Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hunter nasıl DPS yapar?

Apis

Öne çıkan mesajlar

Aslında başlık biraz yanıltıcı, daha doğrusu PvE de DPS yaparken nasıl bir shot rotasyonu kullanıyorsunuz?

Mesela ben (Karazhan yada Grullda iki taşlaşma arası) Arcane ile açılış yapıp ardından Multi-Shot ve iki Steady atıp sonra tekrar başa dönüp tekrar Arcane ile başlayıp sürekli bir tekrara giriyorum, arada da auto-shot birkaç atış yapıyor işte. Tabii bana baya bir manaya mal olmasının yanı sıra yaptığım DPS dende çok memnun değilim (Attack Speed 1.74, talentlerde 7/46/8).

Bir tavsiye Aimed, Multi, Arcane ve sonra sürekli Steady atmak üzerineydi mesela. Henüz denemedim.

Sizler hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Yaptığınız atış sıralaması nedir?

[ Mesaj 03 Ekim 2007, Çarşamba - 17:31 tarihinde, Apis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

BM hunter için dps talenti: http://www.wowhead.com/?talent=cxbhzggoVuVoVVbRV

Bu build ile aspect of the hawkı açarak. (%15 ranged attack speed)

Steady shot
1 saniye bekleyin
Steady shot
1 saniye bekleyin
eğer ciritic vurduysanız, Kill commandı kullanın pet ekstra bi saldırı daha yapar, focused fire talenti sayesinde saldırı büyük ihtimalle ciritic olur.
sürekli bu döngüyü kullanırsanız gerçekten iyi dps yapabilirsiniz.

Not: 1 saniye beklemenin sebebi auto shot atabilmek içindir.
Sosyal ağlarda paylaş

autoshot meter yukliytcen bitane cok modu var sonra takip edicen BM olup
auto/steady abanican arada aggro durumuna gore beast within ile rapid popliycan

ha sole kotu hunterlar belkide lag la DPS ini en cok kisitliyan class
yani turk telekom sagolsun turk hunterlari asla gavurlar kadar dps yapamiycak :P
Sosyal ağlarda paylaş

Alt karakterim şu an 66 hunter, bm gidiyorum. Bu zamana kadar ki bütün instancelarda dmg meterde birinci sıradayım. Dün durnholde yaptım grubumdaki herkes level 68 bir ben 66 idim yine birinci sıradaydım dpsde. Hunter çok güzel dps yapıyor pet kontrolü ile ve yukarıda söyledikleri gibi bence en oynaması kolay class. En arkada olduğum için fightı çok güzel kontrol ediyorsunuz(healera kaçan mob varsa avucunuzda tutmak gibi). Ben zhunter addonu kullanıyorum auto shoot süresini gösteriyor. Asla steady shotumu aynı ana denk getirmiyorum as ile. Böylece zaman kaybetmeden yüksek dmgler verebiliyorsunuz ek olarak kill command' da tuzu biberi oluyor. Misal intancelarda AotH kullanmak yerine AotV kullanıyorum, bu da daha fazla ability kullanmama izin veriyor(mana sıkıntısını aşmaya birebir).
Sosyal ağlarda paylaş

Önce bi hunter trainer bul, talentlarını şu şekilde değiştir.
http://www.wowhead.com/?talent=ctbM0gxRwuVoVVbRV

Sonra git bi ravager tamele. Gore rank 9, Bite rank 9, Cobra Reflexes, Avoidance rank 2 öğret ravagera. Geri kalan puanlarıda gittiğin bossa göre resistancelara verirsin. Ben dash te kullanıyorum peti bazen geri çekmek vs gerekebiliyor o zaman baya kullanışlı.

Yanlız BM oynarken bir gözün pette olsun, arada mend pet vs basman yada peti geri çağırman gerekebilir.

2 parça tier5 in varsa çok daha şanslısın set bonus imba şuan. Eğer başlangıç aşamasındayım diyorsan 4/5 Beastlord setini tavsiye ederim. Her kill command ta 600 armor penetration gerçekten kayda değer bir dps artışı sağlıyor.

Consumable olarak Superior Agility Potion, Elixir of Major Mageblood, Superior Mana Oil, 20 agility yemeği, Fel Mana Potion.

Şu macroyu istediğin bir tuşa ata. Sağlam bi tuş olmasına yada çok sevdiğin bi tuş olmamasına dikkat et çünkü parmağın kopana kadar o tuşa basıcaksın.

/castsequence reset=3 Steady Shot, Auto Shot

Eğer istersen Kill Command dahil edilmiş versiyonuda mevcut ama cokta gerekli değil onuda manual kullanırsın. Bu macronun amacı latency, tepki süresi gibi dış etkenlerin senin autoshot larını geciktirmesini yada bölmesini engellemek.

