Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

facebooktan vatan kurtarmak

utopia

Öne çıkan mesajlar

Redeagle said:
Hiç birşey yapmayıp, fikir sahibi olmamaktan iyidir diyorum bende
edit: araya mesaj girmiş hehe

yanlış politize olmaktansa apolitize olmak daha iyidir.
yanlış fikir sahibi olmaktansa fikir sahibi olmamak daha iyidir.

bu iş hakkında çaba harcayamanlar hic bulaşmasınlar.
her işi ehline birakmak lazım.
atatürk resmini kyoan ayda türk bayragı resmini koyan atatürkçü kesilmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Kime göre yanlış, neye göre yanlış yahu?

Senin fikrin doğru, geri kalanlar yanlış mı yani?

İşin ehli kim hem? Sen misin?

hayır bu yazdıgına tamamen karşıyım.

laiklik,demokrasi,atatürk gibi kavramları anlamayıp sırf şekillerine bakaraktan politize olmak yanlıştır.
demokrasiyi seçme ve seçilme hakkından ,
atatürkü ulu önderimiz,
laikligide türban takmama olaran algılayan gruplar var facebookta.

bu kavramlar hakkında bir gram bilgisi olmayan genç kızlar ve erkekler böylece yanlış politize oluyor ve zararlı milliyetçilik yapıyorlar.vatanı kurtarmayı gerçekten istiyorlarsa girsinler bir il gençlik koluna başlasınlar çalışmaya.
kurtarılmak için bir vatan varsa yapsınlar işlerini.
facebooktan vatan haini bir insanda bu gruplardan birine girebilir.
boş işler bunlar hadi bakem.
Sosyal ağlarda paylaş

fightersfight sana katılıyorum ve seni sonuna kadar destekliyorum arkadaşım. bu savunduğun fikir için, bir bilinçlenrime eylemi için facebookta grup kurarsan bence o insanlar da doğruyu görebilir ve yola gelirler. vatanımız da bu şeklde sistematik ilerlersek yanlış politize edilmiş gençlerden kurtarılır ve huzur gelir vatanımıza. destekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Orada ki gruplaşmanın düşünsel bir faaliyet olduğunu sanmıyorum veya yararlı olduğunu düşünmüyorum (elbette ki bildikleri ve bu bildikleri üzerinden fikir yürüten insanlarda var o gruplarda). Bu sadece karşı cinse veya kendi cinslerine bir imaj çizme mevzusu yani sosyal statüsel bir olay,aslında orda ki çoğu kişi değil türkiye sorunlarını kendi sorunlarını bile düşünmüyorlar (evet pis bir genelleme yaptım)
nedense lise yıllarında tek bir kitap okumamış anarşistim diye dolaşan arkadaşımı anımsadım gayet muhafazakar ve dindar olmasına rağmen anarşistim kural tanımam der dersten kaçıp namaza giderdi(birde devamlı annesi oğlum çıkarken hırkanı giymemişsin diye okula gelirdi o ayrı bir olay). Hangi filmi izlemişti de böyle etki ile dolaşıyordu bilmiyorum,anımsamıyorum belki a clockwork orange ı izlemiştir. Kuzenlerimide aynı biçimde facebook da malum grupları eklediklerini gördüm,işin ilginci hepsi apolitik insanlar zerre alakaları yok ki tanıdığım için orda bir imaj çizme olayının vuku bulduğunu anlamak için de müneccim olmaya gerek yok. Yani şu mesaj verilmeye çalışılıyor "türkiye sorunlarına duyarlıyız" aslında çoğu değil ama en azından duyarlı olmanın iyi birşey olduğunu bildikleri içinde profillerine ekliyorlar olay bu. Medya gazı da pek etkili tabi tüm bu duyarlılık portresinde. Dikkat edilirse zaten pek tartışılmıyor bu konular facebook'ta halbu ki paticikten çok tartışılması gerekir çoğu konunun insan sayısını ele aldığımızda ama deyim yerindeyse "tık" yok.Böyle olunca da utopia'ya ya hak vermemek elde değil
Sosyal ağlarda paylaş

fightersfight said:
Redeagle said:
Hiç birşey yapmayıp, fikir sahibi olmamaktan iyidir diyorum bende
edit: araya mesaj girmiş hehe

yanlış politize olmaktansa apolitize olmak daha iyidir.
yanlış fikir sahibi olmaktansa fikir sahibi olmamak daha iyidir.

bu iş hakkında çaba harcayamanlar hic bulaşmasınlar.
her işi ehline birakmak lazım.
atatürk resmini kyoan ayda türk bayragı resmini koyan atatürkçü kesilmesin.

