Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablonet almayın sakın

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Kablo internet biraz da şansa bakıyor. 5 seneyi geçti ben de kablo internet kullanıyorum. Arada bir adsl'ye geçip geri döndüm. Sağlam durumdaki bir kablo internet hattının yine sağlam bir adsl hattından çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Yalnız kablo internette bir sorun varsa genelde komple gidiyor internet yada işkence oluyor tamamen. Mesela birkaç ay önce çok kötüydü hattım, günde 4-5 defa arıyordum teknik servisi. En sonunda düzeltmek için komple apartmandaki dağıtıcı kutusunu değiştirdi adamlar. Şu an gayet memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

eski evimde kablonet kullanıyordum.2000-2002 arası...Habire problem yaşıyordum ki ankaranın göbeği.Sürekli ekip gelicek kontrol edicek yok dağıtıcı yok kablo bilmemnesi falanda filanda sürmeye devam edince Adsl ye geçmiştim.Ama 2000 de oturduğum evde hiçbir problem yaşamıyordum...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 sene kablonet kullandım.Aldığım hizmetten hiç memnun olmadım.Özellikle Warcraft 3 de rezalet ping ler aldım.Dotada devamlı olarak lag,Ultimada devamlı olarak lag.Daha sonra adsl ye gecınce bayağa bir gelişme oldu.adsl teknis servis olarak rezalet ama verdiği internet hızı çok daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende kablonet kullanırken aynı şeylerle karşı karşıyaydım. Haftada bir giderdi bağlantı, 444 00 44 tekilerle ahbap olmuştuk yok kontrol yok sinyal denemesi falan...

Download hızı ve ping olarak aşdeğer adsl lerden daha iyi değildi, ama kullandığı altyapı yüzünden özellikle FPS oyunları internetten oynarken çok avantajlıydı.... ADSl nin kullandığı bildiğin bakır telefon kablosu, en küçük hava ısınıp soğumasında bile bağlantı kalitesi etkileniyor.

Kablonetin kablosu co-axiel, loss ve choke çok daha az oluyordu adsl e göre...

valla ADSL den gayet memnunum ama kablonetim varken kablonet hızları da 1mbit, 2mbit e makul fiyatlarla çıkmış olsaydı ADSL ye geçmezdim...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkansis said:
kertenkel said:

ben 1998'de beta tester olarak girmiştim kablonet'e.. sonra 4 mbit adsl almak için 3-4 sene önce çıktım o zamandır adsl'le devam..

3-4 sene önce 4 mbit ?

4mbit ADSL hizmeti ilk verilmeye başlandığından beri satılıyordu ama sadece belirli bölgelere ve belirli kişilere,yani elini kolunu sallaya sallaya gidip alamıyordun.
Sosyal ağlarda paylaş

adsl kullaniyorum 3-4 senedir. ADSL DEN BASKA NE OLURSA HATTA 56K YA BILE RAZIYIM. bu kadar net. ha ariza nerdeyse hic karsilasmadim, downtime felan oldugunu nadir gordum ama neredeyse her gun ayni problem. oyunlarda yuksek ms ve lag. web de ise hayvani yavaslamalar (5 kb/s download hizi gibi). kablo yok burda olsa aninda alirim. arizaymis sorunmus hepsi ok en azindan ariza olunca hic kullanamiyorsun. boyle lag durumu resmen gosteripte vermemek.
Sosyal ağlarda paylaş

valla kac kusur sene oluyor modemin yerini unuttum unutucam

bi hiz arttirmalarinda amc adresi bakmaya modem araniyorum aldim masanin arkasina kuytu bir koseye soktum

altyapi calismalari nedeniyel kesintiler oldu 1 hafta filan onun disinda 2005 de sokagi kazan iski kablolari koparmisti 8-9 gun ne telefon ne televizyon vardi

bunalri saymassak simdiye kadar hicbir problemim olmadi

wowda adesele ciler your freedom di reg ayarlariydi kasarken standart baglantimla stabil 140pingle oynuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

