Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aion

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

odiflame said:
lotro ile war ı aynı kefeye koydun ya helal olsun.warhammer nere lotro nere, sen önce aionu normal bir pc kaldıra bilecekmi onu bir düşün sonra lotroyu kötüle.kaliteli bir oyunu şamar oğlanına çevirdiniz.bazen diyorum oyunu oynarken efektmi görmüyorsunuz, yoksa gözleriniz mi kör? lotroyu ne kadar oynadınız ne kadar zaman geçirdiniz.lotrodan beridir, tabula rasa, aoc, warhammer bütün çıkan oyunları oynadım lotro gibisi çıkmadı.efektmiş lotrodaki efektleri ve stabil sistemi bir gör sonra lotroya laf at.hey allahım.

Animasyon/spell efektler/karakter modellemeleri çok kötü rezalet hatta iğrenç LOTRO'da...50 satır lafta atsan aynısını yazacam!
AION FTW!!11
Sosyal ağlarda paylaş

Simdilik betada karakter secme ekranina bakmamiza ve 1 karakter yaratmamiza izin veriyorlar, bu nedenle elimden geldigince clientdan gosterebilecegim SSler bunlardir.

Server secme ekrani

Server sectikten sonra faction seciyorsun

Asagidakilerde classlarimiz

Gladiator

Templar

Assasin

Ranger

Sorcerer

Spiritmaster

Cleric

Chanter

Sosyal ağlarda paylaş

Ama kisaca bu iki class icin CBT3 yorumu yazabilirim. Gladiatorler PvE solo da cidden cok rahat kasabiliyorlar ve ozellikle AoE skilleri masskill icin birebir ve ayrica PvP de de guclu classlardan biri. Sorcerer'a gelirsek ranged classlar arasinda en kirilgani diyebiliriz, zaten CBT3 sonunda oyun yapimcisi tarafindan bizzat sorcerer icin sikayet geldigini bu sikayetlerin cloth user oldugu icin cok damage almasi ama hic bir sekilde bu damage i absorb edememesi ve ranger ile sorcerer karsi karsiya geldiginde (oyundaki en iyi iki ranged class) ranger in cizik almadan sorcerer i defeat edebilmesi gibi sikayetleri ele almislar ve OBT de sorcerer oncesine gore daha iyi olacakmis, ayrica OBT ile birlikte her class a hemen hemen 3-4 er tane yeni skill daha eklendi, youtube da aratirsaniz videolari cikar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kevinromeo said:
Gil Estel said:
Guru, sorcerer ve gladiator incelemesi rica ediyoruz :)

arkadasim clericsin dedik uzatma!!11

pyroliza > you

Ya rica etsek de biri "kevinromeo" nickli arkadasa chanter veya templar incelemesi verebilirmi ? İkisi arasında karar veremedide, hangisini acsam diye dusunuyordu enson.. :)

@Guru
Teşekkürler üstteki yorum icin. Oyun hakkındaki her türlü yazıyı okudum fakat canlı canlı oynayan birisinin yorumlarını bekliyorum acıkcası. 11 kasım'dan sonra deneyimlerini bize aktarırsan cok sevınırım :)

korean acc ftw!!1
Sosyal ağlarda paylaş

tas makas mantigi olmazsa eger neden classlar farkli olsun ki ? ben tas makas mantigi haric bir mmo yaratilabilecegini pek dusunmuyorum, craft based degilse eger. dusunun bir class herkesi ezip geciyor cunku tas makas sistemi yok ve normal olarak bir class veya bir iki class cok guclu.. herkesin o classlar harici baska classi acma sebebide ortadan kalkiyor otomatikman. benim dusunceme gore bu oyunda da classlarin birbirlerine ustunlukleri olacaktir. healer mage e kesilirken meleeyi kesecek meleede magi kesecektir vs.

insallah yaniltirlar ama dusununce cok zor geliyor herkesi mutlu edecek class icat etmek. sonucta 2 olgusu var oyunlarin. heal ve damage. bu iki etkide mmolarin en sikintili yani zaten. bu yuzdende uo dan beridir sonucu hep ayni olan mmolar geliyor ortama sadece dunyalar ve oynanabilirlik degisiyor yoksa temel mantik hep ayni ..

aionu 4 gozle bekliyorum orasida ayri konu.
Sosyal ağlarda paylaş

tas makas kagit mantigini yalnis anlamissiniz bu oyunda, stigma sistemi bu olayi duzenlemek icin koyuldu, her class hem zit classlarla hemde ayni classlarla belirgin farkliliklar gosterebilecek, yani stigma sistemiyle normalde bir gladiator bir assassin ile karsi karsiya geldiginde eger standart stat ve skill yapilarini kullaniyorlarsa gladiator galip cikarken, dogru secilen stigma ozellikleri ve combat icinde yapilacak belirli combolarla (yani oynama stilide etkiliyor) bu sefer assassin ustun gelebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna baktım biraz da
anladıım kadarı ile şöle

