Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.4 PTR Patch Notes

Gangren

Öne çıkan mesajlar

ilginç olmuş shaman değişiklikleri.

Class Changes

Shaman
- Flametongue weapon puts an "MS" (50% healing reduction) on your current target. 5 Second duration, refreshes every hit.
- Toughness: Increases your armor value from items by 2/4/6/8/10%, and reduces the duration of movement impairing effects on you by 10/20/30/40/50%.
- Shamanistic Rage changed: Reduces all damage taken by 30% and gives your successful melee attacks a chance to regenerate mana equal to 30% of your attack power. Lasts 15 seconds.
- Global Cooldown of totems reduced to .5 seconds
Sosyal ağlarda paylaş

henüz MH 3/5 i tamamlamış bulunan bir guildde raid yapmaktayım

Guildimdeki officerlardan biri olarak, raid setuplarını duzenleyen guildmaster ve yardımcısıyla da iletişim halindeyim. Hiç bir zaman warlockları ana dps sınıfı olsun diğer sınıflar onları boostlasın diye raide koyalım gibi bi düşüncemiz olmadı. Ve bi raid instance ı sadece warlocktan oluşan bi dps grup ile bitirmek (NŞA) imkansızdır. (belirtmek isterim ki guildmasterımız da bir Warlock'tur)

Genelde raidlerimizde 3-4 warlock olur, 1 tanesi tank grubuna stamina verir. 2-3 çeşit farklı healtstone olur. banish, soulstone, farklı yararlar sağlayan curseleri ile hep istenen bir sınıf olmuştur.

Ancak şu ana kadar genele baktığımızda, raidlerimizde tüm damage dealer sınıflar içerisinde en az toplam damagei yapan sınıflardan birisidir. Onlardan top dps bekleyen de yoktur açıkçası.

Dps olarak nasıllar bilemiyorum ve pek de umrumda değil, baktığım şey boss fight taki, ya da MH de trash wavedeki damage done. 2k dps ile oynayıp 30 saniye sonra öldüyse o benim için anlamsızdır.

eğer bi pure dps sınıfı seçilmesi gerekseydi o rogue sınıfı olurdu hiç süphesiz. hiç bir sınıfı bufflamayan, kendi dışında bir sınıfa raid ortamında bi yardımı dokunmayan tek sınıftır :) onlardan da en yuksek damage i beklemek çok normaldir diye düşünüyorum.

çoğu bossun melee yi rahatsız edecek AoE spellere sahip olmasının en önemli sebebi, melee dps (özellikle rogue lar) ile caster dps i dengelemektir.

ayrıca "pvp için warlock açıyo herkes" mantığını da anlamam, sadece yenmek için, zevk almadan o sınıfı oynacak kadar kazanma azminiz varsa bunu IR ye saklayın, WoW ise sadece bir oyun :)

ayrıca warlock hiç de öyle easy mode bi sınıf değil bence, evet oynaması kolay görüyor ama etrafınıza baktığınızda sadece bi kaç tane iyi warlock sayabilirsiniz. diğerleri oyunu sadece gördüğünü dotlamaktan ibaret sanıyolar...
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:
Niye off handde proclamıyormuymuş?

Fark etmezki, offhandde olsa sen ordan WF'yi siloyorsun sonuçta yerine bunu atıyorsun. Shamanın derdi az vurmak değilki. Derdi vuramamak shamanın. Yavaşlatıcı etkilerin süresi yarı yarıya kısalınca nolacak artık cc yemiyecekmi, kitalanamıyacakmı?. Yani %50 resist şansı olsa anlarım ama süre %50 kısalmış hiçbir anlamı yok bence.

Yani sen zaten vuramıyorsun, o vuruşun -%50 heal etkisi verse ne olur vermese ne olur.

