Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patch 2.2 aciklandi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

moradin cok kaslı o yüzden cekic attımı yamultuyo, kas mevzusu

paladin light maty ayağına justice lan diyip stun ediyo.

Sam wc3 de paladin en defansive herosudur oyunun.

düşündüm hmm evet öle en dafensif herosu oyunun, tek amacı support, onun vericeği 28-30 dmg'ı kimse iplemez, sandece undead'e kaşı offensive bir gücü varki wowdada asıl dps'i undeadlere karşı ortaya cıkıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz sakin sam =).

Nerf'ü kabullenmenin aptallıkla ilgisi yokki. Yeni eyler ekleniyor oyuna, bu eklenenlerden direk olarak etkilenen classlar - silah geliyor mesela, direk warrior paladin rogue etkileniyor - yavaş yavaş nerf yemeye başlıyor.
Class tanımının dışına çıktığında kesiveriyorlar o çıkan tarafı.

W3 te, paladinler kendilerine heal atamıyorlar. Sanki dps özelliklerini heal yeteneklerine tercih etmiş gibiler.
Öyle bir talent olsa mesela mukemmel olur, retribution son talenti, dps arttıran ama kendine heal atmasını engelleyen bir talent.

Ayrıca Tyrande kaplana bindiği için değil trueshot aurası olduğu için hunter-priest
Grom warrior değil, warrior-rogue
Daha sıralarım böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

WC3'de paladin kendini heallayamıyor. Shadow Hunter mıdır nedir orc herosu kendini yanındakilerle birlikte heallayabiliyor ve kendisi ve kankalarını immune yapıyor. En defansif hero paladin? I-IH.

WoW'a dönelim. Rogue hakettiği arena buffı alamamış, eyvallah blind bence de abartıydı da elimiz boş dönmeyelim plix, geleceğin hunterı roguelar... Paladin nerflenmiş!?! hahah şaka gibi. Warlock cephesinde ise bir nebze nerf var öte yandan gear swap ile SR gear sorunu ortadan kalkmış yani hayvan gibi bufflanmış. Buyrun buradan yakın.
Sosyal ağlarda paylaş

Kim ne derse desin abicim... Bu Paladini yaratan Ne Blizzard ne de başka firmalar... Bunun aslı D&D dan gelir... DragonLance dan gelir... Her kitabında, her efsanesinde paladini önde görürüz. Onuruyla savaşır, arkadaşlarına zaman yaratır ama ağır zırhıyla, sağlam silahı ile, güçlü büyüleri ile vs. herzaman ilk koşan olmuştur... Zaten bunun için Solamniyalardan bikaç örneğe bakmamız yeterlidir...

Kısacası Blizzard Paladinin rolünü tamamen bok etti... Hiç bi Paladin Healing de Priesti geçer mi ya?!?!? Açıkcası ben kendi Paladinimle giridğim hiçbi Instance da DPS konusunda kendimi geçen görmedim... Aslında biraz tektiğe de bakıyor bu iş. Kullanmasını iyi bilmek, iyi tanımak lazım karakteri... Ama gene de geride durup support muamelesi görmek benim içimdeki FRP canavarını dahada ateşlendirir gider dalarım yani... Duramam ben!
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle WoWda sınıfları başka bir oyun veya hikaye ile karşılaştırmayalım. WoWdaki paladin bu sekilde rogue bu şekilde lock bu şekilde. Yani adamlar sıfırdan sınıfları yaratımışlar geçmişten alıntıları var ama kitapta paladin en önde diye burda da olması gerekmiyor. PvP bazında baktığımda paladin açıkcası beni DPS olarak değil ama support olarak çok daha korkutan bir sınıf yani iyi oynanan bir paladin ile işi bilen bir DPS çok can yakıyor ve support amaçlı kullanıldığında diğer bütün supporterlara açık ara fark atıyor. Ohh tamam öldü artık dediğinizde bütün bir grubu kurtarabilecek bubble olayı bence zaten paladini ciddi anlamda hero yapıyor. DPS artsın istemem açıkcası çünkü hem plate giyip hem kendini ve çevresini gayet healleyen ve bunun yanında birçok buff ile destekleyen bir sınıfın DPSi de artarsatek kişilik ordu halini alır ki bu da ciddi dengesizlik olur oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

WoW Sınıfları kafasına göre koymadı, yaratmadı Absolut. WoW sınıfları Official D&D ile yaptığı anlaşmalar sonucu kullanabildi. Biliyorsunki bu sınıfların, çizimlerinin, özelliklerinin hertürlü patenti onlarda bulunuyor. E bu yüzden WoW daki Paladinle karıştırmayalım vs. diyemeyiz... Misal vermek gerekirse bugün Ceiron firması Hükümran Senfoni projesinde bu tür anlaşmalara sıcak bakmadığı için kendi karkaterlerini yaratmayı seçti...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Biliyorsunki bu sınıfların, çizimlerinin, özelliklerinin hertürlü patenti onlarda bulunuyor.
Bi kaynak gösterebilcek misin Rotweiler? Çünkü daha önce hiç duymadım böyle bişey. Paladin zaten tarihte var olan bişey, keza wizard olsun sorcerer olsun metinlerde geçer. Kolektif kültürden gelen isimlerin neyinin telifini alıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Axedice illaki muhalafet oalcaksınız...
Saçma sapan diklenmeler olsun diye söylemedim ben onları.

