücumun içinde. sağ bekten sol açığa kadar herkes ceza sahasına giriyor (maldonado oynarsa o hariç).
Sosyal ağlarda paylaş

gs yi avrupada bu kadar kucumsemeyin yahu.fenerin bu seneki başarısı dışında neyi var :)

tamam tromso bilmemne son zamanlarda avrupada sıkıntı var.leverkuseni eleyebilicekken nasıl eleyemedik hala bilmiyorum.ama bu sene gs şamp ligi gruplarında iş yapar gibime gelio.bu seneki şampiyonlugun gazıyla güzelde transferler olursa kim tutar :)

ayrıca servete gelince.şimdi ferdinand a gelelim.onune kötü önlibero koyarsan ferdinand da topcu değil

fenerde aurello kdar iyi bir adam olmasaydı lugano edu bu kadar iş yapabilirmiydi.

sonucta futbol 11kişi oynanıo.servet ilk haftalar kotuydu ama sonraki performansına bişi demek saçma.önünde ayhan la mehmet topal var demekte saçma.umit karan da iyi forvet değil o zaman.arkasından iyi pas atan adam olmasa :)

hesap bu hesap yani
Sosyal ağlarda paylaş

adamınbiri said:

şans'a bakın ki

bjknin uefaya katılabilmesi için trabzonun feneri yenmesi gerekiyodu.

ve bjk'kininde 5 gol atması gerekiyo

kader böyle bişi olsa gerek =)

fenerbahçenin gsye yenilmesinde bi şike ve şaibe yok tamemen bizim dangalaklığımız tabikide ona lafım yok.

buna bundan 2 sene önce şampiyonluk şansı %30 olan bi galatasarayın yöneticisinin çıkıp "20:45 de şampiyonuz" gibi bi açıklama yapması ve tamamen kaderin oyunu olarak bizim denizlide puan kaybetmemiz falan bunlar hep Allah'ın işi tabikide hiç bişi demiyorum!!!!!!!!!!!!!

nasılsa pkk terörünü tüm kürt halkına mâl etmediğim gibi adnan polat ve onun gibi insanların yaptığı davranışlarıda tüm gs taraftarına mâl etmem.gs "taraftarını" kutluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

GS ye tebrikler, ama duzgun bir kadro yapilanmasina girmezlerse CL de zindan olur, bu ulkenin puana ihtiyaci var artik, daha 2-3 sene once CL ye 3 takimla katilirken, ilk iki takim on elemesiz girerken kiymetini bilemedik bu durumlarin bu hale geldik, toparlamamiz lazim tekrardan.

GS yonetimi salak degil, bir sekilde kaynak bulup guzel takim kuracaktir yaz transfer doneminde ve seneye guzel isler yapacaktir. Fenerbahceme de guvenim tam, cok iyi oyuncular alip takimin bel kemigine ekleme yaparsak biz de cok is yapariz seneye, oncelikli isimiz yedek kulubesini guclendirmek olmali...

Demiroren de insallah her sene yaptigi gibi "ama biz hakem kurbaniydik" diyip sanki takimda sorun yokmus gibi davranmaz ve takima gerekli tavkviyeleri yapar... Guclu bir BJK de avrupayi sallamali ve Turk futbolu hak ettigi yere cikmalidir.

Luinir arkadasimiz da fanatizmini kisip antipatik olmayi birakmalidir, surada provokatif mesajlarin ben burda modken de bayiyordu beni, simdide bayiyor, dogru duzgun objektif ve zevkle futbol konusturmuyorsun adama. Bu ulkenin en buyuk uc kulubu FB, GS ve BJKdir, Trabzon da gunundeyse o kadar degerlidir bizim icin, bana gelip te GS kat kat ustun takim edebiyati yapma, antipatikliginle centilmenlik yapan diger kullanicilarin tepkisini topluyorsun.

Gsye tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...