@Kenu

Sen guildinde dps yapabilen warlocka sahip olmadığın için böyle konuşuyorsun. SSC-TK farm seviyesinde 1800 dps'i geçiyor warlocklar sizin warlocklar ne alemde? Yeri geliyor combat haddinden fazla uzayınca toplamda 2 mage'in dps'ni yapıyor ortalama 1 warlock mana sorunu olmadığı için. Dahası 2k dps yapan warlock niye ölüyor cambatın %20sinde onuda anlamadım. Ölen diğer dps classlar warlock değil. Warlock en zor şartlarda bile ayakta kalmanın bir yolunu bulabiliyor. En yüksek HP'li, sonsuz manalı, heal gelemeyeceği zaman başının çaresine bakabilen, en iyi dps'i yapabilen chardan bahsediyoruz burda. Range class olupta mana pot yerine HP pot kullanmak ne kadar büyük bir lüks farkındamısınız? Mageler bırak HP potu HS bile kullanamıyor mana gem sorunu yüzünden.

PvP konusuna hiç girmeyelim, sanki warlock oynamak zevksizmiş gibi yazmışsın. Gayet zevk alarak oynuyor oynayan üstünede kazanıyor zevki 2 katına çıkıyor. Noop warlocklar konusunda ise durum daha vahim. Diğer classların noop oyuncularının, standart bir oyuncuyu öldürme ihtimali yok denecek kadar azken, warlock nooplarını kesmek için standart oyuncu olmak yetmiyor imba olmak gerekiyor. Dahada acısı bu imba oyuncular tarafından kesilen noopların çıkıp birde kesildikleri için ağlamaları. Yani hem bilmiyor oynamayı hemde alışmış herkezi sıraya dizmeye. Durum bu kadar vahim.
Sosyal ağlarda paylaş

Offhande FT enchantlayıp 2 vurduktan sonra tekrar wf ye geçebilir shaman.Aynı şey 2hander içinde geçerli.Flametongue ile başlar sonra wf ye geçersin.Hertürlü imba bir buff bu.
Edit:Bu arada vuramamak diye bir derdi var shamanın ama o kadarda abartılıcak şekilde değil.Ne kadar kitelansak da vuruyoruz mutlaka.Setupla alakalı bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu daha karar verebilecek bir ortamda bulunmamışsın senin yanındakiler classlarının potansiyelinden bir haber takılan yada aman banane modunda slackleyen tipler.

Ayrıca şimdi ench shaman da
Mortal strike
3 sn de bir tremor fear falan silio
-%50 snare duration
.5 gcd totemlerde
%30 less dmg ve nonmagic buff
Instant ghost wolf
Hmm güzel olmuş lan :P
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlama olmasın, ben sadece bi classın daha iyi damage yaptığını dps cinsinden ispatlamaya çalışmanın çok anlamlı olmadığından bahsetmeye çalıştım.

30 saniye içinde ölüyosa, o class mage de olabilir, rogue da olabilir... kim olursa olsun yaptığı 2k dps nin anlamı yok pek.

bi savaş içinde yuzde kaç damage yapıyo ve total damage e katkısı ne o beni ilgilendirir.

ayrıca warlockların sonsuz manaları olması iyi bişey tabiki, fakat bu özellik istisnai bosslar haricinde dps ye bi katkıda bulunmuyo, kaldıki daha cok damage icin life tap a GCD harcamayan warlocklar bile var. enrage timer olmayan ve mana drain iceren savaşlar için haklısın magelerden ustun yanlarınız yok değil.

@Ad3m: karar verecek durumda tabi değilim, zaten vermiyorum da. sadece şu ana kadar raidlerde gördüklerimden bahsediyorum. belki de haklısındır bizim warlocklar slackerlardır, umarım bizimkilerin seni haklı çıkaran performanslarına tanık olurum bir gün :)

ayrıca on topic:

birbirlerine purge spamleyen shamanlar hoş olacak, ghostwolf u kaldırmak için :P

yine de insta ghost wolf forma abartı bi buff gözüyle bakmamak lazım sanırım, yanlış hatırlamıyorsam, form değiştirince sheepe immune olma, ya da snare den kurtulma olayı yok shammyler icin.

bence 0.5 gcd on totems ve 50% reduced time on snares bayaaaa imba olmus, gratz
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...