Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quiknet - Superonline Fiberoptik

Crawler

Öne çıkan mesajlar

gençler dünya kada yeni sitede altyapı aktife çekildi. ara ara kontrol edin sizin siteler ne alemde.. her ggün en aşşa 20 büyük site aktif ediliyo. ben bile şaşırıyorum hıza..

zaten diyolardı da pek inanamıyoduk, bir çok şehirde hayvan alt yapı yapıldı ama henüz aktife çekmioz falan diye. doruymuş lan..
Sosyal ağlarda paylaş

müsaadenizle şunu da bi yine alıntı yapcam. çok gerilerde berilerde kalmış. soru işaretiyle gelen arkadaşlar oluyo, tazeleme olur hem :) topak kirliliine hayır hesabı.

Dragonmax said:

PFFFFFF
TAAM YAHU TAAM KAVGA ETMEYİN. CVPLİCAM SORULARINIZI ^^

şimdi efem. gayet yorgun olmama rağmen yine de aynı forumun insanlarıyız, size bi kıyak geçip anlatıcam quikneti. Ama iyi okyuun kaçırmayın..
-----

QUIKNET

superonline hizmetidir.
superonline, tellcom firmasının markasıdır
tellcom, turkcell grup şirketlerinden biridir.

- quiknet nedir ?
tamamiyle tellcom/superonline ın kendi kendisine yeri kazıp kazıp içine döşediği ve yine tamamen kendisine ait olan bir fiber alt yapıdır.

-TTnetten ne farkı var?
Ttnet bakır kablo kullanıyo. superonline da bu bakır alt yapı üzerinden asdl verio. ama quiknet başka. o tamamen kendisine ait APAYRI bir fiber alt yapı ile veriliyo

-nassssı veriyolar bu hizmeti?
superonline ana omurgadan nedi direk über düber fiber hatta aktarıyo. veri kaybı yok. yavaşlık, hat kaldırmaması, hatta sorun cızırtı vs yok. direk fiber alt yapıdan binaya kadar ışık hızıyla (fiberoptik ışıkla çalışır gerçekten veriler ışık hızında gider) binanıza kadar gelio

-niye hatta veri kaybı yok?
çünkü fiber kablo dediiniz şey 2 katlı cam uzuvdur.. cam içinde ışık doruca bir noktadan öbürüne gider. veri kaydı, kablo ezildi, trafo altından geçerken veri kalitesi bozuldu derdi yok.

-ok taam geldi bu internet ışık hızında sonra?
apartman altındaki swtichlere giriyo. ordan apartmandaki her dairenin kendine ait fiber adresine portlar yardımıyla dağıtılıyo.

-ee sonra noluyo?
sonra portlarınızdan CAT6 kablolarla evinize kadar taşınıyo.

-WTF CAT6???
Daha fazla bant genişliği gerektirecek uygulamaların (ses, veri ve görüntü) iletiminde kullanılan ideal yüksek performans kablosu
- Gigabit Ethernet (1000BaseTX) standardını destekler.
- TIA/EIA - 568-B.2-1 ve ISO/IEC 11801 standardlarına uygun
- EC onaylı - Unshielded - 4 x 2 AWG 23/1
- 305 metrelik rulolarda - Seperatörlüdür

-annamadım bişe ama neyse sonra noluyo peki?
sonra bu kablo size superonline tarafından hediye edilen über düber modeminize takılıyo. modem şudur:

evet markası pirelli
evet lastik amrkası
evet gerçekten lastik markası olan pirelli
hıhı evet

ve bu modem baya baya hayvan bi mdeom. türkiyedeki en sağlam modemlerden birdir. modem deli hızları destekler. sağlam bir wireless yayını vardır. superonline merkez tarafından program üzerinden modemle bağlantı kurulur içine girilip düzenleme yapılabilir (ip den giriş değil). modemi resetlerseniz, 10 dk da en yeni firmwareini kendisi çeker, sonra da superonline merkeze bağlanıp kendi kendisine bilgilerini user&pass vs alır kendi kendini ayarlar internete bağlanır vs..

