Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asıl utanç verici olan ne?

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

ne bekliyor ki bu beşiktaşlilar ? Ben onu anlamiyorum. Helal size super futbol oynadiniz, Ulkeyi iyi temsil ettiniz. Ne bilim yani, bla bla bla.. Cekilseydiniz mactan daa iyiydi be, ya da baktin 3-0 oldu 4-0 oldu 5-0 oldu cakili defans oyna bari, yeme gol felan. 8-0 ne ya ? şampiyonlar liginde hemde ? nedir yani bu ? Kafami buluyorsunuz ? Birde halen bik bik bik heryerdesiniz. Bir susun be artik. Heryerde tantanasinizi, kuru kalabaliksiniz.. Yeter diyorum. Yenildiniz bitti. Kabul et, gecilir dalga tabi, şampiyonlar ligi tarihinde yok be boyle bişi, bunu yapan da Turkiye'nin buyuk klubu di mi ? tarihin kara kartali.. Susun !!
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:
Bir Beşiktaşlı olarak Beşiktaş-Liverpool maçının bütün postlarını tek tek okudum ve utanç duydum... Milliyetçilik duygularımızı kaybederek , olayı sadece kulüpsel bir olay gibi görerek , ekmeklerine yağ sürülmüşcesine iğrenç espiriler yaparak Beşiktaşı , Türkiyeyi küçük düşüren tavırlara girilmesi asıl utanç verici olandır... Beşiktaş Liverpoolu 2-1 yendiğinde ingiliz kulüpleri nasıl manşetler atmışlardı? Türkler:2 gerizekalılar:1 , insanlar Beşiktaşı sizden daha çok Türkiyeyi temsil ettiğini düşünüyor. Tabiki forumdaki her espiriye , her dalga geçmeye karşı değilim hatta içlerinde benimde güldüklerim oldu , hoşuma gidenler oldu.. Ama bazı arkadaşlar kantarın topuzunu kaçırmışlar , imzalarını değiştirmişler , yazıklar olsun...

Daha yazılacak , söylenecek çok şey var fakat özet olarak sizleride yormamak için kısa kesiyorum.. İnşallah tez zamanda bugünlerde çok ihtiyacımız olan milliyetçilik duygularımızı tekrar kazanıp , vatanımız için gerekli bütünlüğü sağlarız. Unutmayın büyük olaylar , ufak ayrıntılarda gizlidir..

Hala böle tipler varya , çok komik. Acaba çok bahsettiği milliyetçilik hakkında ne kadar bilgiye sahip. Türk tarihi hakkında ne kadar bilgili acaba.

Kardeşim madem 8eşiktaş'lısın git agla ya , burda teselli arama kendine.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de böyle maçlar hep olur, aramızda birbirimize takılırız, sonra unuturuz.

Fener Manchester'a 6-2 yenildiğinde de "ilk set Manchester'ın" diye geçmiştik dalgamızı. Hatta şimdi "8eşiktaş" yazanlar bilmez, o zaman da "fener6ahçe" yazardık. Galatasaray'ın UEFA kupasını aldığı sene Chelsea'den yediği beş gol, fener'den yediği altı gol de hemen şuradadır. Bu skorlarla birbirimizle dalga geçtik, geçeriz ve yine geçeceğiz. Bunun milliyetçilik vs. ile alakası yoktur.
Zaten bu maç hiçbir Türk'ün peşini bırakmayacaktır. Zira farklıdır, Avrupa futbol tarihine geçmiştir. Yurtdışında 8-0'la dalga geçildiğinde "ben FB'liyim" "ben GS'liyim" demek hiçbirimizi kurtaramaz.
O yüzden bari hiç olmazsa kendi aramızda dalgamızı geçelim.
Sosyal ağlarda paylaş

2gündür giremedim nete

hem elimin altında değildi hemde pek giresim gelmedi.Telefon susmaz oldu maç günü uyuyamadım.

Utanıyor muyum. Hayır.

Ben en kötü zamanda beşiktaşlı oldum hepitopu 2 şampiyonluk yaşadım Beşiktaşla gerçekten şampiyonluğun ne demek olduğunu 18 yaşımda tanıdım.
Ama hiç vazgeçmedim.Şimdide vazgeçmem.
Ben utanmıyorum siyah-beyaz a aşık olmaktan.Yine gider bağrırım yine gider milyonlarımı storea yatırırım.
Utanmam

Eğer o sahadaki 11 şerefsiz eğer o yönetim utanmıyorsa
Ben hiç utanmam.

