Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Kanuni said:

bence hayir. aion kotu oyun degil hatta guzel ama wow bambaska idi kiyas bile yapamam ilk cikan wow ile.

aion eet tatlısu mmocularına göre değil ;p

ama bende bir oyundan ölümcül hayat hatası yapmış gibi cezalandırılmayı istemem ;p

tatlısu mmocusu olup kalırım np :D günde 1 saat bile oynamaz oldum artik zaten cünkü zırt pırt gank, her yapmaya calistiim questte alakasız zorlanmam fln yok teşekkür ederim dedirtiyor oturuorum film fln izliorum ;p cataclysm e kadar idare edicez bi şekilde :D

ilgisiz GM ve forum yönetimi, günlerce kalan botlar , spammerler fln bi şekilde soğuttuyor kendinden yazık oldu
Sosyal ağlarda paylaş

yeni birşey keşfetmiş gibi tartışmanız çok eğlendirdi beni :)

en başından beri bu oyunun ne olduğu belliydi grind i belliydi penaltısı belliydi vs biliyorduk.150 sayfa olmuş konu açın istediğiniz bir sayfayı var bunlar.

en basidinden bu oyun bir pve oyunu değil bu oyunu pve için oynuyorsanız oynamayın bugün bırakın zaman kazanırsınız.Bu oyun solo pvp içinde değil solo takılmayı planlıyorsanız bırakın.

bu oyunu oynayabilmek için çok iyi geyik çeviren 6 kişilik bir grubunun olması lazım anca öyle grindi atlatıp cap e vurup grup pvpsine girebilirsin ama grup pvpside 0-50 aralığındaki acıyı unutturacak kadar iyi mi oda tartışılır

aman oturun oynayın işte zaten başka birşey yok

Not:kanuni olm yine gelip ne oynayacaz diye başımın etini yeme kalmadı oyun :)
Sosyal ağlarda paylaş

yok len single takiliyorum artikin.

zamani iyi gecirmekle gecirmemek arasinda fark var. ben eglenmiyorum aionda zamanimi iyi gecirmedigimi hissetim , ayrica hic bir yenilik unsurunu hissedemedim arti ustune birde fantasy theme , hic cekilmezdi kapadim mutluyum rahatladim.

guzel single lar var etrafta onlarla takilirim sonrada elbet bir seyler cikar.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark FT inanilmaz kotu bir yer. WoW gibi dusunup, farmlayip, gear topliycam diye kasma. Ben ayni hatayi yaptim, 20 kusur kere girdim ve tek aldigim sey "stone of silence" di, onunla da gaunlet yaptim, plate ve MP veriyor.. yorumsuz.

Level kas direk, Morheim'in butun questlerini bitir, eger Elyos oynuyorsan Elthnen, hepsini bitirdiginde level 40 bir tane quest acilicak, bu acilan questi yaptigin zaman cok guzel mavi orb/book rewardu var. Yapmasi pek kolay degil ama, 100% sans ve sinir bozmazsin FT'da.

Geriye kalan armorlara gelince, tailoring is your best friend. Craft ile kasilan itemlar inanilmaz iyi oyunda, yapmasi zor, ama yaptigin zaman cok uzun sure kullaniyorsun. Veyahut, pvp kasarim diyorsan abyss reward setleri.
Sosyal ağlarda paylaş

geldim gördüm yorumluyorum.

- pvp kasış, uçmak güzel olmuş ama olmuyo pvpde sadece eye-candy bence
- fight animasyonlar çok fazla f2p kokuyor,aslında oyun geneliyle çin malı gibi gözüküyor
- gereğinden fazla group olmak zorunda kalıyorsun, beni bi kendime bırakın yauuu diyemiyorsun
- grind (herkesin bildiği konu, tek kelime yeterli)
- combat başta karışık gibi görünsede seni chainlere sınırlayıp rutine dönüştürüyor ve aslında skill faktörünü düşürüyor
- class dengesizliği (bana göre) şu an wowdakinden daha fazla
- roller oturmamış durumda oyun tamamen dps e dönüşmüş healerlar tanklar dps yapıyor,dps yapamayanlar eziliyor falan
- sona geldiğinde yani bildiğimiz haliyle end game de çok fazla can sıkıntısı alacak bişey yok
Sosyal ağlarda paylaş

