Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ağır eleştiri yapabilen doğru düzgün bir oyun inceleme sitesi/dergisi?

Bone

Öne çıkan mesajlar

Oyun sitelerinin ve dergilerinin klişe oyun incelemelerinden sıkıldım.

100 demek "iyi oyun" demek,
90 demek "piyasada tutunur" demek,
80 demek "normal oyun" demek,
70 demek "kötü oyun" demek,
60 demek "berbat oyun, oynamayın" demek.

E madem oyun incelemelerinde böyle bir sıralama yapıyorsun, neden 100'lük bir skala kullanıyorsun ki? 5'lik sistem kullan, bu dediğini karşılayacak zaten.

Oyunlara daha ağır ve daha eleştirel yaklaşan bir oyun inceleme dergisi/sitesi arıyorum.
Böyle her çıkan oyuna 90 vermesin istiyorum. 70'den aşşağı not sistemini de kullansın istiyorum. Sadece adı öyle diye 100 vermesin, oyunun özelliklerine, tekrar oynanabilirliğine, geleceğine felan göre puan versin ve incelesin istiyorum.

Ama "ağır inceleme" derken her oyuna da 0 veren siteleri kastetmiyorum. Yani monkey island, half-life gibi oyunlara da hakkettiği değeri versin.

Ne biliyim bu tip "ağır eleştiri" yapıp oyun içindeki eksik veya güzel noktaları harbiden belirtecek, her oyunu öve öve göklere çıkarmayacak, ama her oyunu da harbiden iyi olanları bile yerin dibine sokmayacak, oyunların hakkını verecek ve incelemelerinde o oyunu oynamamış ve oynamış insanlara yararlı olabilecek bilgiler verebilecek siteler felan var mı?

Çok şey istiyorum belki de :P
Sosyal ağlarda paylaş

o tip şeyler 90'larda kaldı biliyorsun
sanırım artık firmaların dergiyle ilişkilerine göre puan veriliyor oyunlara.
gerçi uzun süredir oyun dersigi almayı bırak görmüyorum bile fakat bazı sitelere arada sırada göz atıyorum ve durum gerçekten çok fena.
yoksa kim alır ki elin adamının 2 ayda yaptığı oynanabilirliği konusu mantığı olmayan oyunları??
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde internet dünyaya kıyasla çok daha geç gelip çok daha yavaş geliştiği için DEMO denen kavram pek gelişmedi bizde...

Gavur napıyor? İlgisini çeken oyunun DEMO sunu indiriyor, oynuyor, baktı hoşuna gitti, gidip mağzaya alıyor oyununu 40-50 dolara...

Bi filme de genelde fragmanını beğendiğiniz için gitmez misiniz? aynı mantık işte...

E bizde öyle baba internet yok, yeni yeni mbitlere çıktık, kimse demo indirmek istemiyor. O yüzden incelemeler, demo veren dergiler falan prim yapıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...