Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FTK: Galatasaray - Fenerbahçe (27.02.2008 - 20:00)

toggie

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:
bu ne lan?
yönetici yok mu burda?

Yönetici var da, mesajlara yetişemiyorum. Ben 1 mesaj okurken 3-4 tane geliyor. Şu okuduğum kadarını zaten yazıyorum admin tarafına şu şu şu diye.

Daha iyisini yaparak insanlar sakinleşene kadar konuyu kapatıyorum. Bir heyecannızı öfkenizi atın, sonra gelir yazarsınız. Bu arada ben de aradan gerekli mesajları ayıklarım.
Sosyal ağlarda paylaş

CatLikeThief said:
Galatasaraylı taraftarların büyük bir bölümü maçın bitmesinin ardından stattan ayrılmayarak sevinç gösterilerini sürdürdüler.
Taraftarlar, uzun süre yaptıkları tezahüratlarıyla galibiyeti ve turu kutladılar.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, maçtan sonra sahaya çıkarak yenileme antrenmanı yapan oyuncularını da alkışladılar.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, karşılaşmanın ardından takımına turu getiren Ümit Karan'ı kutladı.

-KASA DOLDU-
Galatasaray, Fortis Türkiye Kupası'nda yarı finale yükselerek kasasını doldururken, şimdiye dek 1 milyon 20 bin dolar kazanç elde etti.

şeker çocuk senii. hadi bakalım hadi. 5 atarız 10 atarız 45 atarız 125 atarız 15 in karesi kadar gol atarız of fena ezeriz. ok mjx bbq life sux.
Sosyal ağlarda paylaş

Lucifel, teşekkür ediyorum. Sakin kafayla düşünüp, yazdığın için. Yazdıkların doğru veya yanlış, önemli olan o değil. Biraz aklı selim konuştuğun için, teşekkür ediyorum.

Gelelim maç yorumuna.

Galatasaray maça çok hızlı başladı ve 13.saniyede gole yaklaştı, 4.dakikada golü attı. Golden sonra baskısını sürdürdü ve pozisyonlar bulmaya devam etti. Ümit, Hakan, Lincoln net fırsatları değerlendiremeyince, Galatasaray soyunma odasına sıkıntılı gitti. Fenerbahçe ilk yarıda pek iyi oynayamadı, Aurelio'nun vuramadığı bir kafa var, aklımda.

İkinci yarıda özellikte, 55.dakikadan sonra Fenerbahçe biraz yarı sahayı geçip, oyuna dengelemeye başladı. Gökhan'ın ilk karşı karşıya atamadığı pozisyon gol olsa Maradona vari bir gol olacaktı. 6 kişiyi çalımladıktan sonra, topa vuracak gücü kalmadı. Ama çok geçmeden, 67.dakikada sert ve köşeye vuruşla eşitliği sağladı. Fenerbahçe'nin de maç boyunca bulduğu 2 pozisyonda sağ bek Gökhan'ın imzası olması da ilginçti.

Galatasaray golden sonra bu turda ilk maç dahil en kötü futbolunu oynadı. Fenerbahçe, 9 kişi kaldı ama daha çok direndi, daha çok mücadele etti. Kalli forvet soktukça soktu ama şişirme toplarla hiç bir pozisyon üretemedi, Galatasaray. Tam bitti derken, Nonda çok klas bir çalımla, Ümit'e al da at dedi, bomboşu pozisyonda golü atan Ümit Galatasaray'a turu getirdi.

Şimdi gelelim hakem yorumuma.. Lugano'nun kırmızısı. İlk gördüğü sarıda ayağa basma var, tartışılır pozisyon ama ben olsam sarı kart vermezdim ona. Ama veren hakeme de pek birşey diyemezsin, sert müdaheleydi biraz çünkü. İkinci sarısının tartışılacak yanı yok, gözlük yaptı ve kırmızı yedi. Lugano takımını 30.dakikada 10 kişi bıraktı. Gökhan'ın kırmızısı. İlk sarı kartı yüzde yüz doğruydu. Lincoln'ü arkadan indirdi, atağa kalkarken. 2.sarı kart da top toplayıcı çocuktan topu istemiş. Topu atınca da eğilmiş, yerdeki topu almış. Kasıtlı yapılmış birşey ve sarı kartı doğruydu. Volkan'ın kırmızısı. Söylenecek birşey yok, net kırmızı. Lincoln'ün ilk sarısı. Bu pozisyonun tekrarını göremedim ama genel olarak Lincoln yerlere atan bir adam, kendini. İlk izleyişte bana sarı gibi göründü. İkinci pozisyonda Volkan'a vurmamasına rağmen, tartışmaya girdi, sarı kartı doğruydu.

