Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Superbad - (Çok Fena)

Masticore

Öne çıkan mesajlar

abi saçmalamayın,kusura bakmayında ciddi anlamda güzel filmlerdir,belki abartıldığı kadar değil ama ciddi anlamda iyidirler.Herşeyden önce arada başka filmlere attığı o laflar falan olsun,Amerikan klişelerine göndermeler ve yok saymalar olsun harikadırlar.

Ama şu var ki sürekli güldüren filmler değil,Pineapple'da da bunda da 20 dakika falan gülmediğim fakat sonunda böyle 4-5 dakika ciddi anlamda ağrılar girdi gülmekten,çok ince esprilerdi.

Ayrıca Superbad'in ilk 20 dakikası ciddi anlamda kötü bir iki espri dışında,fakat olaylar gelişince filmde harikalaşıyor.

Rew'in dediği kadar kötü bir film değil yani :)

edit: Pineapple'daki Evan Holyfield esprisi mesela iki filmde de nedense en çok güldüğüm yerdi asdf
Sosyal ağlarda paylaş

superbed sux ozan :p destek veremicem sana malsef. dedim ya lisedeyken izleseymişim gayet gülebilirmişim eğlenebilirmişim. ama artık bu yaştan sonra çoluk çocuk muhabbeti sıkıyo. ha gülmedimmi, bazı yerlerine gayet güldüm. film boyunca da yer yer belli belirsiz bir tebessüm vardı yüzümde. polisler iyiydi ama haha..
Sosyal ağlarda paylaş

Kilolu main karakterimizin gençliğindeki çizim hastalığı için gerçekten çok iyi hazırlanılmış, çok beğendim.asdf

Film hoştur.
İzlemeye değer.
Seth Rogen kendi sahnelerini çok hoş yazmış tabiki polisler mis.
Yan başroldeki garip arkadaşta şükella.
Yinede mükemmel bir senaryoya ve yönetmenliğe sahip değil.
Bu yüzden ara film demek lazım belki biraz ama öyle dersekde ara filmlerin en iyilerinden diyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

İzlemeyi denedim, 10dk'dan fazla dayanamadım. Yanlış filmi mi izledim acaba? Yoksa 10dk'dan sonra güzelleşiyor mu? Çünkü 'masturbasyon espirilerinden' başka birşey yoktu da ilk 10dk da ondan yani. Film hep aynı espri anlıyışı ile mi gidiyor, yoksa ilerde bir değişiklik oluyor mu? Yoksa ben izlerken çok mu depresiftim, çünkü cidden o 10dk hiiiiiiiç gülmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya evet,başı bayık bayağı zaten film genel olarak böyle oluşuyor.

Yani dediğimiz gibi 20 dakika gülmüyorsun ama arada böyle üst üste patlıyor espriler,olaya hazırlık bölümü gibi gör yani,o aralarda da harika göndermeler var gerçi pek güldürmese de bazıları :)

Mesela Pineapple'dan

Çok sıkıcı geçen ve çocuklara esrar satarak para kazanmaya çalıştıkları o sıkıcı mı sıkıcı sahneden sonra bomba gibi bir kovalamaca sahnesi girmesi ya da çok sıkıcı birkaç dakikadan sonra sonda Asyalıların çiftliği basması ve aksiyonun başlaması gibi şeyler.Birde filmlerde klişeleri yıkma çabası var ki mesela sonra o sürekli kendi aralarında plan yapmaları ve adamın gelip sizi duyuyoruz,anlayın artık demeleri ama adamların buna rağmen devam etmeleri veya yine kaçış sahnesinde ayağını cama vurup çıkaramaması,frenleyip geçeceğini sanması ama geçememesi gibi vs. :)

Ufak bölümlerden oluşuyor ciddi anlamda kopartan bölümleri onun dışı dediğiniz gibi sıkıcı,bende sıkılıyordum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok acımasız davranmışsınız ya filme. Çok süper bi film değildi demicem çok süper bi filmdi bence. Belaltı espriler çoktu ama yerindeydi. Belalti espriler kalitesiz kullanılmış çok zamanında belki ama bu kadar önyargılı olmak gerekmiyo herhalde. Yani yaşlılıkta belki çok hoşa gitmeyebilir ama genç insanlar için normaldi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bu filmleri begenmek icin zaten biraz amerikan kulturu ve gencligini bilmek gerek, bilmeyenler, sevmeyenler zaten bu filmleri de sevmez... adamlarin da turklere uygun guldurecek film cekmesini beklemeyin lutfen. ama bu dediklerimi seviyorsaniz, ilgiliyseniz bu filmler cok iyi gelir size...

@darkrider: o pineapple daki kliselere gondermeler sahiden yarip geciyor yani, boyle bir alay yok kliselerle baska filmde hatirlamiyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik amerikan gençlik filmi gibi dursa da özellikle sonuna kadar izlemişseniz aslında filmin anafikrinin dostluk olduğunu anlayabilirsiniz.Saçma sapan,sadece cinsellik amaç içeren sonunda ise ya hatunu kafalamış yada seks ile bitmiş bir film değil süperbad.Liseli gençlerden bahsetse de daha büyük yaş kitlesine bile kendini izlettirebilmiş bir film.

Not:IMDB puanının 7.8 olduğunu da hatırlatmak isterim.Tabiki Amerikalılar oy verdi öyle oldu diye düşünmemek gerek.Çünkü 110 binden fazla kişi oy kullanmış ve bu tip filmlere antipatik yaklaşak bir o kadar kişiyi de düşünürsek 7.8 oldukça yüksek bir puan.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

bazilarinizin yazdiklarini okuyunca, filmi toplanti salonunda masanin basinda takim elbiseyle oturmus izlemissiniz gibi hissediyorum, ve bu arkadaslara komedi filmi izlemenin yasaklanmasini talep ediyorum.

Komedi filmi diye ortaya koydukları, bu üzerine sifon çekilesi şeyse zaten genel olarak herkese yasaklanmalı, insanların ömrünü boşa çürütmesi engellenir.

Filmi ciddi bir havayla değil gayet "çerezlik amerikan gençlik komedisi" izleme hevesiyle izledim, şu birkaç mesaj üstteki amerikan kültürü falan bilgisiyle hava atmaya çalışan arkadaşın aksine de bilgim var yeterince bu konuda, benzer sevdiğim pek çok film de olmuştu (road trip, american pie serisi, dude where is my car, eurotrip, fanboys vs vs) ama bu film resmen rezalet. Hiçbir düzgün espirisi yok, kendi espiri anlayışı ve tarzı içinde bile sınıfta kalıyor, bahsettiğim filmlerin yanında sıfır kalır.

Tüm film boyunca gülmek için sebep aradım tek bir sahne bile bulamadım.

Ama film bittikten sonra bile ümidi kesmedim: Yapımcılarının, aktörlerinin ve yönetmeninin kurşuna dizilmesi belki bir miktar tebessüm ettirir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...