Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lazerle Göz Ameliyatı

Eternalus

Öne çıkan mesajlar

annem oldu ilk bu lazer olayı geldiği zaman

aradan kaç sene geçti bilmiyorum suan ilerleme var gözünde yine.ama gözlerini açtıgı andan itibaren görüodu yani.baya ilerlemişti onun gözler

yine olucak belki

bende olucam 1.70 miyobum ama sanki hayatımı yaşamıyormuşum gibi gelio.ciddi anlamda uzagı göremiyorum.oysa o kadar ileri degil.

kendimi kör hissediyorum :)

altyazı ları kesinlikle cok zor okuyorum.bide gece lenssiz araba kulllanamııyorum ışık gözümü rahatsız edio

edit:typo

[ Mesaj 04 Temmuz 2007, Çarşamba - 18:56 tarihinde, Diablo tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Lens takmanı öneririm. Ben takıyorum,çok memnunum. İlk birkaç hafta alışma evresi var,yani takmayı öğreniyorsun ve ilk hafta sadece gözlerin yaşarabiliyor (lensin içine konduğu ilaç yüzünden). Ondan sonra istediğin zaman gözlerine teker teker 5er saniyede takıyorsun. O kadar.
Lens markası da tavsiye edeyim: Kesinlikle acuvue diyorum. Takması çok kolay ve gözüne çok güzel oturuyor. Bausch & Lomb da tavsiye edebilirler ama ben tavsiye etmem. Biraz fazla yumuşak ve yapışkan. Takması çok zor ve lens hep katlanıp içine yapışıyor,birtürlü ayıramıyorsun;ayırayım derken yırtılıyor falan...
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
Olalı 4 sene geçiyor. Ameliyat 15-20 dakikada bitiyor. O gün içinde en ufak parlaklık beynine hançer saplanmasına eş değer bir acı veriyor. Bir de yaklaşık 5-6 saatlik bir batma süreci vaar ama onun sebebi gözüne takılan koruyucu lens. Ertesi gün kontrolde onu çıkardıklarında rahatlıyosun. Bİr kaç gün daha ışık rahatsız ediyor ama sonra geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yaptırmak istiyorum ama yaş ve göz numarasının ilerlemesinin durmaması gibi kriterler var sanırım. 25 yaşından önce yaptırmak pek sağlıklı değil diyenler vardı ama ne kadar doğru bu ? 2'ye 2.25 göz numaralarım. annemde en ileri derecede olmak üzere ailede (1. dereceden değil) genetik bir göz rahatsızlığı var, az kişide görülen. o yüzden her sene göz muayenesine gidiyorum ben de aksatmadan 1-2 kez.

tüm bunları göz önünde bulundurunca bu yaşlarda yaptırmak sağlıklı mıdır ? gerçi bunu en iyi doktorlar bilir de burda da sormuş olayım.
Sosyal ağlarda paylaş

10 yıldan beri gözlük takıyorum artık feci baydı. ilk başta lens takamıyorum gözüm alışamıyor hiç, batıyor falan epey farklı markalar denedim olmadı en son göz kapaklarım iltihap yaptı diye bıraktım tamamen.

gözlük sorun ya böyle denize giremiyorsun rahat, güneş gözlügü sorun ofiste büyük kulaklıklardan takıyorum baskı yapıyor gözlük şeyleri kafama. Bunlar ufak sorunlar gözlük camından baktıgından farkında olmadan görüşünü kısıtlıyorsun gözlük çerçevesi kadar. Ben lensi ilk taktıgım zaman farketmiştim her tarafı net dünyanın farkını.

Söyle bir baktım ameliyattan sonra sorun yaşayanlar varmış sürekli kuruma veya yorgunluk olması gibi. hatta birkaç kişi böyle körlüğe kadar ilerleyecek durumların olduğu falan yazmış şu an ikilemde kaldım. bir arkadaş istanbul cerrahi iyi dedi bir ara uğramayı düşünüyorum oraya.
Sosyal ağlarda paylaş

benim de 2.00-3.50 numara. kulaklık vs hiç sorun olmadı. çerçeve çok hafif zaten. hatta çerçeve yok yani. camların kenarından bağlı. yüzme için ise numaralı gözlükler var speedo, arena vs.

tabi sosyal yaşantı/iş yaşantısı sırasında gözlük veya lens takmak sorun yaratıyorsa ameliyat olmak çözüm ama sonuçta geri dönüşümü olmayan bir müdahale ameliyat işi. çerçeveyi değiştirmek, başka şekillerde adapte olmak gözlüğün yaratacağı sorunlara daha doğru karar olabilir sizin açınızdan. Acele karar vermyin yani diğer seçenekleri tüketmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Çok gerekmedikçe yapılmaması gerkeen bir ameliyat cinsi. Gözünüze birdaha müdahale edilememesi çok sakat birşey . Bunun acısını 50-60 yaşında çekmeye başlarsın.

bu ayrıntı okadar önemliki , lazer ameliyatı birazda kolaya kaçmak gibi aslında.

lazer ameliyatı = yaşlılıkta körlüğü göze almak

eğer dersinki no problem olurda 75 80 yaşlarına kadar yaşarsam sonrasında kör olmayı göze alıyorum o sizin bileceginiz iş.
Katarakt ameliyatı olamıyor lazerle operasyon geçirmiş gözler.
Katarakt ilerlediğinde kör oluyorsun , Allah korusun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...