Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Arkadas biz kendi gozlemlerimizi soyleme hakkina sahip degil miyiz bu forumlarda artik? Ne zaman oyunla ilgili bir tatminsizligimizi belirtsek, Viktor ortaya cikip "yeter qq yapmayin, l2p" diyor. Oyunun nasil olucagini yazmiyorum ben, cunku oyunun nasil olucagini oynamiyorm, NASIL OLDUGUNU yaziyorum cunku su an NASIL OLDUGUNU oynuyoruz, nasil olucagini degil. AION Funboi madalyasi istiyoruz Viktor icin lutfen.

Ps. Ben open-betadayken spirit master oynuyordum, pvp agirlikli oynamayi sevdigim icin, ve petlerin ucamadigi icin baska bir class secmeye karar vermistim, bana soylenen "DUDE THEY WILL FLY NEXT PATCH" di.. Tarihe bakiyoruz, petler hala ucmuyor.. EXP bonuslar hala gelmedi.. Geldigi zaman trollersin, o zamana kadar hush.
Sosyal ağlarda paylaş

Visionmaster son boss degil (quest mobu), son boss en ustte, Morheim gatenin sol tarafinda. Grand Chieftain Kasika'dan bahsediyorum. Bahsetigim bosslarda senin dedigin 8 saatte bir spawn olanlar, hemen hemen hepsinin turuncu drobu var. Quest moblarinin turunce droplari yok :) Kalil serverlerinda daha kimse mistmane yapamadigi icin butun bosslar up'di.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Bugun Mistmane yaptik bizim toplulukla. Butun grup 40'di. Son boss'a gelmemiz yaklasik 4-5 saat surdu. Ve bu sadece zorunda kaldigimiz packleri kestigimiz halde boyle.

MM'ye ilk defa girdiniz heralde
40 bi grup gereksiz mobları avoidlese 1 saat anca sürer gate'e ulaşmak

ayrıca drop olmadı diye ilerde pve kötüleşiyor demek alakasız. Steel Rake wow'un en iyi instancelarıyla kapışır mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ilk run'di. Zaten butun instance disinda olan seyleri gruplari atlaya atlaya yapiyoruz ki zaten bizde oyle yaptik. Tek durdugumuz yer campaign questi icin 3 tane kutuyu kirdigimiz yerdi. 1 saatte gate'e gidicek grubu gormek isterim, mumkun olmasi icin, yolun uzerindeki moblari en az 3-5 tane grubun farmliyor olmasi gerek. Onun disinda, bizim serverlimizdaki gibi butun moblar up'ken zaten avoidlemek pek mumkun degil cunku hemen hemen her 15-20 adimda stealth raiderlar var ve bu moblar yol tutmak icin konulmus, olduklari yerde ayrica patroller var.

PvE'nin kotulesmesini item dusmemesine baglamadim. Item dusmesi rahatsiz edici dedim. Cunku inanilmaz bir grind soz konusu o questleri yapmak icin, kacinilmaz bir grind ve bir mmo oyuncusunun grindden beklentisi exp ve itemdir. Denklemde direk bir parca eksik. EXP bolumu de eger grup hic sorunsuz calisirsa garanti, yoksa ole kalka giderseniz + yerine - ile ayrilabiliyorsunuz.

NTC, Fire Temple, Ice Claw, dusuk ve yuksek Klaw bolgeleri bunlarin hepsi inanilmaz kotu bence pve acisindan. Butun instance'da 1-2 tane tricky pull disinda hicbir event veya benzeri zorluk yok. Elite ve Instance anlayisi sadece moblara anlamsiz bir derece hp yuklenerek saglanmis oyunda. Bir yerde bile strateji kullanmamiz gerekmedi. WoW'da hemen hemen her instance boss'lardan once taktik yazardik nooblar icin. Randomlarla girdigimde daha bir kere group chati kullanmama gerek kalmadi cunku bu instance veya elite grind bolgelerinin hicbirinde anlatilmasi gereken bir taktik yok.