3 factionvar, 2 tanesi oynanabilio. bu 2 faction playerları birbiri ile savaşio. 3. faction da işin PVE kısmı oluo, o 3. faction bazen bi tarafla ally olabiliyor vs. Bu şekilde kapışıosun da bi yerleri ele geçirebilio msun , ne kazaniosun vs bilmiorum
Sosyal ağlarda paylaş

Guru said:
Aion hakkinda genel bilgi vereyim bilgilensin herkez :D

Aion su an Kore Closed Betada ve yakinda Korede Open Betaya gecmis olacak ve buna paralel olarak 2008 ortasinda US/EU betalarida baslayacak ve 2008 Temmuz ayi basinda da oyun cikmis olacakmis.

Oyunda 3 ana irk var ve bunlardan sadece ikisi oynanabiliyor. Oynana bilen irklar; Elyos, evrenin aydinlik yani alt yuzeyinde yasayan irk, Asmodians, evrenin karanlik yani ust yuzeyinde yasayan irktir. Ucuncu ve aslinda en onemli irk olan ama oyuncular tarafindan secilemeyen ve Abyss'de yani evrenin orta kisminda yasayan Balaur irki vardir.

Oyunda lvl 10 da quest ile kanatlarimiza kavusabiliyoruz ve oyundaki maksimum lvl 50. Oyundaki kaleler ayni Lineage2 deki gibi guildler veya alliancelar gibi ele gecirilip vergi alinabiliyor ama oyunun asil amaci abyss'i ele gecirmek cunku evrendeki tum mineral kaynagi burada bulunmakta ve bu minerali kontrol eden evreni kontrol etmis oluyor cunku ucmak icin burdan cikan minerale ihtiyac duyulmaktadir.

Ama eger bir irk abyss de ustuluk saglarsa ornegin; Elyos irki abyss de ustunluk saglamaya basladi, tarafsiz ve NPC olan Balaur irki hemen taraf tutmaya basliyor ve savasta zayif olan Asmodians irkina yardim etmeye basliyor, bu tamamen oyunun dengsini korumak icin yapilmis bence mukemmel bir sistem.

Ayrica Aion da isterseniz hic pvp yapmayabilirsiniz kendi irkinizin topraklarinda kimse size karisamiyor ama bu sekilde cok yavas gelisiyor karakteriniz, hizli gelismesini istiyorsaniz evrenin ortasinda bulunan Abyss bolgesine gitmelisiniz cunku hem moblar cok exp. veriyor, hem iyi exp. veren questler burda ve en onemlisi pvp zone olmasi cunku pvp sonucunda oldurdugunuz kisiden exp. de aliyorsunuz.

Oyun ilk basta yapisal olarak Lineage 2 ye benzesede aslinda WoW a cok benzetmisler cunku skill casting ve talent sistemi nerdeyse WoW'un kopyalanmis sekli diyebilirim. Ayrica EverQuest2 oynayaniniz varsa burdaki tailoring, blacksmithing ve cooking deki crafting isteminin hemen hemen ayni bir sistem Aion'da bulunmakta ve benim gordugum en iyi crafting sistemlerinden biriydi. Ayrica oyun ilk acildiginda olmasada ilk genisleme paketiyle oyuna housing sistemide eklenecekmis.

Aslinda bu yazdiklarim baya ozet oldu eger merak ettiginiz bir konu olursa sorun. :D

Guru ilk sayfada yazmıştı =)
Sosyal ağlarda paylaş

Kayıt olman sorun degil sorun olun aktif etmen ya telefonla yada kendi yukledigi bi guvenlikle banka uzerinden aktif ediyorsun elimde cb2 zamanı actıgım acc olmasına ragmen girmiyor ve sanırım guru char olusturdugu halde tam aktif edilmediginden oda giremiyor...

onrpg, mmosite, bi cok yerde mevcut resimli anlatım acc alımı kore li bi arkadasın varsa bizimkleride aktif ettirirsen ben alırım sana:P
Sosyal ağlarda paylaş

hunterx'in soyledigi dogru, ne kadar KSSN ile legit account alsaniz bile OBT hakki kazanmak icin onay istiyorlar, bu da korede her haneye bir account hakki demek oluyor. Aionsource ve aionhun daki modlar kendilerine almislar, bunlarida kore irc sunucularinda koreli oyunculardan rica ederek yapmislar. Eger ingilizce bilen bir koreli bulursaniz sizin adiniza acabilir ve tavsiyem turk oldugunuzu ozellikle belirtin, cogu koreli turk diyince yardimci olmaya calisiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...