Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Deus Ex: Human Revolution

arcane

Öne çıkan mesajlar

oyunda pistol overpowered, sniper rifle underpowered olmuş gibi sanki.

pistolda her şeyi epey yüksek değerlere upgrade edebiliyoruz. susturucu takabiliyoruz felan. headshotla direk ölüyor rakipler.

sniper rifle karakter olsun diye kafama koymuştum. ama mermi bulmak çok sıkıntı. daha oyunun ortası olduğu için herhalde bilemiycem,
augmented editionla gelen susturuculu sniper rifle'ı kullanma şansım pek olmadı.
bir yerde sniper mermisi buldum. orda kullanayım dedim. patrol eden adamları tek tek avlarım diye düşündüm.
headshot ateş ettiğim adam ölmedi, bir anda herkes bana dönüp ateş etmeye başladı. acaba elim kaydı da headshot gitmedi mi diye birkaç kere load ettim orda, değişen bişi yok.
baktım meğersem susturuculu sniper rifle'ın gücü baya düşükmüş.
e o zaman ne anladım ben bundan diyip vazgeçtim sniper sevdasından.

keşke upgradeleri sadece pistola harcasaymışım,
diğer silahlar çok gereksiz.
makineli tüfeklerin olayı bol bol mermi harcamak, ama oyunda mermi çıkmadığı için (adamı lootluyorsun, 1 assault rifle mermisi buluyorsun felan) hemen şarjör boşalıyor.
sniper rifle için hedef alma augmentation'ını maxladım, yine de zoomdayken sağa sola sallanıyor, nişan almak o kadar da kolay değil (ayrı bir sniper rifle skillinin olmamasından dolayı olabilir)

bossları bile 3 emp birkaç pistol mermisi ile öldürebiliyorum nasılsa. heh.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten stealth oynuyorsanız ateş etmeye çok gerek olmuyor bile, tazer ve kol kırmaca yetiyor oyun boyunca, bide arada bi sizi göremeyen mobların arasına mayın fırlattın mı tamamdır. zaten moblar fps tadında bir savaş için dizayn edilmemiş çok belli o, birine ateş et hepsi sırayla gelsin aynı yerden üstüne oluyor çünkü. o yüzden stealth gidince 2 kat keyifli oyun.

dandun ateş ederek 10dk sürmeyen odayı stealth olarak 3 saatte bitirmek gayet iyiydi ben oynarken :p
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

bırah olm bu işleri http://steamplaytimecalculator.com/?profileid=bonecrusher#results

aman tanrım

tf2'ye 143 saat, da2'ye 54 saat, me2'ye 38 saat mi harcamışım?
idamlık oyuncuymuşum direk...

gerçi yeni sistem herhalde, hl2 çok az gözüküyor, bazı oyunlar hiç oynanmamış gözüküyor felan.

Sam said:

combat rifle'ı quake silahı gibi değil de gerçek assault rifle gibi max 2-3 mermi şeklinde kullanırsanız mermi bitmiyor

gerçek assault rifle gibi kullanıyorsun zaten de, recoil vs, tabanca kadar rahat değil kullanması.
bi de mesela tabancanda 120 mermi var, assault rifle'da da 120,
10 kişilik grupla çatışırken assault rifle'la 100'e yakın kurşun harcarken, pistolla en fazla 30 kurşun gidiyor. cepte cephane birikiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sniper/crossbow/tranq rifle kapalı değil açık mekanlarda gözcüleri indirmek için gerekli olan silahlar. Yanlış yerde kullanırsanız değerini anlamazsınız, ki oyun başında o kadar da gerek yok onlara. Tabanca da armor piercing sayesinde op oluyor, keşke başka silahlara da eklenseymiş o upgrade.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ilk boss'a konküsyon sallayıp kafasına bir jarjör boşaltınca cutscene girdi zaten, combat talent vermeyenlerin bile zorlanmaması lazım fallout vs aksine.

oyunda combat talenti yok denecek kadar az zaten, hatta typhoon disinda aktif olan yok, kalan damage reduction ve aim talentlari disindaki her sey de utility talenti zaten... Genel olarak talentlarin yetersiz ve oyun ortasi itibariyle farkli buildlere yer vermeyecek kadar cok talent gain olmasi disinda, bu weapon skillleri kaldiran oyunlarin yerlerine neden combat bazli skill koymadiklarini cidden anlamiyorum

mesele daha cok (genel olarak zorunlu combat olmasi ve oyunun kalanina uymamasi disinda) ilk boss fightta tumuyle hazirliksiz yakalaniyorsun. Cepte bir stun gun bir tranq rifle'la mal gibi kalmistim pasifist oyunumda (Stun gun'in da boss fightta ise yarayacagi aklima gelmemisti)... Bilimum basarisiz denemeden sonra farkettim ki cepte bomba paketleri varmis, 5-10 saniye surdu bir sonraki deneme...
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu Vampire The Masquaradeye benzeten var mi başka. Bütün boktan özellikleri almışlar resmen.

Lağımlar
Gerizekalı sehir haritaları
Ne idüğü belirsiz hack skilli(passwordler etrafta yazarken)
Bi questi alıp yapıp vermenin 20 dakkasının questi almak ve geri dönmek olması felan
Çömelince görünmez olmak

Tek artısı resmen oynun vampire göre haritalar için otobüs durağı aramıyoruz

ama tiksindim resmen
vampirin senaryosyu felan mükemmeldi
bu oyun oleyse çekilişr ancak

Fast travelsiz oyun mu olur bu çağda ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...