Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.4 PTR Patch Notes

Gangren

Öne çıkan mesajlar

CuteButPsycho said:
Aluriel said:

zor o iş. warlocktan anlamam, kıl olurum. ama bildiğim bişey varsa o da destruction lock raid/grp setupını iyi organize edersen 2.5k dps yapabiliyor. daha bu rakamı yakalayan rogue göremedim malesef.

bu 2.5k dps tek targetami yoksa içinde aoe addlerde war mi ?

tek target. brutallus hemde test serverında. geçen haftaki denemelerde gördüm bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Wispy said:
Oh bee

Bu nerf biraz destruction lockların hızını keser. Utanmazlar roguelar la kafa kafaya gidiyordu raidlerde

Halbuki locklar dps class değil healer class yani başka bi dps classı geçebilme ihtimali saçma :)
Komik oluyorsunuz bazen.

Evet Lock bir dps classı ama aynı zamanda raid'de kullanılan bir çok özeliğiyle de bir debuffer.Rogue dps'ine yaklaşabilir ama geçmesi bence mantıksız çünkü rogue'un raid'deki tek görevi dps.Bütün ability'leri bunun üzerine kurulu.Eşit gear'da lock'a geçilen bir rogue'a L2p çekmek gerekir kanımca.Wispyde ona gönderme yapmış sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Debuffer derken? Damage en nihayetinde. Lock duz dps classtir arkadasim.

Debuffer'dan kasıt çeşit çeşit curse'üyle aoe'siyle bir çok faydası daha olur demek istedim.Rogue'un bu minvalde kullandığı bişey yok o yüzden en iyi yaptığı iştir single target dps.Ayrıca arkadaş olduğumuzuda nerden çıkardın.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
Ama lockun ciddi DPS yapabilmesi için sağlam item olması gerekiyor ve birde tabi şu an için tek spec (0/21/40) diğer dps sınıflarla yarışabiliyor.

item herkese gerekiyor, spec desen sub olarak girmiyo roguelarda raide. aksine malediction specli warlocklar raide girerken rogueların hepsi combat olmak zorunda
Sosyal ağlarda paylaş

Konu daha çok PvE dps üzerine Gangren. Ben 2 sene rogue oynadım, ve biliyorum ki tek olayı dps, raide zerre katkım yok.

Senin saydığın olaylar PvP, ki Rogue muhteşem bir pvp classı, kimse ona birşey diyemez.

Ama anlamadığım Warlock pve'de rogue'dan çok dps yapsa ne olacak? Bütün guild aynı bossu indirmeye çalışıyorsa kimin fazla damage verdiği önemli olmamalı diye düşünüyorum. QQ yapılmamalı yani warlock daha fazla dps yapıyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

PvE'den bahsetmiyormuyuz biz. Ne stunu, ne homosu allağınızı seversiniz.

Rogue = Sinister strike + slace and dice değilmi bizmi yanlış biliyoruz rogue'u

Warlock ne? SS, HS, blood pact, curse of shadow, curse of elemants, imbalar imbası AoE, combat ne kadar uzarsa uzasın healerlar ayakta oldukça sınırsız dps (ki bu özellik roguedada vardır ama mesela mage'de yoktur)

Şimdi bu durumda rogue ile warlock aynı dps'i yaparsa sizce mantıklı olurmu? Mesela en yüksek dps'i hunterlar yapsa bu mantıklı olurmu? Ekstradan dünya kadar yararı olan bir class, raide hiçbir katkısı olmayan classla aynı dps'i yapması herşeyden önce ayıptır saf dps classına karşı.

Warlock saf dps classı değildir, warlocklar kendini kandırmasın lütfen. Bugün tüm dpsler 2k dps yaparken roguelar 1k dps yapabilir olsa kimse raide rogue almaz. Ama 1k dps'i warlock yapabilir olsa 25 kiş iiçinde genede 2 warlock olur. Saf DPS nedir biraz daha açık oldu sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimi classların kendi yeri var kimisi daha esnek heryolda güzel performans sağlıyabiliyor Warlock güzel dps yapiyor evet hep güzel dps yapiyordu ne değişti?
SM/Ruin lede yakalıyordun yada geçiyordun rogueleri sadece özel bosslarda Firemageler rolling ignite yüzünden çok öne çıkabiliyordu(Az küfür etmiyordum thaddiusda firemagelere :D)
o da değişti herkez heryola gelir oldu.
Warlock'un eksikleri neydi Aggro kontrol soulshatter geldi
Lifetap yetersiz mana saglıyordu hayatın tapla geçiyordu ne oldu shadow dmgla scale eder hale getirdiler.
Hunterler bi nebze yetersiz kalıyordu steady shot u oyuna dahil edip dengelediler şimdi t6 düzeyinde hunter normal shot rotasyonunda 2k yi görebiliyor.
Rogueler her daim iyiydi ki halada öyle.
Magelerin her raidden sonra kafası güzel oluyordu mana pot çekmekden ne oldu 3 şarj gem geldi BC itemizasyonu ile mana pooları büyüdü ki BC ile alliance shaman aldı ve bundan ziyada iki faction içindede shadow priestler olmazsa olmaz listesine girdi ki bu sayılanlar olmadan bile gayet iyiler.
Pre-Bc shadow priesti şimdiki gibimiydi hayır kaç guildin sp si vardi? anca bi lolatheb e felan sokuyordun :)
Paladin desen hep iyiydi holy olarak şimdi yavaş yavaş retler revaçta çoğu guild en azından 1 ret paladin edindi.
Şaman dpssi düşükdü pre bc resto harici spot nadiren buluyordu şimdi ise 3 speclede heryola geliyor.

vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...