Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski oyunlar topiği

Bone

Öne çıkan mesajlar

bi oyun vardi

heroes gibi genel olarak ama biraz farkli

humanlar vardi ice adamlar vardi fire adamlar vardi air adamlar vardi elfler (life galiba) vardi

undeadlar da vardi ama onlari oynayabilmek icin once bi kere undeadlari oldurmen gerekirdi. undeadlarin bi herosu dev gibi bi yarasaydi galiba.

sehire bina yapabiliyodun. fire adamlari cok iyi vuruyodu ama hizli oluyodu.

unitelerin level atliyodu zamanla.

elflerin okculari acaip iyiydi, savas alaninda savunmali biyere sokuyodun aninda pert oluyodu dusmanlar.

neydi o?
Sosyal ağlarda paylaş

Lords of the Realms II üzerine yoktur...
Offf Sierra, neden bizi terk ettin?

Birde hayatımın ilk PC oyunu, ilk CD oyunum...
İçinden iki tane kitapçık değil, KİTAP çıkmıştı. Havacılık terimleri, gerçek bir uçak nasıl uçakgemisine iner vs. vs...

Birdaha HİÇBİR simulasyondan onun verdiği zevki alamadım...

"Watch my six!"

[ Mesaj 20 Temmuz 2007, Cuma - 11:35 tarihinde, Apis tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Unutmuşum! SSI'ın ruhu yakamı bırakmaz artık...

Saygıyla anıyorum...

Steel Panthers ...

Şimdikiler gibi Almanya- Amerika- Rusya- İngiltere dörtlüsüyle değil, Polonyadan Çine İtalyadan Japon Adalarına kadar savaş kimler arasında nerelerde geçmişse hepsini içeren oyun...

Panzerlerin gücünü, yola döşenen mayının etkisini, hava saldırlarının görkemini, sis perdesinin numaralarını ve piyade olarak burnunu siperde tutmayı öğreten oyun...

Gerçek strateji oyunu...

[ Mesaj 21 Temmuz 2007, Cumartesi - 00:51 tarihinde, Apis tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Lord of realms II
Valla simdi olsa oynarım elimde cd sürücüm bozulmustu cd icinde kalmıstı ozmnlar bilgisayarcı sözde vercekti cdmi :D vermedi ibne geri oyun da kaldı gitti öle ilk formatla kaybolmustu aradım okadar bulamamıstım ^versiyonu cok rezalettti iş olsun diye cıkarmıslardı
Sosyal ağlarda paylaş

hala o rusların zıbrınçı zıbranca zıbrantorujuna gibisinden konuşmaları çıkmaz aklımdan. Sonra ölünce askerlerin Aaaaaaaa diye bağırması süperdir.

sinsi sinsi sürünen düşman askerlerini avlayacağım diye bir anlık dalgınlıkla görüş açınızdaki binayı görmeyip birde açığa doğru ilerlettiğiniz tankınızı Fire deyip düşman piyadesi üzerine tuttuğunuzda karşılaştığınız siyah çizgi sizi şaşkına uğratır. Daha birşey yapamadan açıkta kalan tankınıza sokağın diğer ucundan gelen top atışıyla tek seferde infilak edişini izlerken bulursunuz.

Hemen sağ kalan tank ekip i tanktan atlayıp kaçışmaya başlarlar bari onları kurtarayım diye çabalarsınız. Oda ne ! saat 5 yönündeki binanın ikinci katından mg 42 panikten dolayı koşarak kaçmakta olan tank ekip inin üzerine kurşun yağdırmaktadır.

Belki zar zor bölüğünüze eklediğiniz tankı bir dikkatsizlik ve acele yüzünden tamamen kaybetmiş oldunuz.

Close combatta işte böyle gerçekçi şeyler yaşamak mümkündü. Oyundaki seslere okadar özenilmişti ki. Artık bir top atışı sesi duyduğunuzda kaç milimeterelik bir toptan geldiğini anlayabiliyordunuz. Binanın içerisinden üstünüze mermi yağdıran makineli tüfeği sesinden bir mg42 olduğunu anladığınızda Fast Move diyip en yakındaki binaya sığınmaya çalışmak ama başaramayıp karlarla kaplı alana tüm askerlerinizin yığılmasıyla sonuçlanabilir.

Emri verdiğinizde çıkan Zın! seni nasıl unutulabilir.

[spo]

[/spo]

Sosyal ağlarda paylaş

imperialism olsun close combat olsun. çok özgün oyunlardı. Konu bakımından değil oynayış bakımından. Çok özgün bir oynayış şekilleri vardı bu yüzden bugün klasikler arasına sokuyoruz klon oyun değildi hiç biri.

Imperialismdeki o tatlı oynayış süperdi. Savaş ekranı bile çok hoştu be =)

Kaynak yönetimide çok güzeldi. Eğitim yapmam lazım oda ne istediği kadar kağıt yok. Hemen kereste üretimini kısıp kağıt üretimine veriyoruz bir sonraki turn eğitimli kişiler yetiştiriyoruz ve daha fazla iş gücü elde ediyoruz.

kömür madeni olan eyaletimi kaybettim bütün sistemim alt üst oldu. bir yandan minor üme saldırıyor düşmanlar, koruyamıyorum minorümün bana güveni düşmeye başladı. Seçimlerde yaklaşıyor ne yapmalı da düzeltmeli durumu. Biraz ordu yapmalıyım ahh! atlı üretemiyorum hemen atlı satın almam lazım acaba bu savaş döneminde atlı satan olur mu bana... diye sürer gider saatlerce hatta aylarca aynı haritaya devam eder durursunuz. =)

[spo]

[/spo]

[ Mesaj 22 Temmuz 2007, Pazar - 04:38 tarihinde, Eldarduil tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 09 Temmuz 2007, Pazartesi - 16:41 tarihinde demis ki:

Metal Mutant, Avoid The Noid .

platformvari oyunlar ama o yıllarda bunları çok severdim ben.. Bi de Rick Dangerous var; ama zaten onu herkes bilir.

Aha ben de çok severdim bu iki oyunu. Hatta ikisinin de hastasıydım. Ama Metal Mutant bende bozuktu, ilerde bir yerde takılıyordu. Zaten hayal meyal hatırlıyorum. Noid'i de bitirebilmiştim bir kaç kere. Zordu o oyunlar tabi şimdikilere göre.

[ Mesaj 22 Temmuz 2007, Pazar - 04:39 tarihinde, Mirage tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Amiga dan lemmings sonram kick off bir tane madenci vardı kızılderililer cıkıyordu fılan, ugh die bir oyun vardı ılk çağ insanısın helikopter gibi birşeyle adamlaır kurtarıyon filan sonra bide baldur gate mı ne vardı tam hatırlamıyorum ısmını, redbaron mu ne vardı ben pc ye geçmedim pc oyunları bunların yanında yenş kalıyor epeyce :P ah birde volfied eklemeyı unutmusum nasıl unutabılırım efsane bombacı da var lol

[ Mesaj 25 Temmuz 2007, Çarşamba - 23:40 tarihinde, Lind3r0th tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...