End-game'de PvE mukemmeldir bilemem. Yalniz oyunda end-game'de baslamiyor, ve end-game'e ulasmak ortalama bir oyuncu icin 1.5-2 ay alir gibime geliyor. Bu surecinde biraz o mukemmelikten pay almasi gerekir ki insanlarin ruhu bayilmasin. Sayet mistmane beni inanilmaz bunaltti, o kadar saat emek verdik, questler bile bitmedi, simdi son campaign questini almak icin tekrar ve tekrar yapmak zorundayim cunku questler sacma sapan derinliklerde ve asiri sayida item istiyorlar. Tek runda tamamlamak nerdeyse imkansiz.

ps. bu arada bir sey cok komigime gitti.. lvl 18 necklace kullaniyormusum halen, +13 crit veren.. level 38 campaign i tamamlayinca bir necklace verdi, ve +13 crit veriyor. Yorumsuz direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak simdi MMV girişidnen köprüye kadar glidelanabiliyor. Ordan mantara kadar koşabiliyosun. Ordan Stealther mobların oldugu yere kadar glidelayabilirsin. Ondan sonrasıda taş çatlasa 1 saat sürer + dedigim gibi eger bi kaç çeşit spawn olmuyosa en üstteki mob raid mobu ben her gittigimde öyleydi en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu akşam 30 olucam ve anca NTC gördüm şu ana kadar açıkçası mekan bayıktı pickup bi gruplan 2 kere yaptım ve 0 taktikti her mob son boss dahil tank and spank mantığıyla devam etti o konuda katılıyorum ancak endgame de umarım böyle değildir, biraz taktik gerektirir :) Hem PvP hem PvE seven bir insanım yıllarca wow da pve yaptım , uo ve darkfall dada pvp yaptım bu oyun 2sinin de güzel bir karışımını sunabilicek kapasitede duruyor ancak yaptığım 2 NTC dede bossun gri item bile düşürmemesi gerçekten efsaneydi =)
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel yeni giren bir gruptan bunlari yapmasini beklemek bence cok fazla, kaldi ki ne bileyim yeni mekana falan giriyosun, insan herseyi "skip"lemek istemiyor. En azindan fikir buydu ki zaten bizde bircok grubu atladik. Eminim Eltnen'de bosslara dagdan tepeden atlanarak gidildigi gibi mistmane'dede alternatif yollar vardir, ama 2-3 tane questi yapmak icinde insanlari bunlara itmek bence pek iyi bir sey degil.

Viktor ne demek istedigimi anlamissindir, anlam bozuklugu cikmis olabilir WOT'dan.

Kanuni ne demek istedigini tam anlamadim ama.. Evet memnuniyetsizlik var ki buraya yazmisim :) kendi capimda kritik yapiyorum oyuna(beklenti vardi sonucta).. Bende hani NTC'den baslayan bir tatminsizlik var PvE anlaminda ki pati'de bazi insanlar ntc'i "cok" begenmislerdi. Ilerleyen levellarda ben bu "basit" instancelarin daha komplike bir hal almasini, daha eventli, daha eglenceli mekanlar beklerken, ntc'deki durum level ilerledikce de ayni sekilde devam ediyor, moblarin isim ve sifatlari degisiyor sadece, geriye kalan seylerin hepsi ayni, asiri seviyede basilmis maximum hp ve interrupt edilemeyen skiller, hicbir taktik gerektirmeyen boss fight ve trashler vs.
Sosyal ağlarda paylaş

enteresan ntc de her girdigimde item dusurmustu son boss , hepside classa uygun guzel itemler idi.

patchlerden birisiyle bug gelmis olmasin ?

