Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Deus Ex: Human Revolution

arcane

Öne çıkan mesajlar

Hocam zaten 4/5 oyun.5 üstünden 10 değil.ben beğenerek 2 kez bitirdim ama beklentimi karşılamadı tek tip hikayeye sabit kalmak,açık bir dünya beklentim var idi...Her yönden bitirebilir görev dedikleri,duvar kırıp gizlenmekten ileri gitmiyor onunda dışında izleyeceğim yol tabi ki herkese göre farklı bunun üstünden prim yapmak manasız bana göre.

Yinede iyi idi oyun.Reviewlara katılmıyorum pek %50 50 random oyuncunun teki yazmış işte geçmişten bir haber.
Sosyal ağlarda paylaş

üzgünüm ama oyun çok götü olmuş.
15-20 dakika civarında oynadım ve sıktı. hayalkırıklığı yarattı.

"tüm oyuncuların" sevmiş olması heyecanlandırmıştı beni, oyunu merak etmiştim, ama ne yazık ki konsol oyunu yapmışlar.
gamepad ile ps3 karşısında oynamak lazımmış bu oyunu, klavye ve mousela hiç zevk vermiyor.

misal,
-easy'de oynuyorum ve iki kurşunda yere yığılıyorum. thiefde bile bu kadar basit değildi ölmek. sanırım "health regen" sisteminin payı büyük bunda. konsol oyunlarında "kaç cover al" mantığı işlediğinden, health barı da az oluyor. bol bol cover arkasına gidip regen olasın diye.
-coverdan covera gitme sistemi kötü olmuş. space'e bir kere basınca yana atlıyor, uzun basınca duvardan dönüyor. normalde pc'de komutların uzun süreli basmalarla gerçekleşmesine alıştığın için atlayalım derken gitmiyor felan. hayır bi de sistem akıcı değil, duvarın kenarından döneyim derken yerinde duruyor boş boş öyle. pc'de çok daha akıcı cover sistemleri görmüştüm.
-fov çok sıkışık geldi, çok dar açıyla düşünmüşler oyunu. 90'a aldım daha rahatlattı.
-ilk deus ex'de her bölgede farklı farklı şeyler yapma imkanı vardı. adamları farklı metodlarla öldürebiliyor, farklı şekillerde ilerleyebiliyordun, daha ilk leveldan sana seçme şansı sunuyordu. bunda, hiç bir şey yok. coverın arkasına geç, ordan oraya atla, adamın arkasını dönmesini bekle ve ateş et.

hikayesi güzeldir belki, bilemiycem.
onu görebilmek için oyunu bitirmek gerekicek.
hiç olmadı hikayesi için oynamış oluruz oyunu eğer öyleyse...

ama "tutorial level"de sunulan gameplay bazında konuşursam bana beklediğim deus ex'i vermedi.
konsol oyuncularına hitap etmek için çok bozmuşlar oyunu.
grafik kalitesi de kötüymüş, ama oyunlar sabit kalan konsol kabiliyetlerine göre ayarlandığından, artık her oyunun grafikleri kötü oluyor. o yüzden bunu oyunun bir eksiği olarak görmek istemiyorum.

duke nukem forever gibi bir pc klasiği daha konsol oyuncularına hitap etmek için litelaştırılmış...
Sosyal ağlarda paylaş

abi yazıyı hazırlamak için oyunu oynadığından daha fazla süre harcamışsın. daha fazla oyna (başka yanlarına bak), dediklerin çok farklılık göstermicek ama bazı şeyler de değişti yani artık, kabullenmek lazım.

bi de deus ex'i shooter olarak değerlendirmemek lazım, tüm eleştirileri oraya yapmışsın ama fps bölümünde bile değiliz. oyunun shooter yanı zaten tırt, günümüz standartlarının altında yani.
Sosyal ağlarda paylaş

e dx1 in combatı da tırttı nesini bozmuşlar. oyun başlayınca lean left-right aradım ama cover sistemi çok smooth olmuş geçti o yüzden. hani çok saçma hataları var combatın iron sight diye 2 silaha sight koymaları inventory sistemi falan çok fena şeyler. grid inventory falan of leş. ama gayet oturaklı bi oyun olmuş bunlar harici.
inb4 uzaktan x yakından y
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

-ilk deus ex'de her bölgede farklı farklı şeyler yapma imkanı vardı. adamları farklı metodlarla öldürebiliyor, farklı şekillerde ilerleyebiliyordun, daha ilk leveldan sana seçme şansı sunuyordu. bunda, hiç bir şey yok. coverın arkasına geç, ordan oraya atla, adamın arkasını dönmesini bekle ve ateş et.

ben de ciddiye alıp yazıyorum ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...