-oha modem süper sonra?
sonrası ne lan.. internet işte.. 100mbt. daha allahtan belanı mı istiyosun.

töbe töbe..

evet buyrun.. okumam gerkene büyücü kitabını okumak yerine size oturup bunu yazdım. artık takdir teşekkür rep plz..
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ben anlamaz yok evka bilmemkaç bilmemne sitesi şehir merkezine 20 kilometre ama süper lüks abi havuzu var yerler mermer falan filan ama bi eğlenmeye gitçen 1 saat yemişim öyle plazayı

1 saat az bile 2 saat aslında ya neyse

ahah bak ona ben de katılıyorum işte de... o tür yerlerde adamlar zaten eğlenmeye gitmiyolar, eğlenceyi ayakların a getiriyolar asdas.. house party ftw.. şaka bi yana, o tür siteler zamanla (5-6 sene) şehrin merkez noktaları olmaya başlıyolar. o noktada o bölgele şimdiden yapılan bi yatırım ilerisi için bulunmaz nimet bence..

Agmahan said:

dragon bursayı maşallah delik deşik ettiniz bide duvarlarda falan reklamlarınız var,bizim sokağın biraz uzağında kaldı yanlız mesela bize gelir mi o yaklaşık 300-400metre vardır

300-400 metreye tek apartman için bence gelir. bursada isen özellikle geleceğine inanıyorum. ama apartman temiz kornaklı mı? hoş zaten bunun cvbını ben veremem de, [email protected] diyorum.

bir de:
Bursa
DİGİNET
Adres: İzmiryolu Cad. Üçevler mah. 1.sokak No:8 Nilüfer/Bursa
Telefon: 0 224 252 33 33
Faks: 0 224 273 53 23

ara burayı. bişey söylemeye yetkileri yok ama fikirleri vardır. saha ekibi nede olsa adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

dragon bu süperonline ın fibernetle ilgili normal müşteri temsilcisi dısında sole canlı kanlı konusabilip bilgi alacagımız birileri varmı.Mesela büyük bir sitede var yaklasık 700-800m uzakta,arkadasın oturdugu sitede lüx sayılabilcek bi yer yannız 3 apartman var.Oraya ne zaman gidebilcekleri hakkında kime sorabiliriz?
Yer: Ankara-Dikmen
Sosyal ağlarda paylaş

bizim evin yanından geçen yoluda komple kazdı superonline araçları yaklaşık 1 ay oldu basvurumuda yaptımda mesela direk kazdıkları hat bizim siteye 10mt hatta bizim evde en uç kısmı oldugu için 10mt yanımda kablolar :) ama gelirmi bize bilemiyorum bağlantı nasıl yapılıyor kutu vs yoksa boyle kazdılarda bi kutu gibin bişimi çekmeleride gerekir nası öğrenebiliriz superonline arayınca musteri hizmetleri pek anlamıyor bu kısımdan sadece verilen bölgelere göre konusuyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

dragon bu süperonline ın fibernetle ilgili normal müşteri temsilcisi dısında sole canlı kanlı konusabilip bilgi alacagımız birileri varmı.Mesela büyük bir sitede var yaklasık 700-800m uzakta,arkadasın oturdugu sitede lüx sayılabilcek bi yer yannız 3 apartman var.Oraya ne zaman gidebilcekleri hakkında kime sorabiliriz?
Yer: Ankara-Dikmen

müşteri hizmetlerindekiler de insan ve canlılar. kanları da vardır heralde :)

müşteri hizmetlerinden alamıyosan bir bilgiyi başka hiçbiryerden alamazsın. çünkü işlem merkezi müşteri hizmetleridir superonlineın..

fiber başvuru için [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

gibisi fazla, resmen şaka.

benim 1mbitten pek bir farklı olmayacak, e benim de sayfalarım 1snde açılıyor, e benimde izlediğim videolar takılmadan oynuyor. ee hani 10mbit'in farkı? çok extrem olmadıkça bir farklı yok. zaten yapabileceğin download neredeyse 0, anca 15mblık trial program falan denersin işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...