Lastguard said:

geldim gördüm yorumluyorum.
- pvp kasış, uçmak güzel olmuş ama olmuyo pvpde sadece eye-candy bence

Uçarak PvP zaten fantezi ama olmuyomu dersen oluyor yapabilene
Lastguard said:

- fight animasyonlar çok fazla f2p kokuyor,aslında oyun geneliyle çin malı gibi gözüküyor

Muhteşem animasyonları var oyunun. Ne koktuğu önemli değil.
Lastguard said:

- gereğinden fazla group olmak zorunda kalıyorsun, beni bi kendime bırakın yauuu diyemiyorsun

MMORPG oyunu evet...
Lastguard said:

- grind (herkesin bildiği konu, tek kelime yeterli)

30 a kadar grind ben görmedim.30 dan önce grind yaptım diyenlerin quest okumak veya yapmak konusundaki yetersizliği ağır basıyor. Ki 1.5.1 ( ya da 1.6 ) Quest xpleri artacak...
Lastguard said:

- combat başta karışık gibi görünsede seni chainlere sınırlayıp rutine dönüştürüyor ve aslında skill faktörünü düşürüyor

Birçok chain eğer kullanmayıp başka abiltiye geçilirse gidiyor. Eğer böyle olmasaydı haklı olablirdin...
Lastguard said:

- class dengesizliği (bana göre) şu an wowdakinden daha fazla

Her MMO'da ki kadar var evet. SL Warlock'u mage 4 yıl boyunca kesememişti sonunda yoluna girdi. E burada da olsun bu kadar artık ?
Lastguard said:

- roller oturmamış durumda oyun tamamen dps e dönüşmüş healerlar tanklar dps yapıyor,dps yapamayanlar eziliyor falan

Chanterların ben dpsim diye ortaya atılmasından başka bir zevzeklik görmedim ben şahsen. Class görevleri yerinde...
Lastguard said:

- sona geldiğinde yani bildiğimiz haliyle end game de çok fazla can sıkıntısı alacak bişey yok

Endgame umarım iyi olur görücez
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

pve ve lvling konusunda inanılmaz zevk veriyor bana hala yavaştan tadını çıkara çıkara ilerlemek. vanilla release den katkat fazla zevk veriyor da 1.5 1.6 ile karşılaştırılcak ..
.

Evet zevk verdiği sürece sorun yok. wow dan sonra güzel oldu. her class kendi görevini yapıyor. 4 tane tank veya healer. level 50 den sonra bakmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

ehue oyuna yetemeyenler nasıl belli oluyor

instant attacka swing resetlenmesi, bazı chainlerin hareket halinde yapılabilmesi bazılarının yapılamaması, bazı hareketlerin sadece uçarken bazılarının sadece karada yapılabilmesi, movement bonusunu hatta bonuslarını aktif tutmaya çalışmak, chain bozulmadan aralarındaki değerli vakite duruma göre gerekli şeyleri sıkıştırabilmek, 10% luk triggerlar vs ben daha bu kadar ayrıntılı ve dinamik pvp görmedim

ayrıca lvl35 im, quest log 23/30, 2m xp veren campaign questleri duruyor
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda "defense" statinin olmamasi bence pve-wise cok buyuk bir problem.

Lastguard'in hakli oldugu konular var. Zaten basindan beri soyluyoruz, combo sistemi hicbir karakter farkliligi yaratmiycak, herkes sonucta ayni seyleri kullanicak diye. Talent veya bir feat sistemin yerini combo sistemiyle, stigma sisteminin tutucagini inanlar vardi, umarim artik fark etmislerdir tutmadigini.

