Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.4 PTR Patch Notes

Gangren

Öne çıkan mesajlar

guernica said:
gcd 0.5 sn olmuyor. .5 sn düşürdüler.1.5 sn di 1 oldu.

- Global Cooldown of totems reduced to .5 seconds

0.5 saniye ye düşürmüşler anı 0.5 sn oluyo bu haber doğruysa.

ayrıca elemental shaman gider koar bi tane sonra döner işine bakar, ayrıca eskisi gibi değilki mana costları cok düştü weapon enchlein combat sırasında değiştirmek makul bi durum
Sosyal ağlarda paylaş

İşte elemental ya da resto shamanın da kullanmaması için farklı bi çözüm bulmaları lazım buna.Offical forumlarda stormstrike yapsın sadece enhancement shaman kullansın denmiş.Biraz düşündükten sonra süper salak bi buff olduğu kanısına vardım.Ft de kalsa bütün shamanlar kullanıcak, sadece enh shaman kullansın deseler stormstrikea bu effecti eklicekler o zamanda stormstrike op olucak.İki ucu boklu değnek.Nası çözücekler bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu said:
henüz MH 3/5 i tamamlamış bulunan bir guildde raid yapmaktayım

Guildimdeki officerlardan biri olarak, raid setuplarını duzenleyen guildmaster ve yardımcısıyla da iletişim halindeyim. Hiç bir zaman warlockları ana dps sınıfı olsun diğer sınıflar onları boostlasın diye raide koyalım gibi bi düşüncemiz olmadı. Ve bi raid instance ı sadece warlocktan oluşan bi dps grup ile bitirmek (NŞA) imkansızdır. (belirtmek isterim ki guildmasterımız da bir Warlock'tur)

Genelde raidlerimizde 3-4 warlock olur, 1 tanesi tank grubuna stamina verir. 2-3 çeşit farklı healtstone olur. banish, soulstone, farklı yararlar sağlayan curseleri ile hep istenen bir sınıf olmuştur.

Ancak şu ana kadar genele baktığımızda, raidlerimizde tüm damage dealer sınıflar içerisinde en az toplam damagei yapan sınıflardan birisidir. Onlardan top dps bekleyen de yoktur açıkçası.

Dps olarak nasıllar bilemiyorum ve pek de umrumda değil, baktığım şey boss fight taki, ya da MH de trash wavedeki damage done. 2k dps ile oynayıp 30 saniye sonra öldüyse o benim için anlamsızdır.

eğer bi pure dps sınıfı seçilmesi gerekseydi o rogue sınıfı olurdu hiç süphesiz. hiç bir sınıfı bufflamayan, kendi dışında bir sınıfa raid ortamında bi yardımı dokunmayan tek sınıftır :) onlardan da en yuksek damage i beklemek çok normaldir diye düşünüyorum.

çoğu bossun melee yi rahatsız edecek AoE spellere sahip olmasının en önemli sebebi, melee dps (özellikle rogue lar) ile caster dps i dengelemektir.

ayrıca "pvp için warlock açıyo herkes" mantığını da anlamam, sadece yenmek için, zevk almadan o sınıfı oynacak kadar kazanma azminiz varsa bunu IR ye saklayın, WoW ise sadece bir oyun :)

ayrıca warlock hiç de öyle easy mode bi sınıf değil bence, evet oynaması kolay görüyor ama etrafınıza baktığınızda sadece bi kaç tane iyi warlock sayabilirsiniz. diğerleri oyunu sadece gördüğünü dotlamaktan ibaret sanıyolar...

Rogue oynuyorum ve 5. saniyeden itibaren bütün cd ları patlatmaya başlıyorum. Görebildiğim en yüksek dps 2030 şu ana kadar ve gear olarak upgradelik pek birşeyim kalmadı.

Raidde'ki 2 destruction lockun ortalama dps i 2.1k ve aggro aldıklarını çok çok az gördüm.

Oyundaki en iyi aoe ve en iyi 1. veya 2. single target dps locklar şu anda

Edit: Destruction lockların damagelarının 100% ü shadowbolt. Guilddekiler kolaylık olsun diye shadowbolt u mouse wheel e bağladılar döndürüp döndürüp duruyorlar. Gayet zor oynanış gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

Roguelar 3 tuşsa Warlocklar 1 tuş işte

En azından benim slice n dice a dikkat etmem gerekiyor. Locklar göbeğini kaşıya kaşıya oynaya dursunlar.

