Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yazıklar olsun telekom..

Bleda

Öne çıkan mesajlar

Şuanda blizzardın sitesindeydimde kişisel bir proje olarak forumları türkçeye çeviriyordum.

Bir reklam görüdm beni benden aldı...

"Switch to at%t adsl from cable, play wow free for 90 days"

Kablodan at&s adslye geçin, 90 gün bedavaya wow oynayın....

Adsl için 8$ alan bir amerikan şirketi biel böyle bir kampanya yaparken daha yurt içindeki pinglerimizi düzeltemeyen telekom a bir yazıklar olsun çekiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sizde biraz abartıyorsunuz gibi geliyor bana adamlar yapıyorlar gayet yapmıyorlar demiyoruz sadece işleri ağırdan alıyorlar. Adamlar yarın 10MB i şimdiki 1 MB fiyatına verse duruma göre yurtdışı çıkışlarınıda düzeltse ABD'de Ingiltere'de adamlar 50Mb-100Mb kullanmaya başlayacak siz yine memnun olmayacaksınız.

Eskiden SWG'i 400-500 ping le oynarken UO da adım atamazken şimdi bir FPS oyunda yurtdışı serverlarında ortalama 100-150ping le oynuyorum.Demek ki birseyler değişiyor düzeliyor ama dediğim gibi biraz ağırdan gidiyor işler..

Bundan 5 yıl önce nerdeydik şimdi neredeyiz. Gayet iyi bir yol katettik. Dial Up zamanına dönmek bir mp3 ü yarım saatte indirmek istiyorsanız bilemeyeceğim tabiki..
Sosyal ağlarda paylaş

Jonq kusura bakma ama özellikle telekomunikasyon alanında dünya uçuşa geçerken, bizde de oluyor ama yavaş oluyor ya hiç olmasaydı diye düşünmeyi doğru bulmuyorum. Hayat standardı bizden yüksek olan ülkelere göre hem daha çok para veriyoruz hem daha az hizmet alıyoruz. Görünen köy kılavuz istemez.
Sosyal ağlarda paylaş

ei de jonq ben tüketiciyim bakıom dünyadaki örneklerine
örnek aldığımız ab abd japonya vs misliyle katlamış en son baktığımda telekomda 4milyon adsl üyesi vardı en ucuz aylık adsl ücreti ile çarparsan aylık ellerine geçen nakit parayı öğrenebilirsin isterlerse daha rahat yaparlar dünya üzerinde başka kotalı internet var mı bilmiyorum amacı nedir onu da bilmiyorum internete sınır koymak ne demektir onu hiç anlamıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

us forumlarından sanırım banner
orda cok cüzzi paralara cok yüksek adsl hizmeti veren firmalar varken millet aynı paraya hala 56k aol kullanıyor. aol browser gibi birşeyden baglanıyor üstelik rezalet birşey.
amerikada oturan arkadaşın posta kutusuna haftada 1 kere mutlaka aol reklam pakedi geliyordu.

olay reklam yapmakta
telekomun rakibi olmadıgından yada rakiplerine etik davranmadıgından ötürü hiçbir gelişmede olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bahsedilen ülkelerde gelişmeleri hızlandıran tek şey rekabet olduğu açık ama Telekom burda Tekel şu an, ha halen yapmayıp bizi dial up larla süründürmeye devam da edebilirlerdi.Bizde Dialup larla hala aynı tepkileri vermeye devam edip bahsedilen ülkelerdeki gelişmelere ağzımızın suyu akarcasına bakabilirdik.

Ben uzun zamandır Net kullanan bir kullanıcıyım ozellikle Net uzerinden oyun oynamayı seven biriyim. Zamanında bir mp3,bir filmi, bir oyunu indiricem diye günler hatta haftalarca beklediğimi düşününce şimdi günde 3-5 film indirebiliyorum.Ha yine online oyun oynarken az kufur etmiyor değilim. Elbette bazı konularda tepki göstericeğiz ama şu an ki halimizden de bu kadar aşırı yakınmak gereksiz geliyor bana. Şu an ki bağlantı sana yetmiyor 10MB olsa yetcekmi ki , sanmıyorum...

Olayı para olayına dökmeyelim. 4 milyon kullanıcıdan aldıgı aylık ucretleri hesap ediyorsunuz da telekom bünyesinde çalışan yurtçapında o kadar elemanın maaşlarının neyle ödendiğini düşünmüyorsunuz. Her şirketin geliri kadar gideride vardır. Kalan Kar'ı yatırıma dönüştürebilirler ama hemen ama 2 yıl sonra onlara kalmış. Dediğim gibi Telekom elini kolunu sallayarak ağırdan alıyor işleri ama dişli bir rakip çıkarsa o zaman bu kadar ağırdan devam edermi? Hiç sanmıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

sunthewhich said:
128/32 ADSL için kuyruklarda bekledik, 50 ytl verdik sevindik.
şimdi aynı paraya 4mbit kullanıyoruz. Daha geçen aylarda 4 kat arttırdılar bütün hızları.
Parmak şaklatınca olmuyor bu işler.