Mastoyu kestik demin (http://www.aionarmory.com/npc.aspx?id=213729) 6 kisilik bir grup ile. Sorc ve SM toplam 8 kere falan oldu fightta. Yaklasik 15-20 dakika suruyor fight. Toplam olarak grubun healer'a verdigi para 2 milyona yakin. Ve sadece 2 kere wipe yedik. Onun disinda olumler kombat icinde olanlar. Fight'a zor diycem, ama zor degil. Soyle aciklamak gerekirse, mobun belli abilityleri var. Ama bunlara karsi taktik yok. Yani, oyunda ben hep sunun eksikligi hissediyorum, pve'de moblar god-mode takiliyor. Ne healleri interrupt edebiliyorsun (godstone taktim bugun deli gibi silence procluyor 8 saniye, moba bana misin demiyor), ne de tank veya grubun diger kalaniyla emek verip fark yaratabiliyosun. Kast ettigim sey su; Mob iyi guzel, sekil vs. Fight nerdeyse tamamen random olarak geciyor, fighti okuduk ama okdugumuz bilgilerin hicbiri dogru degildi.. Sleep 50%'de geliyor, gust 25%'den sonra gelmiyor falan, tamamen yalan, 97% sleep atti, olene kadar gust spamlamaya devam etti. 3 tane aoe vermisler boss'a, gust (herkese 2.5k, 2 saniye stun), spirit gust (herkes 2 kusur), spirit drop (melee range 2k, arti knockback) ve ayrica bir gust daha vardi, o da curse veriyor butun gruba 25% mana yiyor, ayrica 2k kusur damage. 75%'e kadar tank&spank gidiyor fight, sonrasinda, random charge yapip, birine power attack vurup, cani isterse tanka donuyor, istemezse adami olene kadar dovuyor. Bazen sadece 1 hitle bana dondu, bazen 4 tane taunt bastim, yine bana donmedi. Yanlis anlamayin, aggro listesiyle hic alakasi yok. Tamamen random. Burdan bir sinir yapiyosun zaten.. Ondan sonra sleep vermisler, herkesi 1 dakika uyuyor, ve sectigi random bir targeta bozuklama girisiyor. Burda taktik olarak yapilabilinicek tek sey, cleric oor yapicak, gelip tanki dispelliycek. Amma sleep'de random. Belli bir yuzdede atmiyor, ve 2 veya 2.5 saniye cast time mi var. Bu kadar surede 30 metre kosabilen cleric varsa lutfen Kalil'e gelsin. Yani kisaca her turlu butun grup sleep'i yiyor, sleep'i attiktan sonra direk gust atip (yine random) herkesi uyandirma sansi var, veya direk birini targetlayip, power attack, ve normal attacklarla oldurene kadar dovme sansi var (tamamen random), ve en aci tarafi potionla da sleep'den cikamiyorsun, sadece izliyosun.. 25%'den sonra, gust, spirit gust, spirit drop ve curse hic durmadan spamliyor. Interrupt etme sansiniz yok, ve combo seklinde yapiyor. Gust nerdeyse instant, yiyince 2 saniye iptalsiniz, o 2 saniyede spirit gust cast ediyor, knockback yiyorsunuz, sonra spirit drop vuruyor, o da knockback ediyor, yani oldugunuz yerde oluyorsunuz, hareket etmeniz bile mumkun olmuyor. Ben tank olarak cleric tarafindan focus heal aldigim icin sorun olmadi ama melee dps 25%'den 0%'a kadar 5 kere falan oldu. Ve hani 1 veya 2 dps'i kaybederseniz, o fight bitmez. Mob'a dayamislar hp'i.

O kadar hazirlik yaptik, taktik okuduk vs. Hicbirini uygulayamiyorsunuz. Sadece healer out-heal ederse kesiyorsunuz, edemezse kesemiyorsunuz. Ayrica dps'lerin fight boyunca olucegi garanti. Hatta reskill yiycegi garanti. Mesela adami resliyorsunuz, ventte diyorum reslenme gust gelsin sonra kalk diye, gust geliyor, kalk diyorum, adam kalkiyor, tekrar gust cast ediyor (normalde 5-10 saniye bekliyor, bazen hic beklemiyor, spamm) adam tekrar oluyor.

Her olumun 60k oldugu bir oyunda pve progress nasil olur? Olmaz. En azindan end-game'e kadar olmaz diye dusnuyorum. O kadar cektigimiz eziyete, kaybedettigimiz parayi 1 tane mavi necklace dustu, ah'de kat ve kat daha iyileri var 200k. Rezillik..

ps. MMV'de bugun 6 saat falan boss run yaptik, 0 mavi drop. Cheiftain, nunu field rare spawnlar, campaign cagelerinin ordaki boss, faik midir nedir o kaplan.. Hepsini en az 2-3 kere kestik.

Umuyoruz ki su adini duyup, ozlemle bekledigimiz "LOOT CHANCE BUFFLANICAK" patchi yakinda gelir..

Aksam steel rake yapicaz, cok umutluyum, umarim boyle olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...