Niye senin tekelinde mi bu kavramlar? Elit tabakayız biz aştık başkalarını geçelim mi diyorsun? Nedir? O kadar boş bir mesaj olmuş ki ne diyeceğimi şaşırdım yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Nereden biliyorsun ki bu genç kızlar ve genç erkeklerin bu kavramlar hakkında bir gram bilgisi olmadığını? 2 tane profil fotoğrafına bakarak yorum yapmıyorsan, neye dayanarak vardın bu kanıya?

Hem belli bir politik görüşe sahip olmak için, illa ki politikanın içerisinde mi olmak gerekir? İl Gençlik Kolları'na üye olmayanların politik düşünceleri değersiz midir?

Tekrar soruyorum, bu kavramların anlamları, doğru/yanlış farkı, senin düşüncelerin baz alınarak mı belirleniyor? Senin düşüncelerinin yanlış olma ihtimali hiç mi yok?
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:
Orada ki gruplaşmanın düşünsel bir faaliyet olduğunu sanmıyorum veya yararlı olduğunu düşünmüyorum (elbette ki bildikleri ve bu bildikleri üzerinden fikir yürüten insanlarda var o gruplarda). Bu sadece karşı cinse veya kendi cinslerine bir imaj çizme mevzusu yani sosyal statüsel bir olay,aslında orda ki çoğu kişi değil türkiye sorunlarını kendi sorunlarını bile düşünmüyorlar (evet pis bir genelleme yaptım)
nedense lise yıllarında tek bir kitap okumamış anarşistim diye dolaşan arkadaşımı anımsadım gayet muhafazakar ve dindar olmasına rağmen anarşistim kural tanımam der dersten kaçıp namaza giderdi(birde devamlı annesi oğlum çıkarken hırkanı giymemişsin diye okula gelirdi o ayrı bir olay). Hangi filmi izlemişti de böyle etki ile dolaşıyordu bilmiyorum,anımsamıyorum belki a clockwork orange ı izlemiştir. Kuzenlerimide aynı biçimde facebook da malum grupları eklediklerini gördüm,işin ilginci hepsi apolitik insanlar zerre alakaları yok ki tanıdığım için orda bir imaj çizme olayının vuku bulduğunu anlamak için de müneccim olmaya gerek yok. Yani şu mesaj verilmeye çalışılıyor "türkiye sorunlarına duyarlıyız" aslında çoğu değil ama en azından duyarlı olmanın iyi birşey olduğunu bildikleri içinde profillerine ekliyorlar olay bu. Medya gazı da pek etkili tabi tüm bu duyarlılık portresinde. Dikkat edilirse zaten pek tartışılmıyor bu konular facebook'ta halbu ki paticikten çok tartışılması gerekir çoğu konunun insan sayısını ele aldığımızda ama deyim yerindeyse "tık" yok.Böyle olunca da utopia'ya ya hak vermemek elde değil

tamamen katılıyorum.

benim yerime nedenleri sıralamış bu arkadaş ,ben üşenmiştim yazmaya.

@burtonesk

facebook bu grupları kurmak için kolay bir yer ama bilgilendirmek için degil.
bu yüzden hiçbir işe yaramıyor bu gruplar.
sadece bir imaj göstergesi.
mesela bu forumda tartışmak daha çok katkı yapar o bünyelere.ama onların işi olmaz öyle şeylerle onemli olan aganiginaganigi.

@redeagle
kimsenin tekelinde degil fakat bu yanlış veya içi boş politize edilmiş gençler varken sonra aglamıycaksın AKP niye başta diye.

o içi boş mitinglere cumhuriyet mitingleri dahil,bu yüzden işe yaramadı zaten hepsi.AKP rekor oyla girdi meclise.cumhurbaşkanını bile seçtiler.

bayragını alıp sokaga " türkiye laiktir laik kalacak" sloganları atmakla yürümüyor işler.bende 5. sınıfta cumhuriyer bayramları yürüyüşlerinde atıyordum o sloganları.ee ne farkın kaldı o zamandan?

gidersin,okursun,çabalarsın,ne yanlış ne dogru görürsün ona göre tepkini koyarsın.
yanlış yerlere tepki koyarsan bi poka yaramaz at şeyinde kelebek olursun.

@asteroth
içi boş politize olmak ve milliyetçi olmak senin için dogru birşeyse senin için ok derim ne diyim.
benim "benim düşüncem dogrudur" diye bir yaklaşımımım olmadı her zaman.
okursun ve dogru olup olmadıgına sen karar verirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...