Biz işte böyleyiz , ver arpayı yesin. Ne fark eder saplı yada sapsız olmuş.

Meeeeeee.....
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:
Sizde biraz abartıyorsunuz gibi geliyor bana adamlar yapıyorlar gayet yapmıyorlar demiyoruz sadece işleri ağırdan alıyorlar. Adamlar yarın 10MB i şimdiki 1 MB fiyatına verse duruma göre yurtdışı çıkışlarınıda düzeltse ABD'de Ingiltere'de adamlar 50Mb-100Mb kullanmaya başlayacak siz yine memnun olmayacaksınız.

Eskiden SWG'i 400-500 ping le oynarken UO da adım atamazken şimdi bir FPS oyunda yurtdışı serverlarında ortalama 100-150ping le oynuyorum.Demek ki birseyler değişiyor düzeliyor ama dediğim gibi biraz ağırdan gidiyor işler..

Bundan 5 yıl önce nerdeydik şimdi neredeyiz. Gayet iyi bir yol katettik. Dial Up zamanına dönmek bir mp3 ü yarım saatte indirmek istiyorsanız bilemeyeceğim tabiki..

Hiçbir şeyin iyiye gittiği yok, aksine kötüleşiyor giderek. 3 yıl önce 128kbps kablo internetle yurtdışından günün her saatinde 200ms altında stabil ping alıyordum. Şu an 1mbit kablo internet kullanıyorum ama sadece gece saat 2'den sonra stabil ping alabiliyorum. Beni hizmetin fiyatı değil, kalitesi ilgilendiriyor ve bu kalite de her geçen gün düşüyor.

Eskiden TT devletteyken adsl için 3 ay sonrasına gün verirlerdi yeterli port olmadığı için. Bu ilk bakışta kötü bir şey olarak yorumlanabilir ama biraz düşününce hizmet kalitesini güvence altına alan bir uygulama olduğu görülecektir. Şu an ise isteyen herkes anında adsl abonesi olabiliyor, abone sayısı 4.3 milyonu geçti. Peki bu üye artışına paralel olarak yatırım oluyor mu? Hayır, olmuyor. Sonuçta ne oluyor? TT 1mbit diye hat satıyor ama aslında 128-256kbps arası bir hizmet veriyor. Şimdi bu mu iyileşme? Millette bu saflık olduktan sonra TT isterse herkese aynı fiyattan 50mbit de verir 100mbit de.
Sosyal ağlarda paylaş

146 dan uo oynamak icin 150 milyon fatura vermişliğim var 7-8 sene önce falan. 64k baglanti, kalite bi kablo modem almak icin cebime göre abarti paralar dökmüştüm (su an 4mb e verilen para onun yaninda cerez). 4-5 sene öncesinde 1-2 sn delay le yurtdişi serverlarinda fps oynamak normal geliyordu. 256 baglantim gecen seneki kampanya dolayisiyla 1mbit e cıkınca gördüğüm hizlara inanamadim. su an 4mbit sahibiyim gecmişe dönüp baktığımda bana o kadar kötü gelmiyor gidişat.

evet cok daha iyi olmalıydı su an. sahip oldugumuz baglantilar cok daha ucuz olmaliydi. yurt dişi cikişlarinin yetmediğini görmek icin prof olmaya gerek yok, sektörün gelişmesi icin rekabet şart ve sesimizi duyurmamiz lazım ama turkiyede yaşıyoruz. interneti gectim, bu yaz yıkanacak su bulamadik burda (ankaralıyım). 2008 de yeterli elektrik üretimi olamayacağı icin bol bol karanlikta oturacağımızı öğrendim bu sabah. her sey cok güzel gelişiyor bi internet mi yavas gelişiyor ? :P
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Telekom'a okadar büyük bir kin varki =P herhalde rakipler ortaya çıktığında deli gibi abone kaybedecek. Ben şahsen bu kadar işkenceden sonra en ucuz internetide verse, alternatifler varken telekom'a bakmam.

Al bendende o kadar , eğer başka bir firma alt yapısını kursun ve telekomda adsl bedava yapsın , genede telekom u kullanmam. Çünkü kullanamıyorum zaten istesemde. Böyle bir kurum başka bir ülkede varmı acaba ? Hergün arıza , hergün problem.
Sosyal ağlarda paylaş

bu vdsl haberlerinden birinde vardı sanırım yetkili biri bizde ülkemizi teknolojik gelişmelerden geride bırakmamaya gayret gösteriyoruz diyodu. mantalite de hata var yani iyi güzel geri bırakmıyosun(cok da minnet duyuyorum bu durum için bazı arkadaşların dediği gibi hala 56kla mp3 cekmeye calısıyoda olabilirdik) ama biri cıkıp ileri götürmeye calışmadıkça bu sorunlar çözülmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...