Günlerdir dalga geçiyorlar sonuna kadar haklılar fener gs yese üzülürüm ama dalga geçerim.
Bunun ne milliyetçilikle ne Türkiyeyle alakası var.Başka yerlere çekmeyin.İllaki bir türk vatandaşı olarak üzülmüşlerdir illaki keşke olmasaydı diyen olmuştur.
Ama dalga geçmekte sonuna kadar haklılar.
Fanatik bir beşiktaşlı olarak ben takımla dalga geçiyorum fenerlisi galatasaraylısı niye dalga geçmesin?
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu Türklükle, milliyetçilikle bağdaştırmamak lazım. Futbola siyaseti hiç karıştırmamak lazım. Manchester United Fenerbahçe ile oynarken Manchester City taraftarı kendi tribününde Fenerbahçe bayrağı açmıştır. Karşılıklı bu rekabet her ülkede farklı şekillerde de olsa vardır. Ha elin gavuru gelir Türk parasına kıçını sürer, o zaman ne feneri düşünürsün ne beşiktaşı, ortak bir değer vardır, dalarsın. Bir Fenerbahçeli ve ya galatasaraylı için beşiktaşla ne ortak değeri olabilir ki? Sen git hafta sonu Fenerbahçe'ye yenilince bebeler gibi ağla, paf takımı puf takımı de, hakemler yüzünden hep böyle oluyor de, sonra Avrupa'da 8 tane ye, hala konuş milliyetçilik nerde de, Türklük nerde de. Yüzsüzlük yapmayın. Bak adam ne güzel takımına da sahip çıkmış, diğer takımlardaki insanları da haklı bulmuş hemen üstte. Olgunlukla karşılamak varken, sen, ortaya çıkıp bunları söylersen millet daha çok gaza gelir daha çok onur kırıcı laflarla eğlenir. Bizim de başımızdan geçti Sigma Olumuclar, Kanlar canlar, gs nin de başına geldi 6 Kasımlar. Hiçkimse de çıkıp milliyetçilik bu mu demedi!
Sosyal ağlarda paylaş

aga yarı beşiktaşlı yarı gençlerbirliği taraftarıyım
her nese
dalga geçtiler güldüm sadece ne olcak sanki alla alla
emin olun 1 2 hafta sonra unutulcak
beşiktaş hakettimi
bence bu farklı ezilmeyi gerçekten haketti
dün fb maçını izlerken de beşiktaştan daha fazla gururlandım diyebilirim
helal olsun fblilere
eğer beşiktaşda böyle devam ederse lanet olsun onlarad ^^
Sosyal ağlarda paylaş

+1 kermit

aynı şekilde 2 gündür millet dalga geçiyor,FB'yi yüceltiyor vs. sürekli karşılaştırma yapılıyor.Yani 2-3 hafta sonra unutulacak birşey için bu kadar tartışmaya cidden gerek yok.

Gerçi çokta umrumda değil,futbol benim hayatımda arka sıralarda yer alıyor,özellikle Türkiye Ligi.O yüzden bana koymadı ama yurttaki oda arkadaşım fanatik BJK'liydi,üstüne deli gibi sevdiği kız arkdaşından ayrılmış.Haftaya geliyor,korkuyoruz dsfds

Neyse işte,kasmaya değmez.Fener'in 0 çektiği sene de aynı dalgalar dönmüştü,şimdi CL konusu açıldığında sadece "zauhzuah 0 çeken kimdi sususususu" mesajları dışında konuşulmuyor bile.

8 gol tabii fazla,kolay kolay unutulmaz,ama eninde sonunda unutulacak.Belki gelen başarıyla,belki zamanla.
Sosyal ağlarda paylaş

Şundan eminimki onumuzdeki en az 10-15 sene onumuze gelecektir bu muhabbet .. 1913 müydü tam hatırlayamadım ama .. Galatasaraya 5 sene önce attığımız 6-0'ın dalgasını geçiyorken muhtemelen kimsenin dedesinin bile görmediği hatta dedesinin babası'nın bile çocukluk dönemine gelen bir 7-0 lık maçla günümüzde övünen Galatasaray taraftarı war..aradan kaç sene geçmiş? 94 ve hala pasifte olsa karşımıza çıkmakta..

Sınıf arkadaşım bugun derste durun size sayıları sayayım dediğinde.. 1 2 3 4 5 Galatasaray 7 Beşiktaş 9 10 şeklinde bi espiri yaptığında buna galatasaraylılar beşiktaşlılar bile gülmekte.. (İlkokul ogrencisi değilim espiri standartlarını göz önünde bulundurduğunuzda güldüren birşey gibi gelmiyor ama espiri yerinde yapıldığında gayet gülünç bir şekil aldı)
(7tepe Üniversitesi Görsel İletişim bölümü)
Sosyal ağlarda paylaş

1987 de İngiltere den 8 gol yiyen Kova Yaşar, Hakan Arıkan için Fuat ile benim yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi ( Fuat da 8 gol yemiş İngiltereden ) Artık yalnız değiliz Hakan'da var, onun halinden en iyi ben anlarım. Artık üç kişiyiz demiş. :D 20 sene sonra bu olayla hala dalga geçilir abi bence 87 deki maçı unutamamış millet.
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
ne bekliyor ki bu beşiktaşlilar ? Ben onu anlamiyorum. Helal size super futbol oynadiniz, Ulkeyi iyi temsil ettiniz. Ne bilim yani, bla bla bla.. Cekilseydiniz mactan daa iyiydi be, ya da baktin 3-0 oldu 4-0 oldu 5-0 oldu cakili defans oyna bari, yeme gol felan. 8-0 ne ya ? şampiyonlar liginde hemde ? nedir yani bu ? Kafami buluyorsunuz ? Birde halen bik bik bik heryerdesiniz. Bir susun be artik. Heryerde tantanasinizi, kuru kalabaliksiniz.. Yeter diyorum. Yenildiniz bitti. Kabul et, gecilir dalga tabi, şampiyonlar ligi tarihinde yok be boyle bişi, bunu yapan da Turkiye'nin buyuk klubu di mi ? tarihin kara kartali.. Susun !!