yahu bingildak ben viktora takildim :D ben oynarkende elestirdigimde hep ayni sertlikte cevap verirdi :) ona takilmistim ama sen anlamadin :D

neyse 100 tane item isteyen quest icin arkadaslar yanilmasin , 100 quest icin grupla girdiginiz yerde herkes alacagi icin 1000 mob felan kesmek gerekiyor. hadi canim sende.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir bug degil. Ben NTC'i toplam 10 kere falan yaptim, 3 ayri karakterle ve sadece 3 kere drop gordum. Drop gordum derken yanlis anlamayin, ya mavi dusuyor, yada hicbir sey dusmuyor. Bu durum sadece NTC icin gecerli degil. Bilmiyorum kaciniz fire temple yapti ama, level 30-38(bundan sonra exp cok fena dusuyor) yelpazesinde olan bir yer ve ben her gece en az 2-3 kere yaptim (boss run) ki 30'dan 38'e hizli kasilan bir sey degil. 1 kere drop gordum. O da mavi bir polearm'di. Geriye kalanlarin asyagi yukari 80%'ninde hicbir sey dusurmedi, 20%'sinde stone of silence dusurdu (plate gauntlet yapiliyor, MP veren..). dip not: Gruplarimiz sabit ve her birinde SM vardi, spirit erosion ile 20% drop chance ekliyor.

Oyunun loot sistemi boyle. Sanirim patchle degistiriceklermis ama kac tane patch oldu sirada? Bunlar ne zaman bizim serverlarimiza uygulanicak bilmiyorum(arastirmadim bile, SM ile open betada bekledigim patch hala gelmedi).

AMAN TANRIM AION COK KOTU BIR OYUN degil demek istedigim, ama bazi sistemleri gercekten -bence- cok kotu. Bu alti cizilen kotu yanlarin yaninda, alti cizilmeyen 100'lerce guzel yani da var, ama hep guzel ve basarili taraflarinin altini cizmek pek anlamli degil, kotu yerlerini gordugunde kritik yapmanin bence kotu bir yani yok. Bu qq degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

D@rkwish said:

Bu akşam 30 olucam ve anca NTC gördüm şu ana kadar açıkçası mekan bayıktı pickup bi gruplan 2 kere yaptım ve 0 taktikti her mob son boss dahil tank and spank mantığıyla devam etti o konuda katılıyorum ancak endgame de umarım böyle değildir, biraz taktik gerektirir :) Hem PvP hem PvE seven bir insanım yıllarca wow da pve yaptım , uo ve darkfall dada pvp yaptım bu oyun 2sinin de güzel bir karışımını sunabilicek kapasitede duruyor ancak yaptığım 2 NTC dede bossun gri item bile düşürmemesi gerçekten efsaneydi =)

oha darkfalldaki son kalemiz de yıkılmış, Ayhan online a başlamış heuhe
Sosyal ağlarda paylaş

bingildakçım sen darkfall da bi skill aliim die saatlerce kasmış adamsın salla başlangıçta olur böle şeyler her oyunda. Sen zevk aliosan oyundan genel anlamda , o tarz loottur mob hpsidir , quest item sayısıdr, drop rateidir bunlar bi rakam değiştirmeye bakacak şeyler. Zaten sen şikayet ediosan etraftaki insanlar da edicektir biyerdne sonra adamlar biraz daha mantıksal çerçeveye oturturlar sistemi. Ama çook QQ olmasın da bari sonu wow kolaylığına dönmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

pve ve lvling konusunda inanılmaz zevk veriyor bana hala yavaştan tadını çıkara çıkara ilerlemek. vanilla release den katkat fazla zevk veriyor da 1.5 1.6 ile karşılaştırılcak durumda değilim henüz

oyun feci sert ve hata affetmiyor, cezalarda çok ağır. Böyle en son kRO da bu kadar sert pve görmüştüm. tatlısu mmocularına gelmez
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun daha iyi veya daha kotu oldugu icin degil, ama vanilla zamaninda oyuncularin daha toy oldugu icin daha zevkli oldugunu dusunuyorum ben. Biraz kasarlandik yillardir, beklentiler falan artti, vanilla zamaninda en ufak seylerden bile zevk aliyoduk. En azindan kendi adima aliyordum. AION'da bana yeni gelen ve heycanlandiran seylerin sayisi 2-3'u gecmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...