Sorun bana göre kırmızı kartlar da değildi. Çok alakasız şekilde, saçma sapan faul kararları verdi. Zırt pırt atakları kesti. Futbol izletmedi, adam. Sarı kartlar bu kadar yanlış kullanılır, bu maçta da bana bunu gösterdi, Cüneyt Çakır. Arda'nın ilk yarıda bir sarı kart alması lazım, arkadan Edu'ya sert müdahele yaptı. Ümit Karan'ın sarı kartı çok alakasızdı. Sabri çok itiraz etti, sarı kart almalıydı. Fenerbahçe'de Volkan'ın ilk sarısı çok gereksizdi. O kadar itirazı sarı kart versen sahada oyuncu kalmaz. Gerçi böyle de oyuncu kalmadı ya, neyse.

Genel olarak tur değerlendirmesi yaptığımızda, Galatasaray'ın daha üstün olduğunu görüyoruz. İlk maçta Fenerbahçe 1, bu maçta 2 pozisyon buldu. Galatasaray defansı, çok konsantre oynadı. Buna karşın Fenerbahçe 2 maçta da çok pozisyon verdi ama Volkan başarılı kurtarışlar yaptı.

Şu maçı çığrından çıkaran hakeme de yazıklar olsun, diyorum. Böyle 2 top oynamak isteyen takımı ancak böyle baltalayabilirsin yani.

İki takıma da onurlu mücadelesinden dolayı tebrikler.

Galatasaray'a da turu geçtiği için ayrı bir tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

tek konu hakkında konuşacağım. gökhan gönülün ikinci sarı kartı.

evet belki bu olay ikinci sarı kartı haketmemiş olabilir. fakat gökhan gönülün yaptığı hareket hiç hoş değil. topa doğru yürürken gökhanın ellerine ve suratına bakın. çocuktan topu istiyor, çocuk topu atıyor, sonra gelen topa eğiliyor. bu direk maçı sabote etmektir. fakat hakem açısı vs tarafından düşünülürse, evet kart görmesi için sebep yok. ama yaptığı iş iş değil.

iki maçtaki gsnin performansına bakınca, evet turu hakettik ve geçtik. ama ne yalan söyleyeyim içime sinmedi. adi hakem.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
@Mokoko: Biz beş yediğimizde de hiç provoke edilmedik zaten Fener'liler tarafından onlarla alakasız bir maçta di mi? Orada moderasyon anında basıp dağıttı Fener'lileri di mi? Moderasyon bekler, yumruğu ortam durulunca mesajları okuduktan sonra atar. Zor atkip ediyoruz başlığı be.

intikam tadındaydı o.
sevilla maçından önceki topici hatırla istersen bi, BANKO SEVILLA 3 TANE ŞU 7 TANE BU tarzı mesajları :)
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray'ın turu atlamasıyla ilgili bi problemim yok futboldur olabilir ama bu geceyi içime sindiremiyorum. Ne güzel maç izleyeceğimi sanarak geçtim televizyon karşısına ama berbat bir akşam geçirdim. Hakem maçın içine etti.

Şovmen kartları göstererek disiplini sağlayacağını sandı, taklit ettiği avrupalı hakemler gibi gülümseyerek oyunu idare edebileceğini sandı fakat karakteri yetmedi.

Söyleyecek çok söz yok burada tek tek pozisyonları değerlendirmeninde bi manası olduğunu sanmıyorum Galatasaray yöneticilerinin, teknik direktörünün, futbolcuların dahi içine sinmeyen bir maç oldu. Bir ilki yaşadık bu gece ilk kez yenen takımda maçın yönetiminden memnun olmadığını açık açık belirtti. Son birşey söylemek istiyorum,

Futbol bir şovsa, hakem şovmen mi olmalıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Lincoln küfür etmiş olmalı zaten o kadar deliremez. Gözümden iyice düştü.

Ama bence yine de dövmemeli, ne derse desin dövmeyeceksin kıçıkırık Brezilyalı topçu annene o... diyince annen o... mu oldu yani? Takma kardeşim. Volkan diye söylemiyorum Zidane için de aynı şeyleri söylemiştim ki Zidane'ın hareketi jübilesi olması, düya kupası finali olması ve kırmızıyı gördüğü sırada hala kazanma şanslarının olması açısından direk Epic FAIL'dı :D
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:
ya tamam lincoln haketmiş olabilir de, hakem nasıl gördü/duydu küfrettiğini harbiden anlamadım? volkanın sarı kart göster demesi midir ölçüt? yok artık. federasyon istifa! OMG!!

Abi Volkan'a bakması bile atmaı için yeterli sebep de orada küfürü duyduğundan vermedi bence başta Volkan'la itişti falan küfür ederken onu uzaktan gördü sarı kart vermeyi koydu kafaya, iyice kavga çıkınca zaten küfür duymasa da çıkartmalı kartı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...