Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2012 meselesi

Bone

Öne çıkan mesajlar

Ben emin yada degilimin inan ne sizler icin nede benim icin bir yarari yok.. Ben sadece bu isin uzerinde calisanlarin ve hatta bir cok calisanin aciklamasi ustune bunu soyluyorum ve teskil edecek yili 2012 baslangic olarak aliyorlar..Yani eger bir format olacaksa bundan en cok ben mutluluk duyacagim..Cunku insan nesli artik insanliktan cikti ve yasamayi pek haketmiyor bu topraklar ustunde..
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de yörünge yakınından geçecek diye biliyorum , hatta dünyanın yörüngesi bozulacak (yani efsane olan biçimi bu)

Ayrıca Marduk'un gerçekten varolduğu kanıtlandı diye biliyorum ben , sadece afetler falan yalan bence. Yani geçecek gidecek bi 50k yıl sonra tekrar gelir tabi arada bir kendimizi radyoaktiv oyuncaklarla yok etmezsek =P
Sosyal ağlarda paylaş

formatlanıosa çok ilginç bişey geldi aklıma.

Geçmiş'te şimdinin teknolojisinin bile yetmediği pek çok şey var nasıl yapıldığını hala bilmediğimiz. acaba,

insanlık 3500 yıl önce belki şimdimizden daha öte belki daha kötü bi durumda iken yine bu resette nanay olup. kalan çok az miktarda insan tarafından 3500 yılda tekrar mı bu hale geldi? ve tekrar mı aynısı olacak. buna bağlı diğer tezimde, adını unuttuğum dev bi kütüphane vardı yakılmıştı. bu kütüphane de belki önceki neslin elde ettiği pek çok bilgiler yazılar vardı ve dinler'dede bızım yenı buldugumuz ama kutsal kitaplarda yazan şeyler oradan mı alındı? ve bu ortaya çıkmasın diye de dini örgütlerce yakıldı? daha da gider bu
Sosyal ağlarda paylaş

iskenderiye kütüphanesinde 1 milyon eser varmış ama parşömen =) ve hayır, kütüphane yokoldu ama içinde o kadar büyük teknoloji barındıran belgeler olmadığı biliniyor. dünya tüm hafızasını o kütüphanede tutmuyordu (ama yine de çok üzücü).

5000 yıl önceki sümer tarihini okuyabiliyoruz arkadaşlar.. 3500 yıl önce dünya resetlense yalan olurdu onlar. kendinize gelin ^^

ayrıca ben hesapladım, dünya 2003 yılında yok oldu. peey.
Sosyal ağlarda paylaş

geyikmiş yaw.. bunlara inananlar olması da komik gerçi..
işin doğrusu şudur: sümerliler ve inkalar uzaylıların getirdiği ruhların içine girdiği mağara adamlarının torunlarıdır ve bu uzaylı ruhlar sayesinde evrilmişler akıllanmışlardır. ancak saatlerinin trimagnezyum pseudokuvarsit mineralli yapısına sahip pilleri ancak 2012'ye kadar güç üretmektedir. dolayısı ile birbirlerine "hacı 2012'den sonraya randevu vermeyelim bak. bu saatler sonrasında bizi uyarmaz. geç kalırız ayıp olur" demişlerdir.

keşke pil değiştirmeyi bulabilselermiş.. eheh küçük uzaylı ruhlar..

her neyse, çok komik lam bu konu. seneler evvelinde bi arkadaşımızla yaptığımız geyiği yeniden koyuyorum buraya..

marduk gezegeni dünyaya yaklaşmaktadır. üzerinde yaşayan canlılar için gerilimli bekleyiş devam etmektedir..

-hilmi abi marduk mu?
+marmaduk idris mardaduk daha..

elbetteki maracaklardur..
mardukmuş 2004 mn4 apofis falan deseniz neyse
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:
vay be momentuma MxdeltaV desek 0 oloyor iki şekilde de.

öss fiziğiyle bu kadar. bi de sistem müh olacaz.

yok ya lise müfretadında gösterildiği kadarıyla bende biliyorum ama De Broglie dalga boyu dediğimiz bir olay var .Bu vatandaş ışığın bir momentumu olduğunu kanıtlamış ilk defa.

böyle cam bir fanusun içine ortasında zemine tutrulmuş yarısı siyah yarusu beyaz bir cubuk koyuyor hafif tabi üzerine ışık düşüyor ve hareket ettiğini görüyor çubuğun.
Oysa ki momentum için kütle lazımdı ama ışığın kütlesi yok deniyor.

