Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mirror's Edge

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

yaw çok sıfır bi konu yapmışlar arkadaşlar.. bi de bazı yerlerde abla kendisini bayağı zora sokuyor. iskele demirlerine tutunup (ben bile çıkarım hani o derece) tırmanmak yerine koşturup, uğraşıp duruyoruz .. (örnek olarak şu son kısımlardaki kate'in bulunduğu konvoyu durdurma bölümündeki yüksek bina içi..) kalanında bayağı zevkli oyun..
Sosyal ağlarda paylaş

"Faith, the trains... take the trains." (x 245321)

Abi bu ne rezalettir ya midem bulandı resmen oynarken.

Hani oyuna ilginç hareketler koymuşlar, oyun biraz da yardım ediyor. Ama benim gibi yıllardır FPS oynayan birini bile dumurlardan dumurlara koşturtan saçmalıklar var bu oyunun akrobasi kısmında. Örneğin bir borudan diğerine atlıycam, illa "eli gösterme" hareketi yapmadığım için, yan boruya atlarken düşüyor adam. E insan biraz şans verir ya, hem diyorsun ki "bu bir adrenalin oyunu, çok hızlı karar vermek zorundasın", hem de "yoo, illa o eli göstercen öyle atlıycan". "Exact pixel" tutturmak gerekiyor o kötü.

Polislere ayrıca garezim var. Yahu benim bile binbir zorlukla gittiğim yerde pof diye spawn oluyor herifler. Üstüme dinleme cihazı felan mı koydular bunlar?

Bazı yerlerde loadingten kısa sürede ölüyorum, ki loading de kısa sürüyor. Pat başlıyorsun yerdesin, bir daha.

"Bol bol alternatif yollar olacak" diyorlardı ama zoraki tek bir rotada gitmemize neden oluyor oyun. Lineer FPS'lerden hiç bir farkı kalmamış.

Bugün başladım oyuna, trenli bölüme gelene kadar anam ağladı. Ama trenli bölüm sağolsun tam anlamıyla felç etti beni. Oyun başlar başlamaz atlıycaksın trenin üstüne, bir saniye geç kaldın mı trenin arkasına düşüyorsun. Bir de atlarken treni tutturmak zor. Defalarca oynadım treni tutturmak için.
Treni tuttursan bu sefer de "yan trene geç" diyor adam. Yok devenin nalı. Atlamıyor ki olum bu yan trene. Ne denesem olmadı.

Oyuna hep sövdüm de, şeyi çok sevdim onu söylemeden geçemiycem. "Color theory" meselesi güzel uygulanmış bence. Gitçeğin yeri kırmızı işaretliyor, yan gidişleri mavi ve turuncu, sakin yerleri yeşil işaretliyor. Hatta bazen turuncudan maviye geçişler oluyor, çok hoş onlar hep. Karakterin eldivenin kırmızı olmasının da, kırmızılara dikkat çekmek olduğunu düşünüyorum.

Bir de evet Aeon Flux yapılsaymış çok güzel olurdu. Oyunun hikayesi çok kısıtlı ama oynarken hep aklıma Aeon Flux geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

kontroller çok yumuşak olabilir ama bazı şeyler çok başarısız olmuş.
özellikle tutunmalarda çok sorun yaşatıyor oyun.
camdan atlanacak bişi yok, developerlar camdan atlasın hehe.

hele hızlı oynamaya kalktığın zaman karakter tempoya ayak uyduramıyor, tutmuyor, düşüyor.

yavaş oynayıp "tutunma"yı emin yapmaya kalktığın zaman da arkandan polisler vurup öldürüyor.

bazı yerleri 40-50 kere oynamak zorunda kaldım o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bitti oyun. Ben hikayesini de beğendim aslında, bi fps için gayet yeterli geldi. Yalnız pc versyonunda achievement olayı yok mu? Oyun çıkmadan önce hiç ateş etmezseniz achi alırsınız diyorlardı onu kastım ama bi yerde göremedim.

Bunu multiye uyarlaması lazım diceın, tavandan duvardan sekerek ateş etmek falan baya eğlenceli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

hehe ne güzel kimsede sorun yaşanmamış ya.
bari sizin oyunda oynasaydım, daha rahat ederdim.

ciddi ciddi ben hareketi mükemmel yapsam da bilgisayar tutunmuyor boruya, zemine, binaya vs. sonra düşüp ölüyor, aynı yeri defalarca oynamak zorunda kaldım.

hani geliştir kendini diyorsunuz da, ne alaka onu anlamadım. benim bahsettiğim şey oyunun kendisiydi çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla kolay bence oyun. Oynarken baya kaptırdım, heyecanlandım böyle polislerden falan kaçarken ama, öyle load ettiğimi falan hatırlamıyorum pek. Tek load yaptığım bölüm bir kamyonun arkasından garaja çıktığımız bölümdü, onda da patchi çekmediğimden ilk polisi disarm ettiğim anda çökmesinden.

Oyunun zorluk seviyesi biraz daha fazla olsaymış iyi olacakmış.

İnsanlar hikayeyi beğenmemiş de, ben hikayeye bayıldım açıkçası. Ama daha derinlemesine işleyebilirlerdi. Detaylara girebilirlerdi. Oyunu distopya üzerine kuruyorsan biraz daha kurcalaman, derinleştirmen gerektiğini düşünüyorum, distopya kurcaladığın zaman distopyalaşıyor çünkü.

Onun dışında adrenalini çok güzel veriyor oyun. Böyle polisten kaçarken falan o binadan bu binaya atlaya atlaya koştururken önüne gelen bir polisi enseden tutup öbürünün üstüne atıp ikisini birden çatıdan aşağıya yuvarlamak falan Trinity gibi hissettiriyor insanı ehah.

Oyunun en büyük eksiği ÇOOK kısa olması. Yoksa ben de %100 verirdim, ama kısa olduğundan %95 veriyorum. Ayrıca Assassin's Creed'e göre baya daha güzel bence oyun. Kaçma hissini, o adrenalini daha iyi veriyor, daha iyi moda sokuyor insanı. Assassin's Creed'de sprinte basıp köşeyi dönüp kaçabiliyordunuz sizi kovalayan zilyon tane adamdan. Ya da kaçmasan bile defensive stancede durup counter attack yapa yapa 1 milyon kişilik Pers ordusunu yere serebilirdiniz yani. Assassin's Creed'i bisiklete biner gibi oynayabiliyorduk zorlanmadan. O daha uzundu, ama çok tekdüzeydi "Şu şehre git, bilmemkaç görev yap, bossu döv gel". Ha köte oyundu demiyorum Assassin's Creed'e ama, Mirror's Edge benim baya uzun süredir oynadığım en başarılı oyun açıkçası.

Ah biraz daha uzun olsaydı. Kesin devamının yapılması lazım, olmaz yoksa, çok yazık olur yani şu oyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

Time triallarda daha bi tane bile *** yapabilmiş değilim en fazla ** alıyorum. Bazı haritalarda waypointleri takip ederek yapmak imkansız gibi görünse de baya aşmış adamlar var takdir ettim.

http://www.youtube.com/watch?v=h2SFcM2d_kA

Bide şu vidyoları izleyince farkettim oyunun konsol versyonu kesinlikle pc versyonuna göre daha hantal duruyor. Mouse lookun özgürlüğü takoz konsollarda yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...