öncelikle haddini bil...

susması gereken yada susturulması gereken kimler acaba? Madem Türkiye ile alakası yok , madem her takım kendi bacağından asılıyor o zaman neden yüzlerce post yazıyorsunuz? Kendinizle çelişiyorsunuz. Ayrıca sizde okuma özürü filan var galiba , ben dalga GEÇİLMEYECEK demedim,ama herşeyin bir haddi , bir uslubu var. Bu forumda bazı arkadaşlar yazdıklarının hiçbirini gerçek hayatta bir beşiktaşlının yüzüne söyleyemez. işte ben bunu anlatmaya çalışıyorum , futbolumuzdaki şiddetin buradan geldiğini söylüyorum.Eğer siz rakip taraftarı yerin dibine sokmak için elinizden geleni yaparsanız , yani damarına basarsanız olaylar şiddete dönebilir. Kimi insan rencide olunca susar oturur , kimi insan farklı tepkiler verir ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Bahane filan aramıyorum beşiktaşın yenilgisinden dolayı , yapılması gerkeni zaten bu hafta sivas maçında yapıcaz. Ama tekrar söylüyorum , herşeyin fazlası zarardır..
Sosyal ağlarda paylaş

geçecekler tabi ki dalgalarını da hatta afedersiniz diğer kelimeyi de geçecekler.

gayet doğal. sen şopar oğlanına dönersen 8 tane yersen geçecekler

senin başkanın yer yüzünün en dallama insanı olacak, seçimlerde ona karşı 1 kişi bile aday olmayacak, üstüne gidip böyle madara olacaksın, gelecek adına en ufak ışık vermeyeceksin. geçmezlerse ayıp

ha dalga geçiyorlar da utanıyor muyum, sıkılıyor muyum? hayır. asıl utanması gerekenler başkaları, şahsen kendime pay çıkarmadan her hafta maça gidenleri göstererek söylüyorum beşiktaş taraftarı en son utanacak kişilerdir. bundan daha iyisini yapamazlar.

ha elbet gün gelicek devran dönücek. koltuğa yapışanların hesabını elbet soracağız. yakın dönem olmaya bilir ama elbet olur ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi burada moderasyonla dalga gecilmesini engelledik diyelim. Disarida dalga gecenlere nasil bir yaptirim gerekli?? veya bu sekilde bir yaptirim yapabilirmisin? Belli bir sure dalga gecilecektir. Turk takimi oldugu icin tabikii uzuldum fakat 8 tane gol yemek hele hele sampiyonlar ligi gibi butun dunya onunde bu kadar cok gol yemek hakkaten anormal bir durum. Besiktasin durumunu konusacagimiza hala dalga gecmeyin felan diyorsunuz. Arkadaslar 8 tane gol yedik. Ve bu kendi icimizde degil dunya capinda olan bir organizasyonda oldu. Bence buraya dokturecegimize, bjkli spor yazarlarina, baskanina ve yonetim kuruluna email yagmuruna tutmamiz lazim. Istifa etmeleri gerekirken hala konusuyoabiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

cemad said:
geçecekler tabi ki dalgalarını da hatta afedersiniz diğer kelimeyi de geçecekler.

gayet doğal. sen şopar oğlanına dönersen 8 tane yersen geçecekler

senin başkanın yer yüzünün en dallama insanı olacak, seçimlerde ona karşı 1 kişi bile aday olmayacak, üstüne gidip böyle madara olacaksın, gelecek adına en ufak ışık vermeyeceksin. geçmezlerse ayıp

ha dalga geçiyorlar da utanıyor muyum, sıkılıyor muyum? hayır. asıl utanması gerekenler başkaları, şahsen kendime pay çıkarmadan her hafta maça gidenleri göstererek söylüyorum beşiktaş taraftarı en son utanacak kişilerdir. bundan daha iyisini yapamazlar.

ha elbet gün gelicek devran dönücek. koltuğa yapışanların hesabını elbet soracağız. yakın dönem olmaya bilir ama elbet olur ;)
Demirören yönetimi geldiğinden bugune kadar yapılan tüm transferler Demirörenin kendi kişisel parasıyla yapıldı Klube borç veriyorum geri alacağım dedi Beşiktaş kulubunun Demirörene (kendi başkanına) bukadar borcu varken neden biri çıkıp aday olsunki ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...