Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call of Duty 4

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

şimdi şöle birşey de var.. tf2yi misal ortalama 30fps ile oynuyorum sıkıntı yaratıyormu cogu zaman evet. ne zaman ? aşırı hızlı hareket etmek gerektigi zaman.

misal quake3 te 120fps altında cpm oynamak cok zordur. 100 e düşse bile anında fark edersin strafeini aimini herbokunu mahfeder bir anda.. +fov 130 .. oyun zaten cok hızlı.toplam 4 saniyede haritada bir yerden biyere varman gerektigi durumlar olur. işte 120 altında ise kare atlamaları hemen fark edersin.

e 24 fps üstünü göz yakalayamıyorsa bu nasıl oluyor ? monitörün oyunun ve gözün fpsleri farklı olmalı.

quakete belli ayarları yaptıgınızda crt monitor ayarlarına girip bakarsanız 120Hz oranına cıktıgını görürsünüz
lcd için durum farklı likit zaten
Sosyal ağlarda paylaş

işte motion blur hadisesi önceki sayfada alıntıda açıklanan.

ve evet lcd'de görüntü devamlı aktif halde, crt'de ise hertz miktarı kadar yeniden tekrar tekrar oluşturuluyor. o yüzden 75 hertz kullandığım lcd de neredeyse 100 hertz crt kadar rahat geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:
ben bildim bileli 60 kullanıyorum daha yüksegi de yok zaten monitörde ne başım agrıdı ne de gözüm yoruldu şimdiye kadar :(

ayarlardan hertz ayarı kısmını aç "monitörün desteklemediği modları sakla"nın tikini kaldır :) crt monitörlerde sınır olmuyor bildiğim kadarıyla, ben samsung 793mb flatle 180hz bile açabiliyorum :p

85le 60 arasında da çok bariz fark oluyor bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
Daesu said:
öyle yaparsan monitörün ömrünü pis yersin.

Cıx, zaten monitörün desteklemediği bir frekansta açamazsın aleti, Out of Range hatası verir

çift monitör kullanıyorum biri eski crt
1280x1024 te 60hz üstünü desteklemiyor, 90da calıştırıyorum misal şu an.
kitapcıgında dahi çözünrlük ve destekledigi hzler yazar.
acıp acmamak sizin elinizde.ömründen yer, arada bir kare atlıyor misal benimkisi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bir de kötü oynasam da oyunun bu kadar güzel grafikleri varken görmmek istiyorum. 30-50 fps ile oynuyorum. 90-130 falan olsa uçarım heralde millet beni vuruyo sanıyorum gördüğü anda ama onlar beni ben onları görmeden görüyolarmış. Aynı anda zıplasak da önlerimize.

Yine de dandik görüntü almaktan iyidir bence, eğlendiğim sürece problem yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu bikaç saattir girdiim oyunlar sonucunda, ne demek istediini iyice anladım :)
Ben 100-120ms ping ve 30fps ile oynarken adamlar 50ms ve 80-90fps ile oynuyolar; bırak öldürmeyi, headshot'lar havada uçuşuyo resmen. Killcam'i izleyince aradaki performans farkı çok belli oluyo. Duvardan çıkar çıkmaz vuruyorum sanıyosun, fakat killcam'de gördüğün şey: köşeyi dönmüş az yürümüşsün, adam seni gördüğü an kafanı çevirmişsin, o vururken sen hala izliyosun, tam ölmeden önce ateş etmişsin :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...