http://ww2.wizards.com/Company/Default.aspx?doc=SiteLegalNotice

Al ingilizcen varsa oku o zaman... İlla dellendirceksin adamı. Adam akıllı bişiler paylaşıyoruz yukarda insanlarla, limon olmaya çok meraklısınız. Buyur oku.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane en defanfid hero paladin evet, support herosu kendisi dmg veremez etrafındaki uniteleri koruru ehroları koruru,

Shadow hunter ise anca ultisiyle 30 sn liğine immune yapar etrafıdnaki uniteleri paladidnen daha cok adamı cok daha az verimlilikle heal eder, ama buna karşın hex gibi oyunun en hero killer özelliklerinden birine sahiptir, ayrıca serpent wardlarıylada yeterince acarsa maan veya clarity potla dolandırıyorsan oyunun en cok dmg veren herosuna dönücşebilir.

yanı gelip bana wc3 anlatma lütfen arcane ayıp ediyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

2.2 patch konusunun da içine ettik ama Rotweiler'a cevaplar hazırladım ben

1) Sakin. Bi başlık açıldı yeni, faşizm söyleme mecburiyetidir diye. Patide de benzer bi hava var son zamanlarda. "Bak laf sokmak için değil, bak darılma ama" vs. diyor insanlar cevap verirken Ben bunları yazmak zorunda değilim. Normal bi şekilde şurdan duydum burdan okudum demen lazım, attraktif cevaplara gerek yok.

2)İddamı devam ettiriyorum. Orası wizards sitesinin telif hakları sayfası zaten, alakası yok hasbro yada wizardsın ürün telifleriyle. Bunu geçelim, wizards'ın elinde d&d deki haliyle geçen yani attack bonusu her lvl 1 artan, 4. lvldan sonra divine büyüler yapan, savelerinin hepsi good olan... paladin var. Bildiğin players handbooktaki paladin. Paladin kelimesi ve içerdiği kutsal savaşçı anlamı şurdan da görebileceğin gibi roma imparatorluğundan beri kullanılıyor ve hiç bir özel yada tüzel şahsın bu kelimeye ait telif hakkını alabileceğini zannetmiyorum.

Bu bilgiler ışığında diyorum ki Sam haksızsın, adamlar istediği gibi hazırlar paladini hehe. Ama retriye raid efficency lazım cidden. Çok kolpa şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

HA ayrıca çok sert çıktıysam affola. xD Paladin konu olunca hassaslaşıyorum :)
Ha linke gelince D&D official sitesinin Copyright sekmesinden alınmıştır. Wizardla alâkası yok diyemeyiz...

Buyrun buda D&D official site linki.
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/welcome

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 15:42 tarihinde, Rotweiler tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Axedice'ın dediği doru o sayfanın sneın idda ettiğin şeylerle ilgisi yok, ayrıca "paladin sınıfı" nın kullanımıylada ilgisi yok lütfen yanlış bilgi verme.

ben yarın sistem yazarım oyun yaparım paladin adıdna sınıf koyarım hepsini britney spear dinliyen günde 15 litre %2 alkol bira icmeyince yüriyemiyen, mor renkli yeşil pantiyeli deri rengi olan 150kg+ olan yari insan yari sincap lar yaparım kimsede bana biiş diyemez.

yanı paladin kelimeside, herhangi bir oyunda sistemde kullanılmak üzere paladin sııfınında telif hakkı yoktur.

ama baltazarın dediği gibi charisma bonusu kadar savelerine bonus alan d&d classının telif hakkı vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

anlaşamadığımız nokta, madem defansif support yaptın paladini (ki wow'daki şekli evet saçma, warrior priest'li warhammer gelince göreceğiz paladin nasıl olurmuş) onu neden nerfliyorsun? bof ve bosac paladinin pvp'deki iki adet çekirdek olayı.

benim kendi yorumum şu ki blizz tasarımcılarının ekseriyeti saldırıyı savunmadan her zaman üstün tutan ve oyunlarında avantajlı hale getirmek isteyen angutlar. zaten strateji oyunlarında da görebiliyoruz bunu. hal böyle olunca yapıp yapabilecekleri en defansif sınıf rogue auto-attack poison procu yedi mi casting'i biten, dayanıklılığı ancak farm moblarına geçen bir sınıf olmuş çıkmış.

ama tabii bunu kabullenmek zorunda değiliz, tbc'de druid gibi bir sınıf cyclone salaklığını bedavaya almışsa her halt olur. istemek yolun yarısı. :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...