Scubbus sacrifice a nerf istiyorum ben bu patchte 15% hayvan gibi, 4 tier6 ten de 5% mi 6% mı ne alıyorlar shadowbolt a direk oooh 5% dps increase locklar için işte. Rogue'lar a gelen 6% sinister bonusu 1.2% arttırıyor toplam dps i.

Boşuna rerolledim rogue TBC de. Wotlk de warlock açıcam kesin kararımı verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Wotlk de warlock açıcam kesin kararımı verdim.

Hiç tavsiye etmem. Warlocklar Tbc'ye imba girdiler, imba çıkıcaklar. Blizzardın bu kadar uzun süre imbalık hakkı tanıdığı warlockların (ki sayıları 20 katına falan çıktı Tbc öncesine göre) hayatlarının şokunu yaşamasını bekliyorum ben WoLK'ta.

Oyun devam ederken bu derece kapsamlı bir nerf mümkün değil. Ama Wolk gelirken herşeye reset atılırken, warlockların kapasitesine inanılmaz bir nerf gelicektir. Başta kimsenin fark etmiyeceği uzun vadede ortaya çıkacak bir nerf olduğu için seslerde çok yükselmiyecek.

Blizz böyle bişey yapmazda warlocklar aynı mantık WoLK'a girerse ortalıkta ne rogue, ne mage bulamayacaz. (yada o kadar noop adamlarlar olucakki bunları oynayanlar onlarıda raide almıyacaz). Zaten tanıdığım rogueların yarısı DK açmayı düşünüyorken durum nice olur bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lifetap nerfu denmis, onun olayi biraz karisik. Yani pvp de nerf evet ama pve de buff oldu acikcasi. %20 mana tap basina demek benim kafadan 2500e yakin mana almam demek raidde. 1502 dmg up'im var buffsiz, buffli totemli dibine kadar dmg arttirildigi halde 2k tap atamiyorum su an. Ama 2.4 te bi koyup 2.5k mana alicam, acikcasi %20 cok oldu onu biraz kismalari lazim.

Ote yandan fire specin bufflanmasi, lifetap'in shadow dmg dan bagimsiz olmasi filan muhtemelen fire'in shadowun yerini almasini saglayacak. ISB nerf'te zaten duydugum kadari ile yolda. Isler iyice cigirindan cikicak 2.4'te. Bekleyelim gorelim.

Hersey okey ama warlock'un en imba AOE classi olmasina katilmiyorum. Cok vuran dha iyi aoe yapar mantigi yanlis. Cunku tank'ta bi yere kadar tutar warlockun soc aggrosunu. Dest lockun soc'a treat reduction'i sifir talentten. Mage'lerin arcane'e reduction'i %40. Ustune nova ve ice block gibi hayt kurtaran ability'ler yine magelerde var. Bu yuzden aoe icin her daim mage tercih sebebi. Ha ama ne var? duzgun guildlerde magelerle locklar beraber calisir, aggro'yu lock ceker soc'la , gotu zora girdi mi mage gelir novayi basar kurtarir warlockunu misal morogrim. Zaten aoe kisa surdugu icin overaggro yapan lock kici kurtarir. Ama mesela illidanda dusunun locklarin shadow parasite'leri kontrol etmeye calistigini novasiz. Fiyasko olur valla.

Kissadan hisse, butun classlar lazim bu oyuna ve birileri mutlaka dps'te digerlerini gececek ister warlock olsun ister rogue olsun. Trendler degisir zamanla, bu kadar takmamak lazim, progress yapmaya bakmak lazim die dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@nihlathak

Agro olayında haklısın ama warlock sayısı arttıkça iş değişiyor. Sonuçta o AoE için 3 değilde 6 warlockun soc attığını düşün. Normalde addler insin diye 4x soc atıp tankı zor durumda bırakırken sayınız 6ya çıkınca (ki genelde mage spotundan çalıyorsunuz) 2x soc yeterli oluyor, buda agro sorununu sıfırlıyor. Mesela bizde morogrimde tüm warlocklar 2x soc atar bossa döner, sonra tek mage devreye girer arcane exple socları patlatır olay biter, kimse agro falan almaz.

Zaten tanıdığım MH farmlıyan 1-2 guildde bu sisteme döndüklerini itiraf ettiler. Yani 1 mage, olabildiğince warlock (6-7-8 artık ne kadarı mümkünse) sisteminden bahsediyorum. Yani magelerin şuan bulabildiği guildler ellerinde doğru dürüst oynayabilen warlockların olmadığı guildler. Yada aff aşığı warlockların olduğu guildler. Yoksa tüm warlockları desto olan, 2k+ dps yapabilen guildlerde kimse raidde 1den fazla mage istemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...