Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Absinthe

Bone

Öne çıkan mesajlar

kırmızı bi absinth icmistim. ingiliz absinth i demisti satan adam. % 70 alkol var onun dısında hallüsinasyon (doru yazımı boleymis:D ) filan gormedim. icinde wormwood denilen bir tohum vardı icindekilerde yazan. neyin nesi bulamadım.
tehlikeli mi..eh % 70 alkol nede olsa miden dayanıksızsa hastalık varsa bisi yapar mı bilmem . rahatsız ediyor sek icersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Her sene yılbaşında içeriz,arklarla Ukrayna'dan gelen..Yanılmıyorsam %72 alkol oranı var o gelende 40 dolarlık bşi bu,bi de gold edition tarzı olan var 50 dolar,adabına uygun içilmedi mi( bardakta yakıp,dumanını pipetle çekmek vs vs.) bi halta yaramayan baş ağrısı ve mide yakması yapan içki,ama işi bilen biri hazırladığında rahat 4-5 arkadaş bir şişeden güzel ve rahatsız etmeyen bir kafaya sahip olabiliyor ki bu bana bunun içinde ot mu var düşüncesini getirmiyor değil.Neyse sonuçta buhar çekiyoruz yanan bşi,kafa güzel yapar.

Ama ben yinede Schnapps derim.
Sosyal ağlarda paylaş

her absinth halisünasyon gördürmüyor..

ben amsterdam'da absinth barda (adı bu) içmiştim
yukarıdaki postta yazıldığı gibi..

barmen hazırladı böyle iç dedi:
şekeri yakıp içine eritti işte
eriyince üstünü elimle kapatıp içime çektim havayı sonra kamışla tek hüpletmede bitirdim tadına bakmadan..

valla yanımda arkadaşım çakmak yaktı onu flamethrower gibi gördüm suratım yanıcak diye korktum kaçtım falan.. farklı birşey görmedim..

ama ondan sonra türkiye'de 3-4 şişe içtim fransa'dan ve çek cumhuriyetinden arkadaşlarımın getirdiklerinden onlarda bir etki olmadı..

edit: bardagina 30 euro verdim.. mekan cok ciks'ti tepede disko topu tavanda isik yok kenarlardan odanin tamaminin rengini 5 saniyede bir degistiren isiklar vardi (mavi, mor, koyu yesil gibi agir renkler) etrafta puf koltuklar vs. vardi... bir de kel, ciplak üstünde sadece deri kolsuz yelek olan barmen..
Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel said:
edit: bardagina 30 euro verdim...

baya salaksın yaw =(
asdfg.
şişesi 10-15 euro abicim bunun.
çek cumhuriyetinde bi dükkan vardı, SADECE absinth satıyodu,
en özeli içinde böyle değişik bi böcek turşusu kurulmuşu tarzı birşeydi haha, o bile 30 euro değildi.
bu arada taksim kafe pi de 15 milyon shot ı.
Sosyal ağlarda paylaş

lol sence
amsterdam'daki absinth bar'daki ortam + orda satılan absinth ile içerisinde bir boka yaramayan sırf alkol olan şişe bir mi?
içerisinde narkotik (!) olmayan absinth'i ne yapayım ben, grey goose votka içerim daha iyi...

bence ben değil sen baya salaksın =(
15-20 euro'ya git adam gibi votka falan iç...
taksim cafe pi dediğin yer de arkadaşımın ve türkiye'de narkotik içki yasağı var bildiğin gibi...
Sosyal ağlarda paylaş

Absinthin bi cok versiyonu var. Picassonun ulagini kesmesine neden olan thurijan maddeli absinth sadece cek uretimi olan. Ama bu thurijan yane melissa cicecgi ozu yannis hatirlamiyosam o picasso donemine gore nerdeyse 1/20 oranina dusurulmus yane en etkilisi bile artik ole ahim sahim deil.

Yane olay mariuhana felan deil thujone.Evet evet thujone mus
Sosyal ağlarda paylaş

Bir absinthe gurusu olarak şunu söylemeliyim. absinthe mevcutları eğer pelin otlu yada bir başka toksikle yapılmamış ise. nane aromalı anasonlu bir vodka tadından başka birşeyden ibaret değildir.

Ama..!
Günümüz kimyasına az biraz vakıf iseniz göreceksinizki absinth muhteviyatlı likörler içersinde bazıları vardırki sizi içtiğinizden birkaç saniye sonra sanki üstünüze bir hammer of justice yemişçesine olduğunuz yere mıhlayacak. aradığınız bambaşka haleti ruhiyeyi size yaşatacaktır. Hemde eviniz mutfağındaki malzemelerle.. :)

2 tane biliyorum ben bu kokteyl lerden. bir şekilde öğrendim. paylaşabilirim ama alenen değil sadece özel mesajla ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...