Her fırsatta kill command kullan. Rapid fire ve trinketler de aynı şekilde her cd de kullan.

Hunter dps yapamaz diyen arkadaşlar ya malesef oyunu bilmiyor yada iyi hunter görmemişler. İsterlerse ss sağlarım, hatta buyrun gelin bir raidime izleyin, kendiniz görün. Keşke WWS falan kullanıyo olsakta gösterebilsem değerleri ama malesef şu an için sadece screenshot sağlayabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

hunteri dps de birinci siralarda goren arkadaslar partylerinizde rogue,mage,warlock gibi klasslar yoktu sanirim yada siz dpsde tavan yapin diye onlarda özellikle yardimci oldular :P 10man biryerde ben full epic bir hunterin bile ilk 5 e girdigini hiç gormedim dps makinesi classlar varken onlarada sira gelmez ben hunteri hep soyle gordum trap pve veya peti yolla arkadan okla pvpde xD
Sosyal ağlarda paylaş

@endless_night

Emin ol hunterda bu oyunun dps classlarından biri. Çooook hunter gördüm bende dediğin gibi 25 kişide ilk 10a giremeyen, ama şuan officerlarımızdan bir olan hunterın gelip hepimize hunterla nasıl dps yapılırı gösterdiğinide gördüm.

Mage olarak bir tarıfımı yırtıp genede geçemediğim günler yaşadım. İyi oynayan, iyi ekipmanlı hunter eğer günündeyse baya açık ara birinci oluyor swstatsta. Ne yapsan yetişemiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

hunter dps yapar bal gibi de yapar ancak , dps yapması belli kurallara bağlı :) biz buna
Shot Rotation dioruz :p

şöyleki...

said:
What is Shot Rotation?

In its simplest terms Shot Rotation is the order in which you choose to fire your special shots. Many hunters in wow start off as mad button mashers? hitting whatever button doesn?t have a little spinney clock thing? on top of it.

meali , deli gibi tuşlara abanmak karın doyurmuo ne zmn hangi skill i kullanicagini bilmek olay "zamanlama" yani.

[spo][/spo]
[spo][/spo]
bak bu aşağıdaki senin duruma uygun 1.74speed we MM buildim yazmışsın.
[spo][/spo]
BM hunterler böle bir rotation kullanio.
[spo][/spo]
isin asil muhim noktası tam burası "ya zamanlamayı kacırırsam?"
[spo][/spo]
yada "yok aga ben 3k aimed cakiom bomba" diyenler?
[spo][/spo]
uygun bi rotation böle bişi
[spo][/spo]

ha turk telekom ve lag ile nası tuttursun bu zamanlamayı? sans diliyorum sana sadece :D
sunu bi dene macro

said:
#showtooltip Steady Shot
/script UIErrorsFrame:Hide()
/castsequence reset=3 Steady Shot, Auto Shot
/cast [exists,target=pettarget] Kill Command
/script UIErrorsFrame:Clear(); UIErrorsFrame:Show()

düzgün baglanti ve guzel bir rotasyon ile ilk 3 dps ye oynarsınız :p
[spo][/spo]

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 09:54 tarihinde, scorch tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

proc lar ve haste isin icine girmeden o tablolar isin ozunu anlatiyor

ama huntersan onuda belitiyim haste cok super bir curve yapiyor fazla hiz direk DPS ini dusuruyor

oyle bir ayarliyicaksinki butun haste proclarin (AOTH procu ve rapid baz aliyorum ben) acikken autoshot 1.7 nin altina dusmiycek kesinlikle
ha patlattin rapid i o arada partideki denyo shaman plansiz programsiz heroism patlatti direk rapid i iptal et ayni sekilde gereksiz proclari elimine et

eger autoshot 1.7 in altina inerse (lag i hesaba katiyorum) 1.5 saniye global cooldown yuzunden steady leri kullanamiycan kaldiki 0.9 gormus adamim direk rezil oluyor

zaten ideal noktaya ulasana kadar haste hunterin en buyuk dostu fazlasi ise mahfediyor rotasyonu
Sosyal ağlarda paylaş

ilk kestiğimizde illidan ı bende 3. sıradaydım damage meterda. Sayısız kere ilk 3 te yer aldım illidari council, akama ve teron da. Scorpide bok attılar bug kullanıyorsun vs diye gittim ravager aldım yine birinci oldum akama da.

Sen hunter ı tutup saçma sapan healer grubuna koyarsan, sonra kalkıp onun yaptığı dps i full buffladığın shaman / sp verdiğin casterlarla karşılaştırırsan tabiiki düşük gelir gözüne. Ben genelde melee grupta yer alıyorum raidlerde onlar bana LotP + pet için Battle Shout veriyor ben onlara %3 FI, gül gibi geçinip gidiyoruz. BM build ile mana problemi fazla yaşanmıyor, çok ta ölümcül değil SP.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...