E=mc^2

m=E/c^2

foton m kadar kütlesi varmış gibi davranıyor.
P=h/Λ h:plank sabiti oluyor burada.

genel olarak çok güzel bir netce veren deney oluyor tabi bu benim lise bilgim ,muhakkak üniversite okuyan abilerimiz konuyu daha iyi biliyolardır.Yanlışımız varsa affola :)
Sosyal ağlarda paylaş

Soulbringer said:
Neden yeni birseymis gibi her sene bu tip durumlar konusulur hic anlamam Nasa dahil acikladi dunya 3500 yilda bir Nibiru diye bir buyuk gezegenin sayesinde format yasiyor.. Yine ayni formati 2012 den itibaren yasayacak bunda ne acayiplik var anlamiyorum..

Oha artık. Lütfen bir link atarak şu söylediğin(NASA bile açıkladı dedin ya) şeyi kanıtlar mısın? NASA'nın sitesinde ben böyle bir şey bulamadım da.
Sosyal ağlarda paylaş

Fili said:
MrLevie said:
vay be momentuma MxdeltaV desek 0 oloyor iki şekilde de.

öss fiziğiyle bu kadar. bi de sistem müh olacaz.

yok ya lise müfretadında gösterildiği kadarıyla bende biliyorum ama De Broglie dalga boyu dediğimiz bir olay var .Bu vatandaş ışığın bir momentumu olduğunu kanıtlamış ilk defa.

böyle cam bir fanusun içine ortasında zemine tutrulmuş yarısı siyah yarusu beyaz bir cubuk koyuyor hafif tabi üzerine ışık düşüyor ve hareket ettiğini görüyor çubuğun.
Oysa ki momentum için kütle lazımdı ama ışığın kütlesi yok deniyor.

E=mc^2

m=E/c^2

foton m kadar kütlesi varmış gibi davranıyor.
P=h/Λ h:plank sabiti oluyor burada.

genel olarak çok güzel bir netce veren deney oluyor tabi bu benim lise bilgim ,muhakkak üniversite okuyan abilerimiz konuyu daha iyi biliyolardır.Yanlışımız varsa affola :)

evet ışığın bir momentumu olduğunu kanıtlayan deney. bence zaten moment aktarabilmesi için etkileşime girdiği maddeye enerji vermesi gerekir, foton da bunu yapabilecek kapasiteye sahip zira etkileşime girdiği maddeye subatomik düzeylerde enerji veriyor (elektronlara) ve olaya kuantum mekaniği ile bile yaklaşsanız görüyorsunuz ki bu etkileşim sırasında etkileşime giren maddeler (elektron, foton, proton vs) bazı momentum korunumu yasalarına tabi hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Ohoo 2012+marduk=kıyamet ve türevi biçok iddia var. Mesela bi tanesi manyetik alanla ilgili.
Dünya'nın çekirdeği sıvı metalden oluştuğu için, bi teoriye göre Dünya'nın manyetik alanının kaynağı orası. Sıvı olan bu çekirdek belirli aralıklarla yer değiştirdikçe, manyetik kutuplar da yer değiştiriyo. Teoriye göre, Dünya'da belirli aralıklarla görülen buzul çağın nedeni bu manyetik kutup değişimleri. Bu kutupların değişimi sırasında güneş ışığı neredeyse hiç süzülmeden dünyaya düşecek, aşırı sıcaklara ve yangınlara neden olacak. Bu ısınma ve manyetik kararsızlık, deprem ve yanardağları tetikleyip tüm dünyayı bi is bulutunun kaplamasına neden olcak. Güneş ışığı yerle temas kuramadığı için dünya ısınmayacak ve yüzeyi soğuyacak. Bu duman ve isin dağılması (yanlış hatırlamıyosam) binlerce yıl alabileceği için buzul çağına girilmiş olcak. İs bulutları dağıldıktan sonra dünya hem yeniden güneş ışığı alabilecek; hem de manyetik kutuplar yeni yerlerine iyice oturduğu için güneş ışığı süzülebilcek. Dünya manyetik kuzey kutbu, coğrafik güney kutbuna gelmiş bi şekilde yeni dengesine oturcak.

Çok heyecanlı lan herkes ölücek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...