7 8 yildir kablonet kullanicisiyim. Arada sirada 1 haftalik problemlerim benimde oldu. Fakat genel anlamda kablonetten cok memnunum. Baska bir arkadasim farkli bir semtte oturuyor. 1 yildir interneti hergun 2 3 kere gidiyor. Teknik destek hatti ile resmen akraba olduk. Gelen teknik servis elemanlari tam kolpa zaten. Artik neye "bok" atacaklarini sasirdilar. Bir gelmelerine siz cok tv ye bolmussunuz, bir gelmeye yer altinda problem var, bir gelmeye biri sizin baglantinizi calmis diyorlar. Zaten artik eve cikmiyorlar. Sanirim asagi geliyorlar bakiyorlar gidiyorlar. Gerci geldiklerinden bile emin degiliz. ADSL e gecmemek icin direniyoruz. Ama sanirim mecburen adsl e gecicez. Sinyal seviyelerini tecrubelerime dayanarak bende takip ediyorum arkadasin evinde. Oldukca dusuk geliyordu. Israrlarima dayanamadilar upstreami 30 ile 55 arasina aldirdim. Fakat bu seferde upstream 60 70 oluyor. Bi turlu ortasini bulamadilar. Arkadasim sinir krizlerine giriyor artik. Neyseki oyun oynayan felan birisi degil. Resmen adsle gecin diye bize baski uyguluyorlar....
Sosyal ağlarda paylaş

yeni apartmana tasınıyorum, oradaki tek kablonet kullanıcısı da ben olacam, bakalım nası olacak =)

ama ufak bir hesapla 99 dan bu yana kablonet kullanıcısıym, üye numaram 34. 400 kb/sec max download hızını da gördüm, 8 kb yi de. bırakmam arkadasım. son üye olana kadar kalırım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

kablonetin teknik elemenlari nasil kolpa ya
adslin elemani geldi
adam bu hatta fax baglamisinizdir ondan grmyo nete dedi
ya ne alakasi war dedik inanmadi genede soktuk
sonra burda 4 tane bilgsayar war hepsine internet war mi dedi
evet dedik hah ondan hepsine birer tane almaniz laizm bole olmaz ondan dedi gitti
hade lan dedik
sonunda oturdum hallettim kendime
allaha sukur evde deil is yerinde oldu bu evd eolsa girtlaklardim herifi
Sosyal ağlarda paylaş

fizban 400 unu goruyorum
yukseltiyorum
1.5 MB
kablonetin ilk sinirsiz ooldugu donemler
normalde 300le cekiyoruz ztaen
ama abaninca 1.5 MB ye cikmisti
gamesdomain.com a 1000 tane thread atmistim mega downloaderla 2 hafta banlandim siteden ki kendisi gamespot.com gibi bi site yane

en terbiyesiz nim benden 500 metre otede oturan wastieden cdyi gidip almaya suenip netten yollatmamdir icqdan euaae

kablonetin bu aradaki sikintilarin adsl neden oldu
turk telefon bizim hizimizi kesti yane kablonet sirketleri deil
anlasmamizdan faza baglanti kullaniyoruz diyre
Sosyal ağlarda paylaş

adsl ile 100 kb/sn zor görürken kablonet ile 120den aşağı düşmedim..

oyunlardaki düşük ping , artı sayfa açılımlarındaki yüksek performans da cabası..

2 kere tamamen yapısal sorunlu sorunuma telefon açtığım aynı gün adam göndererek , ve kendi sorunları olmamasına rağmen hiçbir para talep etmeden tamir ederek geri döndüler..

sokağımızdaki inşaat yüzünden koban şebeke kablosunu tamir için 15 dakika sonra 2 araçlık ekip yollayıp işi yarım saatte halledip geri gittiler , hava da gayet yağmurlurdu hatta , biraz daha uzun sürseydi çay demleticektim annemlere :)

üsküdar bölgesinde adsl almak salaklık şu durumda..
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
kablonetin teknik elemenlari nasil kolpa ya
adslin elemani geldi
adam bu hatta fax baglamisinizdir ondan grmyo nete dedi
ya ne alakasi war dedik inanmadi genede soktuk
sonra burda 4 tane bilgsayar war hepsine internet war mi dedi
evet dedik hah ondan hepsine birer tane almaniz laizm bole olmaz ondan dedi gitti
hade lan dedik
sonunda oturdum hallettim kendime
allaha sukur evde deil is yerinde oldu bu evd eolsa girtlaklardim herifi

Kolpa hemde nasil kolpalar, fakat bu her semtte calisan kisiler icin gecerli degil. Benim oturdugum semtteki teknik servis elemanlari hakkaten cok iyi niyetliler. Ve problemleri yarim gunde cozebiliyorlar. Fakat arkadasimin oturdugu semtteki adamlar her gelmelerine baska bir bahane buluyorlar. En son bombalari ise "artik bizi aramayin problemi kendiniz cozun" demek oldu. Bizde turksatin genel merkezine gidip o semtteki teknik destegi saglayan kisileri sikayet edicez. Ne kadar etkili olur bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...